politika

V Německu varují Židy před hrozbou Křišťálové noci 2. Židovské domy byly označeny Davidovou hvězdou jako za Hitlera

V Německu neznámé osoby označily několik židovských domů Davidovou hvězdou. Na sociálních sítích to oznámila předsedkyně Německého svazu židovských studentů (JSUD) Anna Staroselská.

Obdobně byly označovány domy Židů v době nacistické diktatury. Židé museli nosit tento symbol na oděvu, aby se odlišili od ostatních skupin obyvatelstva.

Německá policie incident vyšetřuje. Bezpečnostní opatření v židovských obcích byla posílena.

https://1url.cz/nulPY

Předseda durynského úřadu pro ústavní obranu Stefan Kramer varoval před rostoucím nebezpečím útoků na židovské a izraelské instituce v Německu kvůli eskalaci palestinsko-izraelského konfliktu. 

Uvedl, že někteří Palestinci otevřeně volají po Křišťálové noci 2.

“Radikální příznivci [Hamásu] v této zemi se již nemusí omezovat na demonstrace, nenávistné projevy a izolované fyzické útoky, ale mají potenciál provádět konkrétní útoky na židovské a izraelské instituce a lidi,” řekl Kramer listu Handelsblatt

Uvádí, že protižidovská hesla vyzývající k násilí jsou mezi odpůrci Židů v arabském světě ve světle událostí na Blízkém východě stále oblíbenější. Kromě toho, jak se Kramer domnívá, pod vlivem teroru Hamásu „jsou možné nové a intenzivnější akce jiných islamistů, kteří nevzdali svůj boj proti Západu“.

„Německo je tam otevřeně vnímáno jako nepřítel muslimů,“ uvedl. 

Kramer zdůraznil, že Hamás nyní znovu vyzývá k otevřenému násilí proti Židům, židovským restauracím, obchodům a synagogám ve všech částech světa. 

“Někteří Palestinci otevřeně a bezostyšně volají po jakési Křišťálové noci 2,” řekl.

Předseda odboru na ochranu ústavy zároveň nevyloučil, že na pozadí zhoršujícího se palestinsko-izraelského konfliktu se bude vnitropolitická situace v Německu nadále vyhrocovat.

“Vnitropolitická situace bude určitě i nadále eskalovat, přičemž minimálně dvě strany s radostí zneužijí současnou situaci. Ti, kteří chtějí konflikt na Blízkém východě znovu eskalovat, a to i v ulicích Německa, a ti, kteří mohou demonstrovat svůj klasický antisemitismus vůči údajnému agresorovi Izraeli,“ vysvětlil.

Podle jeho názoru však existuje riziko, že všichni muslimové a migranti v Německu ponesou spoluzodpovědnost za teror Hamásu, protože některé politické síly budou v debatě o migraci ještě více rozdmýchávat existující xenofobii.

Kramer také připustil možnost zhoršení situace na Blízkém východě.

„Samozřejmě je možná eskalace situace na Blízkém východě do otevřené války na několika frontách s účastí Íránu, Libanonu nebo Sýrie,“ uvedl.

Vedoucí odboru pro ochranu ústavy Durynska navíc tvrdil, že by to mohlo hrát do karet Rusku, zejména pokud krize negativně ovlivní dodávky energie a ceny energií v Evropě.

„Kromě toho se těžiště západní vojenské pomoci Ukrajině může přesunout na Izrael kvůli nedostatku kapacit,“ uzavřel.

https://1url.cz/4ulcu

sdíletj na

31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
18. 10. 2023 20:26

jo.

ModrýKlokan
19. 10. 2023 01:03
Odpovědět  Gales

@ Gales

Souhlas, myslím si to stejný…

unor 2022
18. 10. 2023 20:30

Kdyz prsi, mnou si ruce pestitele ryze a rukama lomi pestitele kaktusu.
Kdyz nastanou dlouhodoba sucha je tomu naopak.
Jak je k docteni kazdopadne za oboji muze Rusko.
To byl tedy napad, vlezt do jednoho spolku s Nemci.

