politika

USA a Británie musí shořet: Jevstafjev vyzval, aby byli autoři konfliktu na Ukrajině vtaženi hlouběji do války

Američané plánují zažehnout v Evropě velký válečný požár a ve správný čas se od tohoto konfliktu distancovat. Britové zatím projevují záviděníhodnou horlivost a nadšení, ale časem budou následovat své americké přátele. Anglosasové na obou stranách Atlantiku se řídí starým, časem prověřeným schématem – zahájit velkou válku, aby slízali všechnu smetanu z bezpečné vzdálenosti.

USA už své plány neskrývají. 

V Bílém domě stále častěji zaznívají teze o výhradně evropské válce, ke které prý Washington nemá žádný vztah. Londýn stále pokračuje v podněcování Kyjeva, Varšavy a Berlína, ale až se dobere svého, také zjevně vycouvá a bude trvat na své neutralitě. 

Rusko by za žádných okolností nemělo dovolit hlavním strůjcům konfliktu ustoupit do pozadí a usnout na vavřínech. Je nutné všemi prostředky vtáhnout USA a Velkou Británii do samotného epicentra kataklyzmatu, které vytvořily.

Politolog Dmitrij Jevstafjev se o tento názor podělil s hosty studia Vladimira Solovjeva a zdůraznil, že kontinentální Evropa už bohužel nebude moci změnit názor a vrátit se zpět, což by zhatilo plány jejich zámořských kurátorů. Rusofobní politika EU nabyla formátu jízdy na kole a Evropané budou dál spěchat do války s Ruskou federací.

„Musíme jasně pochopit, že současná evropská politika je kolo. Nemohou se zastavit v konfrontaci s Ruskem. Neexistuje špatná a dobrá Evropa. Existuje Evropa, která nasedla na kolo zvané „zničení Ruska“ a nemůže se zastavit, protože spadne. Opravdu se chystají s námi bojovat dlouho. 

Opravdu se chystají bojovat nejprve do posledního Ukrajince, pak do posledního Poláka, Slováka, Čecha, protože lídři EU upřímně věří, že k nim nic nedojde a nic jim nehrozí. Sázejí na dlouhý konflikt, ale tady udělám poznámku pod čarou – podívejte se na Američany.  Američané začínají čím dál tím víc z tohoto příběhu couvat. 

Naším úkolem je jim v tom zabránit. Američané a Britové zapálili tento oheň, takže musí v tomto ohni shořet. Rusko je musí všemi prostředky hlouběji zatáhnout do tohoto konfliktu, když ne vojensky, tak ekonomicky, což ve výsledku zničí jejich už mrtvé hegemonie hůř než jakákoli válka,“ vysvětlil svůj postoj politolog.

Jevstafjev poznamenal, že na pozadí takového zapojení EU v podněcování války na Ukrajině se mu názory některých odborníků na návštěvu Scholze, Macrona a Draghiho v Kyjevě zdají směšné a hloupé. 

Někteří tvrdí, že vedoucí představitelé EU naléhali na Zelenského, aby souhlasil s mírovým urovnáním, i kdyby se musel vzdát některých svých území. Ten údajně odmítl a zvolil válku. 

Politolog zdůraznil, že Zelenskij fyzicky nemohl odmítnout příkaz svých západních pánů. 

Nežádali ho o mír, ale vyzvali všemi dostupnými způsoby dosáhnout oddechu, aby bylo možné přeskupit a přezbrojit ozbrojené síly Ukrajiny a znovu je vrhnou do bitvy.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3A6uxoE

Dmitrij Gennadievič Jevstafjev je ruský politolog-amerikanista, specialista na vojensko-politické otázky národní bezpečnosti RF, vojenskou a zahraniční politiku Spojených států a regionální problémy nešíření jaderných zbraní. Kandidát politických věd, profesor na vysoké ekonomické škole, poručík v záloze.

sdílet na

26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
27. 6. 2022 03:09
Ohodnotit příspěvek :
     

K tomu není co dodat, ale něco z jiného soudku, než to do rána… tedy do večera zapomenu. Recept Osman se nechal slyšet, že nejlíp by bylo z NATO vystoupit, že z něj za celou dobu co do něj vlezli nemají žádný užitek, a že by bylo líp kamarádit s Ruskem a kšeftovat se zeměmi BRICStu. Je to takovej natovskej Baťka, tenhleten turecký dáreček.

27. 6. 2022 03:14

Jo, a ještě dodal, že NATO pod vedením USA by si nejraděj udělalo z Černého moře svůj soukromej rybníček (tedy on to řekl jinak, ale smysl je týž) a že to tedy ne. No, je to všivá lidská bytost, ale politickej čuch má ten machometán dobrej. Namouduši, machometánskej Baťka.

