politika

Vladimir Putin: “Najdeme a potrestáme každého”

Oficiální prohlášení Putina k teroristickému útoku v Krokusu.

Všechny pachatele, organizátory a objednavatele tohoto zločinu stihne spravedlivý a nevyhnutelný trest. Ať už jsou kdokoli a řídil je kdokoli. Identifikujeme a potrestáme všechny, kteří stojí za zády teroristů, kteří připravili tento úder na Rusko,“ prohlásil ruský prezident.

Zachar Prilepin:

Nyní stojí za to říci: (ačkoli to mělo být řečeno mnohem dříve), je to hrůza a také – před námi je velmi notoricky známý začátek konce. Jejich konce.

Lidé, kteří si pamatují události před 25 lety, nikdy nezapomenou, jak se snažili dohodnout a uzavřít mír s kolektivním démonem, který se vplížil na náš severní Kavkaz.

Snažili se tehdy 8 let!

A v určitém okamžiku bylo řečeno totéž (což pobouřilo celý „civilizovaný svět“) – „zabíjejte teroristy i na záchodě, vymáchejte je v něm“, zněl příkaz nejvyššího velitele.

Tehdy byly zrušeny bloky k likvidaci všech hlavních organizátorů a pachatelů teroru – z nichž někteří byli mimochodem mezinárodně uznávaní politici.

A všechny, jednoho po druhém, tak či onak, zneškodnili, zlikvidovali, zadrželi, unesli, uvěznili.

A teprve potom nastal mír.

A dnes, po teroristickém útoku, nikdo v Rusku nebude mluvit o nějaké „připravenosti k jednání“.

Válka přišla z Doněcka a Belgorodu do Moskvy.

Nemusí skončit v Kyjevě. Skončit může pouze ve Lvově, Užhorodu a Vladimiru-Volyňském.

Dovolili si všechno.

Žádná jiná reakce na to, co se stalo, se ani neočekává. Pouze totální likvidace všech řídících struktur, čistka iniciátorů a sponzorů terorismu.

Válka dosáhla vrcholu, ze kterého začali kyjevští (paraziti a podvodníci) manažeři sklouzávat dolů. Uviděli vyhlídku kolapsu. Teď budou reagovat zlostněji a zlostněji. Tato jejich agónie musí být maximálně urychlena.

Ve jménu míru na zemi.

t.me/zakharprilepin/21768

Vladimir Putin: Proslov k občanům Ruska

„Obracím se k vám v souvislosti s krvavým, barbarským teroristickým činem, jehož oběťmi se staly desítky mírumilovných, nevinných lidí, našich krajanů, včetně dětí, teenagerů a žen. Lékaři nyní bojují o životy obětí, které jsou ve vážném stavu. Jsem si jist, že udělají vše možné i nemožné, aby zachránili životy a zdraví všech zraněných. Zvláštní slova díků patří posádkám záchranářů, vojákům speciálních jednotek, hasičům, záchranářům, kteří udělali vše pro to, aby zachránili lidské životy, vyvedli je zpod ohně, z epicentra ohně a kouře a vyhnuli se ještě větším ztrátám.

Nemohu pominout pomoc řadových občanů, kteří v prvních minutách po tragédii nezůstali lhostejní a spolu s lékaři a s pracovníky bezpečnostních složek poskytovali první pomoc a rozváželi raněné do nemocnic.

Všem rodinám, jejichž životy postihlo hrozné neštěstí, i zraněným, poskytneme potřebnou pomoc. Vyjadřuji hlubokou a upřímnou soustrast všem, kteří přišli o své blízké. Celá země, celý náš národ truchlí s vámi. Vyhlašuji 24. březen dnem státního smutku.

V Moskvě a v Moskevské oblasti, ve všech regionech země, byla zavedena další protiteroristická a protisabotážní opatření. Teď jde hlavně o to, zabránit těm, kteří stojí za tímto krveprolitím, ve spáchání nového zločinu.