Standa
18. 10. 2023 21:03
Odpovědět  unor 2022

Židovská hvězda?
Židé se považují za nadlidi.Bohužel. Ale, všichni jsme židé pokud má Bible pravdu a vznikli jsme z Adama a Evy.Ostatně….Bible neustále popisuje dějiny židovstva, jako dějiny válek , vraždění…
Stejně mě vrtá hlavou otázka:
Nebojte, nezbláznil jsem se a otázka je správná. Můžou mít dva muži dítě?
Abych situaci vysvětlil:
Nejprve byl Adam a Eva první lidé, ti měli tři syny (Kaina, Ábeal a Šéta). No a z toho plyne má otázka. Jak se rozšířili? Žádná žena kromě matky Evy neeexistovala.
Že by tedy některý syn se svou matkou? Takže by vlastně byli čtyři sourozenci ne? A pokud tomu taky bylo, jak je možné, že se lidé množili dále, aniž by došlo k nějaké mutaci, když by se jednalo o soulož mezi příbuznými.Incest.Bible to nějak nevysvětlila…

Dag
18. 10. 2023 21:58
Odpovědět  Standa

Nesmí se to brát doslova. Je to jasné,že byli i jiní lidé,když byl vyhnaný Kain.Připojil se k jiným lidem. Je to spíše jak rodová kronika. Muž a žena měli děti a ti byli první vůdci různých větví rodu…ženy nebyly podstatné.I dnes si je Arab koupí zenu za stádo velbloudů.

Standa
20. 10. 2023 07:15
Odpovědět  Dag

Cit:,,. Muž a žena měli děti”…ve světle současného vývoje , kde se popírá rodina máme x pohlaví,kdy může muž-muž, žena-žena mít děti se o této tézi dá s úspěchem pochybovat.
Snad jediný stát , který garantuje klasickou rodinu je Rusko.Poláci jsou v EU a musí držet hubu a krok s názory této,,organizace”!

jsladin
18. 10. 2023 22:46
Odpovědět  Standa

A to by vysvětlovalo, proč se ta lidská banda tak nepovedla a zvrhla se.

ModrýKlokan
19. 10. 2023 01:06
Odpovědět  Standa

@ Standa

Pochybuju, že nějakej věřící chce, aby mu někdo něco vysvětloval. Stejně nemá žádný orgán, kterým by něco pochopil.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
19. 10. 2023 08:49
Odpovědět  ModrýKlokan

To jste řekl moc pěkně, ale netýká se to pouze věřících, mnoho dalších i bezvěrců je na tom dnes stejně. Myslím, tedy jsem, to už pro většinu neplatí.

Jaris
19. 10. 2023 01:08
Odpovědět  Standa

Bible pise, ze Adam po zrozeni Setha se stal otcem mnoha synu a DCER.
(Genesis 5:4)
Adam a Eva zadni zidi nebyli. Podle Bible to byli predkove vsech ras. Semite pochazi od Shema, syna Noemova. Tato vetev se pozdeji stepi na zidy a araby. Zide pochazi od Abrahamova syna Izaka a arabove od Ishmaela.
Puvodni clovek mel vsechny predpoklady zit nekonecny zivot. Byl stvoren k obrazu Bozimu a nehrozila zadna degenerace. Po poziti zakazaneho ovoce Adam s Evou svou perfektni podobu ztratili a nakonec po par stovek let zemreli. Tento dedicny defekt zdedily vsechny pozdejsi generace. Do Velke potopy zili lide mnoho stovek let. Po povodni uz lide zili stejne dlouho jako dnesni lide.

Standa
20. 10. 2023 07:21
Odpovědět  Jaris

Podle tohoto výkladu, za to může potopa, že jsme po ní náhle krátkověcí! Nebo Noe se svými geny?

