politika

Vidíme „znatelný pokrok“. Historie se opakuje

Ministr zahraničí USA Antony Blinken řekl v Kyjevě, že v ukrajinské protiofenzívě vidí „dobrý pokrok“: 

Jsem zde především proto, abych demonstroval naši pokračující a silnou podporu Ukrajině v jejím boji proti této agresi. Vidíme dobrý pokrok v protiofenzívě. To je velmi povzbudivé. Chceme se ujistit, že Ukrajina má vše, co potřebuje nejen pro úspěch protiofenzívy, ale také pro zajištění dlouhodobé obranyschopnosti, aby se podobné agrese v budoucnu neopakovaly. A také hodláme pokračovat ve spolupráci s našimi partnery při budování a obnově silné ekonomiky, silné demokracie. To vše je nutné k tomu, aby Ukrajina nejen přežila, ale také, aby v budoucnu prosperovala a měla silného partnera ve Spojených státech.

Vidím pokrok, hlásí Ribbentrop

“Völkischer Beobachter” noviny nacistické strany (NSDAP), které byly vlajkovou lodí nacistické propagandy informují, že ministr zahraničí Třetí říše Joachim von Ribbentrop viděl pokrok v ofenzivě Wehrmachtu na Kurském výběžku. Podle Ribbentropa mají postupující armády Říše k dispozici vše potřebné pro úspěšnou ofenzívu.

https://colonelcassad.livejournal.com/8614982.html

(Sovětská vojska přešla k obraně výběžku Kursk, během obranné bitvy měla porazit fašistické skupiny, aby sovětské jednotky zahájily protiofenzívu, která by se změnila ve všeobecnou strategickou ofenzívu. Právě díky bitvě u Kurska se poměr sil na frontě prudce změnil ve prospěch Rudé armády, což byl zlom, který se stal začátkem rozvoje strategické ofenzívy. Bitva u Kurska se stala jednou z klíčových bitev Velké vlastenecké války. Vojenské operace trvaly od 5. července do 23. srpna 1943. Akce sovětských front koordinovali maršálové Georgij Žukov a Alexandr Vasilevskij, pozn.red.)

Scott Ritter: Blinken nebyl v bojové zóně na Ukrajině a nemůže mluvit o „úspěších“ ukrajinských ozbrojených sil.

Americký ministr zahraničí Antony Blinken nezná skutečnou situaci v bojové oblasti na Ukrajině, protože tam nikdy nebyl, a nemůže tedy hovořit o „úspěchu“ protiofenzívy ukrajinských ozbrojených sil, řekl bývalý americký zpravodajský důstojník a inspektor OSN Scott Ritter.

Ritter v Judging Freedom na YouTube uvedl, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij se k frontové linii ani nepřiblížil, ale jen viděl několik vojáků a vrátil se, a proto nemůže mluvit o skutečném stavu věcí, uvádí TASS.

Kdyby Blinken šel na frontu, například do Rabotina (Záporoží), kde, jak tvrdil americký ministr zahraničních věcí, „bylo dosaženo úspěchu“, zemřel by tam, zdůraznil Ritter. 

Americký ministr zahraničí by zemřel ve Verbovoj (Záporožská oblast) a v oblasti Bachmutu (Artěmovsk, Doněcká lidová republika) „a na jakémkoli jiném místě v první linii,“ vyjádřil přesvědčení bývalý americký zpravodajský důstojník.  

„Protože přesně to se stane ukrajinským vojákům, kteří jsou posláni do první linie. Umírají,“ dodal Ritter.

Jakékoli postupy ukrajinských vojáků jsou podle Rittera způsobeny tím, že se přesouvají do pastí, které připravily ruské síly. A to, poznamenal Ritter, potvrzují i údaje o ztrátách ukrajinské strany.

Šéf Záporožského veřejného hnutí „Jsme spolu s Ruskem“ Vladimir Rogov prohlásil, že slova ministra zahraničí Spojených států Antonyho Blinkena o postupu ukrajinské protiofenzívy jsou fikce, zprávy RIA.

