politika

V DNR bylo odkryto 130 masových hrobů obětí ukrajinské agrese

V Doněcké lidové republice (DNR) bylo odkryto více než 130 masových hrobů. Civilisté zemřeli v důsledku ukrajinské agrese.  Oznámil to 11. února během brífinku představitel republiky Denis Pušilin.

Hroby se nacházejí ve čtyřech oblastech DNR. 

Většina mrtvých jsou občané republiky ve věku 30 až 60 let.

“Mluvíme o masových hrobech civilistů zabitých během operace ukrajinských ozbrojených sil na území DNR: jedná se o Sněžnoje, Debalcevo, Charcyzsk, Ilovajsk,” řekl.

Lidi pohřbili v šatech, které měli v době smrti. Mezi exhumovanými jsou děti, ženy a senioři. Většina civilistů, u kterých se podařilo stanovit příčinu smrti, zemřela na následky střelných zranění, zranění od min a střepin. Někteří lidé podle zemřeli na „traumatické poranění mozku způsobené tupými předměty“. 

Na základě masakru civilistů v Doněcké republice bylo zahájeno trestní řízení. 

Zločiny proti civilnímu obyvatelstvu v Donbasu nadále eviduje také Vyšetřovací výbor Ruské federace.  Podle expertů bylo při ostřelování ze strany Ukrajiny zabito více než 2 600 civilistů. Na základě doložených skutečností bylo zahájeno 467 trestních řízení. 

https://bit.ly/3GNI97T

sdílet na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Petr
13. 2. 2022 08:31
Ohodnotit příspěvek :
     

A za takovou Ukrajinou ,,pevně stojíme,, Lipavský , Pekarová,Kolář ??????

Rony
13. 2. 2022 09:06
Odpovědět  Petr

A tohle by chtělo do legálně schengenu?

Frank
13. 2. 2022 09:16
Ohodnotit příspěvek :
     

A naše vládní swině ukrajinskou fašistickou vládu podporují.

ZRX1200
13. 2. 2022 16:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Naše vláda je parazitická špína. Doufám, že za otevřenou propagaci války a podporu fašistického režimu na Ukrajině půjdou brzy před soud. Je obrovská hanba a potupa pro náš národ, a mě je velice stydno před ruskými občany, že tato bezcharakterní, vlezdoprdelská banda má mandát jednat za lid naší země.

Rony
13. 2. 2022 16:42
Odpovědět  ZRX1200

Brežněv i většina vojáků z roku 1968 byli z Ukrajiny a tak je dnešní soudruzi jdou povzbudit. Jen mi tady ještě k nim chybí soudruh Štětina nebo, že by se někde zabydlel na toaletě? A doufám, že soudružky Černochová, Langšádlová, Pikarová a další, vědi, koho že jdou podpořit a již jsou v plné zbroji, aby zítra s Hřibem mohli nastoupit.