politika

USA nejsou spokojeny, budou činit Čínu odpovědnou za úspěchy Ruska ve speciální vojenské operaci

Spojené státy vyhrožují Číně sankcemi, pokud pomůže Ruské federaci v konfliktu na Ukrajině. 

/TASS/. Spojené státy budou činit Čínu odpovědnou za úspěchy Ruska během speciální vojenské operace (SVO), a to ovlivní americko-čínské vztahy. Toto prohlášení učinil náměstek amerického ministra zahraničí Kurt Campbell na akci pořádané Národním výborem pro americko-čínské vztahy.

“Přímo jsme řekli Číně, že pokud to bude pokračovat, ovlivní to vztahy mezi Spojenými státy a Čínou, nebudeme sedět a říkat, že je vše v pořádku,” řekl diplomat když komentoval ruské územní úspěchy v konfliktu.

Podle náměstka ministra zahraničí USA je udržení míru a stability v Evropě pro Washington „nejdůležitější misí“ a ruské úspěchy v konfliktu s Ukrajinou by údajně mohly „nepřijatelným způsobem změnit poměr sil v Evropě“. Campbell tvrdil, že akce Ruska v zóně konfliktu jsou údajně „podporovány Čínou a KLDR, což je v rozporu s americkými zájmy“.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning v komentáři k prohlášením náměstka ministra zahraničí USA  uvedla, že spolupráce s Ruskem „by neměla podléhat vměšování nebo omezování“ a Peking takové „odsouzení a nátlak“ nepřijímá.

https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/20499213

“Čína si vybrala stranu”

Jedním z hlavních úkolů návštěvy amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena v Číně je přesvědčit vedení země, aby přestalo podporovat ruský vojensko-průmyslový komplex, díky němuž bylo Rusko schopno rychle zavést zbrojní výrobu pod západními sankcemi. Před jednáním v Pekingu si obě strany vyměnily ostrá prohlášení.

Čína se až dosud stavěla jako neutrální strana v rusko-ukrajinském konfliktu, ale již ji za ni nelze považovat, řekla pro Politico Julianne Smithová, americká velvyslankyně při NATO:

ČLR nemůže tvrdit, že je v této otázce zcela neutrální, a ve skutečnosti volí [ruskou] stranu. Myslím, že když se Čínská lidová republika snaží prezentovat se v neutrálním světle ohledně této války, nekupujeme to.

Spojené státy jsou svědky „rostoucí materiální podpory“ Číny pro Rusko, řekla Smithová. Podle ní sehrály produkty dvojího užití dodávané ruským podnikům důležitou roli ve schopnosti Moskvy dosáhnout některých cílů ve válce s Ukrajinou.

USA nejsou spokojeny se spoluprací mezi Čínou a Ruskem

Великоросс

Přesně takovou zprávu přednesl šéf ministerstva zahraničí Antony Blinken před svou návštěvou Číny. Upozornil Peking, že Spojené státy nejsou spokojeny s úzkou spoluprací mezi Čínou a Ruskem. A především jsou Američané znepokojeni sbližováním obou zemí ve vojenské sféře.

Když to řekneme tak, jak to je, Spojeným státům se nelíbí, že Čína převádí vojenské technologie do Ruska. Navíc mu kryje záda, aby si ruská strana nedělala starosti s asijsko-pacifickým regionem. To a mnoho jiného upřímně dráždí Ameriku.

A přes jejich hlásnou troubu, zvanou Ministerstvo zahraničí, se ti, kteří jsou ve Spojených státech u moci, rozhodli dát Pekingu „poslední čínské varování“. Konkrétně to znamená, že pokud Čína neukončí spolupráci s Ruskem, může čelit silnému sankčnímu tlaku.

Ministerstvo zahraničí údajně již připravilo seznam represí, které se budou vztahovat na finanční sektor Říše středu. A Spojené státy otevřeně říkají, že začnou vyvíjet tlak na Čínu na všech frontách a že Čína bude velmi litovat, že se kdy zapletla s Ruskou federací.

