historiepolitika

USA utratily za 20 let 6 bilionů dolarů, aby zabily téměř milion lidí

Přiznání:
USA utratily za 20 let 6 bilionů dolarů, aby zabily téměř milion lidí.

Pokud by tato informace publikovaná v amerických médiích byla z ruských zdrojů, okamžitě by ji nazvali «fake-news»  nebo «highly likely Russian propaganda».

Ale dveře tohoto Augiášova chlévu americké vojenské politiky čtenářům „exkluzivního národa“ (jak Barack Obama ve své době nazýval Američany) otevřel přední americký časopis „Newsweek“.

A co si to přečetli Američané na stránkách jednoho z nejuznávanějších a nejvlivnějších časopisů? 

«Newsweek», «Time» – to jsou pilíře americké žurnalistiky. Podle jejich publikací, pokud se nemýlím i studenti studují. Zdá se, že nastal čas, aby se i američtí studenti naučili tento druh znalostí o své vlastní zemi.

Proč? Ano, protože ve Státech jsou peníze důležitou, ne-li hlavní hodnotou. 

A zde šest bilionů dolarů obešlo americké občany, kteří v souladu se svou vlastní Ústavou  (Section. 8)  –  přes práva delegovaná na Kongres,  jsou oprávněni: .. «To declare War, grant Letters of Marque and Reprisal, and make Rules concerning Captures on Land and Water». 

Takže – vyhlásit válku, podporovat pirátství, povolení k odvetným opatřením, k represáliím, pravidla pro zachycení trofejí na zemi i na vodě (loupež je legalizována otevřeným ústavním textem).

Takže je ještě někdo překvapen zvyky Yankee – jednají přeci podle norem své Ústavy. Ne?

Citovaná část americké ústavy je sama o sobě velmi indikativní. Přečtěte si to – je publikovaná.

Nyní otázka:
„Komu vyhlásil Kongres válku od začátku roku 2001?“

Odpověď:  
Kongres USA nevyhlásil válku nikomu od roku 2001.

A potom… na jakém základě se utratilo 6 bilionů dolarů z americké pokladny?

V roce 2003 napadli Irák bez povolení Kongresu … 

Libyi bombardovali bez povolení Kongresu …

Již byla publikována tato zpověď bývalého velitele sil NATO v Evropě generála Wesley Clarka ve vysílání «Voice of America». Je překvapující, že mnozí o tom slyší poprvé.

Věnujte pozornost detailu řeči (text v RJ) generála Clarka:

«Od 11. září 2001 uplynulo 10 dní … »

Ale strategické operace se však neplánují tak rychle. To znamená potvrzení toho, že 11/09/2001 bylo monstrózní představení s mnoha oběťmi, jen aby «si vzali» (jak tvrdí Newsweek) 6 (šest) bilionů dolarů
z „americké pokladny“ na války, které jak se ukazuje, stály životy téměř 500 000 (půl milionu) lidí, nebo dokonce více!

Pojďme to projít popořádku.

Yankeeové dorazili do Afghánistánu na konci roku 2001 – ano, Rada bezpečnosti OSN dočasně povolila takovou „vojenskou misi“ na dobu šesti měsíců, ale … ne Kongres USA….

Pak Yankee vytáhli „hororové příběhy bin Ládin.“ A hledali ho – ne ve známé nemocnici na Blízkém východě „pod kontrolou CIA“, o čem si později cvrlikali i vrabci na střeše, ale právě v afghánských horách Tora Bora …

A pak tuto „operaci“ v OSN svěřili  – tomu nebudete věřit – velení NATO. A dokonce, několik let po „smrti Bin Ladina v hlubinách moře“, v OSN neměli námitky na adresu NATO, i když otázka se nabízela:

„Co dělá NATO v Afghánistánu po „vítězství nad bin Ládinem?“ 

Zároveň bezpečně zapomněli na „šestiměsíční mandát OSN z roku 2001“. 
Tak taková je „paměť“ mezinárodního společenství …

A „Newsweek“ vydává ohromující článek s názvem «U.S. Has Spent Six Trillion Dollars on Wars That Killed Half a Million People Since 9/11, Report Says» – „Spojené státy utratily šest bilionů dolarů, aby zabily půl milionu lidí po 11. září 2001.“

Autor recenze této zprávy Tom O’Connor, napsal následující: 

“- Spojené státy utratily asi 6 bilionů dolarů na války, které po útocích z 11. září přímo zabily asi 500 000 lidí.”