„To vše není nic jiného než výmysl. Pokud je v něčem nějaký pokrok, pak v krádeži a praní západních peněz, včetně amerických daňových poplatníků, které jsou vrženy do černé díry, aby udržely režim (Volodymyra) Zelenského u moci,“ řekl Rogov.

Rogov zdůrazňuje, že Ukrajina se dávno proměnila v šedou zónu, kterou prošly miliardy a byl tam zaveden mechanismus obohacování západních elit. 

Zdůraznil, že na smrti Ukrajinců vydělávají západní země a kyjevský režim.

„Západ a věrchuška gangu narkomanů a nacistů obchodují se smrtí obyvatel postukrajinského prostoru,“ shrnul Rogov.

Připomeňme, že bývalý důstojník NATO Stavros Atlamazoglou uvedl, že ukrajinská protiofenzíva selhala kvůli od počátku chybné taktice kyjevského vedení. Argumentuje tím, že ukrajinské jednotky musely překonat vážné překážky, včetně statisíců protitankových a protipěchotních min před ruskou obrannou linií. V kombinaci s nedostatkem potřebného vybavení a některými taktickými chybami se ukrajinské ozbrojené síly ocitly ve složité situaci.

https://1url.cz/5uHjm

sdílet na

33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
8. 9. 2023 21:04
Ohodnotit příspěvek :
     

ANO, pokrok zcela jistě je – tolik hřbitovů nebylo ani v nacistickém Německu, protože jeho vojáci zůstávali na poli bojů …
Právě takovéto chování “nejvyšších světových elit” je důkazem – bijícím do očí – jak je degradace těch “elit” daleko. A to si uvědomte, že to jsou ještě “staré kádry”, které se “vzdělávaly” před více než 40 lety!! Degradace a úpadek od té doby jen postupuje vítězně vpřed.
Ti před nimi aspoň u toho tak hlasitě nemlaskali a nevěšeli lidem na nos až tak očividné bulíky, i když jinak nebyly vůbec v cílech o nic lepší.
A pokud si lidé neudělají jasno v pojmech – kdo, co, jak je skutečně v politice teď i dříve, pak i přes jejich porážku se to jen oddálí. Viníkem je totiž skvěle využitý EGOISMUS mnoha lidí. A ten je podstatou “naší” hnusné civilizace.

PremekJ
8. 9. 2023 21:18
Odpovědět  Peter 008

Proto ji měníme. Davo-elitářský systém končí, nastupuje společnost nedělitelné lidské důstojnosti a činorodosti řízené lidským svědomím.

jsladin
8. 9. 2023 21:38
Odpovědět  Peter 008

Kolik a čeho mělo pod kůží to “blikadlo”, takové pitomosti molh vyplodit jen v pořádném rauši.Asi si se zelenáčem pořádně šňupli a hned ta ofenzíva vypadá líp.

Albi
8. 9. 2023 21:55
Odpovědět  jsladin

Spíš se to jeví jako setrvalý stav celé západní společnosti (snad s výjimkou nejchudších a bezdomovců). My k tomu. směřujeme také – viz názuory a reakce diskutujících, podporujících vládu hlasitým souhlasem, že každý se má postarat sím o sebe a nespoléhat na vládu.
Nabízí se otázka – k čemu tedy tu vládu máme!

