politika

“Vážený, jaký máte problém?”

Pozoruhodný dialog mezi prezidentem Namibie a německým velvyslancem.

Bývalý předseda Bundestagu Norbert Lammert se rozhodl stěžovat si prezidentovi Namibie Hage Geingobovi, že v jeho zemi žije příliš mnoho Číňanů, dočkal se však poměrně drsné odpovědi.

„Například v Namibii je čtyřikrát více Číňanů než Němců. To se neděje po celém světě.…“, začal mluvit zástupce Německa.

Prezident Namibie ho přerušil a položil protiotázku.

„Vážený, jaký máte problém? A proč se to stalo vaším problémem? Zdá se, že Evropany to znepokojuje více než nás,“ odsekl Geingob.

Uvedl, že mu Němec „motá hlavu“ a nabídl, že bude věnovat pozornost tomu, jak se v Německu zachází se zástupci Namibie.

“Vy nás tak litujete… Nikdy jsem neviděl, že by sem Číňané přišli a začali mě klamat. A Němci přicházejí. Dáváme Němcům víza, aby přijeli, rozprostřeme červený koberec. A v Německu jsou naši lidé utlačováni. Dokonce i diplomaté. V Německu! A Němci tady nemají žádné problémy,“ řekl prezident.

Geingob požadoval, aby nechali Číňany na pokoji a nechovali se k Namibijcům povýšeně, ale řešili diplomacii ve vlastní zemi.

„A co vám ti Číňané udělali? Raději nám řekněte, jak se chováte k našim lidem v Německu. Číňané se k nám takhle nechovají. Jsme ve své zemi a není třeba nás litovat. Kdykoli sem přijede Západoevropan, z nějakého důvodu se strachuje o Číňany,“ shrnul prezident země.

Zástupce Německa musel jen souhlasit.

Abychom lépe porozuměli souvislostem, Německo kdysi provedlo genocidu obyvatel Namibie a nedávno ji uznalo, ale odmítá Namibii zaplatit adekvátní odškodnění (kromě symbolických dárečků).

Od roku 1890 bylo území Namibie postoupeno německým úřadům v souladu s anglo-německou smlouvou. Země se stala jednou z kolonií německé jihozápadní Afriky. 

https://bit.ly/41PIVNd

sdílet na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
7. 3. 2023 18:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Zasplaťpánbůh za takové bl-bce! Jen více takových “diplomatů”!
Čím více jich bude, a čím více takových aktivit, o to dříve Eurosajuz krachne.

Pavel
7. 3. 2023 18:50
Ohodnotit příspěvek :
     

ještě že si sudetáci vyučili našeho signalistu tady v čechách problém s čínou a ruskem nenastane zde vše šlape jako na drátkách co se v říši rozhodne to naše podržtašky splní na 110 %

Pijack
7. 3. 2023 18:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Naparování Němců je všeobecně známo. Oni se rádi povyšují nad jinými národu. My to známe mnoho století. Mají to prostě v genech. Jejich tupost je příkladná, jejich nechápavost je stejně dokonalá jako jejich preciznost 🙂 Das auto 🙂 Evropské obyvatelstvo nemá šanci se dozvědět, jak se pasovali v Africe za války. Jsou to prostě nadlidé – Německá dokonalost. No, mají dost velký mindrák z toho, jak je Američané krotí. Oni ti Němci dnes nevědí, kam se vrtnout. Svět je nemá rád, ale pořád se cítí jako národ předurčený k nadvládě ostatních. Jen ať si to užijí 🙂

Autor
7. 3. 2023 21:22
Odpovědět  Pijack

No a vidíte. Ani takovým nadlidem nedochází prosté počty. Těm dokonalým, pečlivým, důkladným, pořádkumilovným, svědomitým, atd. nadlidem nedochází, že je už zřejmě napotřetí pošlou proti Rusku a pak je po případném vítězství zlikvidujou taky. Německo může existovat, stejně jako dosud většina zemí Evropy jen díky Rusku.
Je to paradox. Milují toho, kdo je táhne do války – Anglii a USA a nenávidí toho na kom ve skutečnosti visí jejich státnost a život – Rusko. Zřejmě proto se Německo jako celek chová jako psychicky nemocný … pacient dr. Chocholouška.

Nadia369
8. 3. 2023 00:18
Odpovědět  Peter 008

Nemyslim si, ze je miluji, ale spis musi poslouchat. Po svetovem usporadani, po II.svetove valce preci nemci zustali pod kuratelou USA a Anglie. Dodnes jsou jejich nastrojem na zniceni a ovladnuti Evropy.

Spam Bety
8. 3. 2023 11:02
Odpovědět  Peter 008

Když budete lidem dostatečně dlouho vtloukat do hlavy že jsou pečliví, pořádkumilovní ..a nadlidé, tak tomu nakonec uvěří a velká část z nich se začne podle toho chovat. (přitom každý, kdo měl co s Němci dělat poznal, že s tou pečlivostí to zas tak horké není).
U Ukrajinců něco hodně podobného také zafungovalo.
No a nás se už třicet let snaží přesvědčit, že nemáme být na co hrdí, že jsme národ bez
minulosti, tudíž i bez budoucnosti. Zvláště oblíbený je výraz “čecháčkové” a “čecháčkovství”, jsou nám připisovány všechny možné necnosti – ne že bychom jich byli prosti, ale rozhodně nepřesahují obecný lidský průměr. A co z toho plyne? Že pro nás bude nejlépe se té opovrženíhodné národnosti úplně vzdát a bez odporu, ba s nadšením se rozplynout v té evropské bramboračce. A zabírá to.

Spam Bety
8. 3. 2023 12:08
Odpovědět  Spam Bety

Ještě malý dodatek. Např. Maďaři jsou velmi hrdí na to, že jsou Maďaři, domluvit se s nimi jiným jazykem je dost problém, protože si na maďarský jazyk nedají sáhnout.
A… nedají si tudíž sáhnout ani na Maďarsko.

ANTIUKRAJINEC
7. 3. 2023 20:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Díky číňanům snad zůstane afričan v africe a nikoliv v evropě

Nadia369
7. 3. 2023 20:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejlepsi medecina proti “nadrazenym” parazitum v Africe jsou Vagnerovi filharmonici. Rychla,efektivni a bez vedlejsich ucinku. To africani uz uspesne vyzkouseli.

sergej
7. 3. 2023 20:28
Odpovědět  Nadia369

🙂 No, hypoteticky by to byla síla po výměně pětidemolice na civilizaci bez ekcesů úžerů v exekutistanu.
Čtete to jako rétorické cvičení a náhodný shluk slov.

Autor
7. 3. 2023 21:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Víte, když si odtrpíte to nudné – záměrně – učení dějin, historie, ekonomie, politiky a tak podobně a naučíte se, kde hledat skutečné popisy nejen událostí, rozhovorů, dopisů, prostě reálné informace nezabarvené onou mlhou nudnosti, pak zjistíte, že takové příběhy jsou mnohdy mnohem zajímavější než knihy a příběhy z pera Agáty Christie, Simenona a mnoha dalších. Ale nikdy nesmíte spoléhat jen na jednu stranu pohledu.

Jinak obvyklý scénář “naší civilizace” – kolonie = hladomory, genocidy, mučení a tak podobně.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$