politika

V Marrakéši už to začalo, komisř EU Avramopoulos je už na „místě činu“

Zítra začíná v Marrákeši diskutována konference OSN, kde se slavnostně podepíše migrační pakt OSN. Delegace Evropské unie však v Maroku ” pracuje ” už od dnes.

Na stránkách Evropské komise je zveřejněn program představitelů této občany nevolené skupinky. Na dnes 9.12.2018 je tam uvedena jen jedna akce.

Podle textu, který je tam uveden, do Maroka přicestovala oficiální delegace Evropské unie, vedená komisařem pro migraci Dmitrisom Avramopulosom. Delegace se zúčastní mezivládní konferenci OSN o Globální migrační dohodě.

Na této konferenci se přijímá již půl roku odsouhlasený text tzv. Globálního paktu OSN o bezpečné, řízené a legální migraci. K textu se už nelze vyjadřovat, tato konference slouží už jen na formální schválení textu.

V rámci své účasti na konferenci v Marrákeši se komisař AVRAMOPOULOS zúčastní v neděli společného setkání na nejvyšší úrovni mezi OECD a EU. Tato akce je věnována uvedení společné zprávy EU a OECD s názvem ” usidlováním v roce 2018: Ukazatele integrace přistěhovalců. 

Dmitry Avromopoulos v minulých dnech rozbouřil minimálně ve Střední Evropě protimigračné nálady, když se vyjádřil , že státy, které odmítají migranty, by měli svůj postoj přehodnotit.

V rozhovoru pro Die Welt Avramopulos doslova řekl

” Vyzývám všechny zainteresované země EU, aby v nadcházejících dnech znovu přehodnotili své odmítnutí Paktu OSN pro migraci a přesto souhlasili. To by bylo velmi důležité. 

Die Welt: Proč?

” Pokud Evropská unie nebude při přijímání migračního paktu v Marrákeši mluvit jednotně, zklameme a odradíme naše africké partnery. Pokud jsme rozděleni při problematice migrace, to zároveň způsobuje, že EU je slabší a zranitelnější.

Obojí by jistě mělo nepříznivý vliv na globální koordinované řízení a kontrolu migrace. Migrační pakt je také evropská odpověď na globální jev – měla by být při tom každá země EU. 

Podle AVRAMOPOULOS je ” Dublin mrtvý “, takže je nutné přijmout distribuční systém rozdělování žadatelů o azyl po celé Evropě.

Absolutní většina čtenářů Welt s ním souhlasí

Komisařka pro zahraniční politiku Federica Mogherini minulý týden se vyjádřila o svém přesvědčení, že globální pakt o migraci bude sloužit národním zájmům evropských zemí.

Je třeba připomenout, že delegace EU nemá hlasovací práva. Podle programu OSN. je Evropská Unie jen jedním z mnoha subjektů, které mají status pozorovatele na konferenci. V minulých dnech se otevřela otázka, zda může představitel Evropské komise podepsat Globální pakt o migraci jménem Evropské Unie. Podle uvedeného programu toto není možné.

Samozřejmě, ale může AVRAMOPOULOS jménem Evropské Unie jako samostatného právního subjektu dohodnout spolupráci, resp. koordinovat práci zemí, které jsou migračním zdrojem s cílem v Evropě. Ačkoli v rozhovoru pro Die Welt komisař zmiňoval, že Globální pakt není právně závazný. Ale hned během rozhovoru tvrdí, že vytváří podmínky pro ” kontrolu a řízení ” migrace a tvrdí, že Evropa musí mít dohodnutá pravidla pro rozdělování azylantů (a zřejmě také migrantů). V podtextu těchto komentářů nejde o nic jiného než formalizovat migrační procesy pomocí právně závazných norem.

 

sdílet na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
9. 12. 2018 20:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Zaplať pánbůh, že tam od nás nikdo nejede. A jeli by, kdyby neměli strach, že už si po příštích volbách ani neškrtnou. Hamáček se za to bil jako lev, no ne?…. prý nezávazný. Taky debil. A v televizi mluvil Pocheho poskok Petříček a chtěli jet jako pozorovatelé, ale jednací řád jim to prý neumožnil. Další debil.

Editor
9. 12. 2018 23:00
Odpovědět  Janinna

copak Hambáček, to je taky myslitel (spíš myslivec). Oni tu socdem zkurví tak, že autentičtí voliči levice přejdou ke komunistům, střed, kde je hodně katolíků se přidá k lidovcům a zbytek zbytku spolkne ANO.

Editor
9. 12. 2018 23:57
Odpovědět  scipio

Jo, a ani jim to moc práce nedá. Čím víc se v socdem budou zviditelňovat figury jako Poche – pražská klika – tím víc a rychleji budou ztrácet. Nestraš:)) s těmi lidovci, hrozná představa, že by jim měla stoupnout voličská základna:)

Editor
10. 12. 2018 00:29
Odpovědět  Janinna

A kde myslíš, že skončí věřící Moraváci jako Sobotka, Seďa

Editor
10. 12. 2018 00:35
Odpovědět  scipio

Nespíš?:))
V pekle?

Editor
10. 12. 2018 12:12
Odpovědět  Janinna

to už jsme jednou probírali, v pekle skončí všichni. Ale předtím tihle černoprdelníci skončí u lidovců.

Editor
10. 12. 2018 13:33
Odpovědět  scipio

No jo no:)) opakování matka moudrosti:) ale tak ňák to bude. Kam by taky šli,… pracovat?…. blbá otázka.

Editor
10. 12. 2018 13:40
Odpovědět  Janinna

To znáš, jak přijde Matka Tereza do nebe? K snídani rohlík a kafe, k obědu sendvič, k večeři jogurt, druhý den totéž, k večeři párek, další den k obědu pizza z rozvážky, k večeři smažené nudle z rozvážky a tak to jde dál den za dnem. Už jí to nebaví, tak jde za sv. Petrem a říká mu, to jsem si myslela, že v ráji bude trochu lepší jídlo. Ten jí říká ale Matko Terezo, pro dva se nevyplatí vařit. 😛

Editor
10. 12. 2018 14:00
Odpovědět  scipio

Chi, chi, díky, potřebovala jsem dneska drobátko rozesmát:))
Mám toho v práci až nad hlavu, pondělky by neměly existovat.
Ale … vážně pochybuji o tom, že zrovna ona by se do nebe dostala.

Editor
10. 12. 2018 16:36
Odpovědět  Janinna

vzhledem k tomu, že vlastně všichni přijdou do pekla, tak z ekonomických důvodů žádný nebe nikdo neprovozuje, přišel by zu grunde …

Editor
10. 12. 2018 20:03
Odpovědět  scipio

Ha!! ty materialisto jeden:)) …..vzhledem k tomu, že nebe a peklo je výmysl černoprdelníků, alespoň jak si je představujeme, tak se s tebou výjimečně??? dohadovat nebudu:))