politika

Valné shromáždění OSN přijalo protiruskou rezoluci, která neuznává referenda v DLR, LLR, Chersonské a Záporožské oblasti. Komentář od Dmitrije Poljanského

Valné shromáždění OSN přijalo protiruskou rezoluci, která neuznává referenda v DLR, LLR, Chersonské a Záporožské oblasti.

Ruský komentář od Dmitrije Poljanského:

Dva dny po zahájení rozpravy proběhlo na Valném shromáždění OSN 12. října hlasování o protiruském návrhu rezoluce. Zdálo by se, že obyvatelé Západu mohou být s výsledky spokojeni: 143 států bylo pro, 5 proti a 35 se zdrželo hlasování. 7 států se rozhodlo neúčastnit se hlasování.

Kýžený výsledek – 141 hlasů „pro“ při hlasování o prvním protiruském projektu v březnu – byl nejen zopakován, ale i překonán.

Problém našich oponentů však spočívá v tom, jakými metodami bylo tohoto výsledku dosaženo. K takovému nehoráznému vydírání a podvodu snad ještě nikdy v historii OSN nedošlo. Bohužel do toho byl zatažen i předseda valné hromady Csaba Körösi (Maďarsko), jehož posláním je zůstat za každé situace neutrální.

Připomenu krátce podstatu tohoto podvodu.

Zápaďáci se velmi báli, že náš návrh na tajnou volbu, která by členským zemím OSN umožnila nebát se odplaty za „špatné“ hlasování, získá v OSN podporu. Šance byly. Proto ústy Albánců hned na začátku pondělního zasedání z ničeho nic bezprostředně před rozpravou navrhli potvrdit, že valné shromáždění bude o západní předloze hlasovat jako obvykle, tzn. mačkání tlačítek. Přitom se odkazovali na náš návrh, který jsme ještě… formálně nepodali!!!

A Maďar nad tím přimhouřil oči a umožnil hlasování o tomto absolutně překrouceném návrhu ústního rozhodnutí, a potom nám vůbec nedal slovo, když jsme o ně požádali. Pak jednal tak, jako bychom svým návrhem na tajné hlasování napadali již přijaté rozhodnutí valné hromady. A nakonec přistoupil na to, aby mezi procedurálním rozhodnutím o hlasování a samotným hlasováním proběhly v rámci mimořádného zasedání politické debaty. Všechno to bylo jednoduše odporné a v rozporu s pravidly jednacího řádu valné hromady.

Ve výsledku Zápaďáci za prvé dostali příležitost vypořádat se se všemi váhajícími „na místě“ a metodicky na ně vyvíjet nátlak pomocí různých „argumentů“ (od ekonomického vydírání až po zastřené osobní hrozby), a za druhé, dostali na to vlastně dva dny. A v podstatě to bylo přesně to, co potřebovali, aby adresně „zkroutili ruce“ těm, kteří během hlasování 10. října nepodpořili albánský návrh rozhodnutí. Výsledkem bylo, že asi 40 zemí takový tlak nevydrželo, což nám řada z nich s omluvou v předvečer hlasování otevřeně přiznala.

Stojí za zmínku, že mnoho vlivných a lidnatých zemí tlaku nepodlehlo. Čína, Indie, Jihoafrická republika, Súdán, Pákistán, Etiopie, Írán, Alžírsko, Mongolsko a řada dalších, stejně jako naši partneři v SNS, protiruský projekt nepodpořili. Za to jim patří velký dík! Zvláštní poděkování patří především Bělorusku, Sýrii, Nikaragui a KLDR, které se nebály hlasovat proti němu. Je také důležité, že z projevů mnoha států na mimořádném zasedání bylo možné usoudit, že se přinejmenším zdrží hlasování – za přijetí tohoto návrhu zuřivě vystupoval pouze západní tábor.