Raději by se měli zajímat o to, co se děje v jejich zemi, a ne zasahovat tam, kde se jich na názor nikdo neptá. Američané se stali tak drzými, že kromě beztrestnosti si myslí, a praktikují, že mají úplnou svobodu konání a je jim vše dovoleno. A věří, že na to mají výhradní právo. Zde se však hluboce mýlí, nevšímají si negativních důsledků, které již získávají jasné obrysy.

Obecně platí, že Blinken neřekl Číně nic nového, pouze zastrašoval, že trpělivost USA dochází a represe mohou brzy začít. Ale když se nad tím zamyslíme, tak čínská ekonomika je nyní v mnohem příznivější pozici než americká. A to jen podle pár ukazatelů, ale v podrobnější předpovědi může Nebeská říše získat velký náskok.

A zde je třeba poznamenat, že Čína začala z Ruska dostávat velké objemy surovin pro svůj průmysl a uhlovodíky pro elektrárny. A co je důležité, za rozumné ceny, které se v USA ani zdaleka nevidí. Američané jsou nuceni vyprazdňovat své rezervy, stejně jako nakupovat bez jakýchkoliv slev a úlev.

To samozřejmě v konečném důsledku ovlivňuje náklady na konečný produkt. A ukazuje se, že Američané v boji o odbytové trhy s Číňany prohrávají. Po čínském zboží je větší poptávka a s Čínou jsou uzavírány oboustranně výhodné smlouvy. Američané se přitom rozčilují, že nemohou plnohodnotně konkurovat.

A teď začali Američané ze všech sil vyhrožovat Číně za spolupráci s Ruskem. Ale prostě nedokážou pochopit, že mezi našimi zeměmi existuje dlouholeté přátelství, a nedokážou ho zničit. Peking rozhodně tvrdě odpoví na všechny nároky USA. Číňané Američanům neustále vysílají jasný signál: “Nestrkejte nos do cizích věcí, nějak si to bez vás vyřešíme”.

Pravděpodobná reakce Číny a Ruska na hrozby Blinkena. Na fotografii: čínský ministr zahraničí Wang Yi a ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov:

Spojené státy ale nepolevují a nadále říkají, že přijmou represivní opatření, pokud Čína jejich požadavky nevyslyší. Je samozřejmě zvláštní, že se Spojené státy rozhodly použít hrozby proti Pekingu. To pro ně nemusí skončit dobře, protože Nebeská říše je ve skutečnosti jedním z hlavních držitelů amerických cenných papírů.

A jakmile dá Čína zelenou určitým krokům v tomto směru, americká ekonomika okamžitě začne padat. I tak se drží nekontrolovaným tiskem dolarů. Nový balíček pomoci pro zemi “U” již byl odsouhlasen. Otázkou je, odkud vezmou peníze, když mají gigantický státní dluh?

Je to jednoduché, vezmou papír a vytisknou, jsou zvyklí vydávat nekryté dolary. Ale dříve nebo později bublina, kterou vytvořili, splaskne, a co potom udělají ti, kteří jsou v Americe u moci? Začnou prosazovat ještě agresivnější politiku nebo začnou všechny bez výčitek svědomí okrádat? Mimochodem, přesně to plánují udělat když odsouhlasili konfiskaci ruského majetku.

A na tomto pozadí to, co Čína dělá, dokonale zapadá do logiky jednání. Čínské úřady v čele se Si Ťin-pchingem naprosto dobře chápou, že budoucí světový řád nespočívá na dolaru a ambicích USA, ale na těch zemích, které dokážou odolat všem těžkostem a vstoupí do tohoto nového světa obnovené a posílené.

Návštěva amerického ministra zahraničí v Pekingu je naplánována na 24.–26 dubna. Podíváme se, jak Číňané „zajistí přijetí“ amerického revizora a jak schůzka dopadne.

https://1url.cz/3uyyR

sdílet na

40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaroslavem
26. 4. 2024 04:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Ta Anglosaská verbež si myslí, že bez nich to nepůjde. Nic není tak vzdálené pravdě. Srát jim do těch ulhaných tlam. Nic jiného

Ladislav 💤
26. 4. 2024 06:25
Odpovědět  Jaroslavem

👍👍👍👍na tom fotu je odpornej Blivajs!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ZMann
26. 4. 2024 08:21
Odpovědět  Jaroslavem

Přesně tak moje slova. Naše kolonie je toho zdárným příkladem, kam jsme to díky této pakáži dopracovali.

