V pěti „nejaderných“ státech NATO je 200 amerických jaderných bomb. NATO nacvičuje použití jaderných zbraní proti Rusku

Ministerstvo zahraničí Ruské federace: NATO nacvičuje použití jaderných zbraní proti Rusku.

NATO pracuje na použití jaderných zbraní proti Rusku za účasti nejaderných zemí, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

“Probíhají společné jaderné mise NATOvců, v jejichž rámci jsou “nejaderní” členové aliance zapojováni do tréninku nácviku použití amerických jaderných zbraní proti nám,” citovala Lavrova agentura TASS.

V pěti „nejaderných“ státech NATO je podle ruského diplomata už asi 200 amerických jaderných bomb. Lavrov také poznamenal, že členové NATO se účastní společného jaderného plánování.

Diplomat zdůraznil, že Moskva trvá na tom, že jaderné mise NATO musí být „okamžitě ukončeny“.

Americký ministr zahraničí Anthony Blinken ve středu řekl, že Washington dal Rusku písemnou odpověď na návrhy Moskvy ohledně bezpečnostních záruk.

Washington se zároveň rozhodl nezveřejňovat odpovědi na návrhy Moskvy a vyjádřil naději, že „Rusko se bude držet stejného stanoviska“.

Téhož dne generální tajemník NATO Jens Stoltenberg prohlásil, že aliance nebude s Ruskem dělat kompromisy ohledně práva žádné země, včetně Ukrajiny, vstoupit do bloku. 

Vyzval také Rusko ke stažení jednotek z Ukrajiny, Gruzie a Moldavska.

Státní duma RF naopak vyhodnotila reakci USA jako jednoznačně negativní.

Lavrov varoval, že pokud budou bezpečnostní návrhy zamítnuty, pak, jak řekl prezident Vladimir Putin, Rusko „učiní rozhodnutí s přihlédnutím ke všem faktorům, především v zájmu spolehlivé bezpečnosti“. Zdůraznil také, že vedení země je schopno spolehlivě zajistit zájmy bezpečnosti země a práva občanů.

https://bit.ly/3r767Xe

sdíletj na

4 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Linda
27. 1. 2022 21:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Ktorých 5 štátov to môže byť?

Michal47
27. 1. 2022 23:58
Odpovědět  Linda

Já bych vám předpověděl, že jak Česko, tak i Slovensko žel mezi nimi nebudou určitě chybět?! Národní ostuda obou našich národů a sprosté plivnutí do tváře našim osvoboditelům z r. 1945. Za dobrotu na žebrotu, jak zní jedno naše přísloví.