Vedení NATO odmítá účastnit se bezpečnostní konference v Moskvě

Vedení NATO při každé příležitosti vyvrací připravenost Moskvy ke spolupráci.

Stoltenberg odmítl účastnit se konference v Moskvě o mezinárodní bezpečnosti. TASS

MOSKVA 10. června. NATO odpovědělo odmítnutím na pozvání Ruska, aby se vedení aliance zúčastnilo Moskevské konference o mezinárodní bezpečnosti ve dnech 22. – 24. června.

Oznámila ve čtvrtek na briefingu oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova.

„Ruská strana obdržela odpověď na naše pozvání k účasti na moskevské konferenci o mezinárodní bezpečnosti s odmítnutím účasti na této akci. Co může lépe dokazovat jaké jsou skutečné záměry NATO a jeho generálního tajemníka [Jense Stoltenberga]?“ – řekla.

Diplomatka poukázala na to, že vedení NATO na každé prohlášení Ruska o připravenosti na spolupráci okamžitě reaguje prohlášením, kterým se snaží vyvrátit tento postoj Moskvy.

“Stoltenberg dělá vše pro to, aby prostřednictvím médií vnucoval veřejnosti dojem, že Rusko nereaguje na přání NATO komunikovat. Dělá se vše proto, aby se naše odpověď jednoduše utopila v tomto recitátu jednoho a toho samého,” dodala Zacharova.

Náměstek ministra obrany Ruské federace generálplukovník Alexandr Fomin řekl, že ruské ministerstvo obrany pozvalo vedení NATO na Moskevskou bezpečnostní konferenci.

Alexandr Fomin dříve uvedl, že současný systém vztahů mezi zeměmi se hroutí, nové typy zbraní a šíření konfrontace do vesmíru i kyberprostoru vedou ke změně principů vedení války. To vše, jak poznamenává náměstek ministra, bude projednáno v rámci Moskevské konference o mezinárodní bezpečnosti. 

https://bit.ly/3pFfLOr
https://bit.ly/3gcf8bM

sdíletj na

2 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dan
12. 6. 2021 12:55

Ať jde vedení do pwdele.