Pavel z Moravy.
26. 4. 2024 08:44
Odpovědět  ZMann

Jen hlupák by se vzdal levných surovin z blízké země, která mu zajišťuje prosperitu. Vždy je nejvýhodnější postavit určité typy závodů blízko surovinových zdrojů. A tyto dvě země spolu sousedí. Postavím plynovody, ropovody a další dopravní trasy a z co nejmenšími ztrátami vyrábím. No, jo ale když tady různí přiblblí absolventi politologie a podobných oborů řídí ekonomiky západních zemí, vypadá to jak to vypadá. Rozdíl je pouze v tom, že oni dostali za úkol to rozku.rvit, takže vlastně dělají to co jim jde nejlépe.

Pipa
26. 4. 2024 16:22
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Ano, naše kdysi úspěšná země se pod vedením polistopadových darebáků a zlodějů stala právě tím hlupákem a slouhou západních židobolševiků!

stan
26. 4. 2024 09:18
Odpovědět  Jaroslavem

Je až neskutečné , jak drzé USA vyhrožují kdekomu. A to si fakt myslej, že Čína se zalekne a s Ruskem přeruší spolupráci? Kdo by asi pak byl na řadě , kdyby se jim podařilo Rusko částečně izolovat ?Čím víc slyším toho vyhrožování, tím větší zloba se ve mě zvedá , protože tak jak se USA chovají je k zblití.Byla by potřeba, aby jim dal někdo konečně líznout jejich vlastní medicíny.

hrobař
26. 4. 2024 19:11
Odpovědět  stan

Lépe bych to nenapsal.

Bety
26. 4. 2024 19:22
Odpovědět  Jaroslavem

Všechno co je v rozporu s americkými zájmy je zakázáno.
Co je v rozporu s čínskými, ruskými, evropskými…atd., atd. zájmy je naprosto nedůležité a není hodno jakékoli pozornosti.
Vlastně je to jako s těmi EU komisemi – nikdo je nevolil a ejhle rozhodují o všem.

Plebej
26. 4. 2024 07:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Vypadá to tak, že Čína, která i do USA masivně vyváží svou produkci, má zájem na pokračování vývozu, protože je pro ni zdrojem slušných příjmů, tudíž rozvoje. A to, že se zavázala nakupovat US dluhopisy, bere jako danost. Snad ve víře, že si za ně jednou koupí Aljašku i s Eskymáky. Anebo Kalifornii. I se San Diegem či Silicon Walley.
Pochybuji však, že by Čína nenašla způsob, jak Rusku účinně pomoci v jeho válce proti USA a kohortě jejich lokajů. Čínu neřídí pablbové formátu zdejší lokajské svoloči.

Pipa
26. 4. 2024 16:27
Odpovědět  Plebej

Poznámka: Čína se již několik let houfně amerických dluhopisů zbavuje a nakupuje vd velkém zlato! I proto ta chazardká svoloč Jelen, Blinken,…do tý Číny jezdí!Chvíli žebrají, chvíli vyhrožují a … nic !

Karel
26. 4. 2024 07:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Za úspěchy Ruska na Ukrajině jsou zodpovědné především USA svojí politikou vyzbrojování a finanční podporou Ukrajinců. Ze speciální vojenské operace se stala válka USA s Ruskem.

Plebej
26. 4. 2024 07:56
Odpovědět  Karel

Tou ovšem byla již od r. 2014, kdy USA (spolu s tamními kolaboranty a politickými šlapkami) majdanským pučem svrhly dobového ukr. presidenta Janukovyče, aby jej nahradily svým residentem (Turčynovem?, nevím, ale na jméně lokaje nesejde).
Od samého počátku šlo o to rozpoutat jak jen krvavý a ničivý konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Oslabit oba, a získat Krym pod US fangli.
Něco se jim zadrhlo …

Juraj
26. 4. 2024 09:22
Odpovědět  Plebej

Juščenkem

Frank
26. 4. 2024 08:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Na pindy té americké svoloče kálí Bílý tesák. Američtí zločinci stále žijí v mylné představě, že je někdo normální bude poslouchat.

treza
26. 4. 2024 08:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Mimo téma: Vítě, že na Wikipedii mají česká města i německé názvy? Alespoň, co jsem zatím nahlédla.

