Krize UKRAJINApolitika

Ve Washingtonu zavládl včera smutek, škrtaly se výdaje na zbraně! V Moskvě se slavilo! V Kyjevě se třásla zem! 28. květen 2023 vstoupí do historie!

29 května, 2023 Michael Svatoš

Včera v neděli 28. května nechal Biden vytroubit z Washingtonu, že krach Ameriky se ještě nekoná, a že obě politické partaje Republikáni i Demokraté se domluvily, a zadluží Američany ještě víc! Aby dal Biden svým slovům váhu, nechal zveřejnit celý text nového dlužního úpisu Ameriky. A z Pentagonu se hned ozvali váleční havrani! Američtí jestřábi začali včera večer vztekle skřehotat, protože nový zákon o dalším zadlužování USA obsahuje pasáž, která škrtá americké vojenské výdaje!!!!!

Hlavní válečný havran USA Senátor Lindsey Graham, jinak neochvějný stoupenec Trumpa, který ještě 26. května na návštěvě u Zelenského rozhazoval miliardami a sliboval kyjevskému doupěti dodávky letadel F-16, dodávky raket s dostřelem 300 km ATACMS, dodávky zakázané kazetové munice, a tvrdil, že nejlepším způsob, jak utrácet americké miliardy, je zabíjet Rusy, propadl včera po zveřejnění dlužního úpisu zoufalství, a vztekal se, že zkrácení výdajů na námořnictvo povede k redukci US plavidel z 298 na 291. A to v době, kdy Čína zvyšuje počty svých válečných lodí o třetinu! A že výdaje Pentagonu, se navzdory Bidenovu tvrzení o zvýšení, vlastně snižují, protože rozdíl mezi zvýšenými výdaji +3.2%, a inflací v USA +5% je záporný, a to znamená, že USA vlastně odzbrojují, místo toho aby zbrojily!! Čínské loďstvo má nyní už 417 lodí s exklusivní průměrnou dobou stáří 13 let a každoročně svoji flotilu zvyšuje o bojový ekvivalent celé britské Royal Navy

Z Číny včera oznámili, že navzdory dočasné záchraně dolaru podpisem nového dlužního úpisu Ameriky, se de-dolarizace světa opět přiblížila, protože Saudská Arábie plánuje vstoupit do mezistátní banky NDB, známé také jako banka BRICS. K dosavadním členům Rusku, Číně, Indii, Brazílii, Jižní Africe, Emirátům, Uruguayi, Bangladéši a Egyptu, tak přibude významný a movitý člen Saudská Arábie. Ta nejenže začala s ropou obchodovat v Juanech a v dalších měnách, čímž zrušila letitý dolarový monopol USA na všechny světové obchody s ropou, ale dokonce i včera oznámila neslýchanou drzost – bude nakupovat stíhací letadla už ne z USA, ale z Číny, stejně jako i další zbraně z Ruska! USA tak za jediný rok přišly o svůj nejlukrativnější  zbrojní trh, a je otázkou budoucnosti, kdo vlastně, krom Černochové, bude americké zbraně nakupovat, a hlavně z čeho budou USA svoji vojenskou mašinerii financovat, když přicházejí o jednoho klienta za druhým, o dolar, a zásobovat zbraněmi Kyjev, je jako krmit černou díru, a myslet si, že se jednou nasytí, a zaplatí, co spolkla. 

Rusku se navzdory sankcím daří zvyšovat výrobu nebývalým tempem, přiznala organizace zřízená CIA na podvracení Ruska, a zveřejnila své výpočty ruské zbrojní a civilní produkce za 1. čtvrtletí letošního roku. Podle těchto odborných špionských výpočtů CIA se ruská produkce civilního zboží i zbraní zvýšila za 1Q2023 takto:

  • Počítače a elektronická a optická zařízení:                                                          171,7 procenta
  • Kovové výrobky, kromě strojů a zařízení (např. dělostřelecké náboje)         147 procent

