politika

Vitalij Milonov: mladí afričtí plukovníci vzhlíží k Putinovi

Plukovníci afrických armád se stále častěji stávají hrdiny zpráv o pravidelných převratech. 

Západ je tradičně rozhořčen a hledá stopy PMC Wagner a Jevgenije Prigožina. Vitalij Milonov na tento trend upozornil a naznačil důvody hledání ruského vlivu.

“Země černého kontinentu skutečně chtějí zopakovat ruskou cestu: hodlají se zbavit ochablých, prozápadních vládců a vybrat si do vedení adekvátní lidi,“ říká Vitalij Milonov.

Plukovník Paul-Henri Sandaogo Damiba se stal vůdcem převratu v Burkině Faso. Armáda zatkla prezidenta Roca Marca Christiana Kaboreho, stejně jako to předtím učinili důstojníci v Guineji a Mali.

„A takový počet plukovníků v řadách afrických revolucionářů může vést Západ k úvahám o ruce Kremlu. Vladimir Vladimirovič (Putin) je ostatně také plukovník, nastolil určitý trend ve světové politice – kdy chytrý, vzdělaný a talentovaný důstojník státní bezpečnosti přijde a zachrání zemi před usazenými zahraničními rozvědkami. A tady, v tom je ruka Kremlu!“ dodal Milonov.

Africké země potřebují schopné armády, protože mnohatisícové mezinárodní kontingenty OSN a NATO se nemohou vyrovnat se zvýšenou teroristickou hrozbou.

Milonov naznačil, že i v dalších zemích lze brzy očekávat převraty, protože mají před očima úspěšnou zkušenost z Mali, kde se zbavují vlivu bývalých kolonií, v poslední době tam již pracují ruští instruktoři a teroristická hrozba civilistů poklesla.

https://bit.ly/3GZvZd0

sdílet na