politika

USA nabádají Evropu, aby neplatila za ruskou ropu a plyn

Evropa musí přestat posílat prostředky za energetické zdroje do Ruské federace a místo toho je převést na zvláštní účet. Tyto peníze pak může převést až se v Moskvě změní moc.

Uvedl to bývalý americký velvyslanec v Rusku Michael McFaul během Kyjevského bezpečnostního fóra, informuje zpravodaj PolitNavigator.

„Úplný zákaz některých činností je možný, pokud hovoříme o tarifech na export ruské ropy. To co jsme udělali s Íránem, je možné udělat i s Ruskem. To znamená vytvořit takový vázaný účet a ty země, které nakupují plyn a ropu z Ruska, neplatí přímo Rusku, ale prostředky jdou na ten vázaný účet. A po změně moci v Rusku mohou tyto peníze připadnout ruskému lidu. A to je třeba říci Rusku a Putinovi, že je to trest za invazi do vaší země,“ řekl diplomat.

„Zdá se mi, že je to tak unikátní způsob, že stojí za zvážení, a v důsledku toho možná můžeme dosáhnout snížení dodávek energie do Evropy,“ navrhl McFaul.

https://bit.ly/3ycPmOi

sdílet na

57 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
TTT
4. 5. 2022 02:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano, to je opravdu unikátní způsob. Povede přímo k zavření všech obchodů s plynem a ropou ze strany Ruska. Někteří hlupáci si opravdu myslí, že Rusko bude posílat zadarmo energie na Západ. USA musí nejdříve vrátit Ruské federaci 300 miliard USD, které jí ukradli. Docela se divím, že Rusko ještě realizuje jakékoliv obchody s USA. Každý normální obchodník neplatiče po první nezaplacené faktuře odstřihne. Se zlodějem se neobchoduje! Pokud je šance na nějaký zisk, musí pak druhá strana platit VŽDY před dodávkou zboží. Je to prosté.

Ladislav
4. 5. 2022 06:10
Odpovědět  TTT

Jsou to jen šašci a rozumnému světu už jen pro smích!

Pavel K
4. 5. 2022 08:25
Odpovědět  Ladislav

Když jsou všichni tím jejich drogovým sswynstvem nacpaný jako jitrnice, tak aby to nebyli šašci. Ti jsou mnohdy určitě i mimo realitu, proto vymýšlí takové chujoviny.

ladik
4. 5. 2022 06:44
Odpovědět  TTT

Je to k neuvěření. Dodávat nepříteli, který se ani netají tím, že mě chce zlikvidovat, strategické suroviny na kterých je závislý. No, asi zcela nevidím souvislosti.

Albi
4. 5. 2022 11:44
Odpovědět  ladik

Vidíš je správně. Peníze jsou vždycky až na prvním místě. A těsně za nimi je nepředstavitelná nadutost z “boží milosti” pánů a vládců planety.

Ale slza mi ukápla při slovech “A po změně moci v Rusku mohou tyto peníze připadnout ruskému lidu.”

Kde se najednou vzala taková láska a péče o “ruský lid”? A kdo to vlastně je? Oligarchové? Vybraní šmejdi? Věrní sloužící?

Jaroslav
4. 5. 2022 12:09
Odpovědět  Albi

V 90 letech určovali AMI kdo se stane oligarchou. Ti pak ukládali peníze na západě a proto jsou dnes k dispozici. Ti oligarchové to snad měli v kontraktu (nepsaná část). Je k podivu, kde se vzalo ve zbídačeném Rusku, po _ 70 letech hrůzovlády rudých tolik peněz, co se vyvezlo. To byly triliony dolarů a mimo jiné i z chudé východní Evropy, včetně Československa. To zachránilo demokratický západ před krachem, ovšem dnes je konec levným ruským energiím a surovinám, na kterých byl založen úspěch Evropy. Dosvidanja, arive derči, au revoir, good bye. Rubikon byl překročen. Lépe již bylo, a my si rádi uvážeme na krk smyčku. Jako pomalu vařená žába, která netuší a lebedí si… Jsme chytřejší??

orinoko
4. 5. 2022 15:07
Odpovědět  Jaroslav

Tohle všechno odpovídá. Kamsi jsem dneska vložil odpověď na článek, že jsme podle všechno svědky boje chazarů /tzv. falešných Židů/ s chasidy /ortodoxní větev téže víry/. Kdosi se ještě zeptal na Čínu a skončilo to tak, že zmizel celý článek i s několika příspěvky v komentářích.
Lidi, držte se.

