Velká Británie v troskách: V zemi není nic, co by nebylo v rozkladu.

Stávkovat hodlá většina obyvatel. Čeká Velkou Británii hladomor? Jalové kalorie pro voliče

Ben Wright už i na stránkách totálního mainstreamu The Daily Telegraph líčí katastrofální situaci v ekonomice, v řízení státu a důsledky v dramaticky narůstajícím společenském napětí, které jako by z oka vypadlo těm našim – což nejspíše nebude náhoda…

Účty za energie, selhávající veřejné služby, zvýšená daňová zátěž, stávky, inflace a rostoucí ceny – tak současnou Británii popisuje Ben Wright – sloupkař deníku The Daily Telegraph. Podle něj není v zemi téměř nic, co by nebylo ve stavu hlubokého rozkladu.

Když byl nedávno Jacob Rees-Mogg, člen Dolní sněmovny, požádán, aby si vzpomněl na něco, co v této zemi není v totálním rozpadu, poukázal na kriketový tým, který na začátku léta vyhrál nad Novým Zélandem. Škoda, že tazatel nepřipomněl „nejvěrnějšímu a nejoddanějšímu příznivci Borise Johnsona“, že úspěch týmu byl z velké části způsoben jmenováním nového trenéra a změnou kapitána týmu, píše publicista Ben Wright.

Podle Wrighta dospěli Britové do bodu, kdy trvá mnohem kratší dobu vyjmenovat pozitivní změny v zemi než ty negativní. Důvodů k optimismu je málo.

Nefunkční stát

Vítejte v současné Británii, kde nic nefunguje, všechno je drahé a všichni jsme tak zaneprázdněni hádkami o příčinách našich problémů, že nejsme schopni přijít s žádným řešením,“ konstatuje publicista.

Na prvním místě „seznamu problémů“ jsou prognózy maximálních přípustných ročních účtů za energie, které pravidelně aktualizuje poradenská společnost Cornwall Insight. Tato částka nyní činí 1971 liber. Podle nejnovějších údajů bude v říjnu průměrný účet za elektřinu činit 3582 liber ročně a v lednu 2023 to bude už 4266 liber. To je přibližně 14 % průměrného příjmu domácností po zdanění. Vzhledem k prudkému růstu cen řady zboží a služeb a zvyšování úrokových sazeb čeká mnohé dosud nepoznaná opravdová chudoba. Nejchudší domácnosti se s tak velkým růstem cen jednoduše nedokážou vyrovnat a žádné snížení odvodů státu jim nepomůže.

Například odmítnutí dubnového zvýšení příspěvků do fondu národního pojištění, o němž mluví Liz Trussová, pokryje sotva desetinu růstu spotřebitelských cen energií. Kdyby toto byla jediná věc, se kterou se Britové musejí potýkat, mohli bychom říci, že situace je už kritická, ale zdaleka není jediná, zdůrazňuje Wright.

Daně, kriminalita, stávky – a blackouty

„Jedním z nejkřiklavějších příkladů neadekvátnosti úřadů“ byl v posledních dnech zákaz používání hadic na polévání ulic komunální službou v souvislosti se zaplavením některých ulic v severním Londýně v důsledku prasklého vodovodního potrubí. Britové se zároveň dozvěděli, že podle „nejhoršího vládního scénáře“ může chladné zimní počasí v kombinaci s nedostatkem plynu vést k několikadenním výpadkům elektřiny. Rovněž se hroutí veřejné služby a nedávné vyšetřování odhalilo, že policie za poslední tři roky nevyřešila ani jednu krádež ve více než osmi z deseti krajů Anglie a Walesu.

Počet lidí na čekacích listinách Národního zdravotnictví se zvýšil ze 4,4 milionu před pandemií koronaviru na současných 6,6 milionu.

