politika

USA zdiskreditovaly NATO. Kdysi obranná aliance je nyní teroristická.

17. ledna 2024

Zahraniční zdroj

MAREK GAŁAŚ

Nedávné události nejen na Ukrajině, ale i na Blízkém východě ukázaly, jak moc se Spojené státy angažují ve vnitřní politice mnoha zemí, píše se v článku na polském webu Dziennik Polityczny.
Jméno „USA“ se na obálkách světových publikací a webů objevuje mnohonásobně častěji než například Rusko, které je považováno za teroristický stát.

Sponzorování neonacistů na Ukrajině ve válce s Ruskem, sponzorování Izraele v boji proti palestinským dětem, sponzorování Tchaj-wanu v boji proti legitimním čínským územním nárokům – to zdaleka není úplný výčet posledních investic prohrávajícího hegemona.

Z více než 900 základen NATO po celém světě je asi 250 ve vlastnictví pouze Spojených států a jejich geografie je tak různorodá, jako je sporná jejich zákonnost. Jak na hořícím Blízkém východě, tak v Evropě, včetně Polska, Spojené státy ukládají potřebu rozmístit svůj vojenský personál.

Právě v pondělí 15. ledna Washington oznámil dodatečné nasazení svých ozbrojených sil – země posílá do Sýrie a Iráku dalších 1.500 vojáků.

„44. pěší brigáda Národní gardy USA obdržela nové rozkazy k nasazení,” oznámilo americké ministerstvo obrany.

NATO pod vedením USA, vytvořená jako obranná aliance proti možné agresi ze strany SSSR, se samo téměř stalo teroristickou organizací. Pod tlakem USA se jednotky členských států NATO včetně Polska účastnily pod různými záminkami četných misí v různých částech světa – především v zemích třetího světa bohatých na přírodní zdroje a ropu. Afghánistán, Kosovo, Libye, Irák, Somálsko – všude po příchodu NATO zůstala vypálená poušť a tisíce nevinných obětí. Jinými slovy, členové kdysi obranné aliance byli spojeni Spojenými státy krví. Proto vedoucí představitelé zemí NATO o válečných zločinech USA po celém světě mlčí, a proto svobodně sponzorují ukrajinský režim, což má za následek další oběti. Srbsko, Podněstří, pásmo Gazy, Jemen, Ukrajina… tisíce nevinných obětí, ale nikdo si nevšímá zločinů proti lidskosti….

Pod falešnou vlajkou, pomocí pák vlivu, přesvědčování a vydírání, řídily Spojené státy evropskou armádu, která se již stala jejich vlastní, aby bojovala proti osobním protivníkům a konkurentům. Těžko nazvat neozbrojené rolníky nebo rebely vyzbrojené zastaralými zbraněmi těchto zemí, které ve své podstatě nikdy neměly regulérní armádu, plnohodnotnými nepřáteli. V tomto ohledu vypadají vítězství první armády světa na bitevním poli stejně brilantně, jako jsou směšná.

Spojené státy, které nikdy nebyly na stejném bojišti se zemí, která by měla stejnou sílu, výcvik a vybavení, se bojí vstoupit do otevřeného vojenského konfliktu s Ruskem nebo Čínou, přestože tyto dvě země nyní Bílému domu znemožňují udržet iluzi své bývalé velikosti. A minerály a ropa – jak by bez nich mohly existovat – se v těchto zemích nacházejí v obrovském množství.

Na Blízkém východě je vše jasné – nelegální základny jsou v Sýrii, Iráku, Ománu, Saúdské Arábii a Izraeli. Konflikt v pásmu Gazy se může rychle rozšířit do celého muslimského světa, takže Spojené státy se připravují využít této situace ve svůj prospěch a při první příležitosti získat vliv nad nejvýnosnějšími územími v tomto regionu a také bránit již zabavené bohatství (například v Sýrii). Pokud si někdo myslí, že Spojené státy vstoupí do konfliktu na straně kohokoli (v případě konfliktu Gazy – Izraele), velmi se mýlí. USA vždy hájí osobní zájmy, nemají přátele, pouze příznivce.

