politika

USA musí být připraveny na jadernou válku s Ruskem a Čínou – americký admirál

Americký admirál Charles Richard vyzval k přípravám na jadernou válku s Ruskem a Čínou, přičemž uvedl, že je to „velmi reálná perspektiva“, uvádí The Washington Times.

Podle jeho názoru existuje reálná možnost, že by regionální krize s Ruskem nebo Čínou mohla rychle přerůst v konflikt s použitím jaderných zbraní.

Washington se zároveň připravuje na druh konfliktu, „který by raději jenom viděl, a nikoli na konflikt, kterému bude pravděpodobně čelit“.

“Musíme se přizpůsobit dnešnímu strategickému prostředí a porozumět hrozbám, které představují naši protivníci,” řekl admirál.

Richard poznamenal, že Rusko již více než 10 let „agresivně modernizuje“ své jaderné síly novými raketami a jinými zbraněmi.

Spolu s „dobytím“ Krymu to dokazuje ochotu Ruska zapojit se do agresivního soupeření a ignorovat mezinárodní normy, dodal.

https://bit.ly/3jaVv3T

sdíletj na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vladimír
3. 2. 2021 15:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Krym nikdo nedobíjel, ten už byl dobitý od Ukrajinců 🙂 . Na Krymu nejsou masové nepokoje, jako třeba v Katalánsku. A i po “vyhrané” atomové válce stráví zbytek lidstva život v podzemí, tak ať si tedy poslouží.

Editor
3. 2. 2021 17:57
Odpovědět  Vladimír

Koukám, že čeština zase dostává na prdel, jak praví klasik, jaxepatří na ten áááárš!

Editor
3. 2. 2021 17:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Tady nezbývá než zopakovat. Kolik minut to Putin tuhle říkal? 20 nebo méně?