All
4. 5. 2022 22:33
Odpovědět  ladik

Vyvyrhelové,psychopatičtí bandité z USA , anglosasi si právě přejí,aby rusové přestali dodávat plyn,ropu aj. všem na ,,západě” ! Proč ? Aby pak velmi hlasitě ryčeli,že za snižování životní ůrovně a bídu může jen a jen rusko,proti kterému musí vypuknout totální vyhlazovací válka a aby s ní všichni souhlasili. A vakcinované,tupé ovce s čipy a nanoidy v těle mají být jistí kývači pro tyto vrahy.

Helena
4. 5. 2022 09:24
Odpovědět  TTT

Ještě je třeba rozvrátit zdravotnictví,proto ho chtějí přestat financovat-jiný klíč k rozvratu není. Pak někdo koupí za hubičku. Korespondenční volbou si to Pyjala a spol.posichrují na věčnost. Bože chraň naši zemi, krutí lupiči Pyjala s amíky za zády nás chtějí srovnat se zemí. Už mám ban snad všude. Takže pá,pá.

Lukas
4. 5. 2022 13:48
Odpovědět  Helena

I oni se dočkají:”Přišli na svět Nazí a Nazí z něho odejddou!”

Rychlá Rota.png
Věra Nem
4. 5. 2022 11:15
Odpovědět  TTT

Ten chlap je blb,kdo by posílal peníze na zvláštní fond,který by poté shrábla ta země zla ( USA ),Rusko by stejně nedostalo nic a tu změnu režimu,to je jenom přání těch válečných štváčů z USA.

Lukas
4. 5. 2022 13:50
Odpovědět  Věra Nem

Obrázek říká to podstatné!

10_valek.jpg
Petr
4. 5. 2022 07:00
Ohodnotit příspěvek :
     

To je skutečně nápad z chorého mozku amerického debila !

Pijack
4. 5. 2022 07:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to čisté vměšování do vnitřních záležitostí cizí země. To stejné vměšování, které země Evropy a USA striktně odmítají… pokud se někdo jen pokusí do jejich zájmů “zasahovat” – například volby v USA. To je vždycky křiku, že. Sice se nikdo nevměšuje, ale propaganda si vždy najde podezření a z něj se pak stane předmět sporu. Ale do Ruska se může navážet i uklízečka v Bílém domě a to mezinárodní “dohody” umožní s posvěcením OSN, MMF nebo RB. Nelze se divit Rusku a ve skutečnosti se chovají docela racionálně – což se zase ze západních médií nedozvíme. Jestli někdo věří pohádkám, že s tím Rusko nepočítalo předem, je tupý jako Jourovka. No a druhý aspekt je ovšem zarážející – ta podpora USA nacizmu. Doma klidně zlikvidují kohokoliv za projev ohrožující zájmy země, ale Ukrajinu v tom podporují. Já říkám – hloupí Ukrajinci, kteří věří víc židovi v USA, než svému sousedovi z jedné krve. Za 3/ už se amíci pokouší o jaderný výbuch na Dombase. Rád bych viděl blba, který si myslí, že si jadernou bombu Rusové na svém území odpálí sami. Tak se nám ty USA nějak utrhly ze řetězu. A nebo jsou už v posledním tažení a kopou jako kobyla. Ryzí signifikace je už jen pohled na potroublého Bideta.

Boomer
4. 5. 2022 09:23
Odpovědět  Pijack

To už je jako kramářská písnička za hilsneriády.. Nekupujte od Židů, cukr, kafe, mouku..
Nakupujte nás, dodávky nejisté ,ceny trojnásobné, solidní firma.

Pijack
4. 5. 2022 10:00
Odpovědět  Boomer

Stejné. Nemám šanci otevřít PP. Vláda spustila další teror proti vlastnímu obyvatelstvu.

