USA: Úplné fiasko. Cvičení simulující válku proti Číně selhává

Po neúspěchu ve cvičení simulujícím vojenský střet mezi USA a Čínou Amerika mění strategii potenciálního konfliktu s Čínou. Metody používané americkou armádou za posledních 20 let nefungovaly proti tak silným protivníkům, jako je ČLR nebo Rusko.

Podle vydání “Insider” takové prohlášení učinil zástupce vedoucího náčelníků štábů USA John Hayten během svého projevu v Institutu pro rozvíjející se technologie.

Americký generál John Hayten vyzval k urychlení modernizace ozbrojených sil po neúspěchu simulované vojenské operace.

Americký vojenský velitel poznamenal, že cvičení konaná na konci loňského roku „nešťastně selhala“ a utrpěla fiasko. Stalo se tak kvůli skutečnosti, že podmíněný protivník, který výborně studoval strategii a taktiku akcí ozbrojených sil USA, jednal s předstihem a zvítězil.

Agresivní rudý tým, který studoval USA posledních 20 let, nás předstihl – prohlásil generál.

Podle Haytena jsou vojenské operace USA v Číně a Rusku zkoumány velmi důkladně. Ve skutečném konfliktu tedy bude výsledek stejný. To nutí americkou armádu zásadně změnit svůj přístup.

Jak poznamenala média, Hayten nazval novou strategii „rozšířeným manévrováním”. Poskytuje změnu v postojích k logistice, koordinaci střelby, velení a řízení a také „vytvoření informační výhody“.

Výsledky manévrů přiměly Pentagon přemýšlet o změně strategie boje. Podle “Stars and Stripes”, Hayten také řekl, že šance USA na úspěch ve skutečné konfrontaci s protivníkem, jakým je Čína, „rychle klesá“. Generál vyslovil řadu „ambiciózních požadavků“ na zlepšení vojenské síly USA a dodal, že předcházení válce s Ruskem a Čínou údajně závisí na tom, jak jsou na ni Američané připraveni.

https://bit.ly/375Q1C7

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
30. 7. 2021 14:47

No to jsme to dopracovali jako svět… místo toho, aby se politici snažili domluvit, jenom se hádají a vojáci zbrojí a evidentně se jim to zdá pořád málo…. takže na mír se asi nechystají…. jako by si nikdo z nich neviděl dál než na špičku vlastního nosu…..