V Kremlu vyhodnotili pravděpodobnost rozkazu Putina střílet na lodě NATO

Ruský prezident Vladimir Putin je připraven bránit zemi jakýmikoli prostředky, ale je lepší ani nemluvit o špatných scénářích, uvedl tiskový tajemník hlavy státu Dmitrij Peskov ve vysílání televizního kanálu «Россия 24», v odpovědi na otázku zda je prezident připraven nařídit palbu na lodě NATO ve světle incidentu s britským torpédoborcem.

“O takových scénářích ani nebudeme mluvit,” uvádí jeho slova TASS. Peskov poznamenal, že „někdy se slova zhmotní, nedej bože, takže raději o tom není třeba ani přemýšlet, ani mluvit.“

“Ale vždy musíte mít na paměti, zdá se mi, jednu věc pro nás všechny, jako Rusy: náš prezident je vždy připraven udělat vše pro ochranu naší země, pokud to bude nutné,” zdůraznil mluvčí Kremlu.

Incident s britským torpédoborcem v Černém moři byl plánovanou provokací Londýna, uvedl Dmitrij Peskov, tiskový tajemník ruského prezidenta.

Podle jeho slov „se jedná o plánovanou a úmyslnou provokaci,“ uvádí RIA Novosti s odkazem na «Россия 24».

Připomeňme, že Černomořská flotila společně s pohraniční službou FSB zastavila narušení ruské státní hranice britským torpédoborcem, přičemž bylo nutné vystřelit varovné výstřely a bombardovat. Ruské ministerstvo obrany obvinilo velení britského torpédoborce z nebezpečných akcí a hrubého porušení Úmluvy OSN o mořském právu a požadovalo vyšetření akcí posádky lodi.

Náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov v komentáři k incidentu s britským torpédoborcem Defender u pobřeží Krymu uvedl, že pokud kolegové nechápou, kde jsou ruské hranice, pak „můžeme bombardovat“. Britská velvyslankyně byla předvolána na ministerstvo zahraničí pro tvrdý demarš.

RF varovala před bombardováním, když se situace s Defenderem bude opakovat.

Konstantin Gavrilov, vedoucí ruské delegace na vídeňských jednáních o vojenské bezpečnosti a kontrole zbraní, varoval, že příště bude možné bombardovat cíl.

Pokud se situace bude opakovat, podobně jako při incidentu s torpédoborcem Defender v Černém moři, k bombardování může dojít na cíl, a ne jenom na trasu lodi. Toto varování vydal vedoucí ruské delegace na vídeňských jednáních o vojenské bezpečnosti a kontrole zbraní Konstantin Gavrilov.

„Nelze skrýt pobouření nad výrokem britského ministerstva obrany, že zmíněný torpédoborec údajně provedl „pokojný průchod teritoriálními vodami Ukrajiny.“

Pokud jde o mě, musím varovat bývalou „královnu moří“. Při příštím incidentu bude přijato rozhodnutí bombardovat nikoli trasu, ale cíle,“ uvedl Gavrilov na plenárním zasedání Fóra OBSE pro bezpečnostní spolupráci.

Připomenul také posluchačům slova bývalého ministra zahraničí USA Henryho Kissingera, že Rusko je „laskavé, pohostinné, benevolentní, ale neporazitelné“, což podle diplomata potvrzuje historie. 

Britské úřady mezitím učinily prohlášení, že torpédoborec královského námořnictva údajně nevstoupil do ruských teritoriálních vod a nebylo na něj vystřeleno

Ruské ministerstvo zahraničí obvinilo britské ministerstvo obrany ze záměrných lží.

https://bit.ly/3x57eY0
https://bit.ly/3x7xTDw

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Kuky
30. 6. 2021 08:57

Angli byla,je a v nejbližších dekádách bude říší zla.