Helena
4. 5. 2022 10:19
Odpovědět  Pijack

Přituhuje-hoodně. Rusové už moc válčit nechtějí-svého už vcelku dosáhli, pořád drží ty nácky pod ocelárnama-a to amíky rozpálilo doběla, amíci potřebují velkou válku. Tady to špatně dopadne. Amíci to chtějí dotáhnout do konečného řešení, nikomu se nechce sami si utáhnout kohouty. Amíci na ně brutustlačí. Jsme v cílové rovince. Pyjala splní plán a kohouty si zavře sám. A fakt to vypadá, že ve smrtelné křeči usáci na ukr.odbouchnou nějaké svinstvo, vypadá to, že ušáci jsou v koncích.

Albi
4. 5. 2022 11:53
Odpovědět  Helena

No – dnes na SeznamZprávy:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-do-zasobniku-proudi-drahy-plyn-na-zimu-by-mely-byt-plne-200766#source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Ovšem odkud tam ten plyn proudí už nenapsali. Že by snad z Ruska?
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Jaroslav
4. 5. 2022 12:16
Odpovědět  Albi

Je to zcela jistě západní plyn s molekulama svobody. To se dělá tak, že se vezme 51% západního plynu a 49% ruského. Tím máme většinově západní plyn a tím je jako celek západním plynem. Tento získaný západní plyn se znovu naředí ve výše uvedeném poměru a zase získáme “západní plyn” to se ještě několikkrát zopakuje, až je ve směsi přes 90% ruského a pod 10% západního plynu, ale pozor !, je to plyn západní, demokratický. Ten ruský podíl v něm je nejspíše dodán z Německa, kde se možno již demokratizuje (naředí) známým způsobem. Tož tak, ale to ředění se musí zaplatit (násobně

Pavel K
4. 5. 2022 12:40
Odpovědět  Albi

Ať tam proudí třeba z Marsu to je fuk, ale prodávat a platit několika násobně výše ho budeme Adolfínům. ???‍♂️

Boomer
4. 5. 2022 20:21
Odpovědět  Pavel K

..ale vláda bude moci hrdě vyhlašovat, že jsme na Rusku nezávislí. Královna Koloběžka První..

Boomer
4. 5. 2022 20:19
Odpovědět  Helena

.. aby celá speciální operace naplnila svůj skutečný smysl, zbývá ještě dotáhnout cordon sanitaire k rumunské hranici a zajistit Podněsterskou republiku. Ukrajina s přístupem k moři je Pandořina skříňka..

Albi
4. 5. 2022 11:50
Odpovědět  Pijack

Už včera po poledni to bešlo.
Děkuji, že jste se zmínil, nevěděla jsem, jestli je “chyba na mém monitoru”, nebo nová blokace (anebo to p. Kříž definitivně vzdal?).

Maximus
4. 5. 2022 12:50
Odpovědět  Albi

Určitě blokace těch debilů!

Pavel K
4. 5. 2022 12:26
Odpovědět  Pijack

Jen dotaz, jak je možné že je to nedostupné, když to bylo nějak jinak, než to zablokovali poprvé. Jde tohle mimo mne, tak se ptám. Však snad někdo na PP psal, že na druhý pokus už jsou naši uzurpátoři krátcí.

Boomer
4. 5. 2022 20:24
Odpovědět  Pavel K

..jenže ze strany cenzorů už v době první blokace zazněla informace, že usilovně pracují na nových metodách boje proti dezinformacím. V Brně na Mučednické neplatí žádné amatéry..

Pavel K
4. 5. 2022 20:59
Odpovědět  Boomer

Tak ať se teď nemůžou alespoň 14 dní vyssrratt. Šmejdi.

Maximus
4. 5. 2022 12:47
Odpovědět  Pijack

Přesně, už mě sestrou ti vládní šašci!

Maximus
4. 5. 2022 12:47
Odpovědět  Maximus

Serrou

Frank
4. 5. 2022 08:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Všichni šmejdi z USA nám můžou akorát políbit šos. Je to země zla a země zločinců a teroristů.

Pavel K
4. 5. 2022 08:28
Odpovědět  Frank

Však to mají v genech.

