Krize UKRAJINApolitika

USA povolují ukrajinské údery kdekoli za frontovou linií konfliktu

USA povolují ukrajinské údery kdekoli za frontovou linií konfliktu – píše Politico
Oblast, na kterou může Kyjev cílit pomocí zbraní vyrobených v Americe, není omezena na Charkovskou oblast, uvedli představitelé Washingtonu

SOUBOROVÁ FOTOGRAFIE: Armádní taktický raketový systém (ATACMS) vyrobený v USA odpalující raketu. © AFP / Sbor náčelníků štábů Jižní Koreje
USA povolily Ukrajině zaútočit na cíle na ruském území pomocí zbraní vyrobených v Americe kdekoli přes frontovou linii – nejen v Charkovské oblasti, uvedl Politico.

Nepředstavuje to změnu politiky Washingtonu ohledně používání zbraní dodaných Spojenými státy Kyjevem, uvedly anonymní zdroje v článku zveřejněném ve čtvrtek.

Koncem května média informovala, že administrativa prezidenta Joea Bidena v tichosti dala zelenou ukrajinským útokům za použití amerických zbraní na ruském území pro „protipalby v Charkovské oblasti“. Zákaz dálkových úderů hluboko uvnitř Ruska zůstal podle zpráv nezměněn.

V rozhovoru pro ABC News začátkem tohoto měsíce Biden objasnil, že Ukrajina může používat zbraně vyrobené v USA „pouze v blízkosti hranic [s Ruskem], když jsou [ruské zbraně] na druhé straně hranice používány k útokům na konkrétní cíle. na Ukrajině.’ Washington „nepovoluje údery 200 mil do Ruska a my nepovolujeme údery na Moskvu, na Kreml,“ vysvětlil.


Představitelé, kteří hovořili s Politico, potvrdili prohlášení poradce Bílého domu pro národní bezpečnost Jakea Sullivana z počátku tohoto týdne, ve kterém řekl, že schopnost Kyjeva střílet zbraněmi dodanými USA není omezena na Charkovskou oblast.

‘Povoluje se kamkoli, kde ruské síly přecházejí přes hranici z ruské strany na ukrajinskou, aby se pokusily dobýt další ukrajinské území,’ řekl Sullivan v úterý v rozhovoru pro PBS.

Ruské síly nyní postupují v Charkovské oblasti, ale pokud se přesunou přes hranice v nějaké jiné oblasti, „platilo by to i tam,“ vysvětlil Sullivan. „Tohle není o geografii. Je to o zdravém rozumu. Pokud Rusko útočí nebo se chystá zaútočit ze svého území na Ukrajinu, má smysl pouze umožnit Ukrajině, aby udeřila proti silám, které na ně útočí zpoza hranice.

Rusko opakovaně varovalo před použitím zbraní dodaných Kyjevu ze strany USA a jejich spojenců k úderům hluboko na jeho území a argumentovalo tím, že takové útoky by se rovnaly přímé účasti Západu v konfliktu, protože ukrajinská armáda není schopna střílet ze zahraničí dlouhodobě. dostřelové systémy bez pomoci států NATO.


Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek řekl, že Moskva nevylučuje dodávky zbraní do dalších zemí, včetně Severní Koreje, v reakci na to, že Západ poskytne Ukrajině systémy dlouhého doletu.
rt

sdílet na

23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel z Moravy.
22. 6. 2024 09:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Nevím jak kdo, ale zde platí pouze jedno. Oko za oko, zub za zub. Bez reakce nebude nikdy klid. Předpokládám, že to Rusové vědí. Ať už to dopadne jakkoliv, ustupovat grázlům je kontraproduktivní.

Ladislav 💤
22. 6. 2024 10:14
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Pan Putin to přeci předevčírem řekl jasně a stručně!
Neboj, on moc dobře ví co dělá. Dnes jsem se dočetl, že ještě nepoužil FAB 5000 a v záloze je ještě FAB 9000, stačí?