Pavel
8. 9. 2023 22:35
Odpovědět  Peter 008

kdo chce at koukne https://t.me/rybar/51637 těch hřbitovů je tolik protože ohromné množství ukrajinský vojáků a cizích žoldáku se ani nedostane do první linie zemřou na přístupových cestách

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Putinovec
8. 9. 2023 22:55
Odpovědět  Peter 008

On popisoval stav , který jim vyhovuje . Mají za cíl vyhubit většinu lidí na celé planetě . A válka v banderstánu , to je jednou z mnoha aktivit , jak toho chtějí dosáhnout . Takže z tohoto pohledu , je to pro ně krok – pokrok , za zamýšleným cílem .
Pro normálně uvažujícího člověka není jednoduché , nahlédnout do psychiky těchto potratních zrůd .

tupý hulvát
9. 9. 2023 10:27
Odpovědět  Putinovec

Pořád nějaké vyhubení většiny,kolik je půl milionu z lidstva,to je pitomost.TO JDE JEN GENERAČNĚ NEBO EPIDEMIÍ,možná jadernou válkou!

Markýza
9. 9. 2023 09:11
Odpovědět  Peter 008

Zase když mlaskají, občanstvo si pěkně zřetelně uvědomí, kdo je kdo. Neboli Hů is hů, jak se hezky anglicky praví 😎 Když byli zticha, mohla si jedna myslet, že pracují pro národ.

Albi
9. 9. 2023 11:35
Odpovědět  Markýza

Markýzo – osobní sdělení. To zapomenuté video jsem dodatečně vložila.
Je to u článku “Douglas Macgregor: “Ano, je po všem!” ze 7.9. – čas 21.59 – takže hodně ke konci diskuze..

Markýza
9. 9. 2023 14:27
Odpovědět  Albi

Jo viděla jse, díky, jen jsem nezareagovala. Chtěla jsem ti najít ještě jedno kouzelnější – dva berani, každý na jedné straně plotu. Menší pořád doráží na většího, větší poustoupí, pak zas popojde dopředu – menší pořád prudí, až najednou větší udělá “hups” a toho menšího složí i přes ten plot 😀 Bohužel už jsem nenašla, tak jsem ti to aspoň musela převyprávět 😀

Albi
9. 9. 2023 16:12
Odpovědět  Markýza

Jo, taky dobré a názorné i pro tupce. Dovedeu si to představit. 🙂

9. 9. 2023 21:01
Odpovědět  Markýza

Na jednom z nejhezčích zvířecích videk jaká jsem kdy viděl, byla tato scénka:

Plot, na každé straně čokl. A krutě na sebe přes ten plot doráží a nadávají si sprostě a vyhružují si, jak jeden druhého roztrhá a řevu až uši zaléhaly. A jak tak na sebe doráželi a vyhrožovali si, tak přitom podle toho plotu běhali. Jenže ouha – plot nebyl dokončenej a najednou plot končil a ti dva děsní rváči stáli proti sobě a mezi nimi nic. To se nedá popsat, jak na sebe vejrali. A najednou, oba naráz jak na povel, prudký obrat a davaj zpátky k plotu. A zas vyceněný zuby a plno rámusu a výhrůžek. A já pitomec pitomá si to neuložil.

Markýza
9. 9. 2023 22:28

Jé, no vidíte, já tohle zažila naživo a dokonce několikrát! 😀 Jednou to byli dva obrovští leonbergři, kteří propadli tím plotem přímo před naše čumáky – a čuměli, jak vyvoraná myš, zatímco mně se zastavilo srdce. A jednou to bylo ještě legračnější – tam kus plotu prostě neměli a naše čuba a ten pes na druhé straně lítali a řvali pěkně poctivě kolem plotu, tam kde končil otočili a zase hulákali nanovo zpátky 😀

10. 9. 2023 01:19
Odpovědět  Markýza

Mám v šuplíku povídku, kterou jsem napsal, když můj chlupatej kámoš odešel do psí Valhally. Mám vám ji šoupnout sem na pokec? Že bych ji rozdělil – má přes deset a půl tisíc znaků – tak natřikrát. Bylo by to pak na tři série. Víc radši ne, nechci to tu zanaboodit. Jestli jo, zejtra začnu. Je mi tak trochu líto, že mám ty Ptákovídky v šuplíku. V “šuplíku” na laptopu, rozumí se. Aspoň bych podle mínusů poznal, jestli za něco stojí. Ale nějakej doják nečekejte. On byl Rony pěknej parchant.

