V případě amerického útoku na Kurily Rusko zničí americkou flotilu v Japonském moři a odvetný úder povede proti samotným USA

Politolog Perendžiev a vojenský expert plukovník Knutov uvedli, že podle koncepce přijaté ministerstvem obrany Ruské federace, pokud Spojené státy zasáhnou Kurilské ostrovy (nejpravděpodobnější směr), Rusko zničí americkou flotilu v Japonském moři. 

Poté bude následovat odvetný úder proti samotným Spojeným státům.

Bitva konceptů

Odborníci hovořili o konceptu vojenských útoků proti Rusku, schváleného ve Spojených státech, několika směry najednou – Kurily, Kaliningrad a Krym. Podle Pentagonu bude v tomto případě Moskva „zmatená“ a nebude schopna rychle reagovat.

Vojenský odborník, plukovník Knutov, také hovořil o konceptu schváleném v Rusku:
skupiny vojáků na Kurilských ostrovech, na Krymu nebo v Kaliningradu budou na takové útoky reagovat okamžitě, bez ohledu na Moskvu.

“Centrum” (Moskva) bude odpovědné za řešení v rámci jiného konceptu – odvetného úderu proti samotným Spojeným státům, bez ohledu na akce „na určitém místě v Rusku“. Část této doktríny byla zdůrazněna osobně Vladimirem Putinem – v takovém případě Rusko použije hypersonické rakety.

Kurilské ostrovy

Oba odborníci se shodují, že směr Kurilských ostrovů je prioritou. 

V rámci tohoto materiálu se budeme podrobněji zabývat tímto bodem. Ruští „američtí partneři“ provedli manévry v Japonském moři letos již třikrát a cvičili útočné akce.

Pobřežní raketové systémy „Bastion“ na Kurilských ostrovech. 
Zdroj obrázku:
https://otlichnoe-mnenie.mirtesen.ru/

Podle Perendžieva se Spojené státy pokusí takový útok provést a budou se schovávat za japonskými silami – údajně samy o sobě poskytují pouze podporu spojencům

Právě takový útok bude podle politologa první a zkušební. Oba odborníci se však domnívají, že nepřátelská flotila v Japonském moři bude zničena – a to poměrně rychle.

Rusko provedlo v rámci cvičení odvetné manévry. Při cvičeních byly síly nepřítele třikrát zničeny přímo silami Tichomořské flotily ruského námořnictva, jakož i pobřežními raketovými systémy “Bastion” a “Bal” (jejichž stažení z Kurilských ostrovů neúspěšně požadují Spojené státy a Japonsko).

V každém případě při napadení Kurilských ostrovů, bude Rusko směrovat odvetný úder i na území Spojených států.

https://bit.ly/3g7lZ2W

sdíletj na