Standa
20. 10. 2023 07:36
Odpovědět  Standa

Jaris, wiki píše cit:,, Bible se psala asi 1600 let (1500 př. n. l. – 100 n. l.) a psalo ji asi 40 různých autorů, přesto se v celé Bibli táhne jediné hlavní téma: Ježíš Kristus a spása člověka.
—————-
Jak to , že před bodem O údajným zrozením Ježíše tj. začátkem našeho letopočtu se už 1600 let před tím psalo o Ježíšovi?

Editor
20. 10. 2023 17:02
Odpovědět  Standa

přes celou Bibli? Blbost! Ve Starém zákoně není ani slovo o Jošuovi z Nazaretu nebo spáse člověka! Ač agnostik, vím, že Bible má dvě části. Starý a Nový zákon. Starý zákon má podle různých pojetí různých církví 39-54 knih, Nový zákon 4 Evangelia.

katango
20. 10. 2023 10:11
Odpovědět  Jaris

Kde zůstal Jafet?

Frank
19. 10. 2023 11:28
Odpovědět  Standa

Já si to vysvětluji tak, že celá ta slavná bible jsou jenom bláboly a kdo chce, ať tomu věří. Ti, co chodí pravidelně do kostelů nad tou bajkou stejně neuvažují.

Mike
19. 10. 2023 14:03
Odpovědět  Frank

Bible je především volně seskládaná sbírka vědění z akadských, asyrských babylónských a sumerských textů, které ku podivu popisují tytéž události a oslavují stejné bohy, jen je jinak nazývají. Díky vědeckým znalostem o chromozomech již vědci určili,kdy žila pramáti lidstva (Eva). Zkrátka, ono se před těmi 150 tisíci lety v historii lidstva něco dost zásadního změnilo. Až podstatně stoupne duchovní úroveň lidstva, přestaneme bagatelizovat a poplivávat nám dosud neznámé jevy a události. Zatím jsme u toho za hlupáky.

ModrýKlokan
19. 10. 2023 16:19
Odpovědět  Mike

@ Mike

Jen přípodotek… Existuje archeologický nález kusu technického stavebního dřeva opracovaného člověkem, údajně v laboratoři datovaného 340.000 let nazpět.

Slovan
19. 10. 2023 16:26
Odpovědět  ModrýKlokan

Píši to tuna snad potřetí. Četl jse někde že na zemeguly jsme už několikátá civilizace. Asi to dojde k nějakému bodu a Temno. Také jsem četl že v Indii archeologové vyšťouraly skálu a tam byly vrstvy hornin v takovém stavu, že se to mohlo stát vysokou teplotou, jako je jádro. Prý. Tak to tam popisovali.

ModrýKlokan
20. 10. 2023 00:33
Odpovědět  Slovan

@ Slovan

Jo to je zajímavý téma, texty z Mahabharaty o Mohendjodaru. Možná zánik atomovými výbuchy.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
20. 10. 2023 08:00
Odpovědět  ModrýKlokan

To máte těžké.Text Mahábháraty je dělen do 18 knih zvaných parvy. Každá parva je rozdělena do mnoha dalších částí.
V jedné z nich je ,už nevím v které( psal o tom Souček) je , že z mocného vimanu létajícího pod nebesy byla vymrštěna věc zářící víc než tisíc sluncí,
Tento pojem se zavedl i dnes pro jaderný výbuch.

marie
21. 10. 2023 10:43
Odpovědět  Frank

Aleto je každé náboženství. Vznikají tak, že potká podvodník blbce. A neštěstí je hotovo.

