politika

V USA zpanikařili z impozantního protiútoku Putina

National Interest naléhá na rozdělení Ukrajiny co nejdříve, než bude příliš pozdě!

Washington musí všemi prostředky dosáhnout míru na Ukrajině, aby ruské vítězství nezpůsobilo vážné poškození reputace Spojených států a NATO.

Spojené státy musí zahájit proces mírového řešení ukrajinského konfliktu dříve, než bude ruská ofenzíva úspěšná a Vladimir Putin vyhlásí vítězství nad kolektivním Západem, řekl Wesley Satterwhite, konzultant amerického ministerstva zahraničí a Alex Burilkov analytik Centra pro studium demokracie na Leuphana University Lüneburg v Německu v článku pro National Interest.

Podle analytiků je třeba věnovat pozornost tomu, že Rusko nebojuje pouze na jihu, ale zahájilo vlastní ofenzívu i na severu, ruská společnost a ekonomika zůstávají relativně stabilní a prezident Vladimir Putin se nevzdává přání dosáhnout všech cílů speciální operace.

Pokud se ruským silám podaří proniknou hluboko na ukrajinské území a obsadit regiony, které Moskva označila za své cíle, pak válka skončí významným ruským vítězstvím, a to především vítězstvím dosaženým pouze silou zbraní, nikoli mírovým urovnáním zprostředkovaným Spojenými státy.

“Ruské vítězství za těchto podmínek je pro Spojené státy významnou překážkou. Poškození reputace americké způsobilosti a aliance NATO by bylo kolosální, protože to nejlepší z hardwaru a výcviku NATO se již dostalo do ukrajinské armády a Rusko by bylo schopno tvrdit, že stálo proti Západu samo – a vyhrálo. Posílily by se i čínsko-ruské vztahy. A levné a účinné zbraně, které Rusko používá k vítězství ve válce, jako je Lancet, budou proudit ke každému režimu, který stojí proti americkému vedení po celém světě”.

Experti poznamenávají, že z hlediska amerických zájmů by se „korejský scénář“ s fixací hranic podél frontové linie a vzdání se čtyř regionů Ukrajinou výměnou za západní bezpečnostní záruky mohl stát docela dobrou variantou řešení konfliktu.

“Z amerického pohledu by to rozhodně nebyl nejhorší výsledek. Washington bude schopen postupně zmírnit napětí s Moskvou a obnovit dialog o budoucí trajektorii evropské bezpečnostní architektury. Důležité je, že Spojené státy konečně budou schopny se znovu soustředit na Pacifik,“ — domnívají se autoři článku.

“Problém „korejského scénáře“ je však v tom, že předpokládá, že ruské vedení zoufale touží po příměří a jednáních.  Důkazů o tom je málo”, zklamaně uvádí autoři.

https://nationalinterest.org/feature/case-american-led-peace-ukraine-206732

Kreml již dříve uvedl, že neexistují žádné předpoklady pro přechod situace na Ukrajině k mírovému kurzu, absolutní prioritou Ruska je dosažení cílů speciální operace, v tuto chvíli je to možné pouze vojenskými prostředky. Moskva vysoce oceňuje snahu všech zemí, které se snaží řešení konfliktu na Ukrajině přivést k mírové cestě, ale zatím to není možné. 

Jak bylo uvedeno v Kremlu, situace na Ukrajině se může ubírat mírovým směrem za předpokladu, že se vezme v úvahu faktická situace a nové skutečnosti. Všechny požadavky Moskvy jsou dobře známy.

▪️Postupný pohyb amerického expertního myšlení podle Kübler-Rossové modelu od popírání přes hněv, smlouvání a depresi k přijetí (smíření) vypadá zábavně. Ale aby „korejský“ scénář vyhovoval Rusku, v každém případě budou muset být splněny podmínky Moskvy – týkají se demilitarizace, denacifikace a neutrality toho, co z Ukrajiny zbylo (pokud něco zbyde).

Jinak Rusko se prostě nepotřebuje zastavit a dohodnout se na tom, co už stejně má.

https://1url.cz/YuwXa

Jelena Panina

sdílet na

101 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
23. 8. 2023 00:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Legrační slova. 🙂
Psychpaté z KoZy začínají být zábavní. To je nějaká infekce, uniklá z Gatesových biolaboratoří, nebo co způsobilo takové hromadné zblbnutí “expertů”?

jmm
23. 8. 2023 04:25
Odpovědět  Albi

Tak mi to to připomnělo “rychlé” vylodění spojencu World War II…

Mike
23. 8. 2023 13:59
Odpovědět  jmm

Mně zase zběsilý úprk z Afghánistánu, právě tam totiž amíci ztrazili mezinárodní prestiž, jestli teda nějakou měli.

Markýza
23. 8. 2023 09:20
Odpovědět  Albi

Až je mi jich líto, Států jedněch. Mysleli si ve své bohorovnosti že když poštvou jedny Slovany proti druhým, tak na tom vydělají…..nevěděli synci, kudy kudy cesta………….netušili, co za náturu jsou Ukrajinci (mimochodem, to asi netušil nikdo) – Kuleba předevčírem prohlásil, že Krym dobude, kdyby čert na koze jezdil 😀 A Vošington už jistě hořekuje – s kým jsme se to proboha zapletli!
Bavím se už skoro stejně, jako Rusové.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
23. 8. 2023 09:37
Odpovědět  Markýza

A těžko vybrat, co je nejzábavnější, protože takové jsou všechny ty závěry = doměnky těch expertů.
Možná tenhle?
“z hlediska amerických zájmů by se „korejský scénář“ s fixací hranic podél frontové linie a vzdání se čtyř regionů Ukrajinou výměnou za západní bezpečnostní záruky mohl stát docela dobrou variantou řešení konfliktu”?

“Bezpečnostní záruky” KoZy 🙂 – na to musí Gosudar určitě skočit. Přece o to mu jistě šlo v první řadě – o americké zájmy. 🙂 🙂 🙂

Markýza
23. 8. 2023 12:39
Odpovědět  Albi

Óó! Úplně ho vidím, jak si to čte a říká si “notovižejooo” v ruské verzi 😀

Standa
23. 8. 2023 20:49
Odpovědět  Markýza

Už jsem o tom psal před měsícem. ,, Korejský scénář”.Dostal jsem 12 červených!

