nezařazenépolitika

V Sarajevu zaútočily na policii asi dva tisíce migrantů

Dva policisté a zaměstnanec migračního centra byli předešlou noc při napadení zraněni obyvateli migračního tábora Blažuj poblíž Sarajeva, informuje Klix.

Během nepokojů se asi 2 000 migrantů střetlo s policií a házelo na policisty a hlídkové vozy kameny. 

Podle prohlášení bosenského ministerstva vnitra incident začal poté, co se policisté z Mezinárodní organizace pro migraci (МОМ) pokusili převést migranta, který narušoval pořádek, do jiného tábora. 

“Tento migrant, byl vůdcem jedné ze skupin v tomto táboře. Migranti se ho pokusili osvobodit násilím, po kterém došlo ke konfliktu,“ uvedlo ministerstvo vnitra v tiskové zprávě.

Během konfliktu bylo poškozeno několik vozidel policejního oddělení a MOM, stejně jako prostory přijímacího centra, výpočetní a kancelářské vybavení ve středisku. 

Zranění byli také dva policisté a zaměstnanec migračního centra.

Na potlačení nepokojů v táboře se údajně podílelo deset policejních hlídek, jakož i příslušníci speciální policie oblastního ministerstva vnitra se psy. 

Podle jiné verze konflikt vznikl původně mezi samotnými migranty kvůli skutečnosti, že Íránec údajně „řekl něco špatného o proroku Mohamedovi“, na což Afghánci a Pákistánci agresivně reagovali.

https://bit.ly/364Mtjs

sdíletj na