politika

Vědí tito podivíni, jak dopadli Vlasov a jeho komplicové?

V Praze začíná konference ruské opozice. Opoziční iniciativa Fórum svobodných národů Ruska (Free Nations of Russia Forum) bude jednat o radikální rekonstrukci Ruska, které by rádi přeměnili ve prospěch jeho jednotlivých národů a regionů.

Fórum se má stát platformou pro setkávání nových politických vůdců, účastníků regionálních a národních hnutí, občanských aktivistů, odborné komunity a všech, kdo si uvědomují potřebu rozhodné deimperializace Ruské federace.

Mezi účastníky a řečníky fóra jsou opoziční aktivisté a politici (včetně těch v nucené emigraci), vůdci národních hnutí v regionech Ruské federace, ale i státníci, diplomaté a politici z Evropy, Asie a Severní Ameriky, armádní odborníci, ekonomové, politologové, náboženské autority, novináři.

Sejdou se 22. července v Praze a po tři dny budou rozhodovat o tom, jak: deimperializovat, dekolonizovat, deputinizovat, denacifikovat, demilitarizovat a denuklearizovat Rusko a jak v něm provést ekonomické a sociální změny.

„Účastníci budou diskutovat o přístupech k vytvoření přechodných správ a vlád postputinovských nezávislých států Ruska, o minimalizaci rizik nekontrolovaného kolapsu v klíčových sektorech (včetně demilitarizace s úplným odmítnutím jaderného arzenálu), jakož i o vytvoření nové architektury kolektivní bezpečnosti v Evropě a dobré sousedské existence nových nezávislých republik Ruska a přilehlých států”.

Rozumíte vůbec, o čem mluví? Nemyslíte si, že fráze „postputinovské nezávislé státy Ruska“ jsou příznaky schizofrenie? 

Účastníci fóra se přitom pilně zříkají současné ruské opozice, čímž mají nepochybně na mysli příslušníky HRI (samozvaná ruská inteligence). 

Zde doslovně:

„Na rozdíl od známých ‚lídrů ruské opozice‘, kteří jen sní o nahrazení ‚špatného‘ kremelského cara ‚dobrým‘, ale chtějí zachovat starý moskevský centrismus, jsme zastánci radikální přestavby a strukturální transformace Ruska ve prospěch mnoha jeho národů a regionů. Dokud bude jednotné Rusko zachováno, nevyhnutelně se promění v agresivní impérium, bez ohledu na to, který „liberál“ se dostane k moci”.

Dokonce nakreslili mapu:

Vzhledem ke své naprosté negramotnosti „opozičníci“ nevyvodili zjevnou historickou analogii: 

právě v Praze byl v roce 1944 ustaven prohitlerovský „Výbor pro osvobození národů Ruska“ pod vedením zrádce Vlasova. 

A zase Praha, zase požadavky na rozkouskování Ruska na protektoráty. 

Vědí tito podivíni, jak dopadli Vlasov a jeho komplicové?


Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3Bfbnxg

sdílet na

21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
23. 7. 2022 00:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Kéž by pánbů dal a na tu jejich slezinu spad meteor.

Pavel K
23. 7. 2022 08:42

A pražáci čumí a čumí, kdo se jim to tam slézá a kuje pikle. Neskutečná je ta naše debilita. Až přijde na akorát budou plakat jako miminka, že byli pomíleni, jako vždy.

Frank
23. 7. 2022 08:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Šakali vyjí, ale karavana kráčí dál.

Albi
23. 7. 2022 08:58
Ohodnotit příspěvek :
     

“Mezi účastníky a řečníky fóra jsou i …. politici z Evropy, Asie a Severní Ameriky“,

Co tam dělají? Neměli by se starat o SVÉ země? Nebo ty jsou v absolutním pořádku, jejich LID je spokojen a nic nepotřebuje? Ani ruský imperialistický plyn?

