politika

Verdikt: Snowden vystoupil ze stínu

Když Edward Snowden začne mluvit, začne to být děsivé. To se stalo i tentokrát. Cargrad nemohl ignorovat poslední veřejný projev bývalého amerického zpravodajského důstojníka.

Bývalý zaměstnanec americké Národní bezpečnostní agentury (NSA) a jeden z nejznámějších whistleblowerů na světě Edward Snowden, který se v roce 2022 stal občanem Ruska, vede nenápadný život. Protože ví, že jeho bývalá vlast mu chce jakýmkoli způsobem zavřít ústa. Proto je každé jeho veřejné vystoupení událostí, i když jde o příspěvek na sociálních sítích. 

Musí to mít nějaký velmi dobrý důvod, že Snowden „vstoupil do světel reflektorů“.

Na platformě Rumble se v úterý večer objevil Američan, který uprchl do Ruska před pomstou amerických zpravodajských služeb, a poskytl rozhovor svému starému známému, nezávislému novináři Glennu Greenwaldovi. 

Předtím v polovině února se Snowden připomněl v mediálním prostoru a vysvětlil, proč Spojené státy uspořádaly show s čínskými balónky (aby ospravedlnily nárůst vojenských výdajů a odvedly pozornost od zničení Nord Streamu). A pak odešel do stínu.

USA sklouzávají k diktatuře

Tentokrát když povyprávěl o okolnostech, které ho přivedly do nové vlasti, hovořil o tom, co ho velmi znepokojuje

Snowden řekl, že to, co se stalo před 10 lety, už na Západě není možné. Tehdy The Washington Post a The Guardian zveřejnily materiály, které získal o masivním a komplexním sledování Američanů a cizích občanů západními zpravodajskými agenturami prostřednictvím telefonu a internetu. Šlo o více než miliardu lidí včetně předních politiků.

Snowden si posteskl, že dnes americká média „zjišťují, komu jak která publikace prospívá, místo aby posuzovala pravdivost, správnost informací a jejich význam pro společnost“.

To mě nutí přemýšlet: kdyby dnes někdo promluvil podobně jako já, byli bychom schopni publikovat podobný příběh? Mohli by pracovat tak, aby informace byly vnímány stejně jako před 10 lety? – položil řečnickou otázku americkému novináři, který svého času pomáhal Snowdenovi zveřejnit tajná data.

A sám si odpověděl:

Když se díváš na velké publikace, jak nyní pokrývají nové příběhy o tom, co uniklo vládě… Pak se ve skutečnosti snaží příběh ututlat, odhalují ho z jiného úhlu a kritizují.

Snowden popsal mechanismy a techniky, které používají úřady západních zemí. Systémovost, prolhanost, záludnost a zamlčování – to jsou velryby, na kterých spočívá současná západní cenzura.

Vidíme pokusy mluvit o tom, že my ničemu nerozumíme, nebo že to se neděje. Často jsou výroky zjevně nepravdivé. Tohle je přímá, záměrná lež ze strany vlád, korporací, mocenských institucí… s cílem rozptýlit nespokojenost, – uvedl bývalý zaměstnanec NSA. 

Snowden zároveň poznamenal, že nespokojenost západní veřejnosti „v politickém smyslu… neutichá“. 

Drsná realita v USA

Vítězný despotismus v předních západních zemích plně potvrzuje slova Snowdena. V hlavní zemi Západu, ve Spojených státech, začaly represe proti republikánským aktivistům. 

Poprvé od občanské války (1861-1865) začaly Spojené státy používat klauzuli o podněcování ke vzpouře, aby dostaly politické oponenty za mříže. A tresty se zpřísňují. Intenzivně pokračuje „čištění“ informačního pole od zbytků disentu.

Současně s Bidenovým oznámením o účasti ve volbách v roce 2024, které mají být mnohem špinavější než ty předchozí, byl bezostyšně vyhozen Tucker Carlson, který od roku 2009 úspěšně pracoval na Fox News, nejpopulárnější televizní moderátor ve Spojených státech – konzervativec a podporovatel bývalého prezidenta Donalda Trumpa…

Mainstreamová média neustále, totálně lžou, a to nejen o Rusku. Kultura zrušení triumfuje. Nesmělé pokusy zopakovat to, co udělal Snowden, jsou přísně potlačeny

FBI se rychle mění ve strukturu podobnou OGPU nebo Gestapu. Američané jsou otevřeně a bezostyšně provokováni ke vzpouře, včetně krytí korupce a afér demokratického prezidenta Joea Bidena a stíhání  bývalého republikánského prezidenta Trumpa pro nic za nic. Děje se tak, aby získali záminku k zbavení základních občanských práv amerických občanů. Odpůrci současné vlády jsou otevřeně a docela úspěšně zastrašováni.