Pav
4. 5. 2022 08:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Poté, co předchozí komise EU povolila obchodování s plynem na burze, ceny plynu explodovaly. Důvod je prostý: burzovní obchodování s plynem učinilo pro dovozce atraktivním nakupovat plyn levně za 250 až 300 dolarů za tisíc metrů krychlových prostřednictvím dlouhodobých smluv o dodávkách s Gazpromem, vytvořit mírný nedostatek plynu a poté jej obchodovat na Evropská směna pro některé přeprodává až 2 000 $ . To byla a je bombová dohoda, kterou EU darovala dovozcům energie a za kterou platí spotřebitelé účet.

Vysoká cena plynu – a s tím i vysoké ceny elektřiny a tepla – nemá nic společného s Ruskem a tím, co se děje na Ukrajině, problém tu byl měsíce předtím a je domácí. Na vině není Putin, ale bývalý šéf Evropské komise Juncker, kdo tuto reformu trhu s plynem provedl. Takové problémy a tak vysoké ceny před touto reformou nikdy nebyly, ceny zemního plynu v Evropě byly stabilní a předvídatelné po více než 50 let. To Junckera zničilo a důsledky vidíme dnes.

Karel
4. 5. 2022 08:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Biden je senil ale co zbytek Ameriky? Zdá se, že pocit světovládce jim zatemnil myšlení. To, co předvádějí světu by bylo k smíchu, kdyby to nebyla strašidelná skutečnost.

Pozor
4. 5. 2022 08:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Len idiot si môže myslieť, že Rusko to bude akceptovať a nepríjme adekvátne resp. recipročné opatrenia.

Pavel
4. 5. 2022 09:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Buď jsou opravdu všichni nacpaní koksem a nebo sorosovsko- schvábský mejdan na ekonomickém fóru jim z mozkovny už opravdu udělal fašírku. Ty bláboly, to je absolutní vrchol debility a stupidity. Tato kultura vyučuje děti slovanských národů. Největší hrůzou ale je, že si svoje kádry dosadili ve všech zemích EU do vedoucích pozic jak ve vládách, tak v soudních, policejních a armádních složkách, o zparchantělé bruselské centrále EU je škoda mluvit. Mají moc ve svých rukou a zotročené občanstvo je pouze spotřební zboží, které mohou kdykoli nahradit. Mým odhadem, v ,, naší” zemi může být tak 10-15% lidí, kteří se asi mohou honosit titulem Majitel svého mozku. A teď přátelé vaše rada, co s tím chcete dělat?

Vladimír
4. 5. 2022 09:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Velký myslitel! Ještě vymyslet, proč by Rusové měli dodávat plyn a ropu bez placení? To bude zase nějaký produkt filosofické fakulty…

janle57
4. 5. 2022 09:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak tenhle americký soudruh nabádá !! Že by takhle vehementně nabádal svojí
zapráskanou vládu,aby všem americkým chudákům,včetně střední třídy,kteří
tvoří 85% všech lidí v téhle zemi,umožnila alespoň takové zdravotní pojištění
jaké je doposud v Evropě,aby chudáci nemuseli stát v několikadenní frontě,když
jednou za rok přijede bezplatná zubní ambulance,prachy na zbraně pro Ukrajinu
ty budou v téhle zapráskané zemi pořád,lidskou bídu by ovšem mohli vystavovat
každý den na tom jejich přiblblém kanálu CNN.

Gales
4. 5. 2022 09:51
Ohodnotit příspěvek :
     

To už ti hňupové zkusili a zmrazili,nebo ukradli 300 mil. dolarů.A pomohlo to? Výsledkem bude to,že Evropa bude mít velký H. A všichni budou spokojeni jak to tomu Putinovi nandali. Akorát někteří přitom budou chcípat. Hlavně firmy.

Gales
4. 5. 2022 09:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Vystoupit z EU dřív než nás ti blázni zničí.

zdena
4. 5. 2022 10:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Evropa musí přestat posílat prostředky za energetické zdroje do Ruské federace a místo toho je převést na zvláštní účet. Tyto peníze pak může převést až se v Moskvě změní moc.”
A naopak:
Rusko musí přestat posílat energetické zdroje do Evropy a místo toho je převést na zvláštní úschovné kontejnery. Tyto eneregetické zdroje pak může převést až se v Evropě změní moc.