V Bruselu, jak se od CIA dozvěděli, že 10 balíčků sankcí nemá na Rusko žádný vliv, vymysleli balík sankcí číslo 11, a v něm se chystají, že uvalí sankce na všechny státy celého světa, které s Ruskem obchodují. Že tím riskují odvetné sankce, zjevně nepochopili. Z balíčku naštěstí zatím nic nebude, protože Maďarsko a Řecko si postavily hlavu, a oznámily VETO! Proti jsou také Německo a další země, protože si spočítaly, že odvetné sankce by mohly těžce zasáhnout evropskou ekonomiku. Jak jsme vysvětlili už v dubnu 2022 – Ruská ekonomika je mimořádně autarkní – nezávislá na světě – a ve spojení se zeměmi BRICS a dalšími dodavateli se stává sankcemi takřka úplně nepostižitelnou. Nejnovější data CIA to jen potvrzují. Zatímco Německo se řídí do hospodářské krize, a jeho průmysl nemá objednávky, Rusko nabírá desetitisíce nových zaměstnanců. Ukazuje se, že sankce nastartovaly ruskou ekonomiku, měly tedy opačný důsledek, jak pro Rusko – růst, tak pro EU – krize! Sankce po roce dopadly přesně, jak předpověděl 4. dubna 2022 ekonom Kovanda.

V Turecku vyhrál volby Erdogan. Putin, Macron, i Biden se včera večer předháněli, kdo mu pogratuluje rychleji a lépe. Podle Putinovy gratulace bylo vítězství Erdogana přirozeným výsledkem jeho nezištné práce pro Turecko. A výrazem touhy tureckých voličů po nezávislé mezinárodní politice. Biden zase napsal, že se těší na budoucí spolupráci v NATO při řešení globálních výzev. Brusel raději mlčel, protože ve volbách vsadil na poraženého koně.  A protože Erdogan vyhrál ke vzteku Eurokratů volby ve druhém kole sázkou na útoky proti bruselským pravidlům LGBTQ, a navzdory západním volebním prognostikům veřejného mínění, volby vyhrál. Rozradovaný Erdogan po oznámení o svém vítězství pokřikoval na shromážděné voliče, že se mohou spolehnout, že tradiční rodina bude v Turecku svatá, a sklízel nadšené ovace! Erdoganovým vítězstvím bylo posíleno jižní křídlo Putinovy nové aliance, a lze očekávat, že Turecko se místo členem EU, stane dříve členem BRICS. 

Včera podvečer nejdříve Lavrov tvrdě varoval Západ, ať si dá na Rusko pozor, protože Rusko ještě nezačalo na Ukrajině pořádně válčit! Ale doba, kdy válku na Ukrajině vezme Rusko vážně, se nezadržitelně blíží! Jen co své varování dokončil, dopadl na Kyjev v této válce zatím nejmasivnější úder dronů a raket. Podle rozhovoru ruského velvyslance v Británii s BBC z tohoto víkendu je Rusko 16 krát silnější než Ukrajina, a až začne válku brát vážně, tak se budou dít věci. 

Válka na Ukrajině se nezadržitelně chýlí ke svému rozzuzlení. Předevčírem se z Kyjeva ozval jeden z nejvýznamnějších ukrajinských ekonomů současnosti Oleksiy Kush, a překvapeným divákům při rozhovoru s novináři oznámil, že Ukrajině zbývá pro válčení s Ruskem už jen jediný rok. Protože demografické a finanční ztráty Ukrajiny jsou už tak obrovské, že nejpozději na konci roku 2024 nastane bod, ze kterého už pro Ukrajinu není návratu. A ukrajinský národ i stát definitivně v důsledku lidských a ekonomických ztrát zaniknou. Konec roku 2024, je pro mně konec Ukrajiny, pokud neskončí válka. Tečka. Uzavřel své včerejší vystoupení Oleksiy Kush, který je spolupracovníkem řady významných ukrajinských prozápadních médií, třeba Kyiv Post, a jedním z nejvýznamnějších ukrajinských ekonomických a finančních analytiků. Kush tak potvrdil starší vyjádření dalšího významného ukrajinského ekonoma Jurije Gavrilečka, který obvinil západní spojence, že nelítostně drancují lidské zdroje Ukrajiny. Podle Gavrilečka, před 15 lety začaly státy EU masivně rozkrádat ukrajinské vysokoškoláky. Před 10 lety středoškoláky. A před 5 lety každého, kdo ukončil aspoň základní školu. Protože drancování lidí na Ukrajině stále pokračuje, řekl Gavriličko, nezůstane na Ukrajině už nikdo, kdo by ji po zničení obnovil. 