K vyšetřování tohoto trestného činu a k výsledkům operativních vyšetřovacích úkonů lze v současné době říci následující. Všichni čtyři přímí pachatelé teroristického útoku, všichni, kteří stříleli a zabíjeli lidi, byli dopadeni a zadrženi.

Pokusili se schovat a přesunuli se směrem na Ukrajinu, kde pro ně bylo, podle předběžných údajů, na ukrajinské straně připraveno okno k překročení státní hranice. Celkem bylo zadrženo 11 osob. Federální bezpečnostní služba Ruska a další orgány činné v trestním řízení pracují na identifikaci a odhalení celé základny teroristů: těch, kteří jim poskytli dopravu, nastínili únikové cesty z místa činu, připravili skrýše, skrýše zbraní a munice.

Opakuji – orgány činné v trestním řízení udělají vše pro zjištění všech podrobností trestného činu. Ale už teď je zřejmé, že stojíme nejen před pečlivě, cynicky naplánovaným teroristickým útokem, ale před připraveným a organizovaným masovým vražděním mírumilovných, bezbranných lidí. Zločinci se klidně a cílevědomě vydali zabíjet, střílet z bezprostřední blízkosti naše občany, naše děti. Stejně jako kdysi nacisté prováděli masakry na okupovaných územích, rozhodli se uspořádat předváděcí popravu, krvavý akt zastrašování.

Všichni pachatelé, organizátoři a objednavatelé tohoto zločinu budou spravedlivě a nevyhnutelně potrestáni. Ať už jsou kdokoli a vedl je kdokoli. Opakuji: identifikujeme a potrestáme každého, kdo stojí za teroristy, kteří připravili toto zvěrstvo, tento útok na Rusko, na naše lidi.

Víme, jaká je hrozba terorismu. Počítáme zde s interakcí se všemi státy, které upřímně sdílejí naši bolest a jsou skutečně připraveny spojit síly v boji proti společnému nepříteli – mezinárodnímu terorismu a proti všem jeho projevům.

Teroristy, vrahy, nelidi, kteří nemají a nemohou mít národnost, čeká nezáviděníhodný osud – odplata a zapomnění. Nemají budoucnost. Naší společnou povinností, našich vojáků na frontě, všech občanů země, nyní je, být spolu v jedné formaci. Věřím, že to tak bude, protože nikdo a nic nemůže otřást naší jednotou a vůlí, naším odhodláním a odvahou, silou sjednoceného národa Ruska.

Nikdo nebude moci zasít jedovatá semena sváru, paniky a nesvárů v naší multietnické společnosti. Rusko opakovaně prošlo těžkými, někdy až nesnesitelnými zkouškami, ale stalo se ještě silnějším. Bude tomu tak i nyní,“ uzavřel svůj projev Vladimir Putin.

sdílet na

32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
All
25. 3. 2024 02:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Není až tak těžké uhodnout,kdo je za 1. Objednávatel teroristického ůtoku a za 2. Organizátor teroristického ůtoku, Ví se,kdo hraje ,,Černého Petra plánovače” ve válce proti Rusku a jsou dobře známí i organizátoři. President Ruska se vyjádřil diplomaticky a vcelku jasně už nyní.

Gales
25. 3. 2024 10:56
Odpovědět  All

Joudové?

All
25. 3. 2024 03:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Tady se ale nejedná pouze o akce tajných služeb s naverbovanými vrahy,tady už jde o mnohem více,o vyvolání ostrého válečného konfliktu,rozšíření války v Evropě a ve světě a vinník má být Rusko,Tahle provokace spolu v souvislosti se cvičením NATO v Evropě je daleko přes čáru.Velmi. A jsem zvědav na důsledky.Tohle se nezapomíná a neodpouští.