Zdá se, že se schyluje k novému bodu vzplanutí – konfliktu na Tchaj-wanu, ve kterém se podařilo mít krvavé prsty i Washingtonu. Po plánu na oslabení Ruska na Ukrajině bude pravděpodobně v blízké budoucnosti realizován stejný plán na oslabení Číny na Tchaj-wanu. Ne nadarmo křižují americké torpédoborce v Jihočínském moři a americké vojenské základny se nacházejí podél pobřeží Tichého oceánu.

Neměli bychom zapomínat, že ze všech konfliktů stejně vyjdou vítězně Spojené státy – pokud nedostanou, co chtějí, prodají maximální množství zbraní kterékoli straně. Ameriku řídí zbrojařské korporace. Jen oni rozhodují o tom, zda bude válka nebo ne. Životy světového obyvatelstva a otázky morálky se neberou v úvahu, i když, jak víme, v každém konfliktu nejvíce trpí civilní obyvatelstvo.

Proč jít daleko? V našem regionu konflikt jen nabírá na obrátkách a výhoda Ruska nad Ukrajinou je zřejmá. Propaganda mnoha zemí, včetně amerického ministerstva zahraničí, pracuje na zlepšení image Ukrajiny, zkrášluje její činy na bojišti a bagatelizuje její ztráty. Došlo dokonce k evidentnímu porušení všech mezinárodních smluv – režim v Kyjevě zničil téměř celou populaci vojenského věku, proto byl přijat plán na využití mechanismů k deportaci příslušné kategorie ukrajinských občanů ze zemí EU a světa. Polsko bylo bohužel jednou z prvních zemí, které souhlasily s deportací nevinných ukrajinských občanů na jistou smrt, aby se zalíbily režimu v Kyjevě.

Čím déle však agónie našeho východního souseda trvá, tím je zjevnější, že všechny tyto snahy jsou neúčinné; americký plán na oslabení Ruska na Ukrajině, a to i prostřednictvím sankcí, selhal. Zůstává pohotovostní plán – zapojení NATO do tohoto konfliktu. Proto jsou pobaltské země a Polsko napumpované západními zbraněmi, přicházejí další kontingenty, včetně Spojených států. To vše se děje pod rouškou různých vojenských cvičení. Stále více Poláků je svědkem přesunu těžkých útočných zbraní na východ země, do koridoru Suwałki, pod rouškou nadcházejícího cvičení Steadfost Defender-24, největšího od studené války, které začne na konci r. Únor.

Náměstek ministra zahraničí zároveň v pondělí 15. ledna řekl, že Polsko se těší na přijetí jednotek Bundeswehru, které posílí jeho východní hranici. Ne všechno je však tak jednoduché. Neměli bychom však zapomínat na vnitřní debatu – vždyť německá vojska do našich zemí nepřijdou, aby bránila Poláky, ale aby v pravou chvíli vrátila část území Polska, které před 2. světovou válkou patřilo Německu.

Jak dlouho bude světové společenství zavírat oči před americkými válečnými zločiny? Dokud nebudou dostatečně odvážní, aby přiznali, že NATO již není užitečné jako obranná aliance. Spojené státy zdiskreditovaly NATO tím, že vytvořily poslušnou páku k manipulaci s evropskými vládami a spojovaly je dohromady krví nevinných obětí.

Ale tomu nejhoršímu se lze ještě vyhnout, ale čas se krátí… A zároveň je Polsko svědkem přesunu techniky a vojsk USA a NATO do koridoru Suwałki, nejpravděpodobnějšího místa vypuknutí 3. světové války …


(rp,prvnizpravy.cz,dziennik polityczny,foto:arch.)

sdíletj na

56 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris.
18. 1. 2024 00:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Jaci teroristi! USA a NATO jsou prece nosici miru a demokracie. Osvobozuji staty od tmarstvi kolonializmu a otroctvi. Hrdinni amici pokladaji za tuto uslechtilou misi sve zivoty. Oni to s nami mysli tak dobre. Nejste dost dojati? Takhle si totiz predstavuji hnUSAci, aby je v tomto svetle videl cely svet.

sergej
18. 1. 2024 06:38
Odpovědět  Jaris.