Naopak včera začali kyjevští propagandisté oznamovat blížící se vítězství. Plukovník ukrajinské rozvědky Roman Svitan slíbil Ukrajincům, že konečná ofenzíva na vyhnání Rusů začne 6. až 7. června a to v 5 až 7 útočných směrech, ale určitě na Bachmut. Plukovník Svitan je dobře informovaný, protože už v listopadu 2022 oznámil, že Ukrajina dostane letos na jaře rakety Patriot. Svou předpovědí se nejen dokonale trefil, tím spíš, že v listopadu 2022, byl ještě Biden proti. Ale také předpověděl, že rakety Patriot budou na Ukrajině obsluhovat příslušníci armád NATO. Podle prestižního vojensko-analytického webu MWM se Svitan nespletl ani v tomto údaji, jen se neví, kolik členů obsluhy Patriotů ze zemí NATO padlo při jejich zničení. 

Jestli Roman Svitan má aspoň občas přesné údaje, tak jeho kolega, velitel ukrajinského letectva skupiny Střed brigádní generál Сергей Голубцов je evidentní blázen. Golubcov včera tvrdil Ukrajincům, že až dostane 12 až 16 letadel F-16, tak je rozmístí na letištích 150 km od frontové linie, a až přiletí ruská letadla, tak F-16 vzlétnou, ozáří Rusy radarem na 100km, a ti prchnou. Golubcov buď neví, že Rusové sestřelují nepřátelská letadla na 300 km, tedy mimo dosah radaru F-16, a nebo prozradil nejvyšší státní tajemství NATO – letadla F-16, která Ukrajina dostane z Holandska jsou takové šroty, že mohou sloužit pouze jako návnada k útoku ruských letadel na ukrajinská letiště, kde budou Golubcovem rozmístěna. A tato strategie přesně odpovídá navržené strategii na vlákání ruských letadel do předem připravené protiletadlové raketové pasti, jak navrhují jihoameričtí vojenští specialisté, jako jediný možný způsob boje s ruským letectvem – viz. mapa pasti na ruské stíhačky a vrtulníky, která už byla úspěšně realizována: (Podrobně s dalšími mapami zde)

www.michalapetr.com

sdílet na

64 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
29. 5. 2023 09:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Smlouva s USA je vyloženě příprava na válku s Ruskem a v jaké podobě ta válka bude, kdy, jakými zbraněmi… o tom všem si rozhodnou amíci sami a bez nás. Amíci potřebují po celé Evropě maximalizovat počet míst, odkud budou moci operovat (případně odkud budou třeba operovat i Ukrajinci s americkými stíhačkami a podobně) a veškerá rizika s tím spojená (v podobě odvetného útoku Ruska, včetně případně i odvety s taktickými jadernými zbraněmi) ponese výhradně ČR a ne USA… prostě tam, kam vstoupí americký voják na základě této smlouvy, se de-facto stane výsostným územím USA, nad kterým ČR ztratí jakoukoliv kontrolu a nikdo nebude mít ani tucha co se tam děje…přesně tak jako tomu bylo, když tu na základě “smlouvy o bratrské pomoci” byly po roce 1968 rozmístěny jednotky VS a také byly zcela mimo jurisdikci tehdejšího Československa a podle toho to taky vypadalo…

Autor
29. 5. 2023 10:04
Odpovědět  Pijack

Nakonec jim to bude na howno. Velkou porážku utrpěli teď v Turecku.

zuza
29. 5. 2023 11:57
Odpovědět  Peter 008

kam už len ten svet dospel, že recept a jeho rozpínavá novoosmanská ríša je pre normálnych ľudí tá lepšia možnosť….

Markýza
29. 5. 2023 17:55
Odpovědět  zuza

Tím to jen vrcholí. Už několik let nestačím žasnout, jak je všechno dolu hlavou……….to jsou paradoxy 😎

ANTIUKRAJINEC
29. 5. 2023 10:16
Odpovědět  Pijack

Jenom,aby slavným US boys nedošli mezitím love…

Gales
29. 5. 2023 12:54
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Zacálujeme jim to my.Fialovitčíci zase udělají nějakej balíček na okradení lidí a to by bylo aby nebylo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
J.Sladin
29. 5. 2023 14:05
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

A připosraná, zkormpovaná Evropa sama sebe usankcionuje do bezvědomí. I když jak víme tam už snad ani žáné vědomí není.

Helena
29. 5. 2023 10:18
Odpovědět  Pijack

Máte 100% pravdu. Teď záleží na tom, kdy si býv. vých. blok uvědomí, že jejich pasáci jsou v řiti. Amerika právě zkrachovala. Že už nemají žádnou moc, aby politikům rozhodujícím dle jejich rozkazů tučně platili, či jim poskytovali ochranu před rozzuřeným obyvatelstvem. Důkazem jsou volby v Turecku. Amerika ztratila svůj vliv na rozpoutávání válek a na dosazování vlád dle svých potřeb. Ve smrtelné křeči mohou jimi dosazené “vlády” býv. vých. bloku ve své naivitě poslat své občany na Ukrajinu – zkusit poslední útok na Rusko – nebo tam opravdu hodit atomovku. Vše záleží na tom, co se bude dít v americké armádě – jestli jim dojde, že je konečná.