A to vše v situaci, kdy se daňové zatížení Britů vyšplhalo na poválečné maximum. Vždy existuje možnost, jak efektivněji vynakládat veřejné prostředky, ale kdyby to bylo tak snadné, už by to dávno udělali. Ve skutečnosti tu máme dvě varianty: Buď zvýšit daně, nebo omezit veřejné služby. Pokud si vyberete špatný jed, problémy se budou jen hromadit,“ píše Ben Wright.

Mezitím Bank of England očekává, že inflace na konci letošního roku dosáhne zhruba 13 % a do konce příštího roku se bude pohybovat ve dvojciferných číslech. Ekonomika Spojeného království směřuje „k bolestivé recesi“. Vyšší úrokové sazby mohou být potřebné k omezení prudkého růstu cen, ale to nevyhnutelně zhorší situaci v krátkodobém horizontu, zdůrazňuje Wright. Fronty v přístavech a na letištích se prodlužují, ceny potravin rostou a po celé zemi se šíří stávky. Po více než deseti letech udržování mezd na stejné úrovni se ozývají odbory kvůli rostoucím cenám a zvýšené poptávce na trhu práce.

Malér, kam se podíváš

Přestat pracovat hrozí dopravci, hasiči, lékaři, zdravotní sestry, učitelé, pošťáci, úředníci, právníci, a dokonce i pracovníci televize,“ uvádí novinář.

Příčin těchto potíží je nespočet. Abychom byli spravedliví, vláda má jen omezený soubor nástrojů, které může použít. Jak v boji proti inflaci, která byla způsobena narušením dodavatelských řetězců v důsledku covidistického šílení, prohloubila se v důsledku konfliktu na Ukrajině, a ještě se zhorší v důsledku krachu globalizace, míní Wright.

Stagnaci, stárnutí populace a významné změny ve světové politice řeší podle něj většina donedávna bohatých zemí. Zdá se však, že nedostatek pracovních sil způsobený kombinací brexitu, předčasného odchodu stárnoucích pracovníků do důchodu během covidu a růstu dlouhodobé pracovní neschopnosti nabývá ve Velké Británii obzvláště dramatické podoby a způsobuje řadu problémů i v maloobchodu, pohostinství, zemědělství či dopravě.

Pád do recese, na konci tunelu tma

Wright pokračuje:

Část problému spočívá v tom, že jsme jako národ tak zaneprázdněni hádkami o příčinách naší situace, že jsme se vlastně ani nepokusili najít nějaké přijatelné řešení. Mnoho lidí stále ze všeho viní brexit, mnoho lidí se ho naopak snaží zcela ospravedlnit. Takové rozpory ještě prohlubují současné – někdo by mohl říci dlouhodobé – vakuum ve vedení.

Vláda ovšem „příliš sází“ na cílové skupiny, nemyslné „píárové“ titulky na sociálních sítích a křiklavé skandály „ve snaze nakrmit voliče politickým ekvivalentem jalových kalorií“.

A nevidí cestu ven:

Dlouhou dobu chyběla důvěryhodná opozice, která by konzervativce donutila změnit hru, a zamyslet se nad tím, za čím si skutečně stojí.“

„Potřebujeme něco, co přiměje naše politiky, aby se skutečně začali zabývat problémy strádající země a učinili těžká rozhodnutí potřebná k tomu, aby se ekonomika dostala z recese. Bohužel, už to vypadá tak, že něco takového se jeví stejně nepřijatelné jako nemožné,“ shrnuje komentátor deníku The Daily Telegraph Ben Wright.

(Skoro se zdá, že Petr Fiala a jeho pětikolka opakovali mantru „Velká Británie náš vzor“ tak dlouho, až se to opravdu stalo.) 