Jaro Jaroslav
20. 10. 2023 03:43
Odpovědět  Standa

Si nevzdelaný! Tá ” hviezda” 6 cípa je lono zeny a muža v prokreácii, medzi dvomi pruhmi= riekamia/ nohami Mliecnej drahy, Píšon a Gíchon! Je to starý astronomický symbol z Hadích kultúr Mezoameriky, odkiaĺ privandrovali židovski Kananejci( Kan a Chan= Serpent/ had) do antickej Palestiny a Egypta,do Stredomoria a na Arabský poloostrov…No nie chazari, to je ina sekta turko-tatarov a konvertov na farizejský judaizmus! Su o tom zaznamy! Dlhé a krátke listy ibn Shapruta a čagana Bulana…To isté je aj egypt.ANKH, Ovál= žena na T-muzovi..Či Jing a Jang, ale aj Iah a Havah( IHVH) je muž a žena v jednote a prokreacii…Da Vinči Kód to tiez opisuje ako muža a ženu v sebe,v prokreacii…A nevznikli sme z Adama a Evy, to je mytológia na astronómiu Hadieho pokolenia židokananejcov! Sme z preživších antickej Apokalypsi, a taká bude aj civilizácia po nás! Medzi 2028 až 2033!!!

marie
21. 10. 2023 10:42
Odpovědět  Standa

Úvaha správně, jen si myslím, že díky té mutaci je lidstvo tam kde je. Chamtivost, války, násilí, drogy. Místo abychom si vážili takhle krásné planety. Jenže to je pro sionisty málo. Chtějí ovládat každý keř, vodu, vzduch, lidi na této planetě. Kdo na ty šmejdy bude pracovat?

Eva
18. 10. 2023 22:05

To je zlé, ale nějak se nelze divit.

Ladislav 💤
19. 10. 2023 08:53
Odpovědět  Eva

Může mi někdo vysvětlit, co to bylo za židy které vraždil německý nacismus v koncetráku a co jsou to tito židé, kteří vraždí, jak německý nacismus?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
20. 10. 2023 10:08
Odpovědět  Ladislav 💤

To je těžká odpověd. Židé si stěžují 80 let na Waršavské gheto, kam byli nahnáni.
Co je Gaza obehnaná 8 m betonovou barierou , kam Izraelci nahnali 8,5 000 000 palestinců.. Největší kumulace lidí na světě na jednom místě .Prý Waršavské povstání.odpor…. Sláva!.. .Není tu jistá analogie s povstáním v ghetu v Gaze? Ještě navíc nyní bombardováno.
Židé si tehdy stěžovali na nedostatky atd. Palestinci nemají vodu, elektřinu, potraviny…..
Když dve dělají totéž není to totéž.

Jura 60
19. 10. 2023 05:35

Neskutečná arogance a míra pokrytectví tzv. západní demokracie.

josef
19. 10. 2023 08:57

Znovu položím otázky, na které neodpovím a nečekám odpověď. Jaké jsou dějiny antisemitismu. Kdy a proč antisemitismus vznikl. Kdo ve středověku půjčoval peníze i panovníkům na války a měl tehdy fungující bankovní systém, včetně lichvy. Co byla v osvícené Francii dreyfusova aféra a další obdobné po všech zemích. Byl antisemitismus fenoménem jenom v Německu? Znovu říkám. Nechci na to odpověď. Ale všimněte si kde a proč jsou tyto otázky TABU. A hlavně kdy jsou opět oprášeny a použity. A k čemu potom slouží.

Editor
19. 10. 2023 17:25
Odpovědět  josef

Opakovaně jsem tady podobné otázky publikoval. Proč se peněžnictví věnovali jenom Židé, kdo jim to umožnil a proč se žádná jiná skupina obyvatelstva od starověku až do středověku peněžnictví nevěnovala? Kdo jim v tom bránil? Židé byli prakticky od římské okupace, tedy od zničení druhého Šalamounova chrámu v diaspoře, tvořili malé skupinky v jiných zemích, byli izolováni (nedobrovolně) v ghettech, směli provozovat jenom peněžnictví, obchod, klenotnictví a léčitelství. Nesměli vlastnit půdu a pěstovat plodiny, nesměli provozovat běžná řemesla.
A nejhorší antisemité byli odjakživa Poláci a Ukrajinci z Haliče.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
20. 10. 2023 10:13
Odpovědět  josef

Kristus prý (podle Bible) vyhnal penězoměnce z chrámu. Možná i tohle hrálo roli.

Frank
19. 10. 2023 10:01

Ale to by nadlidem přece nemělo označení vadit a měli by být na svůj původ hrdí. Nebo už najednou ne?