V USA lidé se zbraněmi bránili ruskou restauraci

Majitel ruské restaurace “Pushkin Russiav americkém městě San Diego H. Gazarjan v rozhovoru řekl, jak on a jeho přátelé a známí se zbraněmi bránili toto zařízení před násilníky a rabovači.

Podle podnikatele po první vlně neklidu zavolal na pomoc přátele. Do restaurace dorazilo 10–12 ozbrojených lidí, stáli před vchodem do restaurace a čekali až se dav přiblíží.

“Shromáždilo se asi deset lidí – přátelé, hosté restaurace. Všichni s sebou přinesli zbraně,“ řekl Gazarjan.
Gazarjan, spolu s dalšími obránci, se postavili u vstupu do restaurace “Pushkin Russia”, aby zabránili vandalům rozbít restauraci. Uvnitř zařízení byli další dva lidé s brokovnicí. Výsledkem bylo, že kolem ruské restaurace prošel agresivní dav, který dříve zničil několik obchodů.

“Celkově kolem nás prošlo asi tisíc lidí. Hodně. Než k nám dorazili, rozbili spoustu obchodů,“ řekl Gazarjan. 
Protestující se pohybovali poblíž restaurace až do dvou hodin ráno, ale neodvážili se na ni zaútočit, tvrdí podnikatel. Také podle něj chránili vedlejší obchod s alkoholem, jehož majitelem je starší muž, který se nemůže bránit sám.

Restauratér také uvedl, že černá populace v San Diegu „pouze tímto způsobem“ může poukázat na otázku policejní brutality vůči africkým Američanům. 

“Pokaždé, když někdo zemře rukou policisty, když někdo černý umře rukou policisty (i když bílých také umírá příliš mnoho) – je to příležitost, aby přišli a protestovali,” dodal Gazarjan.

Na síti se objevila fotografie ukazující lidi stojící kolem restaurace Pushkin Russia. A hned začali psát, že to byla mafie. Autor fotografie ji popsal takto:
„Ruská mafie brání v plné síle.“ 

https://www.instagram.com/p/CA7Gy5CD4Aq/

“Ne mafie, prostě milujeme boršč!” –  reagovali  na obrázek restaurace Puskin Russia.

Agresivní dav název “Pushkin” nečetl, ale “Russia” to pochopil.

V desítkách amerických měst se několik dní konají protesty proti policejní brutalitě. V mnoha případech jsou protesty doprovázeny nepokoji, střety s policií, loupežemi, rabováním a pogromy.

https://bit.ly/3gMOSmO

sdíletj na