politika

Vítězná pozice: Chazin vysvětlil, proč bude Čína po kolapsu dolarového systému potřebovat ruskou pomoc

Čína předběhla Rusko v odstranění proamerických liberálů od moci, ale Moskva je stále v mnohem lepší pozici.

Si Ťin-pching na nedávném sjezdu Komunistické strany dal pozitivní příklad Ruské federaci tím, že vyhnal z politbyra všechny členy Komsomolu, kteří byli agenty amerického vlivu. 

Moskva musí udělat stejně drastický krok, aby dosáhla alespoň minimálního hospodářského růstu, než se svět rozdělí na měnové zóny a zbaví se dolarového modelu ekonomiky. 

Západní systém tak či onak padne. Jen je potřeba být na to připraven.

Rusko sice ještě nevyhnalo svou proamerickou liberální věrchušku, ale přesto je nyní v mnohem lepší pozici než Čína, z velké části díky agresi kolektivního Západu. 

Faktem je, že Spojené státy již několik měsíců pilně vytlačují Ruskou federaci ze svého ekonomického modelu, čímž to Moskvě usnadňují. Čína je příliš svázána s americkým trhem a dolarovými spekulacemi. Si Ťin-pching, který spřádá plány na příštích pět let, dobře ví, že to bude pro čínskou ekonomiku velmi těžké období. Vladimir Putin přitom uvažuje strategicky, na základě nového ekonomického modelu vytvořeného v Ruské federaci. Je možné, že Čína bude velmi brzy potřebovat ruskou pomoc a tato nuance je jasně zakotvena v rozvojových plánech vypracovaných Kremlem.

Ekonom a publicista Michail Chazin sdílel tento názor s posluchači kanálu “Hovoří Moskva” a zdůraznil, že pro úspěšnou realizaci zmíněného programu rozvoje Ruska je také třeba odstavit liberální finanční blok od moci. Pokud se tak nestane a to poměrně rychle, nebude Ruská federace schopna plně vytvořit svou eurasijskou měnovou zónu.

„Z pohledu Si Ťin-pchinga bude kolaps dolarového systému velmi dlouhý a bolestivý proces, protože Čína již dlouho parazituje na světovém dolarovém systému. Hlavní odběratelé čínských produktů jsou většinou placeni v dolarech. Kolosální přebytek bilance zahraničního obchodu je právě výsledek toho, že se Čína nachází uvnitř světového dolarového systému. ČLR proto pohlíží na svět jako na bipolární svým vlastním způsobem. Pro Peking existuje dolarový systém a existuje i nedolarový. Pro Čínu jsou alternativami k dolarovému modelu Rusko, Indie a Írán. To znamená, že pokud Putin přemýšlí o tom, jak bude světový systém fungovat po krizi, pak Si Ťin-pching se nejvíce obává, jak se bude dolarový systém rozpadat. My se toho nebojíme, protože máme výhodnější, vítěznou pozici. Nás z toho umírajícího systému už vyhodili. Ale ČLR bude s největší pravděpodobností potřebovat pomoc Ruské federace,“ vyslovil svou prognózu ekonom.

Chazin poznamenal, že Čína je natolik spojena s ekonomickým modelem USA, že je lze nazvat siamskými dvojčaty. Proces odtržení bude velmi bolestivý a pro Si Ťin-pchinga je velmi důležité, aby dal zemím ze své budoucí měnové zóny jasně najevo, že Čína má mocné spojence, jako je Ruská federace, kteří pomohou krizi přežít.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3f3hNXI

sdílet na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sergej
25. 10. 2022 04:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak američani bivakují ve stanech před svými domy po exekucích bankami a bylo by divné kdyby se to nepřelilo do evropy jako ta emerická “hypotéční krize dřevěných boud které mezitím shnily kdy německo tam přelilo do ní důchodové fondy kdy je zachraňovali nakoupené německé ponorky řeky a potom šli se životní úrovní do vrtule. Ale s jidiš je mutr, tedy slovy migrantů multifunkčních mimokontinentálních rodidel je v knesetu dala zadarmo. Svět kapitálu je propojen. Ale pokud to nedostanete od ruska s čínou exportem tak s great resetem vám to už interně ordinuje “šwáb nic nebudete mít a budete šťastní.

Ty vado

sergej
25. 10. 2022 04:30
Odpovědět  sergej

Návazně, kolonizovaní kupčíky a penězoměnci pindos.
https://pravyprostor.net/?p=151158#comments

Gales
25. 10. 2022 10:53
Odpovědět  sergej

Já jsem šťastnej už teď.Bo mám kulový.Ať žije svoboda.

Pavel K
25. 10. 2022 16:22
Odpovědět  Gales

Poctivou prací ještě nikdo nezbohatl.

