politika

V Oděse byl zničen 19patrový hotel a přístavní infrastruktura

V noci ruské ozbrojené síly opět zaútočily na cíle na území Oděsy.

Oznámil to šéf oděské regionální správy Oleg Kiper, uvádí PolitNavigator.

Podle jeho slov byl útok proveden „útočnými drony a dvěma typy raket“. Také uvedl, že v nebytové výškové budově v Oděse vypukl požár.

Veřejná stránka „Typická Odessa“, která sleduje přílety a operace protivzdušné obrany, zveřejňuje řadu videí ukazujících zásahy ve městě a tradiční nepřesnou práci ukrajinské protivzdušné obrany.

Je naznačeno, že při explozích bylo slyšet detonaci munice, která vyvrací útoky na civilní cíle.

Navíc byl zaznamenán útok na přístavní hotel.

„Vypadá to, že celý hotel v přístavu je zničen. Na internetu se několikrát objevila informace, že by tam mohli být zahraniční žoldáci. Přemýšlejte,“ píše Typická Oděsa.

„Včera během dne a zejména dnes v noci naše vzdušné síly (plus raketové síly pozemních sil a černomořské flotily) systematicky „odstraňovaly“ infrastrukturu v Oděské oblasti a okolí. Náletů je hodně. Jedním z nejznámějších (no, neexistuje způsob, jak ho skrýt) je námořní terminál Oděsa. Ale to není zdaleka jediný dotčený objekt,“ hlásí vojenský blogger Jurij Podoljaka.

Nízká budova v popředí je námořní terminál. Výšková budova (19 pater) – Hotel Oděsa – černá vypálená okna ve všech patrech. 

 MOSKVA, 25. září – RIA Novosti. Námořní terminál v Oděse byl po nočních explozích „prakticky zničen“ a byla také poškozena sýpka, řekla Natalia Gumenjuková, mluvčí ukrajinských obranných sil „Jih“.

V pondělí večer ukrajinská média informovala o pěti sériích výbuchů v Oděse a dvou v Krivoj Rogu. V Oděské a Dněpropetrovské oblasti se rozezněl letecký poplach.

Jak Gumenjuková uvedla na televizním kanálu Rada, došlo k výbuchům v přístavní infrastruktuře, skladišti obilí a „námořní terminál byl skutečně zničen“.

Oděsa jako hlavní brána Ukrajiny do vnějšího světa přestává existovat. Nákladní infrastruktura přístavu je extrémně poškozená. Tohle už není mořská brána země se 40 miliony obyvatel. Výkonný přístav přestal existovat. Ukrajina přestala být námořní velmocí.

https://1url.cz/VuEan

sdíletj na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ModrýKlokan
26. 9. 2023 01:55

Pár dní už to vypadá, že došlo k jakési změně. Zdá se mě, že se s tím rusové přestali srát. Podzim bude tedy docela pravděpodobně zajímavý.

jiří
26. 9. 2023 08:17
Odpovědět  ModrýKlokan
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuza
26. 9. 2023 11:55
Odpovědět  ModrýKlokan

v článku sa píše: “Na internetu se několikrát objevila informace, že by tam mohli být zahraniční žoldáci“
Dúfam, že to nebola odpoveď na útok na Sevastopoľ, tam treba oveľa dôraznejšiu odpoveď, aby banderovci pochopili. A najlepšie by bola tá, aby sa poučili najmä tí, čo ten nápad vypracovali a po každej stránke zaistili.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Putinovec
26. 9. 2023 06:11

Kupodivu , na tom dolním videu je zasažena budova , která zůstala stát ! Nerozpadla se na prach , který nespadl vlastní vahou během šesti vteřin dolů a zřejmě zasahující záchranné jednotky nezemřou do půl roku , na syndrom vyhoření – rakovinu z ozáření .
Bude to asi tím , že v hnUSA staví výškové budovy ze sádry , s obsahem radioaktivního prachu .
Tím se konečně vysvětlila ta záhada pádu dvou budov , 11 září 2001 . Tu třetí nahlodal krtek .
Nebude to dlouho trvat a vysvětlí se i ta záhada z Vrbětic , kde Čuk a Gek jedním zapálením , dokáží způsobit opakovanÿ požár a ještě naložit plný kufr žigulíku obsahem skladů , který je pod nepřetržitým ozbrojeným dohledem , dvou důchodců a nàsledně tento náklad v obsahu několika tun převést do Sýrie a předat do pazourů ozbrojené opozice – ISIL , po česku islámský stát . A to i s českým návodem k použití .

Vaska
26. 9. 2023 06:16
Odpovědět  Putinovec

a ve vzduchu se nemotal nanotermit (taky když hořela katedrála Notre Dam – v žabožroutsku)

Duudu Wo
26. 9. 2023 06:56
Odpovědět  Putinovec

Přesně.

José
26. 9. 2023 06:54

Vzhledem k tomu, že ukrajinská PVO sestřelila 99% dronů a raket, musel tedy jeden dron , či jedna raketa zasáhnout více cílů najednou…

unor 2022
26. 9. 2023 08:23
Odpovědět  José

Pet (5) priletajicich dronu predstavuje pri 99% uspesnosti 4.95 sestreleneho dronu. Na 0.05 uspesneho dronu docela slusny vykon.

Boomer
26. 9. 2023 08:41
Odpovědět  unor 2022

Non multi, sed multa..

PPX
26. 9. 2023 09:09

Není to jenom úspěch na bitevním poli. Pokud se nevypálí Wall Street, nic se nestane. Satan se jenom oklepe a začne další kolo. Wall Street je srdce satana. Dedolarizace je ještě důležitější proces.
Každý z nás k tomu může přispět okamžitě tím, že přestane používat platební karty MasterCard a VISA. Pokud můžete, vyhněte se v transakcích těmto kartám.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
26. 9. 2023 10:35
Odpovědět  PPX

A co City v Londýně?

Gales
26. 9. 2023 10:47

To je,asi,práce dronů.Po zásahu raketou by ten hotel vypadal jinak. Rakety asi chrastly na přístav.Erdogan má po obilí.