politika

Vida! Právník, který do toho “hodil Babišovi vidle” pracuje pro největší farmaceutické firmy světa

Vida! Právník, který do toho “hodil Babišovi vidle” pracuje pro největší farmaceutické firmy světa.
Žádná karanténa – žádná vakcinace?

Právník JUDr. Ondřej Dostál (40), kvůli jehož žalobě byla vláda nucena prodloužit nouzový stav krize koronaviru, je prostřednictvím své rodinné firmy D&D napojen na nadnárodní farmaceutickou firmu Roche a další farmaceutické giganty.

Ostruhy získal v USA. Nejde o žádného “aktivistu”, jak se ho snaží líčit média.Firma Roche vyvinula vakcínu proti koronaviru Actemra a usiluje o celosvětové uplatnění. O to samé snaží i další firmy, ve hře jsou zisky v řádech stovek miliard. Právník Ondřej Dostál poskytuje pro mnohé z těchto firem legislativní poradenství.

Ondřej Dostál vysvětluje pro Českou televizi, proč je důležité, že uspěl se svou žalobou

V zájmu všech farmaceutických firem samozřejmě není rušení nouzových stavů a karantén, ale naopak jejich prodloužení. Na problém upozornil již dříve Zdravotnický deník, když se věnoval tématu vlivu farmaceutických firem na české zákonodárce, tedy poslance a senátory.


Čtěte též: Pět českých lékařů varuje před zkreslováním statistik “umřel na koronavirus”

Právník Ondřej Dostál pracoval několik let jako asistent poslance Ludvíka Hovorky (KDU-ČSL, poslancem do roku 2016), který byl členem zdravotnického výboru poslanecké sněmovny. Současně spolupracoval s velkými farmaceutickými firmami.

Dostál absolvoval stáž v USA v rámci Fulbrightovy nadace, která má vazby na globální farmaceutický průmysl, jemuž “dodává advokáty”.

Je to obří střet zájmů, míní Zdravotnický deník

Zdravotnický deník upozorňuje na provázanost politiky a farmaceutického lobbingu

Zdravotnický deník označil pozici Ondřeje Dostála za “obří střet zájmů”. “Ondřej Dostál funguje jako spojka mezi farmaceutickými firmami, které si oficiálně drží od politiky odstup, a tvorbou zákonů i exekutivou, které jejich chod přímo ovlivňují,” uvedl Zdravotnický deník.Ondřej Dostál a firma Roche označila závěry investigativních článků ze Zdravotnických novin za spekulace.

Zdravotnické noviny: 
Muž v obřím střetu zájmů ZDEFarmaceutický průmysl a jeho vliv na zákonodárce ZDE


Tajná dohoda soudce – žalobce?

V médiích se objevily spekulace ohledně nadstandartní vazby Ondřeje Dostála na soudce Štěpána Výbornéhojehož rozsudek donutil vádu prodloužit nouzové opatření. Tato tvrzení považujeme za neprůkazná a chatrně podložená.


Vláda vyhlašovala omezení pohybu osob a uzavírala prodejny a provozovny na základě Zákona o ochraně veřejného zdraví skrze výnosy ministra zdravotnictví, namísto na základě Krizového zákona skrze výnosy vlády ČR. Tím se chtěla vyhnout žalobám firem kvůli ušlému zisku. Ty nyní – po rozhodnutí soudu – opravdu hrozí a v řádech stovek milionů. Zaplatí to daňoví poplatníci.Dne 23. 3. JUDr. Dostál na svém blogu na Aktuálně.cz v článku: Kde seženu lék Plaquenil na koronavirus? 
radí čtenářů, jak tento lék sehnat, i když ho ministerstvo zdravotnictví ČR omezilo mimořádným opatřením.  Paguenil vyrábí firma Sanofi Aventis, a je také považována mezi favority na celosvětovou distribuci.


Nejdřív lék, pak nemoc?

Firma Roche se sídlem ve Švýcarsku patří mezi největší farmaceutické společnosti světa s pevnou pozicí v USA a Číně. Její roční obrat se pohybuje v řádech stovek miliard dolarů. Vývoj léku probíhá také díky miliardám dolarů Nadace Billa a Melindy Gatesových.

Žebříček farmaceutických firem světa za rok 2019: 

1.Johnson & Johnson (345 907 miliard dolarů),

2. Novartis (226.539 miliard dolarů),

3. Merck & Co. (216 409 miliard dolarů),

4. Roche (211 513 miliard dolarů),

5. Pfitzer (205 039 miliard dolarů).


Jaký lék proti koronaviru bude nakonec “ten pravý” se neobejde bez spolupráce s Nadací Billa a Melindy Gatesových, kteří věnovali na vývoj vakcíny stovky milionů dolarů, a jsou provázáni se všemi hlavními výrobci vakcín.

Délku trvání nouzového stavu v České republice (a v jiných zemích) lze odhadnou z výroku Billa Gatese, který dal na vývoj vakcín stovky milionů dolarů, a propaguje vakcinaci 7 miliard lidí.

“Výroba a testování vakcíny proti COVID-19 potrvá 12 a 18 měsíců,” 
řekl Bill Gates před několika dny.Podle některých zdrojů jsou vakcíny proti COVID-19 dávno hotové a nyní se o místo na slunci přetahují desítky farmaceutických firem z celého světa.

V České republice sílí hlasy lékařů a odborníků, že krize kolem COVID-19 je vyvolána uměle a že nejde o žádnou epidemii, ale pouze o výklad statistik.

Počet zemřelých na rakovinu převyšuje počet zemřelých “s koronavirem” až šedesátinásobně. Počet údajných obětí koronaviru je v České republice zhruba stejný, jako počet sebevražd (1 200 za rok).

Argumenty a fakta
https://bit.ly/356qTJP

sdíletj na