A co ostatní?

Ale ani v Evropě není situace s diktátorskými zásahy úřadů o nic lepší. Vezměme si například Německo.  „Svoboda tisku“ tam nikdy nebyla a na novináře je pohlíženo jako na vysoce postavené státní zaměstnance, kterým dobře platí za to, aby psali správným způsobem. S pomocí poslušných médií je lidem vnucován určitý a povinný úhel pohledu.

Pravda svérázného druhu (hlavně o korupci a trapasech známých politiků) proniká do médií, až když si mocenské skupiny mezi sebou vyřizují účty. Noviny a televizní kanály někdy provokují lidi, aby ospravedlnili represivní opatření.

Stalo se to právě teď

Klasická zpráva tohoto druhu přišla 7. června z Německa. Okresní soud v Kolíně nad Rýnem odsoudil Olenu Kolbasnikovou narozenou na Ukrajině k pokutě 900 eur podle článku o ospravedlnění zločinů za její výroky v rozhovoru pro Bild Live o podpoře ruských akcí na Ukrajině. Ale na druhou stranu Kyjev klidně může páchat ty nejstrašnější zločiny, kterých si nikdo nevšimne.

Všechna německá mainstreamová média se účastní zastrašovací kampaně proti těm, kteří nesouhlasí s ukrajinskou politikou Berlína a v boji proti disentu. 

Minulou sobotu Die Welt oznámil prověrku policisty, který kritizoval podporu Ukrajině, politiku udělování azylu „uprchlíkům“ a pseudoekology, kteří ničí Německo. Úřady se chystají zahájit trestní řízení pro podezření z “podněcování k nenávisti.” – ne pro konkrétní činy, ale pro názory vyjádřené na jedné ze sociálních sítí! – proti osobě, které není lhostejný osud jeho země.

Další čerstvá zpráva na stejné téma: prokuratura v Halle obžalovala lídra frakce pravicové Alternativy pro Německo (AfD) v Durynsku Björna Höckeho. Nepohodlný politik je podezřelý z toho, že během veřejného projevu v roce 2021 veřejně použil heslo NSDAP “Vše pro Německo!”, “ačkoli věděl o původu a významu tohoto hesla”.

Höcke je vůbec hrozný člověk, protože si také dovolil srovnat zuřivé bombardování Drážďan v roce 1945, které provedli spojenci, s americkými atomovými útoky na Hirošimu a Nagasaki … 

A mimochodem německý kancléř Olaf Scholz často v rozhovorech na ukrajinské téma opakuje známý pozdrav místních poskoků nacistů, kteří své pány předčili v krutosti, a německá – a nejen – média jsou z toho dojatá. Žádná prokuratura Scholze za banderovščinu k odpovědnosti nepožene a nepřipomene řeky krve prolité Ukronacisty.

Proč tomu tak je?

Děje se to proto, že podle nejnovějšího průzkumu agentury INSA se totiž AfD poprvé ve své historii  stala druhou nejpopulárnější stranou v zemi s 19 % hlasů. Zhruba stejný počet mají i vládnoucí sociální demokraté. Vezmeme-li však v úvahu politiku úřadů démonizující příznivce „Alternativy“, označují je za údajné „nacisty“ a „fašisty“, jakož i strach mnoha Němců přiznat, že když vidí šílenství svých politiků, tajně hlasují pro AfD, tato strana má mnohem více příznivců.

Jaký závěr z toho Berlín vyvodí? Správně. AfD, pokud se skutečně začne hlásit k moci, by měla být zakázána. Podle stanice “n-tv” již byly shromážděny „důkazy“, které na zákaz stačí. Protože pravidla pro obyvatele Západu jsou dobrá, jen pokud vyhrávají ti u moci. A pokud mohou prohrát, pravidla zruší a zavedou nová. I kdyby šlo o dobře zapomenutá stará.

Co z toho?