22. 6. 2024 15:39
Odpovědět  Ladislav 💤

Ono je toho daleko víc, co Rusko ještě nepoužilo. On si svět většinově myslí, že tvrzení, že Rusko ještě zdaleka nebojuje naplno, je jen takový chvastounský řečnický obrat. Jenže není. Je to skutečnost.

Standa
22. 6. 2024 16:28
Odpovědět  Ladislav 💤

ARMIWEB:
. FAB-9000 dokázala „přeorat“ krajinu, srovnat kopce a vytvořit krátery, že vypadala jako povrch Měsíce. Důvodem jejich použití především bylo, že se jejich životnost blížila ke konci, a bylo potřeba se jich zbavit.

Standa
22. 6. 2024 16:29
Odpovědět  Standa

ARMYWEB…omlouvám se!

eFPe
22. 6. 2024 22:08
Odpovědět  Ladislav 💤

Ne. Začínám tušit že i Hitler byl kýmsi stvořen k tomu aby se stal nástrojem něčích zájmů. A stejně jako tehdy ve Velké Vlastenecké Válce byl zničen nástroj a nikoliv ruka která jej vedla, tak i dnes budou využívány tyto zbraně prakticky k tomu aby zabíjela na území blízké Rusku.LEdaže bychom uvažovali že bolestivé údery nemusí být prováděny nutně zbraněmi, ale i politikou smlouvami obchodem a td.

Autor
22. 6. 2024 10:24
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Pořád si – co si budeme povídat – jsme jako “gaučoví generálové” – tady o tom, jak by to mělo být. A ejhle, ono to sice nebývá přesně oko za oko, zub za zub, ale vlastně ta strategie Putina je mnohem účinnější. Ano USA by tady byly poraženy, ale jinak by se nic, ale vůbec nic, nezměnilo. Prostě by se něco začalo o chvilku později.
Ale takhle se Západ de facto vyčerpal, zbavil se volných financí, prořídly zásoby výzbroje, lidé na Západě jsou mnohem nespokojenější než dejme tomu ještě před 5 lety .. průmysl se ukázal zničený na cucky s malou kapacitou, Západ přichází o levné energie. Zápd musí podvádět a nedodržovat ani svoje vlastní nepsaná pravidla a ztrácí důvěru i padá postupně hodnota a význam dolaru.
A i když nepochybuju, že kvůli debilitě Západu budou údery, jak slibuje Putin, … vždyť se pořádně podívejte. Západ má problémy, jako by byl nejméně celou tu dobu osobně ve válce. Už jen chybí fyzické ničení jeho infrastruktury a průmyslu. Ale špatná kvalita výuky ve školách všech typů to zařídí sama.
Ve válce na výdrž Západ prostě prohrává. A vlastně už i díky špatnému systému vyučování na všech stupních škol …

Pavel z Moravy.
22. 6. 2024 10:31
Odpovědět  Peter 008

Ale ano, souhlas, tady probíhá totální morální rozklad společnosti. Nějak tak o tom mluvil i Solovjov. Ale bohužel oko za oko platilo vždy. Když nedáte agresorovi na vědomí, že takhle ne, bude si dovolovat stále. Na někoho nic jiného než síla neplatí. Ale s námi si již všichni vytřeli a ti kdo ještě ne, tak vytřou. To není poraženectví, to je realita, stačí se rozhlédnout kolem sebe.

Ladislav 💤
22. 6. 2024 11:26
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Povím vám opravdový případ u nás, ještě za svobodna.
V místní dědině na Jesenicku byla vojenská posádka. Sloužil tam i jedno udělané chlapisko ze Slovenska.
Na každé hudební
zabavě si připil a jen vyvolával bitky. Každý se ho bál. Můj spolužák, obyčejně vyvinutý kluk, seděl si u piva a milý Slovak do něho začal vrtat, ten vyskočil a složil ho k zemi.
Od té doby dostával výprask od kde koho.
Byl “vyléčen” a zdálky zdravil všechny.
A tak je to i ve světě, už i Hútíové se těch ušackých okupantů nebojí a mnoho dalších států přibývá!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
22. 6. 2024 12:42
Odpovědět  Ladislav 💤

Moc se mi v Jeseníku líbí. Tak se měj.

