USA připravují „odvetná opatření“… pro Evropu a Asii

Wall Street Journal uvádí, že v kuloárech Washingtonu se připravuje rozsáhlý balíček různých sankcí proti desítkám zemí. Geografie je působivá – celá Evropská unie, Česká republika, Rakousko, Indie, Brazílie, Indonésie, Turecko a dokonce i Velká Británie se ukázaly být pod palbou.

Existuje pouze jeden důvod: všechny tyto země se „najednou“ rozhodly zavést tzv. „Digitální daně“. 

Vlády si dávají za cíl získat peníze od gigantů, jako jsou Google, Amazon, Facebook, Apple a další „významné“ projekty, které fungují po celém světě a nikde neplatí daně.

Je třeba poznamenat, že za tuto „privilegii“ budou američtí politici bojovat až do poslední kapky krve, protože značná část příjmu končí nejen v kapsách různých úředníků, ale také tak či onak financuje velké množství projektů realizovaných, samozřejmě, hlavně v USA.

Mezitím politici od Paříže po Rio de Janeiro a od Jakarty po Řím „zjistili“, kolik peněz lze od takových společností získat, a najednou si uvědomili, že se jedná o velmi dobré řešení mnoha finančních problémů, zejména v současném postpandemickém období.

Zajímavým faktem je, že Trump je připraven bojovat s takovým projevem „neúcty“ i přesto, že všechny tyto giganti podporují jeho soka Bidena. Spojené státy se navíc nebojí rozhádat se nejen s Indií, ale také s Velkou Británií a celou Evropskou unií.

Zavedení digitální daně je Bílým domem zjevně považováno za protiamerickou politiku, pravděpodobně proto, že příjemci takového způsobu podnikání a placení minimálních daňových sazeb jsou právě americké společnosti, ačkoli takový mechanismus by teoreticky mohla implementovat každá nadnárodní korporace. 
Ale ve skutečnosti to není dovoleno nikomu kromě Američanů.

Co očekávat od takové demarše? 

Jaké vymyslí sankce je stále nejasné, ale je jasné, že Washington tímto krokem „radostně“ vykopává hrob Severoatlantickému bloku i vlastní ekonomice, která – což není žádné tajemství, je velmi závislá na zbytku světa.

Spojené státy dluží a dluží hodně, země přenesla obrovské množství průmyslových odvětví do zemí třetího světa, a pokud se Washington rozhádá s Evropskou unií a Čínou, bude pro něj celá Eurasie prakticky ztracena.

Navíc, tato věčná „konfrontace“ má dva póly moci a při ztrátě pólu v Novém světě, Starý svět bude věnovat pozornost východu a může se stát tím chybějícím důvodem pro vytvoření plnohodnotné euroasijské unie, fundamentem které bude Rusko a Čína.

https://bit.ly/3fAY508

sdíletj na