Útok dronů na strýčka Sama

Útok dronů a masivní raketový útok na americkou vojenskou základnu v Sýrii signalizují bezprostřední útěk USA z regionu.

MOSKVA, 22. října 2021, institut RUSSTRAT. 

Podle CNN s odkazem na zdroje z Pentagonu došlo k útoku na americkou vojenskou základnu v Sýrii.  Ale ne nějakými zoufalými samotáři s lehkými ručními zbraněmi, ale s pomocí high-tech.

Neznámé osoby odpálily rakety na území opevněného tábora amerických jednotek v syrském městě Et-Tank ležícím na dálnici číslo dvě, která spojuje Damašek se sousedním Jordánskem, deset kilometrů od syrsko-jordánských hranic.

Následující je zajímavé, co se stalo. 

Za prvé, přestože se základna nachází na území formálně zcela ovládaném Američany a patří ke klíčovým infrastrukturním zařízením americké přítomnosti v Sýrii, útok zcela zaspali. 

Zadruhé, i po více než půl dni Pentagon věřil, že objekt byl bombardován syrským letectvem. Navíc dohromady – jak bombami, tak raketami. Až později si uvědomil, že útočníci prostě pracovali z ukrytých pozic ze země. 

A za třetí, i když neochotně, velení amerických vojsk přiznalo, že průzkum terénu a korigování palby prováděly nepřátelské drony. Žádný z nich se posádce základny nepodařilo sestřelit.

To naznačuje řadu závěrů. 

Už samotný fakt útoku na jednu z klíčových amerických základen na hlavní trase spojující americké expediční síly s týlovým rajonem v Jordánsku svědčí o dramaticky změněné situaci v regionu. Už se nejedná o pokus pálit na konvoj ze sousedních dun. Pro devět set amerických vojáků rozptýlených po takových základnách začíná syrská zem jasně „hořet pod nohama“.

Dále povaha útoku naznačuje, že do zóny, která je údajně pod silnou americkou kontrolou, začaly pronikat speciální jednotky. S největší pravděpodobností patří syrské armádě. Ano a nejedná se o obyčejné jednotky, ale ve složení velmi kvalitně připravených jednotek. Ne nutně to musely být syrské, klidně by to mohl být jeden z íránských sborů, nebo dokonce jednotky IRGC, ale v každém případě nikdo jiný tam nemá takovou úroveň výcviku a vybavení.

Navíc Američané zjevně nejsou na takové změny v charakteru války připraveni. Logicky je v nových podmínkách nutné posílit pozemní a především protivzdušnou obranu jejich základen o systémy protivzdušné obrany krátkého dosahu. Ale to je přesně to, co nyní nejsou schopni udělat.

Lze tedy konstatovat, že nálet na základnu Et-Tank byl prvním signálem k urychlení realizace „afghánského“ scénáře v Sýrii. Bez ohledu na to, co nyní představitelé Bílého domu a tisková služba Pentagonu říkají o stabilitě situace a nepřípustnosti porušování dohod o příměří a dočasném zastavení palby, ve skutečnosti – tomu co se děje nemá Washington čím oponovat.

I když uvěříme oficiální tiskové zprávě amerického ministerstva obrany, že v důsledku útoku na základnu nebyl nikdo z jejích zaměstnanců zraněn, nárůst počtu ztrát, protože takové útoky budou stále častější, je samozřejmě jen otázkou času. Navíc velmi brzy. A tvrdošíjně stát na těsném „náměstí“ pod palbou, stoicky překonávat ztráty, není v pravidlech Spojených států. 

Předtím vždy v podobné situaci buď zaútočili, nebo pokud zaútočit nemohli, – utekli.

Takže, útočit v Sýrii už nemohou.

https://bit.ly/3nfWthy

1 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

1 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
paw
24. 10. 2021 05:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Nebejt rusu v Syrii davno by utekli.A museli. Nejsou na valku pripraveny ani psychopaticky. Naopak rusove v Syrii, naucili mistni,ze musi bejt psycho a hned se veci zmenily k lepsimu ..
utoky prihodily hned po podepsani smlouvy o spolupraci Ruska s Iranem /s Cinou predtim/ a izrael ministr leti a nikam jinam,neco resit hned do Ruska.Kdyz ma bejt taky nepritel. Jako ta osoba predtim, s taktikou rozdavani kolacku.
Taky nahoda.
Jsou jeste v Jemenu a vyhlasili ohrozeni Ruska spolu s Ukrama,ktery utekli rychle z Donbasu , s Gruzii v 2008,taky prchajici , a obranu Usa Tajwanu,/ktery uprchnout nemaji kam/, a jedna se asi o nejakej novej Spolek uprchliku, spolu s britama, germanama a tech z tramtarie, NATO, Stoltenberg to kupodivu porad vede ,cerstve a nezadrzitelne uprchlych ,asi strategii opacneho blitzkriegu, z Afg. /Vsechno zahodim a prcham,ani nohy na ramena neberu to je jen zdrzovani/.. Dale je zde dalsi utok z jihu USA,za ucelem okupace statu ,tech , ktery nejsou ani ozbrojeny..Tak nevim..A dalsi, turek,sichr, docista nevi, co dela. Nezbyva ,to uz je ted jasny, taky zmizet..Z hlediska obycejny strategie ,nebo aspon taktiky se neda o nicem takovym ani mluvit a nesmi zaroven. Neni navic vubec nikdo, kdo by pomyslel jak z toho ven..Aspon sily nejak sjednotit a zkoncentrovat na nejaky smer ..Neni mozny, ani slitovani s vojackem a za co ma bojovat,jako Cech ani z prinuceni nemohl bojovat za okupacni Bohmen Und Mehren,Osteraich Und Hungary und schwainerai,atd …Odehrava se utok aspon zatim politicky, na dulezityho clena NATO,Polska..To je nad lidsky sily a nad mizernou vejplatu ,nemluve o novych admiralech jmenovanych do funkce a bleskove povysovanych, bez nevyzkousenych schopnosti a zkusenosti..Za to ,ze rezim je miluje a preferuje z duvodu a ze ma propagandu z nich.