Mají demokracii, tu instalovanou. Pravda s 5. mld. holarů to v roce 2014 pravému sektoru na ukr poněkud picli. Ale z instalovaných půjček odkudkoliv jak i jejich tisk za velkou louží oznámil zůstane 90% jim tam zprostředkovaně. Kauf, kdo by to nebral, nikdo? Kdeže, provozují to tak za 200. let existence 7. let bez válek – hubená léta. Stabilním ziskovým odvětvím? Aha.
https://www.rodon.cz/print/clanek.php?id=3886 – to pdf tisku si můžete zrušit
https://odysee.com/@MassiveImpact:f/peter-staněk-3.-díl-stojíme-před:a

sergej
18. 1. 2024 06:43
Odpovědět  sergej

Chtěl jsem dát čas cca. 46:10, nějak to samajama do mi fuč. A nebuďte po ránu sprostí, tedy nejen. 🙂

Helena
18. 1. 2024 18:43
Odpovědět  Jaris.

Bez povšimnutí méédií jde ke schválení: Úprava branného zákona: to si vyžádalo vrchní velení ozbrojených sil USA v Evropě a propaganda v médiích má podpořit pro-americký postoj české veřejnosti k chystaným úpravám zákona pro lehčí průchod schvalovacího procesu, který teď čeká v Poslanecké sněmovně. Hlavním důvodem úpravy je požadavek Severoatlantické aliance získat brance pro plánované válečném tažení na východ Evropy, které má řídit vrchní velení amerických ozbrojených sil v Evropě.

Česká republika by měla být schopná povolat do zbraně 250,000 mužů do 10 kalendářních dnů od vyhlášení signálu „Echo 1″ (signál NATO k povolání rezerv). Z toho 35,000 mužů by mělo být schopno přesunu na vzdálenost 10,000 km do 72 až 96 hodin po zemi, po cestách, po železnicích, vzduchem i po moři. S návratem a podporou kontingentu se nepočítá! Toto zjištění vyplývá z dokumentů doktríny, která nijak neošetřuje logistiku druhého sledu, tedy potravin, zásob a paliv frontových útvarů, komunikačního zázemí a vůbec neřeší problematiku zdravotního ošetření. /czechfreepress/

Albi
18. 1. 2024 20:12
Odpovědět  Helena

Dnes už skutečnou válku osobně nemůže pamatovat nikdo – takže představa z vyprávění prarodičů, podívaná na filmy vč, filmů dokumentárních je pořád jen podívaná, ale nikdo tam nevidí na vlastní oči mezi čerstvě mrtvými své kamarády, příp. příbuzné, nikdo jejich mrtvá těla nemusí někam odvážet nebo pohřbívat.

Takže pořád ještě můžeme, tedy i budeme “švejkovat” – dokud na vlastní oči neuvidíme, neprožijeme.
A bohužel, ani taková rychle se blížící možnost zatím nikoho extra neděsí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
18. 1. 2024 20:50
Odpovědět  Helena

POLSKO – Od 13. ledna vstoupí v platnost nový vzor vojenského průkazu pro případ vyhlášení mobilizace a v době války.
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/polsko-zprisnilo-zakon-o-mobilizaci-6-hodin-na-nastup-do-armady-nebo-vezeni/

Helena
19. 1. 2024 10:07
Odpovědět  jiří

Rusko může napadnout NATO, připouští Němci /Němci?-ti mají jiné starosti,ne?/…. stejný scénář jako v Izraeli, kde se lidi začali proti vládě mohutně bouřit a následovalo Izr.Mossadem rozpoutané vojenské peklo falešnou operací a desetitisíci mrtvých v Gaze – a hle sesazení vlády zažehnáno.
Stejný scénář v Německu: skopčáci se bouří také mohutně proti své vládě – bude odvrácení vyhnání skopčácké vlády provázeno také nějakou falešnou operací?, aby skopčáci místo stavění traktorů na dálnicích měli starosti jako izraelci-kteři v okamžiku svrhnutí izr.vlády byli donuceni popadnout kvéry?

