V Polsku dali Tichanovské jasně najevo, že ji připraví o podporu Varšavy a pošlou ji do Moskvy…

“Svetlana Tichanovskaja by neměla kontaktovat polskou opozici a účastnit se akcí těchto politických sil, jinak bývalý prezidentský kandidát Běloruska může úplně ztratit podporu Polska a bude ze země vyloučen”.

Toto prohlášení učinil mluvčí polského Sejmu Ryszard Terletský v komentáři k informacím, podle nichž Tichanovská dostala pozvánku na shromáždění polské liberální opozice “Campus Polska przyszłości”.

Terletský na své stránce na sociální síti Twitter vysvětlil svá slova a také řekl, k jakým sankcím se Varšava uchýlí, pokud Tichanovská neuposlechne rady polských úřadů….

Sdělovací prostředky dříve zveřejnily prohlášení vůdce polské liberální opozice Rafała Trzaskowského, podle něhož se Svetlana Tichanovská zúčastní demonstrace proti současným úřadům, která se nazývá “Campus Polska przyszłości” (Kampus Polska budoucnosti).

“Campus Polska przyszłości” je akce určena pro lidi ve věku 18 až 30 let. Podle varšavského starosty, Rafała Trzaskowského, má vybírat budoucí opoziční aktivisty a vůdce

Mluvčí polského Sejmu Ryszard Terletský reagoval na prohlášení Rafała Trzaskowského a varoval Tichanovskou před ukvapenými akcemi, s tím, že by se neměla účastnit protivládního shromáždění.

V Polsku Tichanovské dali jasně najevo, že pokud by se zúčastnila opoziční akce, ztratila by podporu Varšavy. Terletský také poukázal na to, že Polsko by mohlo poslat Tichanovskou do Moskvy, kde bude nucena hledat podporu.

“Pokud chce Tichanovská propagovat protidemokratickou opozici v Polsku a objeví se na shromáždění Trzaskowského, ať vyhledá pomoc v Moskvě, a my podpoříme běloruskou opozici, která nestojí na straně našich oponentů,” shrnul Terletský….

https://bit.ly/34QP1Rd


sdíletj na