Zdroj : Protiproud

3.6 11 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.6 11 hlasy
Ohodnotit příspěvek
51 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Lev Prch
22. 8. 2022 22:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Tím malé Británii amiokupat děkuje, že mu stojí věrně po boku, když s plnou držkou demokracie vraždí, loupí, lžou a okupují cizí státy v rámci operace TRVALÁ OKUPACE…👎👎👎👎

Helena
23. 8. 2022 08:36
Odpovědět  Lev Prch

Americká, Anglická, Francouzská, Španělská apod. bohatá ekonomika stála desetiletí jen na rabování bohatství kolonií, jinak by tihle všichni ještě bydleli na stromech. Teď začali z těchto zemí utíkat i šikovní dělníci i inteligence z býv. vých. bloku, kteří jim tvořili bohatství v jejich montovnách. Zůstali tam jen příslušníci BLM, a ti opravdu k bohatství země nijak nepřispějí. Amerika plná černochů a narkomanů, Anglie plná Indů /Indové se dostávají i do vládních pozic/, Francie plná Afričanů, Německo plné Turků a arabášů. Ti, co trpěli pod jhem kolonizátorů ze západu, přečíslili svoje otrokáře a otrokáři stanou se otroky. Západ dostane odplatu za miliony zničených životů v rabovaných koloniích. My jsme nikdy žádnou kolonii neměli, všechno co tu je, jsme budovali za své. Takže nikomu nejsme povinováni cokoli oplácet.

Pavel
23. 8. 2022 09:04
Odpovědět  Helena

Paní Heleno, teď použiji jedno oblíbené rčení z mého oblíbeného čtyřdílného seriálu Bez ženské a bez tabáku– SVATÁ PRAVDA A ROZUMNÁ ŘEČ. A pan Króner odpovídá, co máš pořád s tím svatá pravda a rozumná řeč. A dotyčný mu odpoví stejně.

Pavel K
23. 8. 2022 12:07
Odpovědět  Helena

A Vy si myslíte že toto je náhoda? Napsala jste to přesně. Evropa je zahlcena tímto „póvlem“. To vše podle mě bylo plánované a vše připravované. Nyní jsme zřejmě ve finále. Vše zničené, ukradené, vytěžené. A kam asi přešly ty zisky?!! No a teď můžete všichni pochcípat a vymlátit se mezi sebou. Zabito několik much jednou ranou a pejzáci si mnou pazoury. To vše bylo činěno proti východní bílé Slovanské rase.

Helena
23. 8. 2022 13:20
Odpovědět  Pavel K

Není to náhoda. Západní země drancovali a rabovali takovým způsobem, že totálně zazdili v rabovaných zemích několik generací. A ti lidé také nejsou hloupí. Nenávist skrytě po celou dobu okupování a rabování sílila. Mnozí odešli do zemí, které jejich rodnou zemi zničili. A teď vykonávají akt msty za jejich vlast. Něco o tom vím, hodně jsme cestovali jen tak s báglem. Zápaďáci se v těch zemích chovali tak, ale tak strašně, až jsme se za ně styděli, taky jsme byli turisti. Navenek byli k zápaďákům úslužní, ale nenávist z nich čišela každým pórem, zatínali ruce a zuby, ale sloužili zápaďákům dál. Nemohli jinak. Nesměli jinak. Vůbec se nedivím, že je západ veden do zkázy.
Rusové/taky jich tam bylo hodně/ v sobě neměli tu nadřazenost, pýchu, aroganci, jo rádi pochlastali, a tak, jinak se chovali jakž takž normálně.

Pavel K
23. 8. 2022 18:43
Odpovědět  Helena

Ano, souhlasím, ale úplně si nerozumíme. Já mám hlavně na mysli TO!! Kdože ty VŠECHNY korporace vlastní KDO?!! Ano ONI ti Globalisti, kteří to tuna chtějí lidsku zúžit a regulovat. Proto jsem napsal několik much jednou ranou. Abych to zkrátil poštvali bubáky všeho druhu proti bílým gojímům. Okradli, vytěžili a ještě použili. Jasný?!! Můj názor. 🌹🙋‍♂️