23. 8. 2023 20:22
Odpovědět  Albi

Čerstvé:

PRIGOZHINOVO LETECKÉ NEŠTĚSTÍ V TVERSKÉ OBLASTI: PŘÍMÝ PŘENOS
Letadlo se zřítilo v Bologovském okrese v Tverské oblasti. Podle zdrojů havarovalo obchodní letadlo.
Večer 23. srpna se v oblasti Tveru zřítilo letadlo. Podle předběžných informací zemřelo asi 10 lidí.

Cargradské zdroje v PMC potvrzují, že business jet, který havaroval v oblasti Tveru, patřil šéfovi kampaně Jevgeniji Prigožinovi. Zatím se přitom neví, zda byl na palubě i samotný podnikatel. Federální agentura pro leteckou dopravu uvedla, že Prigozhinovo jméno bylo uvedeno mezi cestujícími na palubě. … “Zabouchlo to, dvakrát to explodovalo. Padá to! Podívej, padá!” – komentuje to, co viděl, jeden ze svědků katastrofy. 

Živý přenos
20:59 Vyjasnění na druhé desce. Letadlo přistálo na letišti u Moskvy Ostafyevo 

20:53 Podle Flightradaru druhé letadlo patřící Prigozhinovi přistálo na moskevském letišti Vnukovo.

20:47 Na místě havárie business jetu Embraer byla podle záchranářů kraje nalezena těla 8 mrtvých.

https://1url.cz/Iuw8p

Takže drobet chaos. Hm… “…dvakrát to bouchlo…” Takže sabotáž.
Zda byl Kuchtík skutečně na palubě se však do této chvíle neví – pídil jsem se.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
23. 8. 2023 20:33

Zatím Kuchtíka pochoval pouze tiscali cz.

Standa
23. 8. 2023 20:46

Pídě po pídi se novináři dopídí ,kdopídil po Kuchtíkovi. Chci ,aby přežil a vytřel si ….zadek s Ami.

Albi
23. 8. 2023 21:39

Přehnali to s těmi negativními zprávami – zvlášť na pozadí faktického uznání ruského úspěchu. Nevědí, že méně je někdy více.
Fakt – krajně podezřelé.

Ještě mi chybí zaručená zpráva o Putinově další fatální chorobě se špatnou prognózou. Ale ještě kobyla kope – sice z posledních sil, přesto : přežít nemusí, zranit ještě může.

Pavel z Moravy
23. 8. 2023 21:01

Teď jsem na Tsargradu četl, že tam asi Prigožin byl a snad i Utkin. Pokud to byl teroristický akt, jakože se to tak jeví a ať tam zahynul kdokoliv měl by Putin absolutně přitvrdit. Toto už nemůže nechat být. Jejich rozlezlá pátá kolona a banda zvenčí, ti rozumí pouze síle. S nimi nelze jednat. Jinak se mu to rozsype a to by byla tragédie. Myslím, že to celé ruské vedení správně vyhodnotí a udělá co je zapotřebí.

Albi
23. 8. 2023 21:28

Četla jsem to. Ten první článek i ten druhý. A pořád sleduju, kdy se objevíš. Nějak mě to “nesedělo” u prvního článku a u druhého mi to značně připomínalo podobné divadélko jako ta “vzpoura proti Putinovi.
No – uvidíme, ale zdá se mi to dost nepravděpodobné. Na to ty “oběti” nejsou dostatečně blbí, tak doufám, že to byla připravená habaďůra.
A ještě jedna zajímavost – možná z podobné “kuchyně”:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-rusky-general-armageddon-konci-prichazi-muz-ze-stinu-235838#
Ruský generál Sergej Surovikin, který se z očí veřejnosti vytratil po vzpouře vagnerovců na konci června, byl v úterý oficiálně zbaven funkce šéfa vzdušných a kosmických sil.
Tento krok završil Surovikinův pád z ruského mocenského centra, který odstartoval už v době, kdy ho na postu velitele „speciální vojenské operace“, jak Moskva agresi na Ukrajině nazývá, vystřídal náčelník generálního štábu Valerij Gerasimov.
xxxxx
Z dílny našich “expertů”. Nezdá se ti to podezřelé?

24. 8. 2023 20:09
Odpovědět  Albi

No jééje! A jak. Akorát že si myslím, že s tím odvoláním tentokrát pro změnu piklí Putin a spol.

Putinovec
23. 8. 2023 12:14
Odpovědět  Albi

K té informaci z posledního odstavce o tom , že budou muset být splněny podmínky Moskvy , bych doplnil toto : Podmínku z prosince roku 2021 o tom , že fašistické NATO bude vykopnuto z prostoru , který okupuje po roce 1997 .

katango
23. 8. 2023 13:36
Odpovědět  Putinovec

On to ale gosudar někde řekl.

jhh
23. 8. 2023 20:14
Odpovědět  Putinovec

ještě by nás mohl osvobodit z eu ale to už si budeme muset vybojovat sami

Markýza
23. 8. 2023 21:10
Odpovědět  Albi

Albi koukej, co jsem našla, když jsem dělala pořádky 😀 😀 Samostatný výzkum mojí sestřenice 😀

Dovoľte mi ako samostatnej výskumnej pracovníčke pracujúcej vo Výskumnom ústave potravinárskom oboznámiť Vás s najnovšími výsledkami prieskumu vo svete:
 
Pre tých , ktorí dávajú pozor na to, čo jedia, je tu definitívne slovo na tému výživa a zdravie. Je posilou ducha konečne vedieť, že skutočnosť predsa odporuje všetkým lekárskym výskumom.

1. Japonci jedia veľmi málo tukov a trpia menej infarktami, než Angličania alebo Američania.

2. Mexičania jedia veľa tukov a tiež trpia menej infarktami, než Angličania alebo Američania.

3. Japonci pijú veľmi málo červeného vína a trpia menej infarktami, než Angličania alebo Američania.

4. Taliani pijú nadmerné množstvá červeného vína a tiež trpia menej infarktami, než Angličania alebo Američania.

5. Nemci pijú veľa piva a jedia veľa klobás a tukov a trpia menej infarktami, než Angličania alebo Američania.

ZÁVER: Jedzte a pite čo chcete. Je jasné, že to, čo v skutočnosti zabíja, je angličtina.