Standa
22. 6. 2024 14:11
Odpovědět  Ladislav 💤

Znám jednoho tady v okolí chalupy. Ten se už nepere, neprovokuje. Nesmí do žádné hospody v okolí ani v poledne. Tak pije( 2 flašky vodky denně + velké petky , toho hnusného vína ) doma a užírá se ! A ožírá se!

Autor
22. 6. 2024 15:19
Odpovědět  Ladislav 💤

Něco podobného jsem si prožil dvakrát. Byl jsem takovej menší postavy. Nejprve v učení, kdy jsem na něj nakonec vystartoval a měl od té doby klid ode všech i v podniku po celou dobu co jsem v něm pracoval – přes 20 let. Mimochodem, ten co jsem se s ním chytil by mně nakonec umlátil,byl starší asi o tři roky a v tom věku je to pořád hodně, ale nakonec mne, jak sám říkal jen držel, abych mu něco neproved. Jako jedinýho mne pak zdravil, než se někam ztratil.
No a podruhý jsem jel za kamarádem, šli jsme do hospody a takový povokatér si mne vybral jako cíl a provokoval. Byl tím známej, ale zase – nikdo se mu nechtěl postavit. Po hodině a půl hučení a obtěžování jsem mu ji jednu natáh, jen jednu, až díky vratkým “alkoholovým nožičkám” odletěl za pípu. Málem jsem to od.ral. Ale nakonec ne díky zkušeným – tehdy – příslušníkům – a svědectví celé hospody u soudu, že mne dlouho provokoval. A taky mne zachránilo to, že jsem mu dal jen jednu ránu, ale za to vděčím kamarádovi, protože já bych mu jich dal rozhodně víc. Spadnul na něj totiž nábytek … a ne bez následků. Dostal jsem jen vlastně doporučení, abych příště raději zavolal bezpečnost … a varování “ty ty ty”.

ryba
22. 6. 2024 17:49
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Jen aby KoZe nedošly síly, to by potom ani neměla páru odpovědět třeba na to OKO ?!

Francin
22. 6. 2024 20:00
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Je to čistě práce archontů s pomocí úplatných lidských zrůd, které se neštítí zaprodat svoje blízké, svoje rodiny, děti a vnuky za jidášský groš. Už jim patří většina světa ( mimo Rusko ) a stále mají málo. Zda se, že se něco velkého chystá co tomu všemu zlému učiní jednou pro vždycky definitivní konec. Je to už hodně blízko.

Pavel
23. 6. 2024 17:16
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Jmenovče máš pravdu, ale na to oko teď za tu dnešní “sviňárnu” v Sevastopolu( kazetové Atacms, 5 mrtvých a 120 zraněných z toho 3 mrtvé děti) by měli ušáci v Sýrii nebo v Rudém moři draze zaplatit!!! Stejně tak měla být již dávno jednotka podobná “Smeršti” na Ukrajině a likvidovat tzv.instruktory a žoldáky jako škodnou! Ti hajzlové už neví jak vyprovokovat Rusy k tomu použití taktického jaderného úderu.Tak to chce FAB 3000 s termobarickou náplní na cvičiště a umístění obsluh Atacms. OSN jen prohlásilo, že by se bojující strany měli vyhnout civilním obětem.Jako vždy, o tom, kdo záměrně útočí na Ruské civilisty stejně jako na jadernou elektrárnu ani slovo! Je mi z toho dnešního světa na blití!