Pavel z Moravy
29. 5. 2023 10:55
Odpovědět  Pijack

Možná, že byli mimo jurisdikci, to nevím, ale nikdo tady o nich pořádně nevěděl. Jedna věc je ale jistá, tím, že existovala protiváha NATO, jedině tím jsme byli ušetřeni války, stejně tak důsledek našeho sociálního státu pomohl zápaďákům aby ho u nich také přijali. Až nás rozložili, je tu toto co dnes zažíváme. Vždyť v 89 byla na západě krize a naše likvidace jim pomohla zachránit ten jejich svět. Už to sakra chápejme komplexně. Bez změny systému nic nesvedeme. Říkáte v poslední větě, a podle toho to také vypadalo. Já se ptám, co jako vypadalo?

tupý hulvát
29. 5. 2023 20:27
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ano,pomohl jim tím,že měli strach ze socializmu.Takže my jsme tady srovnávali jejich sociální stát vytvořený ze strachu s tím naším.Proto,aby nikoho nenapadala možnost změny systému se tady v hlavách pitomoučkých voličů udělalo a dělá mnoho.Mladé ignoranty to nenapadne,ani nemůže,nemají mozek.Navíc nejsou splněny podmínky,neryjeme držkou v zemi,bez toho to nepůjde.

janle57
29. 5. 2023 11:45
Odpovědět  Pijack

pan Lavrov naprosto srozumitelně hotdogům vzkázal,že pokud si začnou něco v Evropě
s Ruskem,první várka Sarmatů,Poseidonů a dalších oblíbených to prskavek,poletí
na jejich morálně zavšivenou zemi,při hustotě lidí,kterou tam mají,to asi nebude
zrovna dvakrát nic příjemného,takže zbývá doufat,že Trump a jeho lidi zastaví zdejší
šílence, včetně těch v Evropě,kteří si to chtějí s Rusy rozdat.

krpo
29. 5. 2023 13:41
Odpovědět  Pijack

S těmi vojáky VS nemáte pravdu,naše jurisdikce platila stále. A nevím,co chcete říct tím,že podle toho to taky vypadalo?! Ano,všude nápisy české a že je někdo někde zalezlý v kasárnách jsme ani nevěděli!

me2d44
30. 5. 2023 11:48
Odpovědět  krpo

Já jen doplním: Krom prvních dnů- než na Sověty přestaly létat Molotovovy koktejly – skutečně málokdo jejich vojáka viděl (maximálně přesouvající se kolonu). Jinak byli Sověti zavřeni v posádkách – a v režimu “Válečný stav” – za opuštění posádky bez povolení byla pro ně kulka (v Turnově i granát z tanku). Ven z posádek mohli jen důstojníci, ale i ti byli pod kontrolou. V armádě jsem byl včetně školy 20 let, Sověty jsem potkával jen na slavnostních přehlídkách, kde bývali na tribuně, a pak na cvičeních PVOS v SSSR…

Pavel K
30. 5. 2023 21:00
Odpovědět  me2d44

Soudruhu poručíku naši tam byli taky, já naštěstí zůstal v Neslovicích. 🤣🙋‍♂️

Velitel
29. 5. 2023 16:41
Odpovědět  Pijack

Nechci vám brát iluze, ale představa, že ukroši operují na ukrajině z F16 startujícími z českých letišť je docela úsměvná. F-16 bez přídavných nádrží s trochou výzbroje v podvěsu má akční rádius 550 km , s trochou adrenalinu by se dal bombardovat Luník 9 u Košic, ale na ukrajině by si mohli max v rychlosti prohlédnout Užhorod a museli by letět zpět do ČUR.
F-16 jsou malé lehké jednomotorové letadélko, není to konkurence pro těžké dvoumotorové stroje jak Su-35 nebo Mig 31.Pokud nemáte tankery tak to jsou letadylka, která musí operovat blízko fronty.

sizok
29. 5. 2023 16:51
Odpovědět  Velitel

Výstižně napsáno.