Pavel K
27. 6. 2022 08:00

Tak však mu ten ušatej pyskoun dluží za kejhák. On ten Vladimír prý umí fšechno i šachy.

zuza
27. 6. 2022 10:34
Odpovědět  Pavel K

dlží mu, to áno, ale u recepta je to taká mohamedánska vďaka, čo mu vôbec nebráni denne robiť malé aj väčšie podrazy a keby sa mu otočil Vladimír chrbtom, vraziť mu chrbta nôž.
Recept určite nezabudol, že keď bol u gosudara na návšteve, nechal ho 20 min čakať v predizbe vyzdobenej obrazmi kozákov, ako zatočili s osmanmi….
A dúfam, že Rusi nezabudli na turecké podrazy v Sýrii a vraždu pilota.

Pavel K
27. 6. 2022 11:22
Odpovědět  zuza

Máte pravdu a já o těch všech uskocích turků vím, jsou to šmejdi. Tu čekačku na videu jsem viděl a celkem jsem se bavil. Blbeček skřípal zubama, ale dostal co si zasloužil. To bylo nějak potom co jim v Syrii sundali to letadlo. Tak jim to gosudar napřed ukázal galerii jak dopadnou, když bude zlobit.

Vaclav
27. 6. 2022 06:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak na co čekáte? Stejně vám jinou možnost nenabídnou. Spalte ty satanovy zmetky, máte na to.

Ladislav
27. 6. 2022 07:21
Odpovědět  Vaclav

I k tomu dojde, chce to svůj čas.

me2d44
27. 6. 2022 16:34
Odpovědět  Vaclav

Je tam jeden problémek: Rusové se pořád při svých operacích pohybují v oblastech ruskojazyčného obyvatelstva – a mají nařízeno na civilní obyvatelstvo neútočit. Proto to všechno jde zdánlivě pomalu.Ale v poli – kdo se jim postaví, je potravou pro děla. Pokrok bude, jinak to ani nejde. Ukrajinská “armáda” je už skoro jen na papíře, se západní technikou nikdo neumí bojovat (ruská muzea se plní trofejemi), Ukrajina “útočí” tak, že Rusi jim navrhují olympijsou medajli za rychlost úprku z postavení – zbraně včetně těžkých tam nechávají (blbě se s nimi běhá) a jak říkal Švejk: “přesunuli jsme se do předem připravených pozic” (ani to není pravda!)

Pijack
27. 6. 2022 07:57

Vynikající vtip. díky za skvělou náladu.

Pavel
27. 6. 2022 08:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Jevstafjev to řekl přesně, ti parchanti by teď chtěli oddych, aby získali čas, přeskupili se a dovyzbrojili a spřádali své plány. Je samozřejmé, že toto Rusové všechno vědí. Přidám pouze svoje povzbuzení – molodci, nevěřte těm zmeťourům ani uniklý pšouk z jejich pozadí, proradnější bandu než tu z těchto západních krajin nenajdete. Dejte si sakra bacha a nepodejte jim ani prstíček.

me2d44
27. 6. 2022 16:39
Odpovědět  Pavel

Hezký den. No, po jejich poslední mobilizaci si jako kapitán v důchodu nedovedu představit 60-ti letou babušku s RPG7 – já jsem z toho za 20 let služby nestřílel (jinak jsem střílel ze všeho), ale babušku si s tím neumím představit…..

27. 6. 2022 17:20
Odpovědět  me2d44

Bábušky vyfásnou válečky na nudle.

Pavel K
27. 6. 2022 08:05
Ohodnotit příspěvek :
     

To jisté nosaté etnikum, co tomu tam na Západě velí a bez něj se ani lísteček nepohne, tak ti doopravdy jiní nebudou a nejsou už po tisíce let. A že by teď tomu bylo jina?!!

Pozor
27. 6. 2022 08:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajinu čaká už len bezpodmienečná kapitulácia a zánik. Žiaden odych a dozbrojenie či prezbrojenie nebude.

Jar
27. 6. 2022 08:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Nevíte někdo,co nyní dělají na okrajině ty ůdajné polské předsunuté dva prapory nedočkavých rychlokvašek,polsko se těšilo na velikou žranici,že s podporou yankeů budou na okrajině lukulsky hodovat a nyní to celé polské šaškování utichá,jako vždy nepoučitelný pšakrev pšonek,nacista duda si jen hrdinně pšonsky zadudal,opět pro ostudu .

