USA vznesly protest proti rozmístění raket ruského námořnictva ve Venezuele a na Kubě

Vojenské vedení Spojených států (Pentagon) vzneslo protest na adresu Ruska. 

Důvodem další nespokojenosti USA je vytvoření základen ruského námořnictva ve Venezuele a na Kubě, což znamená nasazení raketových systémů [zaměřených na Spojené státy].

Ruské vojenské základny

Vytvoření základny ponorkové flotily [přirozeně Ruska] ve Venezuele oficiálně oznámil náměstek ministra obrany Ruska Nikolaj Pankov. Stalo se to během projevu zástupců moskevského regionu před Státní dumou.

Dohody o umístění ruské námořní základny na Kubě bylo dosaženo během oficiální návštěvy vrchního velitele námořnictva Ruska Nikolaje Evmenova letos v zimě. V rámci dosažených dohod námořní skupiny Severní flotily Ruské federace již dvakrát provedly manévry poblíž Ostrova Svobody.

Klíčovým bodem v obou případech je rozmístění ruských raket na základnách a lodích [na těchto základnách] v Latinské Americe. Jedná se zejména o hypersonické systémy, které USA dnes nedokáží odrazit.

Americký protest

Takzvaní „partneři“ Ruska jsou s výše uvedenou skutečností velmi nespokojeni. 

Poznámka – pro většinu domácích i západních vojenských odborníků je rozmístění ruských námořních základen s raketami ve Venezuele a na Kubě reakcí na americké rozmístění nových raket v Evropě.

Pentagon, vedený Markem Esperem, vyžaduje od Ruska zrušení těchto dohod – tj. stáhnout vše, co již mohlo být rozmístěno, odstranit všechny raketové systémy ze západní polokoule.

Poznámka – nechcete nejprve odstranit své z Evropy?

Navíc, v uvedeném protestu, sám Esper řekl, že Amerika si vyhrazuje právo zahájit preventivní raketový úder na tato ruská vojenská zařízení. Dobře, zkuste to – podle nově schválené vojenské doktríny Ruské federace bude okamžitě následovat odvetný raketový úder.

Na závěr, moudrost od stalinisty:

Z místa základen námořních sil RF na Kubě je doba doletu „Kalibrů“ do USA – méně než 4 minuty, „Zirkonů“ – méně než dvě minuty. Ponorky z Venezuely mohou zaujmout libovolné vhodné postavení, což ještě zkrátí tuto dobu. Chcete mluvit o „právu raketového úderu“?

https://bit.ly/3j2JRrd

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dan
14. 7. 2020 08:59
Ohodnotit příspěvek :
     

To je hrozný, co si to ti rusáci dovolují!!!

Anonymní jméno komentáře
14. 7. 2020 10:41
Odpovědět  Dan

A čo si dovoľujú Amíci Raketové základne majú po celom svete to ti nevadí

Dan
14. 7. 2020 17:47

…. já to myslel ironicky

Karel Darek
14. 7. 2020 19:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. A kdo seje vítr, sklízí bouři. Dobře jim tak, US supům.