Pijack
29. 5. 2023 17:12
Odpovědět  Velitel

Ale to nerozporuju, i když jsem zrovna o letadýlkách F-16 nic nepsal 🙂

sergej
29. 5. 2023 19:01
Odpovědět  Velitel

Tam vám na odkazu pan Skalický ozřejmí jak to myslí “zeleným mozkům.. Zas se tu může eklovat ten seladon metrosexuál keller sborově s retardy. 🙂
2023-05-23 – Studio Beta – Jan Skalický s dalšími bezpečnostními riziky. – YouTube

sergej
29. 5. 2023 19:25
Odpovědět  sergej

Čas za povšimnutí cca. 13:40

Pavel z Moravy
30. 5. 2023 12:13
Odpovědět  Janaz

To je právě to, když chce někdo něco tvrdit, tak by si to měl ověřit. Tyto žvásty s úst dnešních neoliberálů a zaprodanců bych chápal, ale my bychom si měli alespoň ty důležité info opravdu nastudovat a ověřit. Nebuďme jako ti současní grázlové, kteří se vyjadřují tak jak jim to vyhovuje a manipulují s lidmi. Je děs mezi takovými lháři a podvodníky žít.

tupý hulvát
29. 5. 2023 20:16
Odpovědět  Pijack

Jak to tady tedy vypadalo?Běžný občan ani nevěděl,že tady Sověti jsou,tak to myslíte?Mimochodem,žádné jiné než sovětské jednotky tu ROZMÍSTĚNY nebyly,ostatní z VS se stáhly.

Markýza
29. 5. 2023 20:52
Odpovědět  Pijack

Pijacku, jak to bylo s jurisdikcí ohledně spřátelených vojsk tehdy, to nevím. Co ale vím jistě – že si to aspoň všechno platili sami. Takže ještě o stupíneček hůře.

Teuton
29. 5. 2023 09:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Hele, včera skončil hokejový šampionát. Skončili jsme na historicky nejhorším místě, šlo o totální propadák. Mnozí fans si stěžovali, že nás nepřijeli reprezentovat ti, kteří přijet mohli, ale… Ale chtěli byste reprezentovat zemi, jejíž vláda dává očividně přednost cizincům, konkrétně Ukrošvábům, a na vlastní spoluobčany se dívá jako na obtížný a zbytečný hmyz ?

Jerabek Karel
29. 5. 2023 10:31
Odpovědět  Teuton

presne, to vypovida o tom ze s CZ + SK se v budoucnu nepocita…..

skeptik
29. 5. 2023 10:49
Odpovědět  Teuton

Koho ještě zajímají jakési fašistické hokejové hry kolektivního Západu??

Pavel K
29. 5. 2023 12:11
Odpovědět  Teuton

To je sice hezké ale tihle hoši vidí hlavně love a pak vlast, kolik z nich umí zazpívat hymnu? A kolik z nich stejně žije mimo ČR. Však nedávno slečna ledecká prohlásila, že dostala nabídky repre jinou zemi. No a je to mě by to připadalo když ne blbé, tak alespoň divné, že bych jako čech repre třeba Kambodžu. 🙄😊🤦‍♂️

zuza
29. 5. 2023 14:13
Odpovědět  Pavel K

hokej je drahý šport, vlastne dnes už je každý šport drahá záležitosť. Takže dnešní hokejisti sú deti športovcov a vyššej strednej vrstvy, tým sa väčšinou dostalo náležitej kozmopolitnej výchovy a hlavne ich naučili, že peniaze nesmrdia.

Pavel K
29. 5. 2023 17:07
Odpovědět  zuza

Dříve to všechno stáhla Dukla a jiné státní organizace a ty to platili. Proč myslíte, že je repre to v kopru? Hrají právě synáčci těch bohatých rodičů co mají na úplatky. Dříve to byl hráč co na to měl koule. Pak nás taky ještě rozdělili.

29. 5. 2023 15:55
Odpovědět  Pavel K

Přes šedesát let jsem sledoval mistráky a těšil se na ně. No a ted na ně pět nebo šest let už zvysoka se-ru. Vlastně když to vezmu kolem a kolem, tak nebýt Sáblíkové, tak bych na PC ani na sport nenajížděl. Po ní se mi bude stýskat.

Pavel K
29. 5. 2023 17:14

Já na to také nekoukám, letos jsem neviděl jediný zápas. Směji se dědkům co na to ještě běží do hospody. Nebo dost často jsem jesdil do plzně jak na hokej, tak na fotbal. Bylo na co koukat a teď? Bída. Podle mě to tam ve Viktorce někde a něco smrdí. Nevadí mi prohrát, ale musí to být po nějakém výkonu a ne po blamáži. To že se z malého vápna přestřelí, no a!! To se stává jinačím hráčům, ale když hráč neumí spracovat na pár metrů balon, nebo obejít protihráče, by mě vzal čert.