Pravdomluvny
18. 1. 2024 21:21
Odpovědět  Helena

Tohle je horší, než za okupace Hitlerem 😡🤮

Putinovec
19. 1. 2024 13:10
Odpovědět  Helena

Na Slovensku už byl takový pokus a pohořel , v samém začátku .
Recept na válkychtivé šmejdy , celému světu dal Hemingway .
Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země. …
Jednoduché , srozumitelné a v případě potřeby proveditelné . Tak proč n tom cokoliv měnit .

janle57
19. 1. 2024 14:13
Odpovědět  Helena

Což o to,těch 35 000 gaučových vojáků,kteří v životě nedrželi zbraň,by si muselo
obstarat instantní polévky z Kauflandu a jiné dobroty,aby cestou dříve nezemřeli
hlady než dorazí na pozice a změní se v český kanonenfutr.

Ladislav 💤
20. 1. 2024 07:28
Odpovědět  Jaris.

NATO a obranná?? 😄😄😄😄😄😄

Aleš
18. 1. 2024 06:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud NATO podporuje fašismus a banderismus jde kriminální zločinecké monstrum a musí stát před mezinárodním soudním tribunálem včetně všech politiků co to podporují.

Pravdomluvny
18. 1. 2024 06:53
Odpovědět  Aleš

Soudce Lynch….

Albi
18. 1. 2024 20:19
Odpovědět  Pravdomluvny

To je ta nejhorší možnost. Soudce Lynch pracuje bez výběru vinný – nevinný, všechno jedno, zatímco ti praví většinou vyváznou a často dokonce bez povšimnují.

Pravdomluvny
18. 1. 2024 21:24
Odpovědět  Albi

Víme,kdo nás ničí……a ty by opakování roku 1419 minout nemělo.

Pravdomluvny
18. 1. 2024 06:52
Ohodnotit příspěvek :
     

NATO bylo,je bude vždycky TERORISTICKÉ!!!!!!!🤮

Ladislav 💤
18. 1. 2024 15:29
Odpovědět  Pravdomluvny

👍a do tohoto hnoje jsme vlezli dobrovolně! Odporný hnus!
Ať žije nikým neporažené a hrdé Rusko!🇷🇺

Gales
18. 1. 2024 16:44
Odpovědět  Ladislav 💤

Do největšího vojenského cvičení NATO od studené války, které začne příští týden, se zapojí až 90 tisíc vojáků ze všech států aliance a Švédska. V Bruselu to ve čtvrtek oznámil jeden z nejvyšších velitelů NATO Chris Cavoli. Cvičení ponese název Steadfast Defender (Pevný obránce) a potrvá až do května. Západní státy zároveň musí zásadně změnit způsob, jakým pomáhají Ruskem napadené Ukrajině, řekl šéf aliančního vojenského výboru Rob Bauer.

Pravdomluvny
18. 1. 2024 21:25
Odpovědět  Gales

Cvičit můžou,to jediný jim zbývá,clownům ze záchodu 🤡

Vlado71
19. 1. 2024 12:33
Odpovědět  Gales

Akoze fakt dobry napad sustredit 90,000 vojakov na jednom mieste … to asi aby (v pripade ked nieco vypukne) Rusi usetrili hlavice, ze? Lebo ja by som 9 nepriatelskych divizii na hraniciach Ruska povazoval za jasnu provokaciu.

Gales
19. 1. 2024 18:24
Odpovědět  Vlado71

Mám takové podezření že ne všechny dodané zbraně jsou na Ukrajině. Podle mně asi půlka bude zašita v nějakým skladě a bude použita v útoku na Rusko. Jestli k němu dojde.

