politika

Video z paláce v Gelendžiku: To nejhorší pro Navalného, novináři vstoupili do “paláce Putina”

Novináři internetového projektu Mash byli vpuštěni do budovy poblíž Gelendžiku, která byla při „vyšetřování“ liberála Alexeje Navalného nazvána „palác Putina“. 

Připomeňme, že Navalnyj předvedl počítačovou grafiku interiérů oslnivých svým luxusem. 

Je pravda, že na jednom z obrázků znalci okamžitě poznali knihovnu v České republice.

Podle reportérů Mash je na území zařízení přivedl zástupce technického dozoru. Viděli nádhernou fasádu s mramorovými sloupy, ale bez bran ve stylu Zimního paláce s erbem, jak tvrdil Navaľnyj. 

Uvnitř budovy je staveniště.

Interiér „paláce“ v Gelendžiku, který se FBK vedená Alexejem Navaľným pokusila spojit se jménem ruského prezidenta, se ukázal jako šířící se fejk a samotná budova prochází dlouhodobou výstavbou.

Novináři internetového projektu Mash provedli vlastní vyšetřování a poprvé zveřejnili natáčení nechvalně známého objektu.

Záběry z videoprohlídky „paláce“ ostře kontrastují s počítačovou grafikou FBK, organizace, která byla v Rusku prohlášena za zahraničního agenta.

Uvnitř budovy, jejíž fasáda je již dokončena, nebyl jediný pokoj vhodný k bydlení. Ve skutečnosti je vše v nulové fázi výstavby: beton, skládky materiálu a stavitelé na každém kroku.

Stavba bude podle pracovníků trvat dalších pět až šest let.

Autor vyšetřování, šéfredaktor Mash Maxim Iksanov, nenašel sebemenší stopu po luxusu deklarovaném Navalným: ani italský nábytek, ani divadlo nebo kino, ani kuřáckou místnost s vodními dýmkami.

“Každý, kdo viděl Navalného “vyšetřování” a představoval si vše, co bylo ve filmu (FBK), doufal, že uvidí alespoň něco, alespoň detail. Prostě nic tam nebylo,” řekl Iksanov.

Pokud jde o notoricky známou aquadiskotéku, pak, jak řekl Iksanov, ve skutečnosti jde o docela podivnou stavbu bez kanálů, kterou stavitelé sami nazývají kašnou. Vizuálně připomíná něco mezi bazénem a vířivkou.

“Kluci, se kterými jsem mluvil, tam Putina neviděli, ale tvrdili, že ho viděli v televizi. To je fakt,”
řekl šéfredaktor Mash.

Aktivní stavební práce probíhají, ale jak ujišťují stavitelé, budou trvat dalších 5-6 let. 

Pro Navalného je to ta nejhorší rána pro důvěru v něj. Koneckonců se zdálo, že všechno zjistil přesně, všude se pojistil, nikde nelhal, udělal to profesionálně a dobře to podal. Ukázalo se však, že se právě pohřbil.

https://bit.ly/2YF57ut
https://bit.ly/3oCFx3O

Nyní, po videu Mash, se Navalnyj konečně stal Prášilem a je čas, aby letěl na Měsíc. Odlet je naplánován
na 5. února. Šťastnou cestu, Aljošo! 

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jan
30. 1. 2021 18:11

Na jednom pytli byl r 2012…