Jaris
31. 5. 2023 02:52
Odpovědět  Pavel K

To bude asi tim, ze tenkrat se zapasy konaly za medaile pro stat. Dnes je to za penize, ze ano plekance a jagre? Prachy na prvnim miste a proto uz to se sportem nema nic spolecneho.

Jaris
31. 5. 2023 02:46
Odpovědět  Pavel K

Vsak to neni Ceska, ale zidovka. A jak je znamo, tak zidi nemaji vlastenecke citeni k zadne hostujici zemi. Pro ne je vlastenecke citeni pouze k teroristickemu chazarskemu Izraeli.

Pijack
29. 5. 2023 09:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Na červen 2023 připravuje NATO doslova grandiózní cvičení leteckých sil po celé Evropě, které by mělo trvat skoro 14 dní. A právě toto plánované cvičení může být také jednou z posledních generálních zkoušek na válku s Ruskem a ty smlouvy (Polsko, Slovensko a nyní i ČR) potřebovaly USA mimo jiné i právě proto, aby získali potřebnou kontrolu (pravomoce vyplývající z těch smluv) nad středisky letových provozů tak, aby mohli efektivně koordinovat letecký provoz zejména nad střední Evropou (který je klíčový – jak se ukázalo už při bombardování Srbska).. a aby mohli efektivně omezovat civilní lety a upřednostnit lety vojenského charakteru. To cvičení má prověřit možnosti koordinace bojových letů a jejich logistickou a materiální podporou v rámci celé Evropy a odhalit případné slabiny…a proč? Protože americká doktrína vedení války je založena zejména na masivních a precizně koordinovaných leteckých útocích (od stíhaček přes bitevníky až po strategické bombardéry) – viz Srbsko, Irák, Afganistán, Sýrie, Lybie. A následné pozemní operace Amíci z velké části velmi rádi přenechají svým spojencům…

Helena
29. 5. 2023 09:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Zadlužený, chudý dlužník USA si vzal další dluh na splácení toho předešlého dluhu. Nepřipomíná vám to něco? Tímto USA vytroubily do světa, že jsou v insolvenci, utopené v bahně dluhů. Tímto USA přiznaly svůj K R A C H. To se stalo! Jen čeští vocasové, co je ti zadlužení chudáci dosadili do vlád ještě netuší a nevěří, že jejich pasáci jsou v řiti. Proto taky v Turecku vyhrál Erďa, USA už nemají žádnou moc – protože moc mají peníze – a i toaletní papír má větší význam než dolar – tak proto. Jsem zvědavá, jak dlouho se tato “vláda” dosazená USA udrží u moci bez moci, jištění a prachů svých pasáků. Výhra Erdogana v Turecku je velice významná – potvrzuje, že USA už nemají moc ovlivňovat volby, protože už nemají čím uplácet. Dominový efekt je nadohled.

Autor
29. 5. 2023 10:09
Odpovědět  Helena

Já bych to upřesnil, jen malinko, k lepšímu pochopení, teď prohrává finanční kapitál – banksteři, protože se zjistilo “náhodou”, že peníze nemohou zařídit všechno a prohrávají i průmyslníci, protože je zlikvidovali právě bankéři a i korporace.

krpo
29. 5. 2023 13:49
Odpovědět  Peter 008

A teď už jen zbývá aby se žrali mezi sebou.

J.Sladin
29. 5. 2023 14:13
Odpovědět  krpo

No, jen že pozor, když se tito hajz.lové perou mezi sebou, tak chudí jsou v zákopech a oni se válí s ku.rvama v hampejzech.

sergej
29. 5. 2023 19:07
Odpovědět  J.Sladin

Přesně tak i naši paňácové komorníci si vysmrkli a to vaši zaměstnanci že oni a jejich rodiny povolávací rozkaz nedostanou.

unor 2022
29. 5. 2023 10:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Protoze Rusko jeste nikdy zadnou .. proti nemu vedenou valku .. neprohralo, da se podle dosavadnich poznatku a vyvoje predpokladat, ze ani dnes tomu nebude jinak.
Jenze dnes v podobe Ceske republiky stojime na spatne strane jako jeho nepratele cislo 1.
A to dodavkami nasich zbrani a vsemozne podpory Ukrajiny, zeme predurcene k jeho napadnuti.
Az to prijde, budiz nam tedy zeme lehka.

