USA připomínají Rusku a Číně, že jsou extrémně silnou zemí

USA připomínají Rusku a Číně, že jsou extrémně silnou zemí. 

V pondělí to oznámil americký ministr zahraničí Anthony Blinken, uvádí agentura TASS.

„Pro nikoho z nás není žádným tajemstvím, že čínská a ruská vláda mimo jiné veřejně i soukromě tvrdí, že Spojené státy jsou v úpadku, a proto je lepší zaměřit se na jejich autoritářské vidění světa než na naši demokratickou legislativu. Můžeme a připomínáme jim, že jsme stále extrémně silná země,“ řekl Blinken na univerzitě v Marylandu.

Podle jeho názoru je nejlepším způsobem, jak těmto argumentům čelit, investování „seriózních investic právě teď“ do americké infrastruktury. Státní tajemník nazval takové investice „prioritou zahraniční politiky, protože rozšiřují možnosti diplomacie“ Washingtonu. Uvedl, že „Čína každoročně vynakládá na infrastrukturu třikrát více“ než Spojené státy.

„Od toho zda Amerika bude bránit a investovat do vlastních sil doma, závisí, zda zůstaneme silní a přineseme výsledky pro americký lid,“ řekl Blinken.

Zdůraznil také, že se člověk nemůže účastnit mezinárodního obchodu bez investic do vlastní ekonomiky. 

„Soutěžíme v oblasti obchodu. Příliš dlouho jsme si mysleli, že bychom mohli více obchodovat se světem a méně investovat tady doma. Neprospělo to ani naší ekonomice, ani našim pracovníkům, ani naší společnosti,“ uvedl státní tajemník.

Nyní americký Kongres zvažuje plán rozvoje infrastruktury země v hodnotě zhruba 1 bilionu dolarů.  Iniciativa počítá s alokací federálních fondů ve výši 550 miliard dolarů na pět let.

https://bit.ly/2Xe6aE4

sdíletj na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dany
10. 8. 2021 09:30

hnUSAci jsou opravdu v úpadku. Strejda Džou je toho názorným příkladem.

Michal47
10. 8. 2021 09:46

Pindostán může dělat na ruského medvěda a čínského draka bu bu bu jak chce, tím vzbudí jen v obou ministerstvech zahraničních věcí smích nad jejich blbostí a duševní omezeností! Marie Zacharová to jistě s notnou dávkou ironie opět úsměvně okomentuje?! Za více, než mdlý úsměv tento blábol nestojí. Ale vysvětlujte blbcovi, že je blbec, když ten to nemůže, a co je ještě horšího, nechce pochopit?!?

zdena
10. 8. 2021 10:40

Silná země….hmmmm… mají tam bordel, země je rozhádaná, lidi se houfně ozbrojují – včetně důchodců a mají proč, jsou zavalení nekontrolovaným přívalem imigrantů…. zadlužení jsou tak, že to nemá ve světe obdoby …. tak kde je ta jejich síla ? V lgbt armádě s culíčkama a kramflíčkama ? Nebo jen v jejich proslovech? Prst na atomovém tlačítku drží senilní prezident dosazený diskutabilním způsobem…. no , já nevím….no…..