„- Watsonův institut pro mezinárodní a veřejné vztahy na Brownově univerzitě zveřejnil svou zprávu „Náklady na válku“ a jejich výpočet ukázal:

«Spojené státy utratily přibližně 5,9 bilionu dolarů na války proti terorismu k fiskálnímu roku 2019, včetně přímých nákladů na válku a souvisejících s válkou, jakož i závazků pro budoucí výdaje po 11. září 2001 pro válečné veterány». 

(«The United States has appropriated and is obligated to spend an estimated $5.9 trillion (in current dollars) 
on the war on terror through Fiscal Year 2019, including direct war and war-related spending and obligations for future spending on post 9/11/2001 war veterans».)            

Konečně „vyplavala na povrch“ skutečná suma amerických výdajů na války po celém světě počínaje 11. zářím 2001 = 5,9 bilionu dolarů.

“Je lepší, aby společnost byla informována zvýšením transparentnosti a vypracováním komplexní strategie pro ukončení válek a řešení dalších naléhavých priorit národní bezpečnosti,” uvádí se ve zprávě.

Dále se uvádí, že:
«USA provádějí vojenské aktivity v oblasti boje proti terorismu v 76 zemích, což je asi 39% zemí světa»

A tyto operace «byly doprovázeny porušováním lidských práv a občanských svobod».

Podle vědců z Watsonova institutu bylo „po 11. září 2001 zabito ve válkách Spojených států mezi 480 000 a
507 000 lidí v Iráku, Afghánistánu a Pákistánu“. 

A toto číslo „nezahrnuje více než 500 000 úmrtí v důsledku syrské války od roku 2011.“

Stačí jen sčítat čísla, která cituje Watsonův institut. Takže v důsledku amerických vojenských operací zemřelo od 11. září 2001 již 1 milion lidí….. Jeden milion hrobů!

A dále:
„Celková ztráta Spojených států na životech během aktivit v Afghánistánu, Iráku a Pákistánu činila 6 951 vojenského personálu, 21 civilistů a 7 820 jiné ztráty… Ačkoli víme, kolik amerických vojáků zemřelo, většina dalších obětí je nejistá. Opravdu, nikdy nebudeme znát celkový počet obětí v těchto válkách,“ uvedl Watsonův institut ve svém prohlášení.

“Newsweek” žádá o pomoc při prokázání těchto údajů samotného prezidenta USA Donalda Trumpa:

“Prezident Donald Trump v rozhovoru pro  CNBC odhadl, že:
“na Blízkém východě jsme utratili 7 bilionů dolarů.” 

Faktem je, že se začal ptát nejen Newsweek , ale také Watsonův institut Brownovy University, a nyní… komu stojí za to připomínat tato přiznání. K čemu to mělo být?

A co je nejdůležitější – čísla jsou působivá. 

Rakví po amerických kampaních – je nepočítaně.

Peníze, obrovské peníze – 6-7 bilionů dolarů – Pentagon utratil za válku a smrt. A to je ozvučeno.

Ztráty Spojených států – oproti milionu místních zabitých – několik tisíc… za téměř 20 let. USA v tom mlží a žonglují s číslem?… Možná. Ale ne každý voják US Army  je dnes americkým občanem –  lidé z jiných zemí bojují a umírají za vlastnictví green-card (zelené karty) .

Kdo je zodpovědný za genocidu na Blízkém východě, je jasné. V Haagu se však tyto případy posuzovat nebudou …

Sergej Filatov
https://cont.ws/@serfilatov/1506983

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
24. 11. 2019 10:08

TOP článek ?
___________________________________________________________
Madeleine Albright: Rychlé zúčtování

Fandům Člověka v tísni, příznivcům téhle super dámy a dalším podobným se tohle video nebude líbit. Rychle zúčtování nabízí rychlý přehled, který ukazuje, proč jí mnoho lidí prostě nemůže přijít na jméno. Je to člověk, který znásilnil válku pro své zisky. Je to člověk, který poučuje Trumpa o rasismu, sama však nesnáší Srby. Madeleine Albright je česká reprezentace nejhoršího odpadu světové politiky a válečného zločinu. Musíme to připomínat neustále.
https://www.youtube.com/watch?v=Elt7MYJx0rA