All
23. 6. 2024 23:09
Odpovědět  Pavel

Jistě brzo přijde i odveta za ůtok na pláž s civilisty v Sevastopolu kazetovou municí z USA.Měl by to být především taky Kyjev.Kyjev zajisté určuje cíl a USA ty svoje rakety pak navádí pomocí družice,tedy USA je už přímým ůčastníkem války s Ruskem.Ale na řadě je především nacistickobanderovský Kyjev,který zaplatí za teroristické ůtoky proti civilistrům spolu s uspořádaným ,,honem” na všechny raketové baterie z USA.( A zároveň i v Dagestánu na jihu RF,rovněž na civilisty,kdopak asi za tím stojí ? )

cool
22. 6. 2024 11:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale že těch prevítů mají v strašidelném hradě, dále od hradu dále nebo tě potká neštěstí nenadálé. 🙂

Gales
22. 6. 2024 11:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Kim už si taky šteluje mušku na amíky.

ijn
22. 6. 2024 13:12
Odpovědět  Gales

a pokud dostanou rozum – válku nebude zahájena letos, tak my se sami doma zničíme cenami energií, nedostatkem uhlí a předraženým Zemním Plynem 50,- Kč/m3 a umrzneme, málokdo si bude moci dovolit vyhřátý a teplý domov,……dotěžit uhlí a prolomit limity,…..urychlit vývoj + posílit a zaplatit SMR pro teplárenství!!!!!!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=v6-BBFZHNqc

Pavel z Moravy.
22. 6. 2024 16:15
Odpovědět  ijn

Tak pokud já neberu vytápění našeho paneláku, které je z centrální kotelny a to mám zúčtováno ze společenství vlastníků, platím pouze pro svoje vaření na plynu 3200 Kč ročně, alespoň za poslední sezónu. Spotřebu jsem měl 48 m krychlových. Takže já zaplatil za metr 66 Kč. Samozřejmě, že jsou v tom všechny ty poplatky, které si účtují. Takže jakých 50 korun. Nepamatuji si přesně za kolik nám Rusové metr dodávali, ale byl to pakatel, tuším kolem 5 kč nebo tak nějak. A je to již mnoho roků co se takhle zazobaní parchanti na náš úkor obohacují. Víte, když si vezmu rok 89 a já platil 40 korun měsíční zálohu, tedy 480 ročně a nedoplácel a měl mnohem větší spotřebu, asi je zbytečné cokoliv dodávat. Prostě nás ožebračují a dojí na nejvyšší míru. Ale takto se to přece asi lidu líbí, když si je stále dokola tyto dojiče volí. Takže máme to, co jim lid dovolil.

Jaris
23. 6. 2024 02:37
Odpovědět  Gales

Kim by mel stelovat musku nejen na JEWSA, ale i na zidacke doupe Izrael. Kim Izrael neuznava, proto ty silene sankce na S.Koreu.

Antonín Körber
23. 6. 2024 10:44
Ohodnotit příspěvek :
     

..samozřejmě hned za každým počinem musí býti odveta na území USA!..USA dobře vědí,co činí..

All
23. 6. 2024 23:33
Odpovědět  Antonín Körber

Tak kdyby to šlo jako oko za oko podle yankees,vypadalo by to třeba takto:,,Rusko doveze raketovou kazetovou munici na Kubu.Havana určí cíl a ruská družice navede na tento cíl tyto rakety.Ale tohle Rusko neudělá. Ale dobře si vše pamatuje a pro výstrahu yankeům posílá jadernou ponorku a má i takovou,která během chvilky může odrovnat celé USA. Normální člověk vše pochopí,ale chápe to vůbec yankees s pokleslým rozumem do ůrovně zvířat,těžkotěžkoanežko.Vpodstatě USA už ve válce s Ruskem jsou a dokonce se přidává i jeden pomatený profesůrek z čech,co se dostal taky do ůrovně říše zvířat i s celou smečkou.