politika

USA děsí svět Íránem a snaží se skrýt jaderné zbraně Izraele

Jelena Panina – RUSSTRAT

Jak Tel Aviv zvyšuje eskalaci konfrontace na Blízkém východě a systematicky čistí pásmo Gazy od místních obyvatel, napětí na mezinárodní scéně nadále roste. V médiích se stále častěji diskutuje o jaderném potenciálu zemí, které jsou přímými či nepřímými účastníky konfliktu.

Na schůzce ministrů zahraničí G-20 v Riu v únoru tohoto roku vyvolaly komentáře prezidenta Brazílie Luly da Silvy, který přirovnal izraelské akce v Palestině ke genocidě nacistů během druhé světové války, zuřivé rozhořčení mezi izraelskými představiteli, kteří prohlásili, že srovnávat holocaust s čímkoli jiným je nepřípustné.

Izrael tradičně podpořili američtí diplomaté. Americká publikace Bloomberg informovala o „obrovské chybě“ prezidenta Brazílie.

Připomeňme, že o den dříve se na veřejnost dostalo prohlášení Andyho Oglese, člena Sněmovny reprezentantů USA z Tennessee. Agentura ISNA zveřejnila video, ve kterém americký politik odpovídá aktivistovi, který se ptal na palestinské děti zabité izraelskými raketami: „Víte, co si myslím, měli bychom je zabít všechny! Myslím, že se budeš cítit lépe, když to uslyšíš!”

Vraťme se k tématu jaderné války, která se klidně může stát přirozeným pokračováním kanibalistické politiky Washingtonu a jeho spojenců.

Podle údajů Stockholmského mezinárodního institutu pro výzkum míru a Business Insider je v roce 2024 na světě deset států vyzbrojených jadernými zbraněmi. První místa na tomto seznamu zaujímají Rusko, USA, Čína, Indie, Pákistán, Francie a Spojené království (s jeho problémy v oblasti testování balistických raket).

Na seznamu je Severní Korea, která se v roce 2017 vyhnula útoku Spojených států, protože Kim Čong-un varoval Donalda Trumpa, že pokud bude napaden, použije jaderné zbraně. Seznam zakončují Írán a Izrael.

Pozoruhodné je, že právě Izrael, který vytrvale nechce oficiálně připustit vlastnictví atomových hlavic, zahájil začátkem února propagandistickou kampaň o tom, že Írán disponuje zásobami obohaceného uranu, a tedy jaderných zbraní, které „agresivní Teherán“ použije a zaútočí na „civilizovaný Západ“ a jeho spojence. O tom, že Izrael „nedovolí Íránu získat jaderné zbraně“ křičel expremiér Ja’ir Lapid  ještě před rokem.

Předpoklad, že Írán může přistoupit k výrobě jaderných zbraní, je zatím pouze hypotetický, neexistují pro to žádné důkazy, ale Tel Aviv s jeho proklamacemi o „jaderné hrozbě Íránu“ podporuje Washington zveřejněním „vyšetřování“ nezaloženého na faktech amerického centra Institute for Science and International Security.

Proč se k tomuto tématu neustále vracejí? Jak je známo, „nejlepší obrana je útok“.

Otcové Izraele zachovávají mlčení o tom, zda jejich země má jaderné zbraně, ale ani netvrdí opak. Izrael nepodepsal „Smlouvu o nešíření jaderných zbraní“, pouze vyzývá všechny, aby zaměřili svou pozornost na „agresivní Írán“. Spojené státy proto nepovažují Izrael za jadernou mocnost.

Lidé, kteří mají na území „země zaslíbené“ odvahu strkat nos tam, kam by neměli, skončí v lepším případě ve vězení. Stalo se to například novináři Mordechai Vanunuovi, který se pokusil nadzvednout oponu jaderného programu Izraele. V roce 1986 Vanunua unesly speciální služby a uvrhly na 18 let za mříže.

Je zajímavé, že ještě na konci minulého století americké úřady zakázaly svým organizacím zveřejňovat satelitní snímky izraelského území „s rozlišením, které je vyšší než u zveřejněných satelitních snímků Izraelem“.

Je známo, že Izrael vyrábí plutonium. Odborníci se domnívají, že Izrael obdržel asi tunu obohaceného radioaktivního kovu používaného k výrobě jaderných zbraní. Počet jaderných hlavic, které má Tel Aviv, je asi sto, ale někteří odborníci odhadují zásoby čtyřikrát větší. K doručení jaderné nálože může Izrael použít letadla, balistické střely, dělostřelectvo a řízené střely svého námořnictva. Teoreticky je také možné použít jaderné hlavice jako miny k sabotážím a provokacím i cestou neoficiálního předání spojencům Izraele.