Kelly
25. 3. 2024 04:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Vyhubit tu teroristickou svoloč, mečem a ohněm, a ať táhnou z naší republiky

Gales
25. 3. 2024 10:58
Odpovědět  Kelly

Něh odpadně čo je choré.By řekl Husák.Možná by ti teroristé dostali u nás novou identitu a snad i azyl.Čórt znáet.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
25. 3. 2024 12:52
Odpovědět  Gales

Myslím, že řekl, něch odpadně, čo je kolísavé.

Boomer
25. 3. 2024 20:21
Odpovědět  katango

..a oportunistické…

Pravdomluvny
25. 3. 2024 06:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Jestli povede stopa do Práglu a k pětidemoliční vlastizradě…….tak už žádná 108 nebude!!!!!

Ladislav 💤
25. 3. 2024 06:51
Odpovědět  Pravdomluvny

👍Pane Putine, začněte tvrdě a bez milosti! Vyčistit ten fašismus jednou provždy! Nezapomeňte i u nás jsou!
Včetně hradního nákupčího zbraní!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Helena
25. 3. 2024 08:37
Odpovědět  Pravdomluvny

To si pište, že v tom měli pazoury. Proto sem tak často cestují největší hajzlové a šmejdi z USA a Anglie – od Soroše přes šéfa CIA po úchyláka Clintona. Takový zájem o Prahu těch zločinců a teroristů a taková frekvence návštěv tu ještě nikdy nebyla. Takové prasárny se totiž musí domlouvat zočivoči. To mailem nebo telefonem nelze. Takže věnujme pár vteřin v duchu přání, ať ti Pyjaloví šmejdi zaplatí za své hnusné, odporné zločiny, za ty statisíce mrtvých mladých lidí, které mají na svědomí ať mrtvých násilně vržených do zákopů a především ty nevinné od Rusů po Srby – tou cenou nejvyšší.

Gales
25. 3. 2024 11:00
Odpovědět  Helena

Ať sípnou.

jsladin
25. 3. 2024 22:14
Odpovědět  Gales

Pokud možno u kravína.

Pravdomluvny
25. 3. 2024 16:26
Odpovědět  Helena

Na návštěvu z FBI jste vynechala…..i Vy nestydo😎
Jinak souhlas 👍

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
marie
25. 3. 2024 18:32
Odpovědět  Pravdomluvny

A co Séreš, ten se taky přišel přitulit.

Pravdomluvny
26. 3. 2024 06:39
Odpovědět  marie

Za poslední půl rok???

All
25. 3. 2024 09:09
Odpovědět  Pravdomluvny

MI6 a CIA tyhle štěkající lišky z Prahy potřebuje,hodí se jim do krámu.Bohužel chování pětidemolice značí,že fialová pětikolka patří rovněž k teroristům,těm nepřímým,ale patří. Praha zašla příliš daleko při rozpoutavání 3.světové války a vláda z Prahy má už nyní na svých rukou krev,nevinně prolitou krev ukrajinců i rusů.Že se bude Praha aktivně podílet na rozpoutavání třetí světové války a podporovat i terorismus,to v r.1989 nenapadlo nikoho ani v tom nejhorším snu a přesto se to děje.

Frank1
25. 3. 2024 09:26
Odpovědět  All

Ukazuje se, ze Praha a jeji ovladnuti pro cizi zajmy je uz tradici na KoZa. My mame diky zmene volebniho zakona tesne pred volbami skrze Zida Rychetskeho vladu, ktera nebyla zvolena, ale dosazena loutkovodici Rychetskeho. Byvaleho komunisty a dnes US ritolezce. Jako kazdy zm.d bez charakteru, vyzirka a prospechar bude slouzit kazdemu cizakovi a pujde i proti vlastni zemi. ANO melo vyhrat volby a bylo vitezstvi machinacemi z KoZa zbaveno.

Gales
25. 3. 2024 11:02
Odpovědět  Frank1

To chtěl Zeman ale buboš se vzepřel.

