politika

V RealClearPolitics z Bidenova výsledku odečetli 20 hlasů a „vzali“ mu vítězství

Od předběžného výsledku Joea Bidena bylo odečteno 20 volebních hlasů, které mu „vzaly“ vítězství v amerických prezidentských volbách. Podle průzkumů politického zpravodajského webu a agregátoru dotazovacích dat RealClearPolitics má kandidát Demokratické strany nyní 259 hlasů – o 11 méně, než je zapotřebí k vítězství.

Podle interaktivní tabulky na portálu webu http://RealClearPolitics bylo od předběžného výsledku Bidena odečteno 20 volebních hlasů v Pensylvánii. Zároveň jeho oponent, současný americký prezident Donald Trump, má dosud 214 hlasů.

Pensylvánie se tak připojila k Arizoně, Aljašce, Georgii a Severní Karolíně, které jsou považovány za „nerozhodnuté“ státy. V tuto chvíli má Pensylvánie spočítáno 97 procent hlasů, Biden si udržuje prvenství se 49,8 procenty a Trump má 49,1 procent hlasů.

Trumpovo ústředí již podalo žalobu v Arizoně a Pensylvánii, aby prokázalo „volební podvod“. Prohlášení se týkala nesrovnalostí při počítání hlasovacích lístků zaslaných poštou. Podle Trumpa nebyly při tomto hlasování dodržovány zásady transparentnosti.

Demokrat Joe Biden, který se dne 7. listopadu prohlásil za prezidenta USA – podle různých odhadů získal 273 až 290 volebních hlasů z potřebných 270.

Trump v reakci na to poznamenal, že jeho rival příliš spěchá když se nazývá novým prezidentem.

https://bit.ly/3kiodim

sdíletj na