Pravdomluvny
18. 1. 2024 21:23
Odpovědět  Ladislav 💤

Dobrovolně povinně 🤮😡

18. 1. 2024 09:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak se na ně musí na ty Nácky zloděje a vrahy…v Chomutově to vzali od podlahy…
novinkycz/clanek/krimi-hasici-celou-noc-bojovali-s-pozarem-v-nakupnim-komplexu-v-chomutove-40457686
A pokračovat národe…Kaufland,Billa,Penny…Parlament…Senát…Noviky…Seznam…ČT…
Práce máš ještě spoustu,než ten mor vyhubíš. Národe.

18. 1. 2024 09:13
Odpovědět  Veny232

Já pokaždé vidím ty postavičky v budovatelských strategiích…jak mávají těma ručičkama ,když máš málo chleba…
No a je jich pořád víc a víc a víc…a nakonec ti zapálí hrad 😀
A vždycky si říkám…to ta hovada u moci nikdy nehráli ani tuhle základní dětskou hru? 😀

Gales
18. 1. 2024 14:55
Odpovědět  Veny232

Onehdá se hekři nabourali do webu ministerstva vnitra a nešel ani pokec 24.Ostatní weby fungovali. majitele pokecu nedohledáš. Závěr si udělej sám.

Slovan
18. 1. 2024 18:17
Odpovědět  Gales

Teď snad zase nešl od pondělka PP. A k tomu dohledávání, když je někdo někde přihláčen na Kaimanech, tak se to hůře hledá.

Gales
19. 1. 2024 13:10
Odpovědět  Slovan

 Abychom to ustáli nejen prakticky, ale i ekonomicky, poprosím vás o zvážení malého příspěvku na uhrazení výše popsaných IT prací. Opravdu to nejsou stovky, ani tisíce korun. Je to více. To je pro naši maličkou redakci celkem dosti zásadní rána. Proto vám budeme velmi vděční za každý malý příspěvek na účet: 4221012329/0800, (pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
18. 1. 2024 18:16
Odpovědět  Veny232

👍Jo, vyhubíš Sarinem a Cyklon B!

Albi
18. 1. 2024 20:33
Odpovědět  Ladislav 💤

A koho? Personál, nakupující? Nebo koho vlastně myslíte?
Vlastníci se tam přece nevyskytují, nikdy nevyskytovali a ani nebudou Na to “mají lidi” a takové lidi snadno nahradí jinými.
.
Nemohli byste vy všichni nadšenci nejdřív myslet a teprve potom psát?

Albi
18. 1. 2024 20:27
Odpovědět  Veny232

Kaufland, Billa, Penny – a koho tím potrestali? Myslíš, že tam chodí stát frointu na slevy vláda, ministři, poslanci? Nebo že manažeři těch řetězců tím zkrachují … zas si to odnesou chudí a nejchudší.
To je tedy ukázková spravedlnost, o úrvoni myšlení nemluvíc! Ani schvalování a radost z “akce” není v tomto případě na místě.

JoFa
18. 1. 2024 09:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Urobil som tu nedávno nejaké predpovede a niečo sa už plní. Tvrdil som, že Izrael príde o podporu USA a dnes som si to prečítal od M. Svatoša citujem z článku: “Administrativa Bílého domu včera těsně před výpravou ministra zahraničí Blinkena do Tel-Avivu začala překvapivě různými polooficiálním i oficiálními kanály šířit, že Biden už má Netanjahua plné zuby, a pokud Netanjahu rychle nepřijme arabské podmínky na mír, včetně uznání Palestiny, Washington je připraven jej nechat svrhnout, a diplomaté USA, a různí jejich poslíčci, na tom v Izraeli už začali pracovat.”
celý článok tu: https://cz24.news/usa-srazeny-na-kolena-prujezd-panamskym-kanalem-omezen-hutiove-triumfuji-putin-uz-formuje-africkou-armadu-washington-vyhrozuje-izraeli/

Gales
18. 1. 2024 14:57
Odpovědět  JoFa

Holt došly klepáky a tak musí udělat z nouze ctnost.

