USA obviňují Rusko ze snahy destabilizovat zemi

Rusko, Čína a Írán se snaží destabilizovat Spojené státy, tyto země jsou oficiálně označeny za hlavní zdroje hrozeb USA.

Protiteroristické programy Ruska, Číny a Íránu podkopávají úlohu USA ve světě, „základy“ americké společnosti a „globální demokratické principy“.  Uvedl zástupce amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti David Glaui.

Podle něj hlavní hrozby pro Spojené státy leží v oblastech terorismu, kybernetické bezpečnosti a zahraničního vlivu. Glaui dodal, že Rusko, Čína a Írán údajně provádějí své „konfrontační činnosti“ téměř ve všech oblastech.

„Tito protivníci se snaží podkopat, diskreditovat, destabilizovat
a poškodit Spojené státy,“ řekl.

Podle něj „v jádru všech směrů hrozeb je zintenzivnění nepřátelských aktivit ze strany takových států, jako je Čína, Rusko a Írán,“ uvádí RIA Novosti
Glaui zdůraznil: … ke střetu dochází „na státní úrovni“ a „v takovém rozsahu“, který USA „nezažily mnoho let“.

Glaui je přesvědčen, že výše uvedené země se snaží podkopat „sociální soudržnost a důvěru ve způsob života“ amerických obyvatel a poškodit americkou demokracii.

Ve stejném paradigmatu myslí i vedoucí amerického centra pro boj proti terorismu, Russell Travers. 
Řekl, že „vliv a přítomnost amerických konkurentů“ v hlavních regionech kde probíhá boj s extremismem, ohrožuje schopnost Washingtonu „řídit místní operace“.

Travers je přesvědčen, že posílení protiteroristických programů potřebuje Ruská federace a Čína pro „kampaně na podkopání autority USA,  a aby nahradily roli USA v Africe, Asii a na Středním východě“. 

Obvinil také „konkurenty“ USA z používání „represivních, antidemokratických strategií při boji s terorismem, které by mohly vést k další radikalizaci a násilí“.

3. listopadu výzkumný ústav Heritage Foundation nazval Rusko nepřítelem amerických zájmů v Evropě. 
Podle fondu Moskva aktivně buduje vojenskou moc a snaží se ovlivňovat Evropu, což ohrožuje zájmy USA.

https://regnum.ru/news/polit/2769010.html
http://www.iarex.ru/news/72067.html

Ohodnotit příspěvek (5 / 2)
simple-ad

This is a demo advert, you can use simple text, HTML image or any Ad Service JavaScript code. If you're inserting HTML or JS code make sure editor is switched to "Text" mode.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ohodnotit příspěvek :
     

Chudinky a plačkové s máslem na hlavě.,,co s nimi bude?

Ohodnotit příspěvek :
     

Ušáci se destabilizují sami, Rusů k tomu netřeba.