Lev Prch
23. 8. 2022 15:24
Odpovědět  scipio

Údajně mají „“““na svědomí „““i založení Prahy díky bratrstvu Sad Bháí

Pavel K
23. 8. 2022 19:00
Odpovědět  Lev Prch

Zajímavé, ale k čemu? 😀🙋‍♂️

Lev Prch
23. 8. 2022 19:16
Odpovědět  Pavel K

Abys byl vzdělaný,tajtrdlíku 😁😁😁😁

Pavel K
23. 8. 2022 18:57
Odpovědět  scipio

Ale jó!! Ale ty jejich zvyky? Ty už jdou mimo. 😀

janle57
22. 8. 2022 22:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Anglii,celou západní Evropu a země bývalého Ost bloku včetně nás, čeká na podzim něco,
co asi převrátí dějiny celé Evropy,na pozadí totálního ekonomického kolapsu a zbídační
drtivé většiny obyčejných lidí,kteří ztratí jakékoliv zákl.životní jistoty, patrně nastane krvavé
divadlo v ulicích většiny evropských měst,nedivil bych se,že jediným krokem na odvrácení
tohoto scénáře ze strany šílenců ve vedení EU i Anglie, bude rozpoutání války s Ruskem,
potom nám ovšem buď Bůh milostivý a ať nás nenechá dlouho se trápit.

Pavel
23. 8. 2022 09:16
Odpovědět  janle57

Přeformátovaná a duševně mrtvá většina to ještě nevnímá, ale už je to tady. My jsme tvrdí a odolní chlapi, odkojení pořádnou vojenskou službou a umíme se uskromnit. To stejné se dá říci o naší ženské populaci našich roků, ty nás možná dokonce v odolnosti předčí. Co ale ta rozmazlená a nepřemýšlící omladina. Pro ně to bude bolestný pád do reality toho pravého globálního kapitalismu. Tak si to děťátka užijte.

Lubek
22. 8. 2022 23:25
Ohodnotit příspěvek :
     

„Potřebujeme něco, co přiměje naše politiky, aby se skutečně začali zabývat problémy strádající země a učinili těžká rozhodnutí potřebná k tomu, aby se ekonomika dostala z recese.“
No čo to „něco“ môže byť iné, než Petrov a Boširov premávajúci sa popred kamery, s fľaškami od vodky, naplnenými Novičokom. Potrú dáke kľučky a briti sa zomknú, pošlú na ukrajinu inštruktorov a zbrane a ostrovné kráľovstvo bude ďalej prekvitať a šíriť po svete pravdu a lásku.

Markýza
23. 8. 2022 13:41
Odpovědět  Lubek

No ale věta je to nadčasová – respektive momentálně takříkajíc panzápadní, ne?

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2022 00:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Už aby se to pos-ralo !!!

Markýza
23. 8. 2022 13:49

No…..Británie je přeci srdcem Západu……………..

Lev Prch
23. 8. 2022 15:30
Odpovědět  Markýza

Srdcem záchodu je funkční odpad 👍

Markýza
23. 8. 2022 16:52
Odpovědět  Lev Prch

No vidíte :-)))

Lev Prch
23. 8. 2022 17:06
Odpovědět  Markýza

Bohužel se ucpal😟.Pokud by byl funkční,tak jsou ti fyjalový pěti 💩💩💩ři dávno v odpadu….a ne ve Sněmovně 👎

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2022 18:15
Odpovědět  Lev Prch

Jéééé! Tys mi připomněl jednu mou vzdoroakci z dob nevycválaného mládí! V devětašedesátém jsem postupně ve více obchodech nakoupil asi kilo droždí a vhodil jsem to všechno v noci před výročím okupace do septiku MNV. Tos měl vidět tu nádheru, jak howna valila ven zatímco orgáni kmitali a vyšetřovali! A že jsem odjakživa v jistých záležitostech solitér, vyšetřili howno.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
23. 8. 2022 18:44

Já se z Tebe smíchy……😂😂😂😂😂😂.