Albi
23. 8. 2023 23:37
Odpovědět  Markýza

Díky – dobré. 🙂
Taky si myslím, že i na vědu je třeba se dívat kriticky.

katango
24. 8. 2023 10:35
Odpovědět  Albi

Zejména na vědu se má dívat kriticky.

Pavel K
24. 8. 2023 12:38
Odpovědět  katango

Dr. Uzel jednou na dotaz co se týče stravování řekl: člověk je všežravec, tak všechno.

ladislav
23. 8. 2023 00:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Vzhledem jak jsou Rusové vcelku klidní, tak je jasné že válku vyhrají .Takže Západ je v krizi a ukončení války co nejdříve je v jejich zájmu .Když Rusové obsadí celou Ukrajinu tak veškeré investice USA na Ukrajině přijdou do ztracena ,protože dluhy zaniklého státu vojenskou porážkou Rusové platit nebudou. Případně jedna varianta s mini Ukrajinou ,která bude splácet nesplatitelné dluhy a to vyjde nastejno.

23. 8. 2023 00:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Já doufám, že si Rusové už tolikrát spálili prsty tím, že uvěřili “Kolektivnímu Západu v čele s USA (KoZa)” a podepsali s ním smlouvy, dohody, pakty a že už se to nebudou opakovat. Snad se znovu nenechají napálit.
RF nemůže neustále našlapovat na ty samé hrábě a věřit, že KoZa bude tentokrát jednat čestně, dohody či smlouvy tentokrát dodrží. ( Pozn.: “KoZa i může nějaké smlouvy dodržet, ale jen do doby, kdy to bude pro ně výhodné. Pak, až to už nebude až tak výhodné, jak se to už opakovaně stalo, je poruší, nedodrží”). Podle mě je možná jen kapitulace Ukrajiny (Kozy) za ruských podmínek.
Jakých podmínek? Stále stejných: “denacifikace a demilitarizace”.
Boj proti nacismu a fašismus ale bude na dlouhou dobu. UA je tím přímo prolezlá (Bandera národní hrdina? ….)
No a samozřejmě konec hrátek s NATO je samozřejmostí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuza
23. 8. 2023 07:28
Odpovědět  Okolo

tiež som dúfala, že tentokrát vyrieši Rusko problém s okrajinou definitívne, ale keď som si prečítala ten článok o banderovskej riaditeľke škôlky v Stavropoľskom kraji, ktorá terorizovala celú dedinu a ktorá s výsmechom nepustila zamestnankyňu riešiť pohreb jej mobilizovaného manžela, ktorý zomrel na fronte, tak už pochybujem. Piata kolóna je v Rusku prisilná a priveľa ukrajincov má totálne vymyté mozgy. Predvčerom banderovský dron zničil ruský bombardér na leteckej základne v Novgorodskej oblasti – viac ako 650 km od hranic s Ukrajinou, pochybujem, že dron má taký dolet… Skôlr to bude tak, že štartoval z ruského územia.

paulusek
23. 8. 2023 09:46
Odpovědět  zuza

Proč by nemohl mít takový dolet? Na Ukrajině se používají drony s doletem 1000km, Čína nyní představila dron s dvojnásobným doletem.

zuza
23. 8. 2023 10:41
Odpovědět  paulusek

ok, ale ten čínsky určite banderovci nemajú, najviac asi používajú tie turecké bayraktary a tie majú dolet 300 km (aspoň tak píšu v tabuľke v nasledujúcom linku
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3517926-na-ukrajine-neleta-jen-bayraktar-ruzne-drony-nasazuji-obe-strany
A ešte som našla článok z januára 2023, kde písali o nejakom ukrajinskom drone ako o zázraku, ktorého vývoj dokončujú, a ten mal mať doleť 600 km ….

Juraj
23. 8. 2023 10:29
Odpovědět  zuza

Zuzka, nemaj obavy, oni si s tou piatou kolónou poradia. Putin má, čo sa týka 5.kolony dobre nakročené. Piatokolonisti budú na Sibíri budovať, až sa im bude s kečky pariť.
A že im zničili jeden TU22M3. No to sa vo vojne stáva. Rusko tých TU-čiek má dosť. Myslím, že Ruská federácia rátala s tým, čo vznikne a kam sa to bude uberať a je na všetko pripravená. Bez strát to však nejde, protivník je silný a je(bol) silne podporovaný západom.

Juraj
23. 8. 2023 10:30
Odpovědět  Juraj

…opr. z kečky pariť…..

Spam Janka
23. 8. 2023 12:58
Odpovědět  zuza

tak riaditelka skoncila, jasne je, ze tu bude dost dalsich, ale ono to bude ako po 2 sv.vojne, aj tam to trvalo dost dlho, kym Zapad zistil, ze to posielanie agentov nepomoze

zdena
23. 8. 2023 10:16
Odpovědět  Okolo

Já jsem za sebe přesvědčená, že Rusové se už tak poučili o trvalé nespolehlivosti a vrtkavosti Kozy, že už nepřistoupí na žádný geo-polotovar na Ukrajině. Prostě si vezmou i Kyjev – kolébku ruského státu – a zbytek si rozdělí Polsko s Maďarskem, případně další…. no, uvidíme…..

Pavel z Moravy
23. 8. 2023 21:08
Odpovědět  Okolo

Snad už konečně přestanou těm západním parchantům věřit. Chci tomu věřit, ale stále mám obavy, už jenom to minulé oslovování partneři, kolegové apod je hrozné. Snad je již pojmenovávají nepřátelé a grázlové. Kdyby nebyli tvrdí, tak potom by dopadli zle. Chci věřit, že již opravdu nenaletí. Člověku mohou chtít dobře, ale pokud vidí, že s ním nelze jednat, musím dát veškeré ohledy stranou. Tak uvidíme.

23. 8. 2023 23:04
Odpovědět  Pavel z Moravy

Přesně tak!

