politika

USA připravují revoluční scénář pro Moldavsko

O ZASAHOVÁNÍ USA DO VOLEB V MOLDAVSKU

Tisková kancelář Služby vnější rozvědky, Zahraniční zpravodajské služby Ruské federace, 19. října.

Jak řekl ředitel Zahraniční zpravodajské služby Ruské federace Sergej Naryškin:

“Spojené státy pokračují bez okolků v zasahování do vnitřních záležitostí států spřátelených s Moskvou po obvodu ruských hranic. V Bělorusku a Kyrgyzstánu probíhají hrubé pokusy ovlivnit povolební situaci.

Nyní jasně vidíme, že Američané připravují „revoluční“ scénář pro Moldavsko, které v listopadu tohoto roku zvolí prezidenta.  Nejsou spokojeni se současnou hlavou státu I. Dodonem, který udržuje konstruktivní vztahy se zeměmi SNS, včetně Ruska.

Vzhledem k tomu, že šance I. Dodona na výhru jsou největší, nařídilo americké ministerstvo zahraničí svému velvyslanectví v Kišiněvě, aby v případě jeho znovuzvolení předem připravilo opozici, která by v případě jeho znovuzvolení uspořádala masové protesty s požadavkem na zrušení výsledků hlasování.

Americké nevládní organizace a média již vrhají do informačního prostoru falešné informace o plánech úřadů uchýlit se k padělání voleb. Diplomaté z amerického velvyslanectví naléhají na moldavské bezpečnostní úředníky, aby nezasahovali do možných pouličních protestů a okamžitě přešli na „stranu národa“.

Existují informace o přípravách na cestu do Moldavska skupiny amerických specialistů na „barevné revoluce“ s jasnými úkoly.

S politováním konstatujeme, že USA, které tak silně hlásají nepřijatelnost jakýchkoli vnějších zásahů do předvolebního boje v USA, rychle zapomínají na tento postulát, pokud jde o potřebu zajistit oportunistické zájmy Washingtonu v zahraničí. 

V tomto případě takový koncept jako suverenita cizího státu jasně ustupuje do pozadí. 

Skutečně: Amerika především.“

Vedoucí tiskové kanceláře SVR Ruska S.N. Ivanov
19.10.2020
Zdroj: Tisková kancelář SVR Ruska
Служба внешней разведки Российской Федерации

sdíletj na