Milan ze Zahrady Čech
24. 8. 2022 00:05
Odpovědět  Lev Prch

Ale je to fakt! V putyce se chlapi bavili jak se zamlada pomstili nějakýmu sedlákovi a příští týden bylo první výročí okupace. Tak jsem tam v noci šoupnul to droždí a ráno vyrazil demonstrovat do Ústí, jak jsem tu někde psal. A když jsem se vrátil, tak uniformovaný i neuniformovaný orgáni kmitali jak když pochčiješ mraveniště, lidi se chlámali, přeceda MNV nevěděl jestli se má taky tlemit, nebo se radši pobouřeně mračit – byla to docela pr-del. A já vůl si to nechal doteď pro sebe! Jen co pojedu za smráďatama tak jim to musím říct, aby se mohli prsit, jak tatík disidentoval.

[Trol-1] spam Petr
23. 8. 2022 03:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Typická strategie Ruska. Zamlčet vlastní problémy a přecenit potíže nepřítele. Spojené království přežilo Hitlera, přežije i Putina.

primak
23. 8. 2022 07:28
Odpovědět  [Trol-1] spam Petr

A jak to Spojené království přežilo Hitlera? Těch pár zničenejch domů po bombardování, které i král s královnou pomáhali odstranit? Jak šlechetné od nich. To snad i v Praze a jinde v Čechách těch bomb bylo víc. O jinejch kobercovejch bombárdáctví ani nemluvě (hrdinnej Bomber Harris).

A čekalo se po Dunkirku 4 roky, až jak to Stalin zvládne (ta nuda, ještě, že ty londýnské báry fungovaly naplno a filmová industrie taky).

Anebo to Stalin nezvládne, pak se nasadí Plan B, něco o tom přivez Rudi Hess do Skotska ve svém letadle, když mu bohužel došel benzin.

Ale potraviny na lístky tam měli po válce déle než my za Zápotockýho. Ani ty tuny zlata nám ukradené jim moc nepomohly. Ale král a královna se trochu uskrovnili, ženichovi německé příbuzné na svatbu své dcery nepozvali.

Pavel K
23. 8. 2022 07:51
Odpovědět  primak

Ale po Československu si nechali ti zmrrdii anglický zaplatit veškeré náklady našich letců až po tkaničky od bot!!! Ano až po tkaničky od bot!!! To je trefný ten název Židovina. Ještě že si nenaúčtovali kyslík, který tam dýchali naši piloti.

Frakie
23. 8. 2022 08:16
Odpovědět  Pavel K

A nechali si to zaplatit i po padlých pilotech. Zkrátka svině.

Markýza
23. 8. 2022 13:49
Odpovědět  Frakie

Ale zlato si nechali, co? Dobráci.

Lubek
23. 8. 2022 12:08
Odpovědět  Pavel K

Nepamätám už názov, ale pozrel som akýsi film o poľských letcoch v anglii. poliaci sa predávali ako veľmi úspešní a výkonní, no angláni ich po vojne poriadne ochladili. Letmo som pozeral dáke tabuľky (neoverené, ale čo je na internete overené…) Dáka tá letecká poľská jednotka si nárokovala cez 100 zostrelov a angláni im napokon priznali ani nie desať. Podobne to bolo s dešifrovacím strojom „Bomba“ poliaci sa v knižkách držia akoby Enigmu prelomili oni, angláni ich iba jednou vetou spomenuli. Zberanie dielov padnutých trestovacích rakiet V2. Celá knižka o tom, ako polici zhromažďovali zostatky rakiet, dokonca celú spaľovaciu komoru. Vraj priletelo lietadlo s kanaďanom, čo to malo odviezť, no zapadlo do blata. Kanaďan to vzdával, poľoci dreli s lopatami. Napokon s biedou odletelo, ale že by angličania poľokom priznali účasť na analýze V2 som nikde nenašiel. Ale aj tak lezú do zadku Nemcom a anglánom tak usilovne, že to človek nechápe.