Autor
24. 8. 2023 12:53
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ono je to složité. Jazyk diplomacie a politiky by měl být hlavně takový, aby neurážel. No, co si budeme povídat Západ urážel i tak.
Ale na mne to – vzhledem k tomu, že se Rusko muselo připravovat dlouho a vědělo, že se válce nevyhne – působí až skoro jako “diplomatický” výsměch, říkat jim partneři. Zvláště současným politickým garniturám na Západě.
Ještě, že jim neříkali “tavarišči” 🙂 🙂 .

msot
24. 8. 2023 15:00
Odpovědět  Okolo

Poslední případ – dohoda o obilí. KoZa si myslel, že plnit dohodu musí jenom jedna strana.

Jiří
23. 8. 2023 00:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Prdlajs.Amíkům jde o prachy ,které cpou do Ukrajiny a pokud Rusko získá více svého historického území(a polností či průmyslu) ,tím míň zbude pro US kšeftmony ,kteří skupují Ukrajinu.

Jaris
23. 8. 2023 02:38
Ohodnotit příspěvek :
     

http://www.infokuryr.cz/n/2023/08/19/petr-michalu-svedectvi-stale-zijiciho-cloveka-ktery-prozil-a-prezil-celou-tu-sovetskou-pry-okupaci/

Vynikajici clanek k ‘okupaci’ Ceskoslovenska vojsky VS v cele se Sovetskou armadou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zdena
23. 8. 2023 10:39
Odpovědět  Jaris

Vynikající článek – bylo mi dvacet, když Sověti přijeli, byla jsem v osmém měsící těhotenství… a přesto úlekem bylo jen burcování sousedky v pět ráno, že v ulicích jsou tanky. Bydleli jsem na Vinohradech kousek od Rádia – v Polské ulici u Riegrových sadů… z restauračky v přízemí vedlejšího domu se stalo sovětské velitelství, ale nikdo nás nijak nerušil a neobtěžoval. Život nerušeně běžel dál, nikdo ničemu nebránil, jezdila jsem později s kočárkem denně na procházky do parku…. lidé kolem normálně chodili do práce…. akorát studenti se srocovali, sem tam se s nim někdo přidal.A když jsem jela na chatu, vyšla jsem si na třešně u silnice, třešničky ale byly vysoko a po chvíli zastavili kolemjedoucí sověti, pomohli je natrhat (byli obratní jak veverky) natrhali i sobě do kapes a jeli dál…. a tak… mám spoustu příhod….

Jaris
23. 8. 2023 12:05
Odpovědět  zdena

Nekdo by mel sepsat pribehy svedku srpnovych udalosti z 68.roku. Bylo by to zajimave cteni. Mne bylo tenkrat patnact let.

katango
23. 8. 2023 13:40
Odpovědět  Jaris

Mně třináct. Pamatuju si, jak jsem trhala švestky a na obloze hřměla letadla. Svou matku jsem poprvé v životě slyšela mluvit sprostě. A protože jsme doma neměli zásoby potravin, byla jsem vyslána nakoupit a asi pět hodin jsem stála frontu v malém krámě. Čekalo se, až přivezou chleba. Přivezli 11 bochníků a jedna baba u pultu je chtěla koupit všechny.

zdena
23. 8. 2023 15:13
Odpovědět  katango

klasika – takovýhle lidé (baba) vytvářejí zdání nedostatku…

asym
23. 8. 2023 15:53
Odpovědět  katango

Žil jsem v té době ve Šternberku a mám podobnou zkušenost když jsem s osmiletým bráchou čekali v pekárně “u Přídalů” na chleba…

zuza
23. 8. 2023 13:56
Odpovědět  Jaris

za môjho detstva keď skončila žatva na juhu išli kombajnisti na pomoc na žatvu na sever alebo možno na Moravu a cez našu ulicu (Malinovského ul. v Bratislave) prechádzali kombajny. Ráno som išla do mliekárne a cez ulicu prechádzali veľké mašiny, mala som 8 a nepoznala som rozdiel medzi tankom a kombajnom. Takže som stála na ulici a mávala som tankom a tankistom.

zdena
23. 8. 2023 15:13
Odpovědět  zuza

🙂 🙂 🙂

josef
23. 8. 2023 19:34
Odpovědět  zdena

U nás byli Poláci. To byl jinej levl. Stříleli se jak na divokém západě.

ladik
23. 8. 2023 11:22
Odpovědět  Jaris

100% souhlas!

23. 8. 2023 11:35
Odpovědět  Jaris

A jestli si s “okupanty” mohli takto “diskutovat” v Iráku, Afghanistanu, Panamě a jinde?

Jaris
23. 8. 2023 03:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Otvira se mi kudla v kapse. Tolikrat se Putin snazil vyjednavat s prohnilymi USA a EU, ale ti k nejakym mirovym vyjadnavanim byli arogantne hlusi. Minske dohody I. a II. sabotovali a jeli svou valecnou agendu dal. Marne byly vyzvy Putina k rozumnym rozhovorum, tolikrat Rusko nechalo zapadnim bestiim prekracovat cervene cary a zapadni imbecilove to brali jako slabost. To je ted ovsem prekvapeni, ze hnilobny zapad zebra o mirove jednani na Ukrajine a mily Putin se zasprajcl a rekl NE! Kdyz uz to bylo na australskych zpravach, tak je to co rict, jelikoz australske zpravy jsou zoufalost sama.

tupý hulvát
23. 8. 2023 07:40
Odpovědět  Jaris

Imbecilové to nejsou,doufali v rychlé zhroucení buď ekonomické nebo politické a ono nic.

Mike
23. 8. 2023 14:11
Odpovědět  tupý hulvát

Problém amíků spočívá v tom, že čím víc nenávidí Slovany, tím méně jim rozumí a Rusům obzvlášť. Jejich záměry jdou úplně mimo, až by jeden řekl, že budou asi debilní.

zdena
23. 8. 2023 15:17
Odpovědět  Mike

Když anglosasi jsou tak sebestřední, že “nemají zapotřebí” se zabývat zkoumáním protivníků… no a pak na to dojedou…. ale že takovéhle chyby stále dokola opakují, to už je na pováženou…. nepoučitelní….