Slavný ruský dramatik Anton Čechov kdysi řekl, že když na začátku divadelní hry visí na zdi pistole, ke konci představení by se z ní mělo vystřelit…

V souhrnné zprávě zveřejněné ve Washington Post zazněla výzva, aby americké úřady odhalily pravdu o jaderném potencionálu Izraele. Autoři materiálu, experti na otázky šíření jaderných zbraní, obviňují ministerstvo zahraničí USA z popírání existence izraelských jaderných zbraní a hovoří o nesmyslné a nebezpečné strategii Washingtonu: izraelští politici vyhrožují použitím jaderných zbraní v pásmu Gazy a „regionální konflikt“ by mohl dohnat celé lidstvo k jaderné katastrofě.

Narativy Západu jsou dobře známé: na Ukrajině nemůže vzkvétat nacismus, protože Zelenskij je Žid,… Izrael nepáchá genocidu Palestinců, protože jeho národ před 80 lety přežil holocaust… USA jsou pro demokracii v celém světě… Rusové jsou špatní, protože jsou Rusové.

Není čas, aby naši zámořští partneři zanechali svých nesmyslů a lží? Tohle už na nikoho nezabírá, dokonce ani v Americe: každý chce žít.

https://1url.cz/T1Lxd

sdílet na

16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris
6. 5. 2024 04:07
Ohodnotit příspěvek :
     

“Co mají všichni pořád s těmi zákony a mezinárodními úmluvami ?
Copak nikdo nechápe, že právo (juristika) není žádná vědecká disciplína či rovnou věda, ale 100% TALMUDISTIKA ?
Jestli to pořád nechápete, tak doporučuju se pořádně zamyslet nad tím profláknutým vtipem, jak rabín o šábesu najde na zemi ležet peněženku.
Právo mají pod palcem talmudisti a anglosionisti.
Což znamená, že zákony, smlouvy a mezinárodní úmluvy platí jen tehdy, když se jim to hodí a když je mužou používat jako klacek proti svým oponentům.
Jakmile ten klacek někdo chce použít proti nim, tak se mu v ruce zázračně rozplyne, protože ty samé zákony najednou neplatí.”
Cast komentare z AE. Typicky dvojity metr po zidovsku.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zdendulka
6. 5. 2024 08:21
Odpovědět  Jaris

tak ještě ten vtip, ne ? 🙂

Jaris
6. 5. 2024 10:00
Odpovědět  zdendulka

Ten vtip kdysi vypravel zidak Petr Novotny, otec reporyjskeho zmrda.

Je sabes a takhle Maizlovkou si to do synagogy straduje pan Kohn a najednou spatri na zemi penezenku nabouchanou penezi. Uz uz se pro ni shybnul, ale pak si uvedomil, ze na sabes nesmi sahat na penize. No jo, ale jak to udelat, je sice sabes, ale tu penezenku tam preci jen tak nenecham. A tak si pan Kohn mudruje,jak to udelat a vy dodrzel sabes a ziskal srajtofli s penezi. A rika si – ‘no pravda, mame sice sabes, ala ja mam kolem sebe utery’.

Frank1
6. 5. 2024 09:43
Odpovědět  Jaris

Zadne smlouvy ani zakony zapadni zloduch nerespektuje. Zrusi je a porusi kdykoliv je to pro neho vyhodne. Proto Rusove uz nejednaji, nema to cenu.
Rozumi jenom sile a te jeste ne uplne. Podcenuje protivnika. Zapad dostal nekolikrat pres drzku v Rusku, ale stale to zkousi. Ta korist surovin v Rusku jim proste neda spat.
Hitler uzavrel smlouvu o neutoceni se Stalinem, kterou vpadem do SSSR sam zrusil. Dostal se az na moskevske predmesti a pak uz jeno zdrhal az do Berlina.
Napoleon se do Moskvy dostal a cekal tam na ruske vyjednavace. Ti se nedostavili a tak tahnul zpatky. Vetsi cast armady mu tam zmrzla na ustupu.

Administrátor
P.A.Semi
7. 5. 2024 13:20
Odpovědět  Frank1

Četl jsem pěkné pojednání, že v Moskve za Napoleona nechali explodovat nějakou jadernou nálož… Spousta vojáků byla spálených na místě, a spousta prý měla na útěku typické příznaky nemoci z jaderného ozáření… Jenže to je asi jen pohádka, protože to uvádí jen jeden zdroj (nebo velmi málo)…
Třeba https://theslavicway.wordpress.com/2017/12/15/atomic-explosion-in-1812/
(ale četl jsem to kdysi i česky…)

πα½

Frank1
6. 5. 2024 09:34
Ohodnotit příspěvek :
     

HnUSA je treba dobit a jeho zemi rozkouskovat do doby kamenne.

