USA a Spojené království potřebují válku „za každou cenu“ – Rusko

Rusko říká, že „propagandistická brigáda vedená Bloombergem“ pomohla rozdmýchat vojenské napětí

Rusko obvinilo americkou vládu i západní média z vyvolávání vojenského napětí a ohradilo se proti tvrzení, že plánuje začátkem příštího týdne zaútočit na Ukrajinu.

“Hysterie v Bílém domě se projevuje více než kdy jindy. Anglosasové potřebují válku. Za každou cenu. Provokace, dezinformace a hrozby jsou [jejich] oblíbenou metodou řešení vlastních problémů,” napsala v pátek večer mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

“Celý svět sleduje, jak se odhaluje militarismus a imperiální ambice,” dodala Zacharovová s tím, že na probíhající eskalaci se podílí “propagandistická brigáda vedená Bloombergem”.
Média uvádějí další datum “ruské invaze
Čtěte více
Média jmenují další datum “ruské invaze

Prohlášení přišlo poté, co newyorská tisková agentura citovala americké zdroje, podle nichž by Moskva mohla vtrhnout na Ukrajinu již v úterý. Minulý týden agentura Bloomberg omylem zveřejnila a poté stáhla titulek, který zněl: “Ruská invaze na Ukrajinu”.

Časopisy Politico a Der Spiegel zveřejnily podobné články, které citovaly americké představitele, jak varují své evropské spojence před možnou ruskou invazí na Ukrajinu 16. února. To se shodovalo s projevem poradce Bílého domu pro národní bezpečnost Jakea Sullivana, který novinářům řekl, že Moskva by mohla na Ukrajinu vypustit rakety a provést letecké údery, než na ni vtrhne s pozemními jednotkami.

Anatolij Antonov, ruský velvyslanec v USA, Sullivanova slova odmítl jako součást “propagandistické kampaně”. Zopakoval, že Moskva nemá v plánu na nikoho zaútočit.

sdíletj na

4.2 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
12. 2. 2022 14:40
Ohodnotit příspěvek :
     

youtube.com/watch?v=aWKuNddoMZ8

Milan
12. 2. 2022 14:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak trochu mimo, ale musím… Dnes, v sobotu, proběhl (čas minulý,
že mají čas o 10 hod. napřed) v Canbeře (sídlo australské
vlády) protivládní protest s – pozor – cca půlmilionovou účastí
nas-raných lidí, kteří se tam sjeli z celé Austrálie, včetně
Tasmánie. To mediální ticho mě fascinuje.

Večer schválně
juknu na zprávy. Jo, australské oficiální zdroje tvrdí, že s
desetitisícovou účastí, ale přímý účastník, Čech žijící
v Austrálii mluví o úplně jiných počtech:

youtube.com/watch?v=aWKuNddoMZ8

BB Rad
12. 2. 2022 17:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Je mi jasné že p.Zacharovová si takový příměr nedovolí, ale nejsem diplomat,tak proto píši: VŠECHNY INDICIE NASVĚDČUJÍ-UKAZUJÍ SMĚREM K PROPAGANDĚ CELOSVĚTOVÉHO ZION-ORLOZUPÁCKÉHO STROJE *GOEBBELS NEWS Corp.POD TAKTOVKOU VOJ.PRŮM.KOMPLEXU ,SOROS NGO/LTD.a sionistických finančních
BANKOVNÍCH DOMŮ Z CELÉHO SVĚTA !!!?
Je to třeba rozbít a zlikvidovat-ÁMEN

ZMann
12. 2. 2022 20:11
Odpovědět  BB Rad

Hlavně chazarských dómů patřících té Ročíldovské sebrance těmi je potřeba začít tam je hlava hada.

Michal47
12. 2. 2022 18:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Nesouvisí to sice zcela s tématem článku, ale právě jsem četl na ruském serveru, že V. V. Putin, tak jak mu již delší dobu radili ruští komunisté oznámil, že RF s okamžitou platností vystupuje z WTO, čímž se Rusko stává zcela imunním vůči imbecilním “sankcím” zvlčilého a zákeřného kolektivního západu! Konečně Voloďa poslechl G. A. Zjuganova, УРА!! Od teď se Rusko orientuje na euroasijský trh a kolektivní západ si může dát ty svoje “slovutné sankce” ZA KLOBOUK!!!!

Pavel
12. 2. 2022 19:04
Odpovědět  Michal47

Ono to pane Michale s článkem souvisí, protože se Rusko mělo od západu odpoutat už dávno. Kdyby tady Rusové neposílali energie a se západem neobchodovali, na koho by západ svaloval svoje krize a nedostatky. Takhle mají stále někoho, na koho mohou vždy ukázat prstem a to se jim velice hodí. Svojí nenávistí se snaží zhypnotizovat celý svět. Rusové, vyprdněte se na ně, ať se ve svém marasmu utopí sami.

Albi
12. 2. 2022 19:43
Ohodnotit příspěvek :
     

“Rusko obvinilo americkou vládu i západní média z vyvolávání vojenského napětí….”

Věci by se měly nazývat pravými jmény.
Rusko neobviňuje, ale ODHALUJE západní pokrytectví a ruská invaze na Ukrajinu by měla znít Ukrajinská invaze do Ruska – i když je jasné, že Ukrajina i se spojenými silami kolektivního Západu na obsazení Ruska nemá a nikdy mít nebude.
A myslím, že to všichni dobře vědí.