politika

Ve Varšavě byl napaden ruský velvyslanec – politý červenou barvou, když se pokusil položit věnec na hřbitově sovětských vojáků

Ve Varšavě byl napaden ruský velvyslanec – politý červenou barvou, když chtěl položit věnec na hřbitově sovětských vojáků.

V Polsku neznámí lidé napadli ruského velvyslance Sergeje Andreeva. Diplomat byl politý červenou barvou během ceremonie kladení věnců na hřbitově sovětských vojáků ve Varšavě.

Okamžik útoku byl zveřejněn na sociálních sítích. Na záběrech je vidět, že velvyslance obklopili lidé mávající ukrajinskými vlajkami. Poté, co diplomata polili barvou, ho policie doprovodila k autu.

Soudě podle videa byl diplomat obklopen agresivním davem, který mával ukrajinskými vlajkami.

Ruský velvyslanec v Polsku hovořil o útoku

Diplomat poznamenal, že navzdory upozornění, že on a jeho manželka přijdou položit květiny, se policie nezapojila, aby zajistila bezpečnost.

Mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Ruska v Polsku Sergej Andreev se vyjádřil k incidentu, při kterém ho neznámé osoby napadly při obřadu kladení věnců na hřbitově sovětských vojáků ve Varšavě. Podle jeho slov je v pořádku a nikdo z jeho příbuzných ani kolegů nebyl zraněn. Andreev také podrobně popsal, co se stalo.

„Každý rok pořádáme 9. května položení věnců, malý „Nesmrtelný pluk“ zde na hřbitově, na našem památném místě. Polská strana na to byla jako obvykle upozorněna, ale na poslední chvíli nám napsali, že nedoporučují provádět válečnou propagandu, nenávistnou propagandu, propagandu totalitního systému, obecně úplné absurdity s odkazy na trestní zákoník.“ řekl velvyslanec v rozhovoru pro „Star“.

Andreev poznamenal, že navzdory upozornění, že on a jeho manželka přijdou položit květiny, policie se nezapojila do zajištění bezpečnosti. Diplomat dodal, že se mu nepodařilo k pomníku přiblížit, protože průchod k němu byl prostě zablokovaný. Navíc Andreev poukázal na to, že nebyl politý barvou, ale „sirupem, který chutná dobře“.

„Začalo to házením sirupu, urážkami a tak. Po nějaké době zasáhla policie, která jediné co udělala, že nám dala možnost odtud odejít. V souladu s tím jsme jménem ministra Sergeje Lavrova protestovali u polského ministerstva zahraničí a požadovali jsme, abychom během dneška dostali příležitost volně položit věnec na našem pamětním místě,“ zdůraznil Andreev.

Připomeňme, že okamžik útoku byl zveřejněn na sociálních sítích. Na záběrech je vidět, že velvyslance obklopili lidé mávající ukrajinskými vlajkami. Poté, co diplomata polili, ho policie doprovodila do auta.

https://bit.ly/3skMACU

sdíletj na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pozor
9. 5. 2022 21:03

Tak toto by skutočne Rusko nemalo nechať bez povšimnutia.

Boomer
9. 5. 2022 21:41

..a to může být velvyslanec rád, že ho jenom polili. Třeba taková Těreškovová přišla o čestné občanství Českých Budějovic. To si za rámeček nedá!
A Koněv dopadl ještě hůř, putoval rovnou do depozitáře. Takhle tvrdí dokážou být někteří bijci..

zdena
9. 5. 2022 22:20
Odpovědět  Boomer

Co by si to nedovolili, když mají takového prezidenta, co se jich určitě zastane a ještě je nejspíš pochválí…. buďme rádi, že v tom nebyla kyselina… může být příště… to už přestávají všechny pochyby o nepřátelství Polska vůči Rusku…..už ten přístup policie – akorát velvyslance doprovodili k autu….

Evžen
10. 5. 2022 06:53
Odpovědět  zdena

Co chcete po vymytych mozcich, včera jeden “hrdina”nechtěl na Slovensku pustit bývalého předsedu ústavního soudu položit kytici k hrobu Ruských vojáků a policie jen přihlížela…!

janle57
9. 5. 2022 22:36

Celý incident byl pod dohledem polské policie,která jen přihlížela, aniž by nějak
proti útočníkům zasáhla,mohla klidně dojít k lynčování velvyslance a jeho doprovodu,
padlí ruští vojáci,kterým chtěli Rusové vzdát poctu, zachránili Poláky před totálním
vyhlazením v podobě komína v Osvětimi,přesně tak jak si to Hitler přál,za tohle sklízí
Rusové vděk celého polského zaprodaného národa,má vůbec pro Rusy smysl udržovat
s tímto polským odpadem diplomatické styky?

qwertz9
10. 5. 2022 00:12

incident jednoznačně zorganizovaný hnědou polskou bis

milda
10. 5. 2022 20:05

Ano, za dobrotu – osvobozením toto. Asi jim němci vše řádně nevysvětlili !