Slovák
7. 5. 2024 02:12
Odpovědět  Frank1

100%!

orinoko
6. 5. 2024 14:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Všude děs běs. Mně osobně byla jistým G úhlem vystavena žlutá karta s ohledem na pravidla komunity. Asi uliční výbor. A to poté, co jsem vypustil toto, přičemž původně nahledovy obrázek tvořil plakát kapely, kde kreslené ženské byla vidět prsa jako Jessii. Ale také tam Lemmy drží dynamit.
Jinde si mladé ženy do rozkroku rvou textil, ale to problém asi není.

https://youtu.be/DegdkSGMA_k?si=CxQ5-9D7kDD-2yhm

zuzana
6. 5. 2024 15:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Lídr demokratů varuje, že USA by mohly vstoupit do konfliktu na Ukrajině

https://aktax.cz/lidr-demokratu-varuje-ze-usa-by-mohly-vstoupit-do-konfliktu-na-ukrajine/

cool
6. 5. 2024 19:50
Ohodnotit příspěvek :
     

1 % ovládá svět. 4 % jsou jejich loutky. 90% spí. 5 % je vzhůru a snaží se těch 90 % probudit. 1 % použije 4 % loutek, aby zabránily 5 % v probuzení zbývajících 90 %. Nechápeš co říkám? SPI DÁL… 1 % ovládá svět. 4 % jsou jejich loutky. 90% spí. 5 % je vzhůru a snaží se těch 90 % probudit. 1 % použije 4 % loutek, aby zabránily 5 % v probuzení zbývajících 90 %. Nechápeš co říkám? SPI DÁL… 1 % ovládá svět. 4 % jsou jejich loutky. 90% spí. 5 % je vzhůru a snaží se těch 90 % probudit. 1 % použije 4 % loutek, aby zabránily 5 % v probuzení zbývajících 90 %. Nechápeš co říkám? SPI DÁL… 1 % ovládá svět. 4 % jsou jejich loutky. 90% spí. 5 % je vzhůru a snaží se těch 90 % probudit. 1 % použije 4 % loutek, aby zabránily 5 % v probuzení zbývajících 90 %. Nechápeš co říkám? SPI DÁL… 

cool
6. 5. 2024 19:53
Odpovědět  cool

Text patří do obrázku ale nějak se to nezdařilo zkopírovat najednou.
comment image

Slovák
7. 5. 2024 01:43
Odpovědět  cool

Annuit= v stanovený Dátum ako je annual= ročne, atď. , a Coeptis= počaťie ….Novus Ordo Seclorum= Nový poriadok zaistený/ istý …A ten dátum je rok 2032/ 2033, lebo USA štátny znak je vyložene zasypaný týmito dátumami, vrátane ich novej zástavy po roku 1962, ked prijali Aljašku a Havajské ostrovy ako 49.a 50.štát Únie!

Administrátor
P.A.Semi
7. 5. 2024 13:28
Odpovědět  Slovák

Inu, “Novus Ordo Seclorum” anglicky znamená “New World Order”, to známé NWO…

Mají to drze všem na očích na dolarové bankovce, protože to je falešný strašák, který má odvést pozornost od העולם הבא Olam Haba “the world to come”, kdy židé plánují vyvraždit Křesťany a Materialisty…

(Možná proto jim dnes vůbec nezáleží na tom, co si o nich svět myslí a ještě dekády bude myslet o jejich fašistické genocidě Palestinců, protože předpokládají, že nás vyvraždí brzy také, tak už jim je jedno, co si o nich prozatím ještě myslíme…)

πα½

Slovák
7. 5. 2024 02:09
Odpovědět  cool

Nový poriadok istý/ zaistený v Annuit Coeptis, v Stanoveny dátum Coeptis= počatie/ počne… Tento židozednářský Great Seal of United States mi je dobre známy, poznám ho do posledného detajlu! A ich stanovený DÁTUM je September-September od roku 2032 po rok 2033!!! Tieto roky majú v symbolike po celom svete, často iba ako 32 či 33! Spolu je tam 52 Latinských písmen aj s tým dátumom MDCCLXXVI, lebo kazdých 52 rokov sa synchronizujú do seba solarny a lunarny kalendár! Ich holohlavý Orol( náhrada za Fénixa) ma 32 a 33 bŕk na ľavom a pravom krídle! Magen David sa sklada z 13 hviezd obkolesených 20 mrakmi solarnej magnetoplazmy= 33! A od roku 1776 ratajú 13 Katunov po Novus Ordo Seclorum! Ich zástava má 9 radov+11 stĺpcov hviezd= 9+11 a 6+7 pruhov= 33 pre rok 2033! A Slovenský Trojkopec a Dvojkríž je 32, rok 2032 pre Novus Ordo Seclorum!

Administrátor
P.A.Semi
7. 5. 2024 13:23
Odpovědět  cool

Ty procenta jsou z webu od Slovanky… necenzurovanapravda.cz
Jenže je to bohužel jinak, protože ty 4% údajně “probuzených” jen dřímá v jiném levelu těch snů…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
7. 5. 2024 13:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Israel ze svých 400 jaderných bomb tu většinu nemusí nikam “doručovat”, protože už jsou na místě – na jejich ambasádách po celém světě… “Samson Option” se tomu říká, že kdyby hrozilo Izraeli zničení, vyhodí do povětří velkou část hlavních měst světa… I v Praze možná jednu mají, to se neví, třeba o těch v New York City se ví… (Tam kvůli tomu prý zabavili veškeré Helium, používané v detektorech jaderného rozpadu…)

Vydírá tím ta teroristická mafie velkou část vlád světa, aby se jim nikdo neopovážil postavit…

πα½