Pravdomluvny
26. 4. 2024 16:29
Odpovědět  treza

Zřejmě práce Petro Fyjalenko Banderonacistovičea jeho pětidemoliční vlastizrady 🤮

hrobař
26. 4. 2024 19:15
Odpovědět  Pravdomluvny

Za chvíli to bude i v ukrajinštině.

Pravdomluvny
26. 4. 2024 21:47
Odpovědět  hrobař

Stačí, že u Betlémské kaple je kokaintransky Zelensskyho 😡😡😡😡

Aleš
26. 4. 2024 08:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Světový zloděj a vrah č.1 USA

Frank1
26. 4. 2024 09:08
Ohodnotit příspěvek :
     

USA jsou schopne jenom hrozit vsem, kdo podporuji ty, ktere potrebuji znicit. Cina ma ovsem paky na USA. Nemuze je vsak pouzit. Kdo by pak v USA kupoval cinske zbozi, kdyz nebudou penize a $ se propadne? To je dilema, ktere Cinane resi.

Frank1
26. 4. 2024 09:09
Odpovědět  Frank1

Je prece neslychane hrozit velmoci jako Cina, kdyz neposlechne US srace!

František
26. 4. 2024 09:57
Odpovědět  Frank1

USA bude kupovat čínské zboží dál. Kde jinde by ho dostali. Velmi brzy by prosili v Číně o další zboží. Je to jako s ruskou ropou. USA nakupují v Rusku ropu, kovy a co se dá, ale ostatní nutí k embargům. USA potřebují Čínu. Ne Čína USA.

Skeletor
26. 4. 2024 10:46
Odpovědět  Frank1

Ano Yankees umí jen hrozit, ale může mi někdo normální vysvětlit mentalitu této zločinecké sebranky? Stále mi tyto USSA excesy připomínají vtip, kdy Velký Mao tak po ránu říká svému národu ” zítra ráno si vezměte čepice, půjdeme na ameriku a vzadu se ozve dědeček a co budeme dělat odpoledne?” Oni ti magoři jsou tak dementní, že stále ještě nepochopili, že se už nikdo ( kromě evropy) nějakého samozvaného policajta nebojí. Ostatně to dokazují už i Afričané.

Frank1
26. 4. 2024 09:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdy uz ty hrozby US desperada skonci? Kdyz se na nej cely svet vysere!

Frank1
26. 4. 2024 09:37
Ohodnotit příspěvek :
     

US Zidaci vas obvini, ze jste taky zodpovedni z jejich zaostavani a bidy.

zdendulka
26. 4. 2024 09:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Blinken se k Číně chová jak zapšklý vychovatel k bandě pubertálních grázlíků….. ten spad spadl z višně …… copak se nevnímá, jak je ubohý a trapný ?

Markýza
26. 4. 2024 10:27
Odpovědět  zdendulka

Kdyby Blinken a kdyby k Číně. To je pořád nějakýho fňukání, že Rusové jim likvidují tanky a satelity, a to že by teda dělat neměli…………to už je jen k smíchu.

Boomer
26. 4. 2024 10:44
Odpovědět  Markýza

.. je krajně nespravedlivé, nekorektní a tudíž nepřípustné, aby straně, která vede spravedlivou válku, likvidovala techniku protistrana, která proti ní vede nespravedlivou válku. A už vůbec není možné, aby to s tou spravedlivostí/nespravedlivostí bylo třeba naopak.

Tý brďo, já mám dneska den!!!! ;o)))))

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
26. 4. 2024 14:25
Odpovědět  Boomer

Ura! Tak řečeno, tak budiž! 😀

Boomer
26. 4. 2024 10:29
Ohodnotit příspěvek :
     

.. z pozice prostého venkovana to vidím tak, že ze strany současné reprezentace USA jde o co největší narušení vztahů s Čínou, aby předpokládaný vítěz US prezidentských voleb měl co nejhorší výchozí pozici pro realizaci svých představ zahraniční politiky USA, především v oblasti Pacifiku.
To, co v předvádí diplomaté ve svých kulantních prohlášeních, je v mluvě obyčejných lidí prachsprosté vyhrožování.