Pavel
23. 7. 2022 09:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Je neuvěřitelný hnus, k čemu se Praha a pražáci propůjčí. S odstupem času se ukazuje jaký jsme národ, i když to může být pouze malá část populace, která projevuje takovou nenávist vůči osvoboditelům od německého fašismu. Nedovedu si představit, jak se musí cítit ruské rodiny, které ztratily své blízké ve válce proti nacistům při osvobození ČR v kontextu s tím, jak se nyní k nim naše společnost chová. Nevím, dají li se tyto osoby nazvat ještě lidmi, je to skutečně morální hnus, který se šíří naší společností. Je mi z toho skutečně zle a to je slabé slovo. Bratři Rusové, díky vám za naše osvobození a za to, že jsme se mohli narodit. Věčná sláva vaší památce.

Pavel K
23. 7. 2022 09:58
Odpovědět  Pavel

Pavle, to je důsledek všech událostí po 89 roce. Pomalu nás na toto připravovali. Jen co se za tu dobu odklonilo a nikdo nebyl potrestám, vše vyšumělo do ztracena. Lidí si říkají oni si to udělají stejně podle sebe jak chtějí. Všichni vidíme jak to tuna funguje, chaos. Lidi otupěli a to hodně a nevěří ve spravedlnost. Za krádež flastr za vraždu blázinec a za nedlouho podmínečné propuštění. Atd, atd. Je toho zkrátka už mnoho špatného.

Autor
23. 7. 2022 10:19
Odpovědět  Pavel

To není Praha, ale “naši” “představitelé”. A ty volili všude. Třeba Kalousek a spol. mají dost voličů na Moravě. Když to budeme pořád házet jen na Pražáky, nic se nezmění. A také se proto nemění. Začít je třeba u sebe, tam kde člověk žije. Kdyby “venkov” byl proti těm co jsou u moci jako “jeden muž”, bylo by po problémech a uu kormidla by byl někdo zcela jiný. Ba ani ten Hřib by neměl šanci v Praze.
A navíc, vy věříte, že u nás jsou skutečně poctivé volby?Já ne. Že se nepodvádí? Já to bezpečně vím od doby, kdy zvolili poprvé Topolánka. Tehdy to vítězství bylo dost podivné. A co se děje? Jsou stížnosti?

Pavel
23. 7. 2022 11:11
Odpovědět  Peter

Já jsem to nemyslel jen na Pražáky, formuloval jsem to, že tam se to koná. Pokud vím, tak ti zaprodanci a pátá kolona jsou po celé zemi. Třeba konání v Ostravě nebo jinde by se nemohlo tak prodat. Věřím pouze jedné věci a to, že škůdci zemští se nikdy nezmění. A pokud je lid zbabělý, nechce se mu přemýšlet, koho a co volí, není mu pomoci. Víc k tomu nemám co říci. Všichni jsme byli obdařeni mozkovnou, všichni můžeme přemýšlet, ne vždy musíme mít pravdu, ale myslet a dávat věci do souvislosti, tento obor by se měl vyučovat. Možná se to někomu nebude líbit, ale náš národ je na tom duševně hodně zle.

milan h
23. 7. 2022 11:24
Odpovědět  Peter

Kalousek ne ale lidovci to jim radi farari tem jednoduchym co vyjdou po msi z kostela a za rohem pomlouvaju nebo si prioraji kus pola a este se divi kdyz je chytnu pod krkem to su neuveritelne falesni lidi

Evžen
24. 7. 2022 08:37
Odpovědět  Peter

Vážení za vším je třeba vidět moc a peníze!V Rusku by nevadil jakýkoliv režim jen kdyby poslouchal USA! Samosebou to platí pro celý svět…!

Autor
23. 7. 2022 10:10
Ohodnotit příspěvek :
     