Pavel z Moravy
29. 5. 2023 11:00
Odpovědět  unor 2022

Tady té velké většině tupounů je to jedno. Oni žijí dnes a co bude zítra je nezajímá.

Autor
29. 5. 2023 11:22
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jak bylo v článku, který jsem přeložil:
Dobře živený a chráněný člověk nepřemýšlí o tom, co bude jíst zítra, ale o tom, jak se zítra “bude bavit”, to znamená, že pokud jste sytí, vadí vám absence internetu. A pokud jste hladoví, na internet si ani nevzpomenete.
Samozřemě za internet si můžeme dodat cokoliv.

29. 5. 2023 16:18
Odpovědět  Pavel z Moravy

Když to vezmu kolem a kolem, to, co mají pod pojmem život, vidím jako urážku Života. Spíš mě připomínají slimejše – slizcí, na jednom konci žerou, na druhém se-rou, a ze nimi uslintaná cestička.

sergej
29. 5. 2023 19:14
Odpovědět  Pavel z Moravy

🙂 Bude je zajímat rozjívený tancoš oplzlostmi svízela, suchého zipa, metrosexuála a seladona. Talent debilizátor keller se sborem ” čuprr mentál plakanů, fuj.

zuza
29. 5. 2023 11:54
Ohodnotit příspěvek :
     

v článku ma zaujala veta:
“Hlavní válečný havran USA Senátor Lindsey Graham, jinak neochvějný stoupenec Trumpa, který ještě 26. května na návštěvě u Zelenského rozhazoval miliardami …..” to len na margo toho, čo si minimálne polovica ľudí z “konšpiračných” webov myslí, že keby bol Trump prezidentom, nebolo by vojny. Omyl, tá vojna by bola aj vtedy a keby sa Trump dostal v budúcich voľbách k moci, tak prvé, čo urobí, postaví sa na plecia Európy, aby ju potopil ešte viac a udržal ameriku dlhšie nad hladinou.”Amerika first” a celý svet nech im to platí. Nasáčkujú nám sem svojich vojakov (t.j. mladých farebných bez budúcnosti, ktorých sa boja, že budú robiť bordel doma) a nielenže im poskytneme všetko zdarma, ešte im budeme platiť za ochranu!!! Pripomína mi to ukrajinskú mafiu 90.-tych rokov.

sergej
29. 5. 2023 19:20
Odpovědět  zuza

Za Trumpa války nebyli a ziskovci s deep state se proti němu v “korespondečkách spikli 20 000 zpravodaji. A tak platí stalinovo že nezáleží koho lidé volí ale kdo ty hlasy počítá. A graham je snad trump? Spíš je vtíravý jak pitralon a asi mu je jedno kam. Hlavně že je “hvězda.

Jaris
31. 5. 2023 03:05
Odpovědět  sergej

Trump VALCIL v Syrii, ikdyz pry jen naoko, ale valcil.

Jaris
31. 5. 2023 03:04
Odpovědět  zuza

Skvely komentar, zuzo. Trump se ukazal za sve prezidentstvi ve skutecnych barvach. Sve podporovatele zametl, zed proti nelegalnim migrantum nepostavil a nakonec, kdy za nim stala vetsina Americanu je zradil. Myslim si, ze mel radeji zustat u sve zaliby – honicky za zenskejma.

Eva
29. 5. 2023 11:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Na každého jednou dojde, nebudem ho zabíjet…
aneb Boží mlýny melou ( i když strašně pomalu).

zuzana
29. 5. 2023 12:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Pentagon: Čína odmítá kontakt s americkou armádou

https://aktax.cz/pentagon-cina-odmita-kontakt-s-americkou-armadou/

Autor
29. 5. 2023 12:33
Odpovědět  zuzana

Bodejť by ne. Vyzbrojovat toho,kdo se s křikem chystá s vámi bojovat, to by museli být praštění na hlavu a z toho podezírám spíše tu druhou stranu!
Mimochodm, je jen otázkou času, kdy Čína nahradí to, co jim Amerika zakázala využívat z jejích patentů. A rozhodně to bude trvat kratší dobu, než USA a spol. dokáží obnovit svůj průmysl. O tom ale pochybuji, USA chybí podmínky pro skutečný rozvoj a hlavně kádry.

