„Vakcína proti vzteklině“ pro NATO

Rozhodné kroky Ruské federace v Černém moři jsou „vakcínou proti vzteklině“ pro NATO…

Rozhodné kroky Ruské federace v oblasti Černého moře ukázaly Ukrajině a zemím Severoatlantické aliance, že Moskva je připravena hájit své strategické a národní zájmy a tvrdě potlačovat různé provokace.

K tomuto závěru dospěl známý ruský vojenský expert, kapitán v záloze Vasilij Dandykin, který komentoval rozhodnutí velení ruských ozbrojených sil zablokovat část Černého moře pro pohyb zahraničních vojenských lodí. V rozhovoru pro informační portál “NationNews” hovořil Dandykin o důvodech těchto opatření ruského námořnictva a vysvětlil, jak to ovlivní plány Ukrajiny při organizaci rozsáhlé vojenské ofenzívy na Donbasu.

Média dříve informovala, že Rusko se rozhodlo uvalit zákaz průchodu zahraničních válečných lodí v několika samostatných zónách Černého moře a prohlásilo je za cvičiště ruského námořnictva. Opatření budou realizována od 24. dubna do 31. října 2021.

Vasilij Dandykin poznamenal, že Rusko se rozhodlo správně, že převzalo kontrolu nad Černým mořem. Taková opatření umožní Moskvě vyhnout se nepříjemným situacím, které mohou nastat vinou zemí NATO a Ukrajiny. Lodě ruského námořnictva v oblasti potlačí veškeré provokace namířené proti Moskvě.

Podle vojenského experta bude blokování několika oblastí Černého moře hrát do rukou Moskvy, protože západní země a Ukrajina nebudou schopny provádět vojenská cvičení a připravovat se na možný útok na Donbas.

Dandykin označil rozhodné kroky Ruské federace v Černém moři za „očkování proti vzteklině“ pro NATO a Ukrajinu s tím, že taková opatření umožní Moskvě plně kontrolovat situaci v regionu a také rychle reagovat na agresi Kyjeva a západního vojenského bloku.

“Rusko prokázalo, že by ho neměla provokovat ani Ukrajina, ani její přátelé z NATO. Myslím, že to ochladí horké hlavy NATO a při pohledu na ně se uklidní i Ukrajina. Tento signál bude sloužit jako „vakcína proti vzteklině“ pro každého, kdo chce vyvíjet tlak na Ruskou federaci,“ shrnul expert….

https://bit.ly/3xtbvoLsdíletj na