Standa
10. 9. 2023 07:27

Sem s tím, doufám , že to bude něco, jao Robin.

Markýza
10. 9. 2023 19:23

No……………bojimbojim. Co když se mi to nebude třeba líbit? Co vám asi tak řeknu?? Protože to vy budete chtít, abych něco řekla!

Standa
10. 9. 2023 07:26
Odpovědět  Markýza

Kde není plot tam už to, prostě,není naše!

Markýza
10. 9. 2023 19:22
Odpovědět  Standa

Taktak, přesně tak.

PremekJ
8. 9. 2023 21:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Blinken asi oslepl, když vidí to, co neexistuje. Kyjeskému režimu docházejí všechny zdroje potřebné ne k ofenzívě, ale k vlastní obraně. Ono ale není co bránit, protože nacismus a charzarské mafiánství je předmětem lovu po celém světě. Do vánoc může být po ukronacismu. Blinkena také čeká nehezký konec.

katango
8. 9. 2023 21:16
Odpovědět  PremekJ

Ano, situace je nadmíru výtečná.

Albi
8. 9. 2023 21:58
Odpovědět  PremekJ

Neoslwpl, ale drží se úzkostlivě svého přání ve stylu “naděje unírá poslední”. Při západní pokrytecké víře ve všemocného Boha na nebesích se stále nevzdává naděje, že Bůh pomůže.

8. 9. 2023 23:03
Odpovědět  Albi

Ta víra, že Bůh pomůže Antikristovi, mi přijde až dojemná.

Markýza
9. 9. 2023 09:12

Jéžiš Milane….nikdo si přeci o sobě nemyslí, že je Antikrist.

Frank1
8. 9. 2023 21:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Degenerati z KoZa ziji stale v oparu lzi. Dobre jim tak a je to dobre pro Rusy.
Tohle vam spravi naladu. Neni to slepa baba Vanga:
https://rumble.com/v39plh6-srbsk-vtkyn-verica-obrenovic-v-r.-2012-pedpovd-a-do-roku-2030-mimodn-zajmav.html

Markýza
9. 9. 2023 09:18
Odpovědět  Frank1

No něco skutečně trefila. Zjevně to, co “házelo největší stín”.

10. 9. 2023 01:24
Odpovědět  Markýza

Přesně! Dobrá metofora. Ale uložil jsem si to pro zajímavost ke Staňkově predikci na budoucí desetiletí. Tedy dá-li pánbů a ve zdraví dožiju, jak říkal táta, rozumí se.

Markýza
11. 9. 2023 20:25

Já ne, tak to opatrujte!

Frank
9. 9. 2023 08:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak se nám Blinken vyblil a to je asi tak všechno.

tupý hulvát
9. 9. 2023 10:29
Odpovědět  Frank

Psal jsem dříve než dočetl.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ANTIUKRAJINEC
9. 9. 2023 08:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Blinken se nám poblinkal🤮

Boomer
9. 9. 2023 11:44
Ohodnotit příspěvek :
     

.. pan Blinken je moc fajn chlápek, z jeho prohlášení usuzuji, že se v létě 2023 někde jižně od Charkova stalo něco srovnatelného s událostmi z léta 1943 severně od Charkova, snad i včetně možných srovnatelných dopadů tohoto dění.

Tož to su klidný.. © Bohuš Stejskal

Markýza
9. 9. 2023 14:29
Odpovědět  Boomer

Jojo, on je vlastně i takovej Ribbentropoidní!

Standa
10. 9. 2023 11:30
Ohodnotit příspěvek :
     

NEZAPOMENTE!
V SOBOTU 16.09. JE V 14 h. velká demonstrace na Václavském náměstí těch ,kdo nesouhlasí s touto vládou a její politikou. Budou se sjíždět lidé z celé republiky. PŘIJDTE TAKÉ.!!