Jaroslav
4. 5. 2022 12:25
Odpovědět  zdena

¨Zdenko,
žádná moc se nezmění. Demokracie v Evropě se s pomocí Velkého bratra a silné policejní přítomnosti dovede ubránit daleko efektivněji, než nějaká diktatura na Východě. Máme to zmáknuto mnohem lépe, lepší propaganda, psychologické operace, umíme říkat věci aniž bychom se červenali. Churchil říkal, že nevěři statistice, kterou sám nezfalšoval. No a to platí ve všech oblestech. A jsme předce lepší, máme západní hodnoty… Co na to, že řada východních civilizací fungovala v době, kdy se v evropě lovili mamuty a bydlelo v jeskyních. Dnes jsme vyvolení, budoucnost lidstva i celého přilehlého vesmíru. Tak nám pomož Pánbů, ať to přežijeme

Lenka
4. 5. 2022 11:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Tady je alespoň vidět, co jsou anglo-sasové – náš vzor a ideál – zač. Nic nemá hranici, nic nemá normu, konec jakékoliv důstojnosti. Vše je dovoleno – ale JEN ONI mají právo a můžou……
Otočí se k nim zády celý svět. Je to jen otázkou času.

Pavel
4. 5. 2022 13:55
Odpovědět  Lenka

Průser ale je, že mají zmáklé mladé generace. Kdo těmto mladým vštípí ducha vlastenectví, úcty k národu, jazyku a kultuře? Budou to Sorosovi pohrobci z vlastizrádných luků a hájů? Asi těžko, tak jak to chcete změnit. Kde domov náš? Kdo řídí domov náš? Do čeho řídí domov náš? Pro koho řídí domov náš. Jaký charakter mají ti, co řídí domov náš. Máme ještě domov náš?

Pavel
4. 5. 2022 13:58
Odpovědět  Pavel

Bez změny systému nelze absolutně nic dělat. Toto je základní mantra k pochopení celého stavu západní společnosti a u nás je to úkol prvořadý. Jinak vše poběží stále stejně ve vyjetých kolejích.

4. 5. 2022 12:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Jestlipak ten gaučový válečník, jak těmhle “bojovníkům za demokracii” říkají Rusové, zje-bal Vatikán, že začal platit Federaci v rublech jako první stát kolektivního záchodu?

PENNYS
4. 5. 2022 12:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Natotona veli ozbrojeným silám okrajiny!!!
ŠOJGU:
USA a jejich spojenci v NATO pokračují v pumpování zbraní na Ukrajinu. Podotýkám, že jakýkoli transport Severoatlantické aliance, který dorazil na území země se zbraněmi nebo materiálem pro potřeby ukrajinských ozbrojených sil, považujeme za legitimní cíl ničení, “událost byla vysílána na stanici Rossija to už ROSSIJA MĚLA DĚLAT HNED ZE ZAČÁTKU!JINAK JSME SVÁMI SLOVANŠTÍ
BRTAŘI RUSY.

Sims.
4. 5. 2022 12:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak toto mohlo vylézt opravdu jen z hlavy plné pilin. Ale oni prostě zkouší všechno, na všechny blboviny se nakonec nějaký blb nachytá a bude s tím souhlasit (např třeba jeden ministr zahraničních věcí z jedné středoevropské zemičky). Je jich jinak plná EK a konečně i vlády často disponují tímto “rozoumkem”. Kdo by se nechtěl zalíbit, že? Nakonec se stane, že se přestane říkat hráběcí rady, ale emerické rady a bude to to samé. Jak dlouho by asi Rusové dodávali plyn a ropu v tomto módu? Někdy mám pocit, že nežiji na Světě, ale Debilárně.

zdena
4. 5. 2022 13:09
Odpovědět  Sims.