Ladislav 💤
25. 3. 2024 10:17
Odpovědět  Pravdomluvny

To si pište, že nějaká stopa povede i k naším fašistickým grázlům, protože je ticho jak v hrobě!
Žádný z těch parchantů nevyjadřil Ruskému národu kondolenci!
Takže vinní!

Spam Frantisek
25. 3. 2024 14:53
Odpovědět  Ladislav 💤

A co ti co se podepisovali na drony na Rusko,no nevim nevim jestli se jim bude spat dobře.

marie
25. 3. 2024 18:31
Odpovědět  Pravdomluvny

No jsou všichniti přizdisráči z vlády i hradu nějak podezřele ticho, žejo?

Frank1
25. 3. 2024 09:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Likvidaci teroristu se nic nevyresi. Jsou to pouhe loutky, bezohledni vrazi a nasilnici, sirici teror tam, kde jejich loutkovodici a podporovatele financemi, zbranemi, tajnymi sluzbami, atd. to vyzaduji. Proto je nutne zlikvidovat i ridici centra teroristu na KoZa, ktera je financuji, opatruji zbranemi, logistikou, prideluji jim ukoly k destabilizaci zemi teroristickymi utoky na civilni strukturu a obyvatelstvo. Kde uz nestaci sily k vedeni valky, uchyluje se zrudny KoZa k teroristicke valce, ktera je zaludna a nebezpecna pro Rusko a nikdo za ni nechce nest odpovednost. Ta je ovsem zjistitelna a Rusove vedi, kdo teroristy navedl a podporoval k utokum na ruskem uzemi. Uvidime, jak Rusko bude reagovat. Kazdopadne se da ocekavat, ze bude reagovat. Znicenim center, ktere teroristy vyzbrojuji, financuji a organizuji atentaty. Ti primitivni Tadzikove jsou pouhym nastrojem. Vyuzili jejich bidu odmenou za zabijeni a vymyli jim predem mozky, aby zabijeli bez zabran.

Frank1
25. 3. 2024 09:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Atentat se puvodne planoval na Rudem namesti pri vystoupeni Samana. FSB o nem vedela a Saman se nedostavil, byl varovan. A tak provedli atentat v Crocusu.
V Rusku musi mit teroriste a jejich ridici centrum na KoZa (tajne sluzby) spoustu pomahacu. Bez nich by takovy utok nebyl ani mozny.

Frank1
25. 3. 2024 09:32
Odpovědět  Frank1

Requiem Shamana k 22.3. Velice silna pisen. ‘Nas nikdo nezlomi!’.
https://www.youtube.com/watch?v=6qN5idnVLog

marie
25. 3. 2024 18:35
Odpovědět  Frank1

Ten má vůbec super hity, Ja ruskyj, Rusové jsou prostě vlastenci. To my už nezn áme. Maximálně si plebs zazpívá Modlitbu. Bože jak hluboko jsme klesli.

katango
26. 3. 2024 10:48
Odpovědět  marie

Modlitbu nesnáším už dlouho. Ten plochý patos!

cool
25. 3. 2024 10:51
Ohodnotit příspěvek :
     

🙂 Teď jde jen o to jestli mají “taktyktláti koupené letenky na mars u muska. A tam odtud spustit armagedon.

25. 3. 2024 12:56
Ohodnotit příspěvek :
     

By mě zajímalo, kolk lidí ví, že všichni (do jednoho!!!) machometánští náčové co vzbouřili Čečnu a prováděli zvěrstva, už prděj do hlíny. Všichni! Trvalo do skoro deset let, ale už nejsou. Jsem zvědav jak dlouho ještě bude trvat, než KoZe dojde, že Putin si z pusy sr-áč nedělá a že co řekne, na to vždy dříve či později dojde – třeba i za deset let, ale dojde.

Ladislav 💤
25. 3. 2024 17:40

👍!