V podstatě na tom skoro nic nového není. O rozdělení Ruska se snaží již po dlouhá staletí. Když se jim to skoro povedlo v r. 1917, tak jim do cesty vstoupili bolševici. Netřeba tvrdit, že ti pracovali pro západ, pracovali pro ně pouze trockisté a částečně jim šli na ruku menševici, ne náhodou pak vysídlili Trockého pryč. A podobné konference se konaly za posledních sto let mnohokráte v různých formátech. Blbé je jen to, že se to koná u nás.
Zrádci se najdou v každém národě, co jdou proti zájmům svých států, mnohde – jako na západě – i dlouho vládnou a jsou u moci.
Možná by Rusko mělo uspořádat konferenci spolu se zeměmi Afriky, Latinské Ameriky, Asie a Oceánie o tom, jak inovativně rozdělit území USA, Evropy, Austrálie, Kanady, Německa, Polska, Nového Zélandu … a dopředu si vyznačit sféry vlivu. Když nic jiného, spoustu rusofobů by klepla pepka. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Janka
23. 7. 2022 12:48
Odpovědět  Peter

nuz, kludne sa moze statm ze sa budu menit zapadoeuropske hranice, podla mnozstva a povodnu muslimskeho obyvatelstva……a Rusi mozu len povedat, ze uznavaju tuzbu domacich si utvorit svoje statne celky po novom:-( a bude vymalovane, uz vidim, ako sa budu Amici starat o povodnych Nemcov, Francuzov apod.

skeptik
23. 7. 2022 10:13
Ohodnotit příspěvek :
     

To si nějak podivně tito podivíni z “demokratických” států vykládají co je to demokracie, když oni chtějí rozhodovat o národech Ruska a okolních státech, do čehož jim je naprosto nic!
Takže ve skutečnosti to je tak, že se v Praze sešla ruská pátá kolona se zástupci fašistů kolektivního Západu.

Aleš
23. 7. 2022 10:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Hovada měla sněm.

zuza
23. 7. 2022 11:24
Odpovědět  Aleš

neurážaj hovädá, to sú užitočné zvieratá

Albi
23. 7. 2022 11:39
Odpovědět  zuza

Je těžké najít správné slovo. Takové snad neexistuje v žádné řeči.

Naštěstí hovada naší řeči nerozumějí a kdyby náhodou ano, jsou čistým produktem přírody a ta si naštěstí z lidských keců nic nedělá, “pracuje” po svém a ty nafrněné Homo sapiens naprosto ignoruje a nestojí ani o jejich většinou kontraproduktivní “ochranu” 🙂

Bety
23. 7. 2022 17:57
Odpovědět  Aleš

Jen si představte těch carství a carstvíček, samozřejmě “demokratických”, ta výnosná místa
a místečka – že pod cizí kuratelou na tom nezáleží – to by přibylo ministrů, horních a dolních komor
parlamentů, případně senátů… To by přibylo jachet, že by se do Středozemního moře ani nevešly,
a jiné a jiné radosti přináležející pouze těm, kdo na to mají… pro tyhle možnosti zaprodá jistý typ
“lidí” cokoli a kohokoli. Je vlastně dobře, že se takhle veřejně odkryjí, aspoň Rusko ví, co se od nich dá čekat.

milan h
23. 7. 2022 11:19
Ohodnotit příspěvek :
     

toto je placene z nasich dani hnus

zdena
23. 7. 2022 12:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen je nechte schůzovat… vykecají se a pojedou zase domů….sponzoři jsou teď vyždímaní z Ukrajiny, tak tam nic nekápne a no a bez peněz do hodpody nelez…. takhle se aspoň bude vědět kdo je kdo a co kuje za úžasnosti…..

me2d44
24. 7. 2022 09:29
Odpovědět  zdena

Říkáte: “pojedou domů”? Ale kam? to jsou “elity”, které se svým útěkem z Ruska svého domova zřekly. Ano, chtěly by se tam vrátit – ale jako novodobá šlechta. A jednání o rozdělení Ruska na parcely – to je jen příprava na to, aby národnost Rus, a vůbec – Slovan – přestaly existovat v jakékoliv podobě. A pokud by se povedlo rozparcelovat Rusko, tak už západ tyto “elity” nebude potřebovat. Zlikviduje je s ostatními národy. Vždyť na vedoucí místa si může posadit kdejakého poslušného pitomce (třeba i Aborigince, nebo Křováka)…. (padne Rusko, západ se nebude ostýchat vytlouct i ostatní slovanské národy).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
23. 7. 2022 19:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Je mi to jedno.A kdyby chcípli,slzu neuroním.