politika

Velitel 58. armády Ruské federace sdělil podrobnosti o ofenzivě Ozbrojených sil Ukrajiny ve směru Záporoží

Ministerstvo obrany Ruské federace: útoku Ozbrojených sil Ukrajiny ve směru Záporoží se účastnily ty nejpřipravenější formace.

Seskupení Ozbrojených sil Ukrajiny, které postupovalo na Záporoží, zahrnovalo nejlépe vycvičené ukrajinské formace a jednotky. Oznámil to 8. června velitel 58. armády Jižního vojenského okruhu generálmajor Ivan Popov.

Popov poznamenal, že při odrážení útoku Ozbrojených sil Ukrajiny v tomto nejdůležitějším strategickém směru Letecké a kosmické síly (VKS) Ruské federace zničily při jednom náletu dva nepřátelské vrtulníky a pět až sedm tanků. Speciální jednotky, průzkum, letectvo a dělostřelectvo svůj úkol splnily. Minová pole hrála důležitou roli při zdržování průchodu nepřítele, řekl Popov.

„Nepřátelské seskupení, které bylo sestaveno a vytvořeno, zahrnovalo nejvíce vycvičené a bojeschopné formace a jednotky. Jednou z nich je 47. mechanizovaná brigáda, která je součástí strategické zálohy Ozbrojených sil Ukrajiny. V této operaci bylo jejím úkolem prolomit obranu,“ řekl.

Dodal také, že ukrajinské síly se pokusily prolomit ruskou obranu a vydat se k moři, ale jejich plány byly zmařeny. Nejdůležitější a nejtěžší část práce připadla pěchotě – v tomto případě to byli vojáci, rotmistři, praporčíci a důstojníci 70. motostřeleckého pluku 42. divize.

Velitel seskupení Ozbrojených sil Ruské federace v tomto sektoru, generálplukovník Alexandr Romančuk, řekl, že při odrážení ofenzívy Ozbrojených sil Ukrajiny v Záporožském směru byly zničeny tři tanky Leopard.  

Jak upřesnil velitel skupiny, celkové ztráty ozbrojených sil Ukrajiny činily 350 osob, více než 30 tanků a více než 10 bojových vozidel pěchoty.

Romančuk dodal, že ruský prezident Vladimir Putin obdržel od velitele vojenského okruhu zprávy o situaci v předvečer kyjevské ofenzívy a také ráno o výsledcích bitvy.

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu řekl, že v noci na čtvrtek 8. června se ozbrojené síly Ukrajiny pokusily prolomit obranu směrem na Záporoží. Nepřítel podle jeho slov vyrazil do útoku se silami 47. mechanizované brigády čítající až 1,5 tisíce lidí a 150 obrněných vozidel.

CNN informovala o značných ztrátách ozbrojených sil Ukrajiny během protiofenzívy.

CNN: Ozbrojené síly Ukrajiny utrpěly při pokusu o protiútok značné ztráty na lidské síle a vybavení.

Ozbrojené síly Ukrajiny utrpěly v posledních dnech značné ztráty na živé síle a těžké technice, uvedla 8. června CNN s odkazem na dva vysoce postavené americké úředníky.

Ozbrojené síly Ukrajiny přitom čelily silnějšímu odporu ruských jednotek, než se dříve očekávalo. Jeden ze dvou zdrojů CNN označil ztráty ukrajinské armády včetně amerických obrněných transportérů MRAP za „významné“.

„Ruské síly, vyzbrojené protitankovými střelami, granáty a minomety, kladou „tvrdý odpor“ zakopané ve vrstvené obraně, která má v některých oblastech několik úrovní a je obklopena minovými poli, která způsobila Ukrajincům velké škody,“ uvádí televizní kanál.

https://iz.ru/1525644/2023-06-08/komanduiushchii-58-i-armiei-rf-rasskazal-podrobnosti-nastupleniia-vsu-na-zaporozhskom-napravlenii?utm_source=smi2&utm_medium=agregator&utm_term=43885

sdíletj na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Velitel
8. 6. 2023 22:01

Podle seznamu a dalších pramenů pravdy ukroši nejen prorazili, ale prvosledové tankové svazy touhle dobou už v zaměřovačích vidí Kreml,

janle57
8. 6. 2023 22:49

Ale,ale,takhle se ty Helmut tanky znovu ke Stalingradu těžko dostanou,Helmuti
by si je měli šetřit na obranu Berlína,zdejší volksturm to dneska už moc nevytrhne.

Frank1
9. 6. 2023 09:08

Zmena ve vojenskem zpravodajstvi RF. Obcany budou informovat primo velitele z bojiste a ne generalove z kanclu.
Gerasimov ustal pomlouvacnou kampan zradcu Ruska a britskych sluzeb. Ukazal ze je na spravnem miste. Armada bojuje, nelaviruje a je velice uspesna, ztraty muzstva 1:20. Gerasimov vyhral nad Petraeusem, ktery vedl utok uz 2 x a rozdrtil utocici jednotky.
Zaklada se Ruda armada II, zbavena zapadnich uplacenych zradcu v generalite, dosazenych za Perestrojky.
Rudy prapor nahradi vlasovsky hadr.
Rusko testuje NATO zbrane, ukoristilo spoustu neznicene techniky, kterou muze prostudovat. Leopardy dobre hori. Jeho zkusenosti v boji a taktice narustaji. I znalost NATO taktiky i strategie. Zahrivaci faze mu prijde k duhu, az zacne doopravdy.