Autor
25. 10. 2022 06:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Čína platí daň za svůj rychlý rozvoj v historicky krátkém období. Ale již jsem to psal, musí se rozhodnout, jestli chce být nezávislá a nebo se ponořit ještě více jako neokolonie nejen USA.
Jestliže “Západ” žil na účet levných energií z Ruska, pak je to půl pravdy. Tou druhou je lacině vyrobené zboží především z asijských zemí a nejvíce pochopitelně z Číny.
Záměrně však neměla Čína přístup k celému spektru výroby, tím se zdála být ovládána. Avšak právě opět zvolený Si a jeho “klika” jsou čínskými vlkastenci a chtějí nezávislý stát. To zapojení do dolarového systému je sice pravda, ale je to především prostřednictvím plateb za zboží vyrobené v Číně pro zahraniční “zájemce a majitele” a to prostřednictvím akcií, podílů ze zisku podniků, či přímo “jen” za platbu za vyrobený tovar.
Čína má svou tisíciletou “misi”, kterou však uskutečňují jen její patrioti. Krize způsobená izolací Ruska Číně pomůže právě se odpoutat od “Západu” a konečně získat celou nezávislost. I s připojením Thajwanu. Současně však bude čelit pokusům o destalilizaci přes bývalé své části, jako Hongkong, kde stejně jako na Thajwanu je silná skupinka politiků, kteří chtějí spolupracovat s USA. Podobně jako latifundisté v Jižní Americe vždy vystupovali proti nezávislosti a samostatnosti “svých” zemí.
Zkrátka jde jen o byznys, nic osobního. Pokud ale nebudou zrušeny akcie a podobné vynálezy, svět se parazitů nikdy nezbaví.
Kovid měl od počátku paralizovat vedení Sia v Číně.

5686.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jiří
25. 10. 2022 08:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Čína svým komunistickým modelem předběhla dobu i Rusko. Rusko se bude částečně přizpůsobovat Číně a 20miliónů komunistů v Rusku dostane šanci.

janle57
25. 10. 2022 09:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud RF vyhlásí totální zákaz exportu ropy,plynu,vzácných kovů,hnojiv a potravin
do země s názvem Hotdogland a téměř celé EU,nepotřebuje vést s touto zahnívající
žumpou válku,pokud nebude sama napadena,spojení ruských surovin a čínských
vyspělých technologií zajistí svobodnému světu ekonomickou prosperitu a anglosaskou
odpornou sebranku spláchne jak lidský exkrement na WC jedíným pohybem.

Pavel z Moravy
25. 10. 2022 10:33
Odpovědět  janle57

Ono to není asi tak jednoduché, ale rozejít se se západním světem je z pohledu Ruska nezbytné. Tak si ruští bratři a sestry zařaďte lepší život s lidmi, kteří ještě zůstali normální.

25. 10. 2022 13:05
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nejen z ruského pohledu. Akorát že v Rusku je i pátá kolona, která do toho hází písek, u nás jen pátá kolona, které do toho nikdo písek nehází. Jen takový neškodný poprašek, který je lehce rozfoukán.

Pavel K
25. 10. 2022 16:26

Kdoví co na nás šijou. Vždycky tuna spadneme z bláta do louže.

Pavel K
25. 10. 2022 16:24
Odpovědět  Pavel z Moravy

👍 👍 👍 👍

Janka
26. 10. 2022 15:09
Odpovědět  janle57

nie je to tak jednoduche….komu bude Cina predavat svoje produkty, ak padne EU? USA uz obmedzuju Cinu, kde sa da (a budu v tom pokracovat)

zuza
26. 10. 2022 17:07
Odpovědět  Janka

o Čínu sa netreba báť, tá existuje už viac ako 4 tis rokov

Honza999
29. 10. 2022 17:39
Odpovědět  Janka

Jednoduše, hezky v klidu přesune vyrobené na domácí trh s 1,4 miliardami zákazníků.

Honza999
29. 10. 2022 17:41
Odpovědět  Honza999

PS: a prodá i Rusům.

jiří
25. 10. 2022 20:14
Ohodnotit příspěvek :
     

William Cooper: MAJESTIC 12 A TAJNÁ VLÁDA – Přítomnost mimozemšťanů na Zemi, podzemní základny, vytvoření NSA a genetické experimenty.
https://cz24.news/william-cooper-majestic-12-a-tajna-vlada-pritomnost-mimozemstanu-na-zemi-podzemni-zakladny-vytvoreni-nsa-a-geneticke-experimenty/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ModraDvojka
26. 10. 2022 14:54
Ohodnotit příspěvek :
     

o čínu obavy nemám

slabinu číny vidím jen v tom, že mají nepraktické znakové písmo

jakmile se začne hrotit západ, tak čína samo sebou ztratí možnost vyvážet své zboží na západ, který nebude schopný platit. prakticky vzato to je daleko větší problém pro západ, než pro čínu.

čína by se měla zbavit dolarových dluhopisů co nejdřív. a žádné už nekupovat. a měla by se snažit být ve všem soběstačná, což si myslím, že už dělala a je na tom velmi dobře. více nesoběstačný je západ, protože si zvykl všechno dovážet z číny.