Autor
23. 8. 2023 19:45
Odpovědět  zdena

Možná podstata je stejná, jako když si prakticky každý podnikatel dříve nebo později začne myslet, že “jeho lidi” pracují moc málo a mají během práce moc volného času.
Přitom je mnohokráte dokázáno, že minipauzy – cca 1-2 minutky – zlepšují celkový ´výkon víc, než neustálý zápřah. Zajimavé je, že sami jak podnikatelé, tak jejich vedoucí pracovníci toto neustále sami dělají 🙂 🙂 . Není žádnou výjimkou, že v jednom podniku panuje dvojí, trojí pracovní morálka. Tj. podnikatelé v zájmu zisku dělají pravý opak toho, co by měli a to proto, že neznají nebo zapomněli na to, jak dostat z lidí skutečně vyšší výkon. Stejné je to v případě norem, kdy se nastaví vysoké normy, často za překročení vysoké prémie, ale že se tím zákonitě zvedne zmetkovitost a sníží kvalita, to jaksi nechápou.
Neznalost plodí lhostejnost a přesvědčení, že stačí dát malinko navíc, aby bylo cokoliv hotovo. To může dostatečně fungovat, pokud je v pořádku ekonomika, ale jakmile ji – jako Západ – začnete tlumit, dostaví se zákonitě “překvapení”, že peníze všechno nezmohou.
Takže nestudování problémů je podstatou moci “silných” egoistických lidí.
Výsledek – krize.

Standa
23. 8. 2023 20:02
Odpovědět  Peter 008

Je to složitější.
Podstatou ,, moci” je právě sledování a studování problémů…..od Gatese po Muska a ty peníze.Studování trendů,možností, rozvoje,výběr mozků po jejich vedení při studiu, sledování kariery( a jejich nákupu). Zmetky se vyrábějí u soustruhu.Vysoké cíle znamenají vysoké náklady.Kolektiv znamená spolupráci a jeho výběr neznamená ,,Neznalost”!

jhh
23. 8. 2023 20:29
Odpovědět  Mike

Slovan je přizpůsobivý, koumavý a umí být i pěkná ludra.

msot
24. 8. 2023 15:19
Odpovědět  Mike

Přesně. Chybu může udělat každý, jenom debil ji pořád opakuje. Putin je šachista, takže nemám strach, že by situaci nevyhodnotil. Doba ustupování myslím skončila.

Noobody
23. 8. 2023 07:49
Odpovědět  Jaris

KoZa rozumí jen síle, tu akceptuje a s jejím nositelem jedná, slabým přikazuje. RF byla podceňovaná velmoc, na Ua svou sílu, možnosti a odhodlání předvedla a tím se stala respektovanou i pro KoZa. Prostě vydobyla si své místo na slunci. Jak svou moc bude dále využívat není zcela zřejmé. Zatím to vypadá, že VVP a RF nejde o realizaci imperiálních záměrů, ale výhradně o řešení bezpečnostních hrozeb vyplývajících z rozšiřování NATO na Ua a Gruzii. I když mi není příliš jasné, proč RF příliš nevadilo připojení Litvy, Lotyšska a Estonska k NATO a Ukrajinu vnímá zcela ji nak. Na víc ruskojazyčné menšiny v Pobaltských republikách jsou tamními establishmenty šikanovány velmi podobně, jako na Ua.

Proto by mne zajímalo, co VVP a RF plánuje dál a zda jsou dalším cílem, nebo jim zůstane zachována suverenita.

Velitel
23. 8. 2023 11:22
Odpovědět  Noobody

Pobaltské pseudostáty o velikosti průměrné čínské vesnice bralo Rusko jako veš v kožichu, veš o které vědělělo, že vymírá a tak nemělo cenu provdět nějaké větší dezinfekci, Ukrjina se svým počtem obyvatel a faktem, že znařná číst bylo hitorické Rusko s ruskými obyvateli byla jiné věc. Ukroši se tváří jako pupek světa, ale když se podváte na mapu tak v Užhorod je podkarptská Rus, Kyjev je kyjevská rus, pak následuje Novo Rusko a Ruský Krym Pokud se podíváte na mapy roku 1920 , bude Podkarpatská Rus Československ, nadete Tam možná Bukovinu, Bezarbii a Rusko. Ukrajinu vytvořili ukrjinští komunisté kteří ovládali SSSR po většinu jeho existence po II.S,V. Chruščov, Brežněv.

Jaris
23. 8. 2023 12:23
Odpovědět  Velitel

Prakticky vzato, tak jakasi Ukrajina jako statni celek nikdy neexistovala. Uzemi se odjakziva jmenovalo Kyjevska Rus, ktere bylo po staleti obydleno Rusy.Toto knizectvi bylo neustale napadano chazarskymi a turkotatarskymi najezdniky a boj s nimi nakonec ukoncil vitezne knize Svjatoslav a chazarske bandity vypraskal z uzemi Chazarie. Dnes jsem se podivala na stary rusky film Ilja Muromec a samozrejme se tam mluvi o Kyjevske Rusi nebo Maticce Rusi. Takze zadna Ukrajina. To je umele vytvoreny nazev.

zuza
23. 8. 2023 15:00
Odpovědět  Jaris

pre centrum ríše to bolo územie na okraji, nazývalo sa okrajina, z toho vznikol názov Ukrajina

Noobody
23. 8. 2023 15:21
Odpovědět  Jaris

Vidím to trochu jinak.
Charakter země vždy určují její obyvatelé (národ tam žijící). Někdy má svou národní státnost, jindy je v područí někoho jiného. Okrajinci byli a jsou svébytným národem, který svou samostatnou státnost získal až díky židobolševické VŘSR. V r. 1905 byl ve výdni ustaven “Výbor pro samostatnou Ukrajinu”, který byl finančně, propagandisticky a materiálně podporován bolševiky i CaK RU establishmentem z důvodu podpory všech skupin a iniciativ směřujících k rozkladu a destabilizaci Carského Ruska.

Velmi informovaně problematiku dějin Ukrajinského národa a území Ukrajiny od starověku do současnosti popisuje prof.dějin na Harwardu Serhij Plokhy v díle “Brány Evropy – Dějiny Ukrajiny”.

