politika

USA zaslaly Rusku písemnou odpověď na návrhy bezpečnostních záruk

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov již dříve uvedl, že Rusko nezveřejní odpověď USA, pokud bude taková žádost vznesena.

MOSKVA, 26. ledna. /TASS/. 

Americký velvyslanec v Moskvě John Sullivan předal ve středu na schůzce s náměstkem ruského ministra zahraničí Alexandrem Gruškem písemnou odpověď Washingtonu na ruský návrh bilaterální smlouvy o bezpečnostních zárukách.

“Vedoucí americké diplomatické mise během jednání předal písemnou odpověď americké administrativy na návrh bilaterální smlouvy o bezpečnostních zárukách, který dříve předložila ruská strana,” uvedlo ruské ministerstvo zahraničí v prohlášení.

Setkání se uskutečnilo na žádost velvyslance USA.

Americký velvyslanec v Moskvě John Sullivan navštívil ruské ministerstvo zahraničí. O tom, že Spojené státy daly Rusku písemnou odpověď, dříve na Twitteru informovala novinářka agentury Bloomberg Jennifer Jacobsová. “Písemná odpověď USA Rusku již byla předána,” řekla.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov během jednání vlády během plenárního zasedání Státní dumy řekl, že Rusko nezveřejní reakci USA ohledně bezpečnostních záruk pokud bude taková žádost vznesena. 

Zároveň poznamenal, že podstata a obsah reakce Washingtonu bude sdělena veřejnosti.

Ruské ministerstvo zahraničí 17. prosince loňského roku zveřejnilo ruský návrh dohod o bezpečnostních zárukách, které Moskva očekává od Washingtonu a NATO. Dvě dohody – se Spojenými státy a členy aliance – znamenají mimo jiné odmítnutí rozšiřování NATO na východ, včetně odmítnutí přijmout do něj Ukrajinu a také zavedení omezení na nasazení útočných zbraní, zejména jaderných.

https://bit.ly/3u18rAM

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
osiris
26. 1. 2022 20:22

Jenom šaškárna. Snad Rusové nečekali, že by z Mordoru mohlo vypadnou něco pozitivního.
Rusko připomíná stydlivého, ostýchavého člověka, který se z nějakého nevysvětlitelného důvodu ocitl na swingers party a dělá, že všechny ty prasárny okolo nevidí a snaží se vystupovat maximálně decentně, aby se náhodou někoho nedotkl.
Dneska Lavrov odpověděl na návrh strany Jednotné Rusko, které požadovalo, aby Rusko začalo dodávat na Donbas zbraně, že je za každou cenu nutné dodržovat Minské dohody. To je směšné, když Mordor a jeho poskoci z druhé strany lifrují fašounům hory zbraní.

Bengal
27. 1. 2022 14:51

Polsko je 51. státem USA, Česká republika je 52. státem USA a Slovensko se v poslední době stalo regulérně 53. státem americké unie,VELICE KRÁSNĚ A HLAVNĚ PRAVDIVĚ NAPSÁNO!!!
ČESKÝ NÁROD S POLITIKY MAJÍ SPOLEČNÉ JEN JEDNO-PŘI VOLBÁCH SE LIDÉ NECHAJÍ OPÍT ROHLÍKEM.