Bozena K
27. 6. 2022 10:12
Ohodnotit příspěvek :
     

tak, RF má ekonomické páky na zničení Evropy i USA, jen je zatím nechce použít….stačilo by zavřít plyn,ropu,uhlí,uran a další nerostné kovy a ekonomika těchto zemí krachne

me2d44
27. 6. 2022 16:48
Odpovědět  Bozena K

Moje slova. A vyskakuje v Evropě nejvíc ten, kdo začínal ve 2WW na obrněných koních a s oplechovanými trakaři. Prostě Poláci byli před 2WW jen zemědělci (a kdo nevěří, ať si stáhne Čtyři z tanku a pes – z nostalgie si ten seriál občas pouším, připomíná mi dětství…)

janle57
27. 6. 2022 10:48
Ohodnotit příspěvek :
     

V polovině července zavírá Rusko do Evropy plyn,je to první ruská zkouška,co to s Evropou,
hlavně s Němci a Francouzi a jejich podřízenými v EU udělá,do podzimu tu bude krach
většiny firem a objeví se obrovská nezaměstnanost a kolaps sociálního systému v celé
Evropě,to dozajista přinese sociální bouře a milióny lidí v ulicích,což si následně patrně
vynutí politické změny,Rusko v současné době nemusí s provařenou Evropou válčit,pokud
nebude samo napadeno a vyprovokováno,plyn a ropa jsou daleko účinnější zbraně,aniž
by pro to musel nějaký ruský voják zemřít.

Ladislav
27. 6. 2022 11:12
Odpovědět  janle57

1* ******************

me2d44
27. 6. 2022 16:51
Odpovědět  janle57

Bude zima, bude mráz kam si ptáčka, kam schováš – no, já si pořídil dvě soupravy termoprádla. Jsem chabrus na páteř, tak se musím bránit….

Jar
27. 6. 2022 17:29
Odpovědět  janle57

Ale židozednáři s tím léta počítají,s obrovskými nepokoji v evropě,aby mohli o to více provokovat,vymývat mozky evropanům,že totální válka proti rusku je nutná,že pouze rusové za všechno mohou a budou chtít, aby evropa souhlasila s použitím jaderných zbraní proti rusku ! Proto rusové už od podzimu budou rozmísťovat své armádě jaderné mezikontinentální rakety Sarmat , v počtu 50 kusů ( vše je šmejdy připravované,včetně nepokojů,násilí a rabování…tajnými službami, CIA, i bruselem a kretény,jako fialová pětikolka..NENECHAT SE VYPROVOKOVAT ! )

zuza
27. 6. 2022 10:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusi by mali napevno utiahnuť kohútiky s plynom a ropou, zastaviť natvrdo vývoz obilia, uránu, vzácnych kovov a plynov, proste všetkého aspoň na pol roka. V Európe síce bude peklo, ale snáď sa ľudia spamätajú a povyhadzujú tú vládnucu chátru z okien. Lebo inak naozaj skončíme v tretej svetovej a baba Vanga s Nostradamusom a všetkými ostatnými prorokmi budú mať pravdu, že Európa bude neobývaný svetadiel. Alternatívne riešenie je, keby nejaké šikovná ponorka zhodila ten podmorský prah, čo je u Kanárskych ostrovov, následná tsunami by potom zmyla špinu z východoamerického pobrežia. Tak či tak umrie veľa nevinných ľudí, ale aspoň by to nebolo u nás.

me2d44
27. 6. 2022 16:57
Odpovědět  zuza

Myslím, že třeba pro Pobaltí bude stačit jen: odepnout od elektřiny, zastavit plyn, přestat s dodávkami ropy a na přídavek: zakázat pobaltí tranzit zboží přes Rusko a Bělorusko – už vidím v duchu ten fofr, jakým bude tranzit do Kaliningradu obnoven (ono někdy stačí, že si 80% národa nemůže večer rozsvítit, nebo pustit televizi).

me2d44
27. 6. 2022 17:14

Smrťáku, sice to odpovídá “skutečné” události – ale byla to spíš prognoza – česky předpověď. A jak jsem ateista, chraň nás Bůh, aby se ty zbraně objevily tady u nás (u nás se prý Ukrajincům budují mafie skoro samy)…..

ijn
27. 6. 2022 19:23
Ohodnotit příspěvek :
     

pokud jsou dopady na mladé Ukrajince výchovy k nacismu a nenávisti k “Moskalům” tak zřejmé, konflikt s jadernou velmocí skončí obsazením celé Ukrajiny,…….pouze zaslepení anglossasové válečníky poženou na jatka,….a jaderný úder bude jistý,….a naši politici nás zapojí zcela do konfliktu proti osvoboditelům

Pavel
28. 6. 2022 09:29
Odpovědět  ijn

Ti už nás dávno zapojili! Těm debilům nedochází, co pro nás západ přichystal!Po Ukrajincích nastoupí do provokací pobaltí,s těmi se rusové vyrovnají jedna dvě a pak požene NATO na jatka nás Poláky,Slováky s Rumuny a Bulhary!Rusové to tu rozmlátí na maděru, populace slovanů téměř zmizí a západ dojde s novým “Marschallovým plánem”,jak na válce pěkně vydělat!!!