Boomer
19. 1. 2024 11:28
Odpovědět  JoFa

.. no, jen aby se nepřepočítali, v současné situaci je taky možné, že by v Izraeli mohla vzniknout vládnoucí koalice s ještě tvrdšími postoji, než je ta stávající…

JoFa
19. 1. 2024 16:46
Odpovědět  Boomer

Ale už som tu písal, že jediná vojna ktorú momentálne môže USA vyhrať je tá s Izraelom. Ak by sa stalo ako píšete, tak to určite nebude proti záujmom USA. Koniec tohoto priateľstva by malo fatálne následky pre Izrael.

JoFa
19. 1. 2024 16:50
Odpovědět  JoFa

Písal som o zostrelenom Ruskom lietadle a boli to UK. Nuž anglickí lordi satanizmu si pekne zavarili. Anglicko bude zato hladovať, už sa to valí.. https://www.hlavnespravy.sk/rusi-vyzenu-britskych-rybarov-z-barentsovho-mora/3378742

18. 1. 2024 09:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Další Sérešův spolek…Satan se rád vysmívá těm co zničil…
Pedofilům tu rozdávají podmínky…a pak si po letech pro radost nahrávají své zničené oběti…
Vedou jejich evidence…a zaměstnávají stejné uchyláky…co jim tvrdí že se vlastně nic nestalo…
A včas to nahlásí na příslušná místa…kdyby se chtěla nějaká obět náhodou pomstít…nebo mluvila o nějakém vysoce postaveném papalášském praseti….
Tohle už známe z Ameriky…
Jak se to tváří humálně a má to líbivé kecy a dobrou reklamu….bacha na to.
Jako Člověk v Plísni…Vrazi bez hranic…jejichž specializací jsou kulomety v mouce a barevné revoluce…
Tak Chazaři pracují…teroristy do nemocnic a do školek…naženou…
Pod nevynný štít a líbivé humanitární kecy,schovají jakoukolu genocidu…

novinkycz/clanek/zena-zdravi-v-cesku-vzniklo-prvni-centrum-pro-obeti-sexualniho-nasili-40457531

Burák
18. 1. 2024 10:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejhorší je, že na to naprostá většina lidí kašle. Mnohokrát jsem slyšel argumenty typu …nechceme žít v zemljance, ať se odstěhuji do Ruska atd. Mnoho lidí si prostě uvědomuje, co se přibližně děje ale zavírají nad tím minimálně oči, někteří to dokonce otevřeně schvalují s tím, že na východě žijí podlidi ( že by fašismus?). Krátce a jasně. Je jim jasné, že západní styl jejich života bude pokračovat pouze, když jim to bude platit východ. A oni tak chtějí žít i když ten život stojí krev těch tzv podlidí. A je jim to vážně fuk, hlavně když zůstane vše tak, jak si zvykli.

Pavel z Moravy.
18. 1. 2024 10:24
Odpovědět  Burák

No jo, zhnědlo to zhnědlo. To se ale dalo čekat s výchovou zlatíček.

Gales
18. 1. 2024 11:59
Odpovědět  Pavel z Moravy.
Slovan
18. 1. 2024 18:13
Odpovědět  Gales

Je to bylo pěkné, chlapec se zachoval, tak jako já už tolikrát. Jó to byla nádhera, ti ho hnali a přitom si zpívali, všichni, čeledíni, nádeníci, jó to byla panečju nádhera…..😊😋🙋‍♂️

Tupý hulvát
18. 1. 2024 10:15
Ohodnotit příspěvek :
     

“NATO pod vedením USA, vytvořená jako obranná aliance proti možné agresi ze strany SSSR”
To myslí autor ten SSSR,který chtěly USA se syčákem Churchillem hned po 2.sv. NAPADNOUT a v plánech jim zabránily jad.zbraně v SSSR ?

