politika

Ursula von der Leyenová: Rusko chce „vymazat Ukrajinu z mapy světa“

Evropská komise věří, že Rusko má v úmyslu „vymazat Ukrajinu z mapy světa“, takže Evropská unie bude nadále zásobovat Kyjev zbraněmi a vyvíjet tlak na Rusy sankcemi, uvedla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová při besedě se studenty Princetonské univerzity ve Spojených státech.

Podle von der Leyenové Rusko provádí speciální operaci, která má Ukrajinu vymazat z mapy světa.

„Toto je útok na náš světový řád. Toto je útok na naše hodnoty a toto je válka demokracie proti autokracii.”

Předsedkyně Evropské komise připomněla, že Evropská unie od prvních dnů „přišla Ukrajině na pomoc svými zbraněmi a finanční pomocí“.

Von der Leyenová zopakovala, že sankce EU proti Rusku jsou „přijaty tak, aby zůstaly v platnosti“. 

Domnívá se, že tyto sankce vůči ruským občanům jsou „velmi účinné“. 

Podle jejího názoru je díky Evropě „ruský finanční systém v reanimaci a průmysl Ruské federace je roztrhaný na kusy“.

Zároveň uznala, že energetická krize způsobená západními sankcemi „těžce tíží bedra spotřebitelů v Evropě“, ale ujistila, že Brusel hodlá v této protiruské politice pokračovat, aby „odčerpal finanční rezervy ruského prezidenta Vladimira Putina na válku.”

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3fd7UpT

sdílet na

20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
23. 9. 2022 13:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyby věřila Putinovi od počátku, kdy právě před zánikem ukrajinské státnosti, pokud si banderové nedají pokoj varoval, mohl mít naději na přežití jak Banderstán, tak Eurosajuz. Doufejme, že konečně uvěří i Putinovým dalším varováním.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
23. 9. 2022 15:16

Nejen ona. A máte recht.

Masunta
23. 9. 2022 19:51

Kdyby …

sizok
23. 9. 2022 13:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Největší hlupačka v eu.
Dceruška nacisty, není se co divit.

Jiří
23. 9. 2022 13:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Řekl bych, že demokratického světovýho řádu má tak akorát zbytek světa plný ráfy. O čem to ta nána mluví? 7 miliard lidí nás nenávidí.

Markýza
23. 9. 2022 14:26
Odpovědět  Jiří

To Germánovi zřejmě nevysvětlíte………..

[Trol-1] Tronik z Brna
23. 9. 2022 14:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Rád Lejnovou nemám, ale má tentokrát pravdu, soudružka.

josef
23. 9. 2022 15:08

Jako obvykle se stará o něco, co nemůže ovlivnit. Co takhle se postarat, aby Evropa netrpěla zimou a továrny měly dostatek surovin ? Je to o hodně složitější než se rejpat v dámském … , nebo vymýšlet další pí…. , tedy pardon nové sankce.

Albi
23. 9. 2022 15:24

Tentokrát Troník má pravdu, souhlasím s ním.

Toto je útok na náš světový řád. Toto je útok na naše hodnoty a toto je válka demokracie proti autokracii.“.

Ano, je to útok na západní světový řád a na vaše hodnoty – krize, klimatické blbiny, CO2 a uhlíkové stopy, LGBTQ, rasismus naruby, americkou autokracii, místo spolupráce nenávist a likvidace planety jakýmkoliv způsobem až po jadernou katastrofu.
A MY čekáme, že vyhrajeme – a nás je víc.

Administrátor
P.A.Semi
23. 9. 2022 17:19
Odpovědět  Albi

A ještě je k tomu třeba dodat, že je to vskutku válka demokracie proti autokracii:

Rusko je Demokratické mnohem víc než EU, ale Ukrajina je Fašistická Diktatura.

Jak tady ČT a sedmilháři z Pražské Kavárny v poslední době prolhaně pomlouvají “Ruský Diktátor V.Putin”, zatímco Putin je demokraticky zvolený Prezident s velkou demokratickou podpodou Lidu, tak ale naopak Zelenský je Fašistický Diktátor – zrušil opoziční strany, zakázal opoziční média, žene lid do zkázy, do války verbuje násilím, střílejí vlastní utíkající vojáky…

A jejich postojem k plánovaným Referendům, která jsou Vrcholem Demokracie, ukázali, kdo jsou tu Autokratičtí Demagogové – ti, kteří neuznávají Referenda