Noobody
23. 8. 2023 15:22
Odpovědět  Noobody

Oprava. ve Vídni (to jsem ale blbec!)

Pavel z Moravy
23. 8. 2023 17:58
Odpovědět  Noobody

Jak to takto popisuje Serhij Plokhy z Harwardu, tak to bude úplně přesné. Je zajímavé, že když jsem vám psal o Tichém Donu od Šolochova, tak jste v tom viděl prodlouženou ruku bolševiků. No prosím, třeba Ukrajinec Serhij také hovoří jak kdo potřebuje. A když ne, komu to dnes co přinese, když na Ukrajině řádí Banderovská tlupa jak pominutá.

Pavel K
23. 8. 2023 18:18
Odpovědět  Pavel z Moravy

👍 👍 👍 👍 👍

Noobody
23. 8. 2023 19:36
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nepřinese to nikomu vůbec nic, na rozdíl od zdejšího plkání, které má na události kdekoli význam zcela zásadní a dějinotvorný.

Tu knihu jsem uvedl jako zdroj info, které jsou zde takřka nepřípustné, neb sdělují, že ukrajinský národ není jen anglosaský konstrukt posledního století, ale historická dannost. Jak kdo s těmi info naloží je na jeho vůli! Nikomu je nenutím, pouze nabízím.
Klidně můžete mít pravdu, že ta kniha byla napsána na objednávku a má manipulovat vědomím čtenářů. Máte o tom důvodné pochybnosti a podpůrné argumenty, aby bylo o čem diskutovat, neboje to jen takové rýpnutí, aby řeč nestála?

23. 8. 2023 21:16
Odpovědět  Pavel z Moravy

Sichr to bude přesné. Možná ještě přesnější, než závěry amerického institutu pro výzkum války.

23. 8. 2023 21:13
Odpovědět  Noobody

Dějiny ukrajinského národa… Tak to mě fascinuje. Kterýž národ kde se vzal, tu se vzal, až s vládou habsburků, co antiruský konstrukt. Před pyskatci žádný “ukrajinský národ” neexistoval. Pronárod jo, ale národ?
Maloruský národ, stejně jako ruský a běloruský národ, historicky existovaly, a dva z nich dodnes existují, ale habsburský konstrukt “ukrajinský národ”? Si z nás děláš kozy? To jen pro pořádek.
A tzv. ukrajina? A historické nároky? Jaké a na co? Chtěli bandeři dekomunizaci? Chtěli. No a když dekomunizace, tak dekomunizace. Jak sám píšeš: “…který svou samostatnou státnost získal až díky židobolševické VŘSR… Souhlas – státnost získali od komárů. Ale touží po dekomunizaci. Tak proč jim nevyjít vstříc a proč nevzít tu dekomunizaci a derusizaci důsledně, od podlahy:
https://cont.ws/@slavikapple/2215057

To bude radosti v kavárně! Konečně žádné neblahé dědictví! Budeš slavit?
P.S. y/i bych ti případně přehlédl, interpunkci taky, ale dannost? To už je na moje lopaťácký vzdělání silný kafe. Tsss… tsss… Co vás v tej kavárně učej…
P.P.S. Jo, a kdes sebral anglosaský konstrukt?
Habsburský konstrukt! Pyskatci – ne anglosionisti uhňácali “ukrajince”!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Noobody
24. 8. 2023 08:54

Mea culpa, mea maxima culpa!!
Motto: Noobody se odvážil dopustit názoru a překlepu, bijme ho!!

Milane na Tvůj koment výše přesně sedí Orwellovovo: “Neznalost je síla” a české:”Prázdný sud nejvíce duní!”
Vím že Tě nepřesvědčím, ani po tom netoužím, ale dá m Ti šanci, aby sis sám rozšířit své obzory. Nemusíš to číst, protože znalosti jsou přeci nebezpečné a boří hradby víry ve vůlastní velikost. Ale třeba najdeš odvahu a když ne Ty, tak možná jiní. Je to práce z r. 1915, kdy nějaký SSSR, nebo RF byly neznámé pojmy v daleko budoucnosti, takže autpora, ani styl zřejmě nelze podezřívat z nějaké polotické angažovanosti a práci lze brát jako souhrn jeho bádání ve věci historie Ukrajiny a Ukrajinců. Na víc to není příliš dlouhé, tak bys to mohl zvládnout. Doporučuji si to stáhnout v pdf na disk, je to pak lépe čitelné, než z webu.
https://www.ndk.cz/view/uuid:904c72a0-33c2-11e6-ae84-005056827e51?page=uuid:c1b93140-4dce-11e6-beb0-001018b5eb5c

zdena
23. 8. 2023 15:36
Odpovědět  Jaris

Vychází právě v češtině třídílná sága od Juraje Červenáka “Bohatýr” Je to zvláštní směs historických faktů a fantasy – aby se dodržela pravidla starých ruských pověstí o vzniku ruského státu, o bojích ruských bohatýrů proti Chazarům apod. Krásně se to čte. První díl Ocelové žezlo a druhý díl Dračí carevna už jsou v češtině v prodeji. Kdo umí připustit v historii tajemnou sílu Ilji Muromce a jeho druhů a “přežít” barbarství tehdejších válečníků, může se “šťavnatou” cestou hodně dozvědět, jak to na dávné Rusi nejspíše opravdu vypadalo – ta roztříštěnost kmenů, systém “tvůj nepřítel je mým nepřítelem” či jejich nepřítel je mým přítelem a přesuny, vazby, podrazy a válečné zrady a nade vším vidina Matičky Rusi v Kyjevské kolébce…. Já nejsem přítel fantasy literatury, ale tohle jsem četla s chutí.

laskra
23. 8. 2023 07:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Jediné co mně těší ,že Putin je při smyslech a dobře ví co dělá.

treza
23. 8. 2023 07:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Fakt zábavní analytici. Všechno co popisují, to už tak je a bude! Rusové k tomu nepotřebují “západní bezpečnostní záruky” ! Ty si KoZa může strčit víte kam. USA se prý mají “znovu soustředit na Pacifik”. Ať zalezou domů a budou rádi, pokud si zachovají současné hranice.