že by pan Mc Faul taky šňupal ??? 🙂

Pijack
4. 5. 2022 13:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Kromě již zmíněného mě spíž zaráží, že tu nikdo neřeší, že USD i eura prakticky Rusko nepotřebuje. Dle sankcí týkající se dovozu je prakticky nemá za co utrácet. Proto ty kecy, že když přestaneme odebírat ruský plyn a ropu a že tím vytvoříme nátlak na Moskvu nežeru. To jsou prostě normální fantazie a bludy. Vždyť i ty zmražené stovky miliard dolarů a eur z první vlny sankcí jasně dokazují, že Moskva měla v eurech a dolarech drastické přebytky a že je prakticky nepotřebovala. Pravděpodobně zmražení usd a euro došlo právě proto, aby nákupy oslabeného rublu za usd a eura neposlala dolar a euro níže. Poptávka po rublech ze strany Ruské národní banky za dolary/eura za účelem posílení by způsobil vetší nabídku těchto měn a ony by oslabily a možná i drasticky oslabily. Přeci jenom když pošlete 700 miliard dolarů na trh tak to s dolarem zamává a možná i víc než oslabení rublu kvůli sankcím.

Pavel
4. 5. 2022 15:48
Odpovědět  Pijack

Trefně řečeno, souhlas.

Boomer
4. 5. 2022 20:30
Odpovědět  Pijack

..přesto všechno stále existuje spousta rozumbradů, kteří vycházejí z předpokladu, že RF vedou tupí mužici, neschopní koncepčního myšlení a plánování svých kroků ve více variantách. Prý ani budík neumí vyrobit..

PENNYS
4. 5. 2022 14:25
Ohodnotit příspěvek :
     

“Zbídačit nás, pak Česko levně skoupit. Vitásková”Paní Vitásková je velice krásná a chytrá paní a uznávám její názory ,ale v tomto se plete!Paní Vitásková : NENÍ CO ROZKRÁST- OPĚT TO MAJÍ V RUKÁCH JEDNI Z NEJVĚTŠÍCH ZLODĚJU KTEŘÍ UŽ PO SAMETOVÉM PŘEVRATU REPUBLIKU VYKRADLI.

ladik
4. 5. 2022 17:23
Odpovědět  PENNYS

Vitásková byla u toho, když se privatizovalo plynárenství.

Albi
4. 5. 2022 15:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Fiala mile překvapil. Snaží se a už je jasná jasná dvojka za bývalýmn americkým velvyslancem. Teď jen jestli mu to Zelenský schválil.
“Česká republika je připravená podpořit zákaz dovozu ruské ropy do Evropské unie, pokud bude mít odklad do té doby, než bude navýšena kapacita ropovodů. Ve středu to řekl po jednání kabinetu premiér Petr Fiala (ODS). Odklad chce uvést o dva až tři roky. Sankce podle něho totiž nesmějí poškodit více české občany než Rusko.”
https://www.novinky.cz/stalo-se/clanek/cesko-chce-odklad-embarga-na-ruskou-ropu-o-dva-az-tri-roky-rekl-fiala-40395903

ladik
4. 5. 2022 17:26
Odpovědět  Albi

Fyjalo, zapomeň na nějaké odklady.

4. 5. 2022 20:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Samozřejmě, USA nabádají… Proč by ne, vždyť americký producenti se už klepou, aby mohli místo ruského plynu za 280 USD/1000 m3 dodávat LNG za 1300 USD/1000 m3. Už mě tohle opravdu sere. Opravdu by bylo nejlepší nakoupit od příchozích Ukrajinců ty naše 58 a jít ty kolaboranty vyhnat na Ukrajinu. Tam můžou předvádět svoji odvahu do aleluja. Je opravdu skvělé, když slyším poslance, ministry, euroidioty s platem 8000-25000 EUR za měsíc jak mi říkají že si mám dát svetr navrch a tím zničím Putina. Itálie zvýšila dovoz ruského plynu o 30%, Uniper (největší dovozce plynu z Ruska) oznámil oficiálně přistoupení na podmínky Rusů ohledně plateb. Finská prodejná děvka v EU se bije v prsa jak Finsko odmítá platby v rublech, jen taktně neřekne, že Finská vláda má 51% v Uniper. Rakouská vláda odmítá platby v rublech, jen taktně neřekne, že platby v rublech přijal OMV.

Boomer
4. 5. 2022 21:08
Odpovědět  pavelpe

..politici mlátí hubou a zatím odborníci v zákulisí dumají, jak to zaonačit, aby bylo a přitom jako nebylo.