Lubek
23. 8. 2022 12:17
Odpovědět  Lubek

Vrcholom celého toho chaosu, kto je náš a kto nepriateľ je pre mňa trojdielny film, Nemecký z roku 2013. „Válečná generace“ Neveriacky som si púšťal scény, ktoré natočili NEMCI !!! Ako sa dvaja vojaci wehrmachtu nemohli pozerať na masakrovanie civilov ukrajinskými dobrovoľníkmi, označenými žlo-modrou páskou na rukávoch. Ako poľská ArmiaKrajowa vyjednávala potraviny s poľkými sedliakmi. Potraviny sedliaci dali iba za podmienky, že medzi bojovníkmi nie sú židia. Zastavili vlak s nákladnými vagónmi v ktorých boli väzni. Vagóny zasa pozatvárali, že nech židia pokapú. Nedokážem si predstaviť, že by to Nemci natočili po 2014tom. Po 2022hom už absolútne nie. Teda v 2013tom bola história iná? Veď história je história, tá sa nemení. Či?

me2d44
23. 8. 2022 13:36
Odpovědět  Lubek

Nechci být válečný štváč, ale roku 1982 jsem se v Liptovském Mikuláši oženil, dostal jsem tam od armády i byt. Ale když jsem v obchodě česky požádal o chleba, na který jsem do regálu viděl, prodavačka mi řekla „nemáme“. Naučil jsem se mluvit slovensky – ale tohle vám „bratia“ nezapomenu!

Markýza
23. 8. 2022 13:51
Odpovědět  me2d44

No klídek – my jim to tu děláme zrovna tak. To si nemůžete brát osobně.

Lubek
23. 8. 2022 18:02
Odpovědět  Markýza

No, asi nie som pravoverný, roduverný slovák, ale veď ono sa to už teraz ani „nenosí“. Všade sú ľudia takí, aj onakí, záleží veľmi na pomere, koľko je kde ktorých. Iste, primitivizmus s „nerozumiem“ sa určite vyskytol, či vyskytuje. S odstupom veku však iné situácie vnímam inak. Napríklad ma veľmi, ale veľmi vytáčalo „Tešik“, keď sme boli na dovolenke na južnom slovensku. S odstupom času mi to je jedno, naviac celkom chápem, že ak 8 z 10 zákazníkov hovorilo po maďarsky, prirodzene sa obsluha pýtala ako prvým „Tešik“. Ibaže čo nechápem a štve ma, ako sa hrozne opičíme po angličtine. Polystyrénom oplácaný rodinný dom, zabrblaný iba lepidlom, bez fasádneho náteru sa v dedine hlboko v Javorníkoch volá : “ Pizzeria HALIFAX“. Treba k tomu komentár?

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2022 18:41
Odpovědět  me2d44

Mě se toto stalo pouze v Košicích. Ale to bylo, pravda, o deset let později.

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2022 18:31
Odpovědět  primak

Celá pitomá čtyřiapůlkrát početnější válečná británie měla 382 600 vojenských obětí, zatímco mírové Československo, ve kterém se toho „zas tak moc nedělo“, mělo 365 000 obětí. Proto tvrdím, že demobilizace a odevzdání „zbrojírny Evropy“ Führerovi byla zrada nejen na lidu Československa, ale i na Evropě! Malé Československo se podílelo na světové produkci zbraní 40% – a to všechno bylo bez boje na stříbrném podnose odevzdáno Hitlerovi! Však se také mohl radostí pominout. Pročpak se tak důsledně upozaďuje fakt, že kdyby to Adolfovi nevyšlo, byl by zatčen a izolován? Německý generální štáb už měl v tomto směru vypracovaný plán. Jenže Ben-Ešeda podepsal. A pak vzal čáru. A pak se vrátil a státničil…
A teď má dokonce extra zákon o zásluhách.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prchala
23. 8. 2022 08:25
Odpovědět  [Trol-1] spam Petr

Ono s ním bylo hooooodně velký kamarád stejně,jako Pšonek!

Lev Prchala
23. 8. 2022 11:06
Odpovědět  [Trol-1] spam Petr

Za tohle vyjádření by ti Vilda Jakš poděkoval hákem zprava i zleva!

