politika

USA vyhrožují Bolsonarovi kvůli možnému „útoku na Capitol“ v Brazílii

Bývalý americký konzul v Rio de Janeiru Scott Hamilton zdůraznil, že jakýkoli pokus brazilského prezidenta Jaira Bolsonara podkopat nadcházející volby bude potrestán mnohostrannými sankcemi.  Oznámil to v článku publikace “O Globo”. 

Americký konzul v Rio de Janeiru v letech 2018 až 2021 uvedl, že Bolsonarova snaha o šíření dezinformací a útok na elektronický volební systém je součástí jeho plánu před volbami v říjnu 2022.

“Záměry brazilského prezidenta jsou jasné a nebezpečné – podkopat důvěryhodnost volebního systému a připravit půdu pro odmítnutí výsledků hlasování,” řekl Hamilton.

Diplomat napsal, že „byl svědkem toho, jak se Bolsonaro a jeho příznivci snažili podkopat důvěryhodnost demokratického systému v Brazílii“. Hlava státu se podle jeho slov „považuje za božího posla, který zachrání Brazílii před komunismem“. Bývalý konzul to nazval „mesiášskou vizí“. 

“Spojené státy by měly dát prezidentovi Bolsonarovi jasně najevo, že pokus o zasahování do volebního procesu v Brazílii bude důvodem pro uvalení represivních sankcí velkou skupinou zemí proti všem účastníkům”.

Již dříve brazilští a američtí experti a občanské organizace zaslali administrativě Joea Bidena  dokumentaci, ve které varovali před možným opakováním scénáře útoku na Capitol v Brazílii.

Hamiltonův článek by mohl zkomplikovat vztahy mezi Brazílií a Washingtonem nehledě na snahu USA o navázání bilaterálních vztahů uprostřed neshod ohledně ukrajinského konfliktu a protiruských sankcí. 

https://bit.ly/3MMjkwD

sdíletj na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
1. 5. 2022 23:40
Ohodnotit příspěvek :
     

To jsou obavy. Mnozí znají ty poslední křišťálově čisté volby v USA. Až přechází zrak.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Evžen
2. 5. 2022 07:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Jeden bysi mohl myslet že USA se cítí být banánovou republikou…!

Jarda
2. 5. 2022 07:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže už zasahují do voleb v Brazílii.

Frank
2. 5. 2022 08:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Podkopávat volby se můžou jedině v USA. Amíci jsou neskuteční šašci a ani o tom nevědí.

vlastisl
2. 5. 2022 09:53
Ohodnotit příspěvek :
     

A kdopak nam podkopal volby v česku a co bude kdyby se podvodníkům povedlo korenspondeční hlasování ? To bude smradu !

zdena
2. 5. 2022 10:33
Ohodnotit příspěvek :
     

to je tedy nestoudnost, takhle vyhrožovat a zastrašovat úplně otevřeně a veřejně…. amíci už nemají vůbec žádnéízábrany a potřebu se nějak za něco skrýt… to je tedy už jen zoufalství, když nedbají už ani na formální dekorum….

2. 5. 2022 10:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Bravo ušáci! To by bylo, abyste Brazílii nedokopali do budoucího, už se rýsujícího, euroasijského bloku! Predikce – Dva bloky: Euroatlantický a Euroasijský, kde bude Federace v budoucnosti přirozeným kulturně-civilizačním mostem mezi Asií a Evropou. Sice vytrvale strkáme Federaci mezi “asijské hordy”, jenže nejlidnatějším státem Evropy je evropská část Federace – která Federace jako taková je zároveň největším státem Asie s největšími přírodními zdroji na této planetě. Později pravděpodobně vznikne, odštěpením z euroasijského bloku, ještě transpacifický blok zahrnující střední a jižní Ameriku plus Afriku. P.S. Jen názor.

Jana Nov
2. 5. 2022 13:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Útok na elektronický volební systém. V takovém systému se dá dost dobře švindlovat, že. A komu se to nelíbí,tomu amíci vyhrožují. Cizí zemi. Co je jim do toho? Dříve či později takové volební systémy dorazí i k nám, jako všechno z USA. Záleží na tom,jakou budeme mít vládu.

PENNYS
2. 5. 2022 13:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Rovnost šíření informací! Právo na odpor. Profesor Gerloch BOJUJE ZA SVOBODU PROJEVU!!! p.richetský +zdechovský a pětikolka ho bude muset oddělat!! jak je to jejich zvykem!! TO JE PŘECI PRO TUTO VLÁDU NEPŘÍPUSTNÉ PRAVDU MÁ JEN” FYJALOVÁ VLÁDA!

PepeAlex
2. 5. 2022 17:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Pakáž deep state,morální odpad