πα½

me2d44
23. 9. 2022 17:45
Odpovědět  P.A.Semi

Napadnu Vaši myšlenku: Jaký je rozdíl – jeden gosudar, pracující pro národ a “kolektivní – nevolený” císař, pracující jen pro své pohodlí a pro prachy? Kdo volil evropskou komisi? Mám pocit, že tam byli všichni jen JMENOVÁNI – ale rozhodují o celé Evropě (a blbě). A odsuzovat Putina, že byl členem KGB – a kde by jinde získal zkušenosti pro svou práci? To jen u nás se na post šéfa BIS dostane člověk, který do médií vykecá i to, co neví. A za 20 let v armádě jsem přišel na to, že sověti (dneska Rusové) nám vždycky půjčili na hraní jen to, co bylo 3-4 generace zastaralé – sem-tam pronikla zprávička, že mají něco nového, ale oni se s tím nechlubili. A o tom starém říkali, že to ovládáme lépe, než oni (ukázalo se to i na střelbách)

me2d44
23. 9. 2022 17:49
Odpovědět  me2d44

Dodatek: Až pochopíte vyřčené, tak si můžeme podebatit o tom, co je to demokracie (ale se západním pojetím to nemá nic společného), co je to autokracie, a jestli je vhodné ve vedení bojových operací, když tam velí každý, kdo má na konci zad díru (máme ji tam všichni, ale někteří ji preferují i k jinému účelu, než pro který vznikla).

Masunta
23. 9. 2022 18:02
Odpovědět  me2d44

To je OK. Československo bylo nárazníkový stát, polohou předurčen k rychlému zničení. To jinak ani nemohlo být. Sověti u nás měli i jaderné zbraně, nebo alespoň rakety myslím SS 22, kterým šlo vyměnit hlavice na jadené.
Víš, kaprále, jakou životnost měl tank ČSLA kdyby nastala skutečná válka ? A také – kdo by Čechům Švejkům věřil…
Poručík: Kaprále, neprovádějte mi toho koně.
Kaprál: provedu.

me2d44
23. 9. 2022 18:14
Odpovědět  Masunta

Jen na okraj: dotáhl jsem to na kapitána. Pak mě šoupli na vidličku Kapitán/praporčík – a já v tu chvíli pochopil, že na magora (ve staročeštině se psalo místo “j” “g”) jsem rozumově nedospěl. Dosloužil jsem závazek a chystám se být jedním z partyzánů – až to vypukne (zdraví sice neslouží, ale ještě něco snesu, přinejhorším budu dělat zbrojíře).

Administrátor
P.A.Semi
23. 9. 2022 22:34
Odpovědět  me2d44

Ty jaderné zbraně tu měli až po roce 1968. To byl prý jeden z hlavních důvodů, že jsme je tu v roce 1968 nechtěli, zatímco v Západním Německu je měli…

S tím j/g – už před 8 lety jsem psal, že Euromajdan je Eurmagdan, zkomolené Armagedon…
Namísto toho čekali Har Megiddo, ale to je nějaký bezvýznamný kopec u Gazy…

A také Aram gideon, znamená Zničení Sýrie, to už bylo a válčil tam celý svět… Ono to probíhalo obojí zároveň…

πα½

Albi
23. 9. 2022 21:01
Odpovědět  me2d44

Už jsem to tu jednou psala – znovu:

Putinovi věčně vyčítají KGB, o tom, že prezident Bush st. byl přímo ředitelem CIA, nepadlo nikdy a nikde ani slovo.

https://cs.wikipedia.org/wiki/George_H._W._Bush

Zastával řadu vysokých politických a diplomatických funkcí. Postupně působil jako kongresman za stát Texas (1967–1971), velvyslanec USA při OSN (1971–1973), předseda Národní rady Republikánů (1973–1974), vedoucí styčného úřadu USA v Čínské lidové republice (1974–1975), ředitel CIA (1976–1977) a viceprezident USA ve vládě Ronalda Reagana (1981–1989).

A jak se zdá, nikde se dlouho neohřál. Asi to s jeho schopnostmi nebylo valné.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
me2d44
23. 9. 2022 16:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Ať se madame Leyen zamyslí nad tím, jak dopadl Bundesweher za jejího působení – totálně zničená armáda, která má s tím dneska problém. Pokud je něco ve skladech, je nebojeschopné – nedalo se to dodat ani na Ukrajinu, coby náhradní díly (třeba obrňáky Cobra). Sklady jsou jinak prázdné – a nedej Bože, že by Putin zvednul – místo 300 000 celou armádu a řekl si, že hranice jsou kanál La Manche. Poté, co západ dodává zbraně na Ukrajinu bych to i pochopil. A Amíci v Německu by ani nestačili zdrhnout (jako z Afganistánu). A jaderné zbraně? ty by zůstaly v silech a skladech, kde jsou. Rusové by ani nepřekročili hranice Ukrajiny – jen sem-tam nějaký Sarmat, sem-tam Iskander, pár Caliber – na zkalibrování území, kde by to nešlo, je k dispozici Kinžal. Některé mohou nést jadernou hlavici, ale proč? copak nestačí klasická termobarická? Účinek takřka stejný – ale bez radiace.

Drak
23. 9. 2022 17:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdybys ty krávo, neseděla v čele komise blbečků, která sedí na prdeli před americkými vrahouny, tak tato situace vůbec nenastala.

Gales
23. 9. 2022 17:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Babo Jago tebe by měl taky někdo vykopat ze světa.Nejlépe Lucifer do pekla.

Karel
23. 9. 2022 23:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Když mohly USA vymyzat z mapy Jugoslavii, proč by nemohlo Rusko vymazat Ukrajinu?