Svět ještě čekají horké chvíle a USA obzvlášť, a to především doma…

Gales
26. 4. 2024 11:53
Odpovědět  Boomer

 Je pravda, že tyto vztahy jsou plné neshod a napětí, ale zároveň existuje snaha o udržení komunikace a spolupráce.
Americká ministryně financí Janet Yellenová nedávno navštívila Čínu a zdůraznila, že i přes neshody by měly obě země udržovat zdravé vztahy. Její cesta měla za cíl vytvořit komunikační kanál s čínským ekonomickým týmem. 

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
26. 4. 2024 13:47
Odpovědět  Boomer

Já se zase bavím tím, že ušáci nejsou s to pochopit, že než se panda k něčemu rozhodne, důkladně si promyslí následky jaké by mohlo její rozhodnutí přinést nejen v blízké budoucnosti, ale i ve vzdálené.
Tím chci říct, že dle mého panda ušácké sankce předpokládala už na úsvitu sbližování pandy s médou a jejich následky – pro obě strany; čínskou i ušáckou! – už předem do svého sbližování s médou zakalkulovala. Dokonce se domnívám, že panda do svých kalkulů započítala i možné sankce které ještě šmuela ani nenapadly.
Fakt by mě zajímalo, čím by chtěl šmulda pandu s médou překvapit, aby s tím už dááávno nepočítali – včetně jaderného vydírání, jak ostatně dokládá Koblížkův test “jaderné spouště”.

Markýza
26. 4. 2024 14:29

No oni oba medvědi předpokládali a předkládali. Hrachu na stěny naházeli……takových bylo, je a bude, co vykřikujou “poď ven na férovku” a pak si stěžujou, že si takhle férovku nepředstavovali.
Já to říkám furt – nepředstavuj si, představy jsou zdrojem zklamání. Taky jedna házečka hrachu.

Boomer
26. 4. 2024 18:20
Odpovědět  Markýza

..když selhalo i házení hrachu na zeď, naše babi přistupovala k poslední možnosti výchovného působení.. říkala tomu “čaganové kapky”. Kurňa, to zabíralo, jéje…

Markýza
26. 4. 2024 19:04
Odpovědět  Boomer

Já jsem teda taky babi, ale používám jinou metodu – vyzkoušej si to, pak si poplač a pak si na babičku vzpomeneš. U vnoučat, ty si vzpomenou. U dospělců ani to. Každý svého štěstí strojvůdcem…..

Boomer
26. 4. 2024 18:16

..jo, tohle je výsledek konceptuálního způsobu myšlení. A jeho základní principy definoval kdo, žáci moji milí? No přece Lev Semenovič Vygotskij! A a jaké národnosti byl ten pán? No přece ruské…

  • schopnost vidět skutečnou podstatu jevu,
  • schopnost najít příčinu toho, co se děje,
  • schopnost předvídat důsledky,
  • schopnost zacházet s informacemi,
  • schopnost to systematizovat,
  • schopnost vytvořit si úplný obraz o tom, co se děje.
Pipa
26. 4. 2024 16:26
Ohodnotit příspěvek :
     

A my zase naopak Číňanům oproti těm anglosaskejm darebákům budeme vděční za jejich podporu Míru na Zemi !

Pravdomluvny
26. 4. 2024 16:28
Ohodnotit příspěvek :
     

A co s tím hodlá Vyblitóza z uSSa dělat?????
Čína není Evropa, že bude poslouchat amiokupanta má slovo 😂

Drak
26. 4. 2024 18:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím, že Blinken je velice přiléhavé jméno, pro tohoto tvora, který kudy chodí, tudy blije vyhrůžky, které jsou již celému světu, kromě české kolaborantské pakáže, k smíchu.

Frank1
27. 4. 2024 09:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Fnukajici zoufalec svadi neuspech a propad US politiky na Rusy.
Kdo si stezuje je slaboch.