ModrýKlokan
29. 5. 2023 14:15
Odpovědět  Peter 008

@ peter 008

podle posledních info jsou čínský IT čipový technologie v produkčním stadiu už po prototypech, asi ve fázi ověřování malosériové výroby a dokončování technologických a konstrukčních prací na strojích a linkách pro hromadnou výrobu velkých sérií v segmentu fotonických čipů…

v čínské verzi jde o kombinaci už existující čínou vlastněné a zavedené křemíkové technologie 5 nm křemíkových čipů, inovovaných o fotonickou konstrukční vrstvu zvyšující výkon 1000 násobně…

takže TSMC a holandský 2 nm embargovaný litografický technologie nejvyspělejších křemíkových čipů nebudou číňani potřebovat a přesto dosáhnou technologického zlomu a v čele závodu peloton za sebou ani neuvidí… dementní západ se opět střelil do obou nohou

unor 2022
29. 5. 2023 14:52
Odpovědět  zuzana

Nic by tim Cina neziskala. Navic po zkusenostech, jak naposledy Amici podvodne jednali a jednaji s Ruskem v pripade Ukrajiny.

Markýza
29. 5. 2023 17:57
Odpovědět  zuzana

No toto! Bekaná Čína! Co si to dovoluje?? 😀

Jiří
29. 5. 2023 13:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Jó Amerika šetří na nákupu zbraní ? To pro země nacistické NATO znamená ,nakupovat v USA zbraně ve větším měřítku ,holt černoška bude lítat do USA jak uzená čarodejnice.

Jaris
31. 5. 2023 03:09
Odpovědět  Jiří

Dlouho uz letat negrice nebude, pac bude na kosteti brzo sestrelena. Doufam, ze ji pak poradne zlyncujete.Nic jineho si ta pizda nezaslouzi.

José
29. 5. 2023 13:21
Ohodnotit příspěvek :
     

A to ještě jeden blb ukázal letadla, z kterých se vystřelují britské rakety Storm Shadow. Rusové, i když jsou podle mainstreamu všichni ožralí, hned zjistili, že tato letadla mají základnu ve Starokonstantinově v Chmelnické oblasti. A ihned tam zamířily ruské rakety. Dobrá trefa!

PremekJ
29. 5. 2023 15:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Aby ne. A to RF zdaleka nevytáhla své nejúčinnější zbraně (nemyslím jaderné, ty jsou globálně znefunkčněny), ale ty postavené na technologiích, které neznají ani Amíci z Area 51…

sergej
30. 5. 2023 10:46
Odpovědět  PremekJ

Byli vždy ale ne u “d(a)émonů, zrušili by se sebekonkurenčně což v terminálním stádiu dělají likvidací kolonií z kterých tyli a nyní živoří nafetovaní upíři kapitálových bubliňáků vyxvajlantových reklamních krabic “strak s exkrementy, slušně.
Zmej opětovně o?ívá a žádá si nemyslitelné… (wz.cz)
Vláda záhub nejspíše talentovanými choreografy kakistokracie režíruje závěrečný díl – exitus. A děsný biják ale už máte on-line s trupely.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10362011008-ceske-stoleti/

José
29. 5. 2023 17:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Hlavné správy hlásí zásah druhého Patriotu v Kyjevě.

Markýza
29. 5. 2023 18:02
Odpovědět  José

Jojo, tady. https://1url.cz/butF4

Na otázku “aký zmysel má ničenie Patriotov” odpovídám že – kromě všech technikálií – taky ten, že je to právě…..PATRIOT. Málo slov kje Američanům tak svatých, jestli se nemýlím.

unor 2022
29. 5. 2023 21:50
Ohodnotit příspěvek :
     

//sk.news-front.info/2023/05/29/usa-a-europa-nie-su-spokojne-s-vysledkami-volieb-v-turecku/
Pane Boze, do jakeho uboheho spolecenstvi, tedy zapadu, jsme se to dostali. Neuveritelne. To jsme si tedy pomohli.
Demokrati.

zuzana
30. 5. 2023 11:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko bude hlavní hrozbou pro NATO, pokud bude na Ukrajině poraženo, varuje šéf britského letectva

https://aktax.cz/rusko-bude-hlavni-hrozbou-pro-nato-pokud-bude-na-ukrajine-porazeno-varuje-sef-britskeho-letectva/

aamater
30. 5. 2023 16:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Tí debili z USA budú ten dlh nafukovať kým debili z EU budú nakupovať ich štátne dlhopisy. Dúfam, že RF, Čína a kopa iných štátov z BRICS už nebude prejavovať záujem o tieto bezcenné papiere. A tie čo ešte vlastnia, by mali rýchlo niekde predať.