Markýza
23. 8. 2022 13:48
Odpovědět  [Trol-1] spam Petr

Propáníčka. Co mu proboha ten Putin dělá, spojenému království jednomu? Vždyť ani tu ropu a plyn od něj neberou, ani na to se nelze vymlouvat.
A kapánek jste zapomněl, že Rusko přežilo nejen Napoleona a Hitlera, ale i několikerou invazi polskou, ba dokonce i Džingischána.

skeptik
23. 8. 2022 17:04
Odpovědět  [Trol-1] spam Petr

Spojené království bylo s Hitlerem a nacismem jedna ruka! Vždyť taky anglické banky Hitlera financovaly.
Existuje dokument „Královská rodina, britská aristokracie a nacisti“

Lev Prch
23. 8. 2022 18:50
Odpovědět  skeptik

Máš pravdu,Wallis Simpson a Eda VIII.byli u Dolfika jako doma

[Trol-1] spam Jan
23. 8. 2022 04:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Takhle to dopadá, když to kremelská elita přezene s fetem: https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-peskovova-manzelka-provokovala-navstevou-recka-ve-kterem-nebyla-40406451 Asi je nešťastná ze zabavení sídel Peskova na Západě, toho, že nemůže do EU a z dovolené na Krymu taky sešlo. Moc to tam bouchá.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
23. 8. 2022 08:01
Odpovědět  [Trol-1] spam Jan

Normální tradice, když se při hudebním skotačení rozbíjí skleničky, tady talíře.
Jak he vidět z videa nikomu tím neubližuje. Zato Zelená sláma u kravína si zaližuje, pak si do vejfuku omylem nacpe 0 mouku a diví se že mu kyne voko do duše. Tak zpanikaří a zavelí urráááá na Maskvůůů 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️💩💩🤮🤮

Lev Prchala
23. 8. 2022 08:26
Odpovědět  [Trol-1] spam Jan

Svůj k svému….Hovinky jsou jen pro F73 po ránu s F100!

Markýza
23. 8. 2022 13:56
Odpovědět  [Trol-1] spam Jan

Njn. A takhle, když to vezme za pořádný konec elita ukrajinská:
https://www.youtube.com/watch?v=TepvC1fuUa4

https://www.youtube.com/watch?v=HbmZrzN3WFE

https://www.youtube.com/watch?v=C5eXWeoe1Ko

Raději nebudeme pokračovat, žejo.

Lev Prch
23. 8. 2022 15:34
Odpovědět  Markýza

Noooo pěkný,je vidět je je to „“““skutečně člověk na svém místě „“““👎

Frakie
23. 8. 2022 08:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Přichází boží trest za léta kolonizací, vraždění a loupení. A USA jsou těsně v závěsu.

Pijack
23. 8. 2022 08:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to nadějné vážení. Systém se začíná hroutit. Systém jak ho známe nedokáží lidé sami odstranit, protože nemají v rukou silové nástroje. Systém se musí zbortit sám vlastní vahou. A to dnes sledujeme v živém přenosu. Svítá 🙂

Markýza
23. 8. 2022 13:59
Odpovědět  Pijack

Pravdu díte, já bych sice řekla, že jen nabral švung – ale to je jedno.
Takže, vážení, bacha na to, co se kudy řítí a helmy na hlavu!

Pavel
23. 8. 2022 08:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdysi se psalo, že náš československý socialistický sociální systém je ještě lepší než ten britský, který měl být na velmi dobré úrovni. A hle co z něho zbylo. A z toho našeho skvělého, který nám další země záviděly již také mnoho nezbude. A zde se jednoznačně potvrzují slova Rózy Luxembourgové, – SOCIALISMUS nebo BARBARSTVÍ. ZLATÝ SOCIALISMUS A ZLATÍ KOMUNISTÉ, ale bez těch, kteří si na komunisty pouze hráli. Teď některé z nich můžeme sledovat v akci v tálaru pravověrných buržujů.

Gales
23. 8. 2022 12:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Banky rypatců mají hned u nosu. Stačí chtít.Páčidlo už se najde.

sizok
23. 8. 2022 15:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Anglie, vítej v klubu!