Frank
23. 8. 2023 08:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Idioti na západě konečně pochopili, že Ukrajinci nemají šanci? Opravdu si myslí, že Putin je na hlavu padlý, aby se zločinci vyjednával? Válku je třeba dotáhnout do vítězného konce a pak podmínky určuje vítěz. Nacistickou banderovskou pakáž je třeba eliminovat. Jinak tam nikdy klid nebude. Zastavení operace a “jednání” je jen taktika získat čas.

zdena
23. 8. 2023 10:45
Odpovědět  Frank

Ušáci nutně teď potřebují mírovou smlouvu nebo aspoň příměří, protože se jim sype Taiwan v Azii a celá Afrika….ha-ha… to zrovna…

Markýza
23. 8. 2023 12:44
Odpovědět  Frank

No takhle to vypadá, když máte příliš mnoho sebevědomí a všechny podceníte. Dostanete přes rypák a nestačíte se divit.

zdena
23. 8. 2023 15:40
Odpovědět  Markýza

jenže tohle ty rozmazlené ratolesti z mocných rodin jako děti ani dospívající nezažily, vždycky je papínek a matinka chránili a tak sebevědomí rostlo a rostlo, až začalo být nebezpečné svému okolí…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vladimír
23. 8. 2023 08:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Média stále píší o nutnosti mírového jednání. Západ vymýšlí různé varianty dohody, ale dělá to jako kdyby vyhrával on, ne Rusko. Na jednání měl Západ času dost před konfliktem i krátce po jeho začátku. Neposlouchali Rusko a podváděli jej. Nyní se budou muset smířit s tím, že podmínky dohody bude diktovat Rusko, ne Ukrajina nebo USA!! A dokud toto nepochopí a nepřistoupí na hlavní podmínky, jako je neutralizace Ukrajiny a její denacifikace žádná dohoda nebude.

Helena
23. 8. 2023 09:48
Odpovědět  Vladimír

Vaše 1. slovo je jádro pudla všeho: MÉDIA. Média udržují tu “válku na ukradině”. Média tu udržují živnou půdu pro nejvyšší ceny všeho – všimněte si – v médiích vyjde 1 věta o zdražení ropy o halíř na barel, druhý den ráno u pump vyskočí cena min. o 2 Kč. Vše co se tu děje je zásluhou mééédií, která jsou ovládaná vládou, ministerstvem vnitra a us a ukr ambasádami. Anglosaský a ukr pasáci pasou dosazenou fijalovou “vládu” a ta prostřednictvím ministerstva vnitra pase média. Vše s jedním cílem: totálně okrást, vyvlastnit čecháčské vovce, obrat je úplně o všechno, a zároveň umožnit plynutí obrovských zisků nadnárodním společnostem/hitlermarkety, energie, léky…../ Proto při vymetání Augiášova chlívku – nejdřív vládu a hned s nimi média.

Pavel z Moravy
23. 8. 2023 10:46
Odpovědět  Helena

To je ale plánovaný scénář od převratu, tito to pouze dokončují. Dovedete si představit jakou korupcí a vlezdoprdelkovstvím musí být vše prolezlé. Tady nejde pouze o tyto škůdce, zde je potřeba provést hlubokou analýzu a osvětlit příčinu současného stavu. Na odpovědná místa se dostali asi lidé, kteří tam nemají co dělat, dostali se tam za zásluhy držení neoliberální linie KOZY. Tohle pár vyhazovů nespraví. Nebuďme naivní, tenhle vřed napakovat se za každou cenu pouhým pochlebováním je u některých jedinců silně zakořeněn. To je ten jejich výtah k moci. To vůbec nebude jednoduché, ti lidé si zvykli na pohodlný život a vy jim ho chcete brát. Oni nemusí umět nic, ale ví kam se obrátit a kde se uvelebit, aby získali to po čem prahnou, tedy moc a peníze. To bude tvrdý boj a nevím kdo se do toho pustí.

Helena
23. 8. 2023 11:06
Odpovědět  Pavel z Moravy

MÁTE 100% PRAVDU. MEZI NIMI TO MUSÍ BÝT ŠÍLENÝ HNŮJ. PROTO TVOŘÍ VELMI UZAVŘENOU SPOLEČNOST. ASPOŃ TROCHU NORMÁLNÍ ČLOVĚK BY TO PROSTĚ NEDAL.

Markýza
23. 8. 2023 12:45
Odpovědět  Vladimír

Podepisuju každé slůvko.

sergej
23. 8. 2023 09:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak co je zas zrůžovokřivoliníci 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=E-H0jvWosC8
Neprat!! Ani na soutoku divoké a tiché bye čwi. LOTŘI

Standa
23. 8. 2023 11:43
Odpovědět  sergej
Juraj
23. 8. 2023 10:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Že bezpečnostné záruky pre západ!….xixixi…on vám prezident Putin dá také bezpečnostné záruky, ako ste dali vy Ruskej federácii.
Požiadavka Moskvy znela: “NATO do polohy z roku 1991”, bodka. A čo to znamená? Ukrajina bude patriť Ruskej federácii a KoZa bude rozpúšťať NATO, resp. z NATA odíde veľa štátov a najmä štáty východnej Európy. A štáty západnej Európy nech naďalej plnia úlohu prisluhovača US a nechajú sa naďalej vyžierať tou Chazarskou lumpenbanden……

Autor
23. 8. 2023 10:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Začnu Švýcarskem… Teprve v roce 1990, rozhodnutím federálního nejvyššího soudu Švýcarska, získaly ženy plné volební právo v posledním švýcarském kantonu Appenzell-Innerrhoden. Je-li Východ delikátní záležitostí, pak je Afrika tělem. Často nazí. Tak se setkal soudruh Xi v Jižní Africe – první comm-t planety byl trochu zaskočen. Na rozdíl od mnohem zkušenějšího Lavrova, který je připraven zúčastnit se jakéhokoli kipishe… A když už se bavíme o setkáních, tak je Joe Biden po děsivých požárech na Havaji vítán. V 50. státě vědí lépe než většina, že jim není dán ani malý zlomek peněz zaslaných KX. Proto zveřejňují taková videa, porovnávající Oděsu a Havaj.

