politika

USA vyzvaly Rusko, aby stáhlo vojáky z ukrajinských hranic … představme si to naopak

Rusko by mělo zmírnit napětí kolem ukrajinských hranic. Uvedl to šéf amerického ministerstva zahraničí Anthony Blinken 2. prosince při jednání s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem. 

„Nyní je Rusko odpovědné za deeskalaci současného napětí snížením koncentrace vojáků, jejich navrácením na místa trvalého nasazení, zabráněním dalšímu zastrašování Ukrajiny a pokusům o její destabilizaci,“ řekl Blinken.

https://rus.ozodi.org/a/31591816.html

Spojené státy jsou znepokojeny přítomností ruských jednotek u hranic s Ukrajinou. Oznámil to 2. prosince šéf Pentagonu Lloyd Austin během tiskové konference v Soulu.

“Máme obavy z přítomnosti ruských jednotek poblíž hranic s Ukrajinou,” řekl.

Austin navíc vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina, aby byl „otevřenější“ , pracoval na řešení problémů a „snižoval teplotu v regionu“.

https://regnum.ru/news/polit/3439086.html

CNN se dozvěděla o amerických plánech poslat zbraně na Ukrajinu kvůli ruské „invazi“

Bidenova administrativa hodlá poslat Ukrajině protitankové systémy Javelin, minomety, přenosné systémy protivzdušné obrany Stinger a vrtulníky Mi-17 zakoupené z Ruska, zjistila CNN.

Na Ukrajinu mohou také přijet američtí vojenští poradci.

https://www.rbc.ru/politics/23/11/2021/619c285c9a7947e4f9f20b7d

…. a teď pro zvýraznění absurdity si představme hypotetickou, opačnou situaci.

Rusko požaduje stažení amerických jednotek od hranic s Mexikem

Vasilij Veresk

Ruské ministerstvo zahraničí varovalo Mezinárodní společenství před agresivními přesuny amerických jednotek poblíž americko-mexické hranice. 

„… Nevyprovokovaný nárůst vojenského uskupení USA poblíž hranic s Mexikem svědčí o agresivních plánech Spojených států amerických ve vztahu k jejich sousedovi,“ uvádí zpráva. „Rusko je extrémně znepokojeno chováním Spojených států amerických, které ohrožují světovou stabilitu.“ 

Americký ministr obrany Lloyd J. Austin vehementně popírá jakýkoli záměr použít vojenskou sílu k vyřešení dlouhotrvajícího mexicko-amerického konfliktu.  

– To je naše země, – vysvětluje šéf Pentagonu, – To jsou naše jednotky. Nikdo by se neměl zajímat o to, co a jak dělá americký voják na svém vlastním území. 

Situaci komentoval i zástupce Ministerstva obrany Ruské federace armádní generál Pavel Endelev. 

– Vývoj situace bedlivě sledujeme. Naši mexičtí přátelé nebudou muset čelit brutální americké armádě jeden na jednoho. Již nyní, na první žádost, jsme připraveni vyslat do Mexika vojenskou pomoc ve formě protiletadlových komplexů Igla-M a ATGM Corset-S, – řekl P. Endelev.

https://bit.ly/31pjMhQ

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
4. 12. 2021 01:49
Ohodnotit příspěvek :
     

No, jediná diplomatická odpověď v tomto případě je: Polib si prd*l, šašku!