Tupý hulvát
18. 1. 2024 14:36
Odpovědět  scipio

Proč si myslíte,že ty PLÁNY na zničení sovětů byly ukončeny “zaříznutím”nějakého prezidentíka?Snahu o využití jakékoli příležitosti ke zničení státu,který V PRAXI provedl znárodnění,tedy sebral boháčům majetek a snažil se ho spravedlivě rozdělit nemohlo zastavit nic než strach.Ta hrůza,že i jim by mohl někdo něco sebrat,byla tak obrovská,že by využili jakékoli příležitosti k útoku.Teprve strach z jaderné odvety ty parchanty na čas uklidnil.Jak je vidět v současné době,ty plány neusnuly nikdy.

Albi
18. 1. 2024 20:51
Odpovědět  Tupý hulvát

Nu – on tam byl ještě jeden a v té chvíli důležitější moment.
Druhá světová skončila v květnu v Evropě, ale ta v Pacidiku až začátkem srpna kapitulací Japonska

A Západ nutně potřeboval, aby Rudá armáda na východě Asie Japonce dostaterčně “zaměstnala” a poskytla tak US armádě potřebný čas k dokončení.
A Stalin promptně vyhověl.!!!

Podobně jako urychleně uspíšil svou ofenzívu, když Ami krachovala fronta v Ardenách!

A to KoZa asi dodnes klasifikuje jako “nespolehlivého spojence”.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
19. 1. 2024 13:53
Odpovědět  Albi

.. ve sňatcích z rozumu se na sentiment nehraje! Ale těch rozvodů potom…

Tupý hulvát
19. 1. 2024 07:41
Odpovědět  scipio

Je s podivem,že jako autor vůbec nechápete smysl toho co píši.Ty plány tu byly,jsou a budou,jediná obrana je tu verbež VYDĚSIT.

Pavel z Moravy.
18. 1. 2024 10:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Tady v bývalé východní Evropě je vymalováno. Většina populace již mozkovny nevlastní. A bez vlastní důstojnosti je tento lid odsouzen k otrokárně pro západní páníčky. Co si lid v 89 zvolil, to má. Ámen.

jiří
18. 1. 2024 11:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Potvrzeno. Lloyd Austin byl zabit na Ukrajině. https://tadesco.substack.com/p/bile-klobouky-potvrzuji-ze-lloyd

Ladislav 💤
18. 1. 2024 18:19
Odpovědět  jiří

👍Bravo Rusové!

Gales
18. 1. 2024 11:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejvyšší čas aby se Ukrajinci chopili moci ve vlastní zemi a začali si sami vládnout.Jinak budou zneužiti do vlastního konce.Pšontci by neměli nechat dějiny tvořit cizáky v jejich prospěch. Doba nesmí překročit kontrolovaný konflikt,jinak jsme všichni v háji.Urnovém.

Jura S
18. 1. 2024 15:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Politika “ZELOPIČÍ” už je sama o sobe o postavení všech “představitelů!” před popravčí čety…. DŘÍVE- bydlení a energie zcela nepodstatné náklady života – 10-15%… a přitom to bylo ze stejných elektráren jako dnes, OPICE jako Havel, Klaus, ba i Zeman nepostavili jako prezidenti a předsedové vlády NIC…. Dneska se každý důchodce na dědině jen třese, jak zaplatí energie ….jinak špagát a půda…. A vše jde šmelinářům a prasečím fondům DEEPSTATE…..

jiří
18. 1. 2024 17:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko včera v Kaliningradu vyzkoušelo elektronický boj, v jehož důsledku zůstala téměř polovina Polska a Suwalského koridoru bez GPS, píší polská média.
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/rusko-vcera-masivne-narusilo-fungovani-gps-v-polsku/

Ladislav 💤
18. 1. 2024 18:22
Odpovědět  jiří

👍no nejsou to frajeři v tom Kaliningradu? Jsou!

Pravdomluvny
18. 1. 2024 21:29
Odpovědět  jiří

A bude hůř 😅

Boomer
19. 1. 2024 14:00
Odpovědět  jiří

.. v těch místech je už nějaký čas avizováno letošní cvičení cca.90 000 knechtů NATO, tudíž pokud je zpráva o blokaci GPS pravdivá, asi někomu přibylo vrásek.
Něco jako milé pozvání.. tož přijďte někdy k nám, my k vám taky nelezeme!