Pokr.

Autor
23. 8. 2023 10:24
Odpovědět  Peter 008

Sknews rychle našel důvod prohry anglického ženského týmu se Španělskem na mistrovství světa. Je to rasistický tým bez černochů… nereprezentuje různorodost Británie. Přesněji řečeno, nepředstavuje šílenost. Mimochodem, Eskymáky jsem v národním týmu taky nenašel, ale z nějakého důvodu jim to je jedno. Ve Francii došlo k nedorozumění – 2 Ukrajinky byly převezeny do nemocnice – spletly se navzájem s Ruskami a bojovaly mezi sebou. To je obecně problém s identifikací. Chybí barevné odlišení harémových kalhot, slovo „polyanytsya“ se nedá správně vyslovit, za prvé, Galicijci, odmítají si označit čelo trojzubcem. Potíž! .. A nakonec HRŮZA. Laureát Nobelovy ceny za ekonomii Paul Krugman předpověděl, že v případě mimozemské invaze dojde k prudké inflaci.

https://rutube.ru/video/9389e9254ac136ba4949db7117eed539/

Autor
23. 8. 2023 10:25
Odpovědět  Peter 008

Aut. překlad

Helena
23. 8. 2023 12:00
Odpovědět  Peter 008

V tom případě mimozemšťani přistanou tutově na 1050% v Praze, Brně, Ostravě a ve všech krajských městech, aby ta inflace byla opravdu echt !!! Média už tvoří portréty ufounů a píšou s nimi rozhovory a následné statě o 1000% zdražení úplně všeho – protože ufouni !!

Autor
24. 8. 2023 13:10
Odpovědět  Helena

My se smějem, je takový “vtip”, jak v Rusku, učitelka zadala úkol při hodině kreslení, aby děti namalovaly, jak si představují mimozemšťany.
Jedna dívka přinesla domů dvojku (v Rusku je to analogie neznalosti ve škole) s poznámkou, že “TAKOVÍ MIMOZEMŠŤANÉ NEJSOU!”

sergej
23. 8. 2023 11:39
Odpovědět  Peter 008

Bidet byl vítán po užití laserové zbraně vybrakování a zničení domorodců? Slyšel jsem jen samé fuck ale že mohli udělat pro média “holyvůdů je s falze flagisty jasné.

sergej
23. 8. 2023 13:01
Odpovědět  sergej
zuza
23. 8. 2023 14:04
Odpovědět  sergej

Ľudia ho posielali do hajzlu… A počas smútočného obradu za obete požiaru dedo pedo zadrichmal…

Pavel z Moravy
23. 8. 2023 10:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo, jo amíčci, končí vám sen o zlatém teleti, cizími krajinami se již budete belhat o žebráckých holích a budete rádi i za trochu drobků pohozených ze stolu vašich bývalých otroků. Kdo chce moc, nemá nic. Prostě padla kosa na kámen.

Skeletor
23. 8. 2023 13:54
Odpovědět  Pavel z Moravy

Už se na to těším. Nota bene jediný prostředek který jim ještě zbyl na prosazení míru na ukradině je BU, BU, BU ty stará ku*vo, na víc už nemají. Už ani ti černí v Africe z nich nemají strach. Tím že vyvolali válku na ukradině se totiž totálně odkopali a svět poznal jak to vlastně s tou jejich ochranou za kterou jim platili nehorázné sumy je. Tady se ukázalo, že pořekadlo ” kdo jinému jámu kopá sám do ni padá ” má své opodstatnění.

zuzana
23. 8. 2023 11:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Lídři zemí BRICS v Jižní Africe usilují o ukončení hegemonie amerického dolaru nad světovou ekonomikou

https://aktax.cz/lidri-zemi-brics-v-jizni-africe-usiluji-o-ukonceni-hegemonie-americkeho-dolaru-nad-svetovou-ekonomikou/

Frank1
23. 8. 2023 11:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobrou chut pri konzumaci US blijaku:
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/studie-zjistila-ze-hamburgery-obsahuji-krysi-a-lidskou-dna/

katango
23. 8. 2023 13:43
Odpovědět  Frank1

V životě jsem hamburger nejedla a už s tím začínat nebudu.

Pavel K
23. 8. 2023 16:09
Odpovědět  katango

Kdoví co a kolik toho za celý život už toho člověk snědl. Pokud o tom nevíte a chutná vám to, tak kde je problém? Tam kde je žrádlo tam jsou myši, potkani atd. Normální jev, všichni chtějí papat a žít. To je život.

Autor
23. 8. 2023 19:47
Odpovědět  Pavel K

Proto řezníci nejí svoje výrobky a pekaři nejí svůj chleba a své rohlíky …

Markýza
23. 8. 2023 17:05
Odpovědět  katango

Já taky ne a dobře děláme. Kamarád to jednou zapomněl na piáně, odjel na tři neděle a když se vrátil, hambáč byl seschlej a trochu zkamenělej, ale jinak zcela v původním stavu. No a když to nechtějí ani plísně a bakterie, tak to už musí být pořádná sr.ačka.

jiří
23. 8. 2023 19:17
Odpovědět  Frank1

A kde se tam vzala lidská DNA? Že by dětské a jiné oběti satanistických obřadů?

katango
23. 8. 2023 20:43
Odpovědět  jiří

Někdo se řízl do prstu a nakapal to tam.

All
23. 8. 2023 12:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Yankees ukrajinu rozjebali a tím taky končí.Rusko dnes není Gorbačov a Jelcin,Rusko yankees nakope do zadku a tornáda s vodou dokončí v zemi,co ukradli indiánům dílo karmy po zásluze.USA jde konečně doprdele a nás obrodí znovu východ,Rusko.Není jiné cesty.

zuzana
23. 8. 2023 12:44
Ohodnotit příspěvek :
     

RFK Jr. varuje, že „vědci smrti“ vyvíjejí v Americe vražedné BIOZBRANĚ

https://aktax.cz/rfk-jr-varuje-ze-vedci-smrti-vyvijeji-v-americe-vrazedne-biozbrane/