USA opět předložily Rusku požadavky – odstranit „Bastiony“ a “S-400” z území Kurilských ostrovů

Ministerstvo zahraničí Spojených států oznámilo nové požadavky na Ruskou federaci ohledně Kurilských ostrovů. Spojené státy hovoří o nutnosti odstranit zbraňové systémy (S-400 a Bastion). Jejich rozmístění z pohledu Washingtonu slouží jako „destabilizující faktor“ a vylučuje možnost mírového dialogu.

Japonsko dříve také vzneslo podobné požadavky ve své zprávě o tzv. „Okupaci pradávných zemí“. 

V Tokiu již byly vzneseny nároky v souvislosti s „militarizací“ ostrovů Ruskem – i v tomto případě mluvíme o systémech „Bastion” a S-400.

Připomínám, že oba tyto systémy a další komplexy se objevily na ostrovech relativně nedávno – po otevřeně nepřátelských krocích Japonska a Spojených států (očividně ty chtějí z procesu těžit). 
Díky komplexům „Bastion“ jsou ostrovy nepřístupné z moře (mluvíme o amerických letadlových lodích),
S-400 zajišťují nepřístupnost ze vzduchu (mluvíme o amerických letadlech).

Jsme toho názoru, že Japonsko před tím, než učinilo taková prohlášení, nejenže předběžně získalo podporu Spojených států. Ale jsme si jisti, že iniciátorem těchto požadavků je Washington.

Pozice USA

S určitým zpožděním podobné požadavky vzneslo americké ministerstvo zahraničí. Vyjádřila je mluvčí ministerstva zahraničí Morgan Ortagusová.

Z pohledu “amerických partnerů“, rozmístění ruských zbraňových systémů – S-400 a „Bastion“, vytváří „nepřekonatelnou hrozbu“, slouží jako „destabilizující faktor“ a znemožňují „mírový dialog v regionu“. 
Na tomto základě Spojené státy požadují, aby Rusko komplexy odstranilo.

Připomínám, že ruské ministerstvo zahraničí (zastoupené Marií Zacharovou) již vydalo oficiální odpověď Japonsku a uvedlo, že Tokia se netýká co a kde Rusko rozmisťuje. Spojené státy pravděpodobně brzy obdrží podobné oznámení.

Závěrem moudrost od stalinisty :

Předtím než někdo bude křičet o “destabilizačním faktoru”, když Rusko rozmisťuje zbraně na SVÉM území, měl by ten někdo odstranit své vlastní zbraně ze zemí po celé zeměkouli.

https://bit.ly/39Px2ME

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dan
2. 8. 2020 09:06

Dělají si z lidí blbce? S 400 je obraný systém, nikoliv útočný.

Editor
2. 8. 2020 16:52

Jsem přesvědčený, že je Rusko poslechne hned druhý den poté, co se USA stáhnou z Okinawy a z Guantanáma 😀