To vše vyvolává smutek u hlavního whistleblowera Západu, který našel útočiště v nejsvobodnější zemi světa – Rusku. Snowden přiznává, že si nikdy nemyslel, že by se to někdy mohlo stát. Ale stalo se. A mimochodem nejen s ním. Rusko se stává ve světě populární jako země-archa. Kde bude existovat svoboda a demokracie, spiritualita a morálka, dokonce i kapitalismus – všechno co na Západě mizí a ustupuje tomu co národy ničí – kruté satansko-kastovní diktatuře globalistů, kteří lidmi pohrdají.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://tsargrad.tv/articles/prigovor-o-kotorom-uznajut-ne-vse-snouden-vyshel-iz-teni_800345

sdíletj na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sergej
9. 6. 2023 04:25
Pavel K
9. 6. 2023 07:20
Odpovědět  sergej

👍 👍 👍 👍
Výborný rozhovor a celkem dvrdý a strašidelný.
Tak jsem udělal co jsem mohl, rozeslal jsem to asi deseti známejm. Asi to fakt není dobrý. A lidi v ČR čumí a čumí místo toho aby hnali válečné štváče k zodpovědnosti. Hnus co jsme to za lidi.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
9. 6. 2023 15:32
Odpovědět  Pavel K

Kdyby čumeli jen u nás, bylo by ještě dobře, ale bohužel čumí i jinde a to mnohdy “ještě lépe”. To je to zlé.

Pavel K
9. 6. 2023 18:00
Odpovědět  Peter 008

Já vím Peter, ale však víte jak se u nás říká vo to zametání u toho prahu. 🙋‍♂️

Albi
9. 6. 2023 09:02
Odpovědět  sergej

Díky za odkaz – Koller opravdu výborný, jak dokazují komentáře pod videem. Bohužel “vlivnných” u nás, se to nedotkne, ani kdyby si ten rozhovor. poslechli.

A ještě jedno : moc se mi líbila přezdívka “hadrfous na Hradě”. 🙂

Pavel K
9. 6. 2023 09:21
Odpovědět  Albi

On toho tam o něm řekl více, myslím si jestli to ulyší bude se mu to nelíbit, i když to co činí, tak bude asi splachovací.

Pedro
9. 6. 2023 04:33

Super

primak
9. 6. 2023 07:39

Bitva amerických elit jde do tuhého:
Po 3 letech důkazů, které se zametaly pod koberec a přisuzovaly Rusům, konečně Republikánům bylo umožněno se na to ofcielně kouknout – za zavřenými dveřmi – ta transparentnost…

Po zhlédnutí dokumentu FBI zaútočili republikáni na Bidena a jeho rodinu
Republikáni se vynořili ze zabezpečené místnosti na Capitol Hill po zhlédnutí formuláře FD-1023, který přinesla FBI, a nadále obviňovali Bidena a jeho příbuzné z úplatkářství a korupce.
https://www.nbcnews.com/politics/congress/house-republicans-attack-biden-family-viewing-fbi-document-rcna88413

A tak aby se to přehlušilo, Trump musí v úterý před soud:

Trump čelí americkému trestnímu stíhání za špatné zacházení s dokumenty, obstrukce – jeho právník
https://www.reuters.com/world/us/trump-biden-administration-has-informed-my-lawyers-that-ive-been-indicted-2023-06-08/

rh faktor
9. 6. 2023 13:13

Zloděj křičí “chyťte zloděje!”. Fašista křičí “chyťte fašistu!”. Dezinformátor křičí “chyťte dezinformátora!”.
Taková je dnešní doba.

Pavel z Moravy
9. 6. 2023 13:15

Ano, krutá satansko kastovní diktatura globalistů je přesně to, co chtějí i zdejší mocní. Nespolupráce je asi jediná možnost. Nemám bankovní účet, nemám platební karty, nechci žádné jejich otrokářské metody zavádět do svého života. Budou li mi to nutit, seru na ně, a ať si potom svoje totalitní jednání zodpoví. Vím, že proti nim nebudu mít šanci, jsou mocní, ale také nesmírně zbabělí. Bez represivních složek nejsou ničím. Teď záleží pouze na každém z nás jak se zachová.

Autor
9. 6. 2023 14:56
Odpovědět  Pavel z Moravy

Poslední dobou stále častěji slýchám – kartou budete platit? Já – ne. Připravují dokonalý zářez, kdy nás budou chtít, ach ta konspirologie, dokonale ovládat přes digi finance. Pak mohou povinně strhnout z vašeho konta, co chtějí a kdy chtějí. A nebude muset být inflace jiná, než “žádoucí”. Kdo pak bud schopen říci, jak jsou na tom finance?
Z toho, jak se mnozí zásobují těmi platebními jednoduchými nástroji – mobily, karty i digi hodinky, je mi opravdu zle a špatně.
Hurá do otroctví! Ale beze mne.