Jedním slovem jsme byli svědky triumfu „demokracie pod namířenými hlavněmi pušek“ na Valném shromáždění OSN. Všichni v OSN to samozřejmě chápou a pocity těch, které nakonec západní tábor zlomil, zůstaly do budoucna jistě velmi negativní. Existují všechny důvody domnívat se, že se to projeví během následujících hlasování na valném shromáždění o nových protiruských iniciativách – o tom, že budou následovat, možná ve velmi blízké budoucnosti, není žádných pochyb.

Náš projev na mimořádném zasedání si můžete přečíst zde, před hlasováním – zde.

Přeložila Irena

sdíletj na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Wojciechovsky
13. 10. 2022 20:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Nakonec je rezoluce OSN řízená hnUSAky stejně bezcenná, Čína,Indie a Jihoafrická republika se zdržely hlasování.

Rapa
13. 10. 2022 20:39
Odpovědět  Wojciechovsky

OSN je na nic,( na howno).Tato organizace taky neslouží lidem.

14. 10. 2022 04:44
Odpovědět  Rapa

Páč půlka zemí v OSN je tak chudá,že vám jejich velvyslanec za tisíc babek udělá kotrmelec. S tím také uSSáci počítali,když to zakládali.

Masunta
13. 10. 2022 21:28
Odpovědět  Wojciechovsky

A rozumíš tomu ?

josef
13. 10. 2022 21:55
Odpovědět  Masunta

Nevím proč, ale nějak mi to připomíná krásný český film : Nejlepší člověk. “… postavíme rozhlednu!” Vlasta Burián naprosto kouzelný.
Masunto, čemu nerozumíte ? Stačí jen koukat, tedy spíše zírat. HNUSAci si upravovali tento svět tak dlouho, že to bylo z jejich pohledu téměř dokonalé. Automatické hlasování, automatické návrhy, automatické rezoluce,automatické odsouzení, automatické podřízení . No téměř vše z jejich pohledu dokonalé. Jen ten příslovečný kousíček k úplné dokonalosti. Ještě maličký kousek ještě… . A najednou rup … příslovečné pérko prasklo. To se stalo a sype se to a sype se to.

Masunta
14. 10. 2022 06:34
Odpovědět  josef

Asi není pravda, že bych nerozuměl – neznáte mě ? Jste tu týden ? Takto však reaguji na Wojcehovn..ého, protože je to jeden z řady nicků nejsprostějšího skorodiskutéra Lech Prcha, několikrát vyškrtnutého, který si tu chce stále vybudovat hnízdečko psychopátka. Mé ženě například nadával do ku.ev. Snad to dojde i administrátorovi a dnes mu pár nicků gumanitárně zruší jako třídu. Nejlépe zakáže jeho IP adresu. Stejně se zase nakonec uchýlí ke sprostostem. Nejen vůči mně.

Frankie
13. 10. 2022 21:36
Odpovědět  Wojciechovsky

Na nějaké z OSN Putin kálí jako Bílý tesák.

josef
14. 10. 2022 08:35
Odpovědět  Wojciechovsky

No a jaký vliv má rezoluce OSN na válcování silnic ?

Wojciechovsky
14. 10. 2022 18:39
Odpovědět  josef

Velký,neb to vzešlo že záchodu 😀

14. 10. 2022 07:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Seznam OSN resolucí proti Izraeli (a to jen do roku 2016):
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_Nations_resolutions_concerning_Israel

A každý rok potom desítky dalších. Who cares?

oldoo
14. 10. 2022 08:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Nikdy jsem si o této organizaci nedělal iluze ani mě moc nezajímala.Pokud ovšem není o určitých otázkách TAJNÉ hlasování POVINNÉ,nezajímá mě vůbec.

Pavel z Moravy
14. 10. 2022 10:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Co to je prosím vás OSN. Shromáždění řiťolezů hluboce nabouraných v zadnicích světového sedmilháře. Koho může ještě tato organizace zajímat?

Helena
14. 10. 2022 14:21
Odpovědět  Pavel z Moravy

Souhlas.

Helena
14. 10. 2022 14:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusku může být zcela lhostejné, co si myslí OSN. Lidé v připojených oblastech si rozhodli v referendu, pod kým chtějí žít. Ukrajina jim nezajistila důstojný život.