politika

Ursula von der Leyenová: jednomyslné hlasování v klíčových oblastech politiky EU již nemá smysl

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v pondělí uvedla, že jednomyslné hlasování v klíčových oblastech politiky EU již nemá smysl, pokud chce EU postupovat rychleji.

“Vždycky jsem tvrdila, že jednomyslné hlasování v některých klíčových oblastech už prostě nemá smysl, pokud chceme postupovat rychleji. Evropa by měla hrát větší roli – například ve zdraví nebo obraně,” řekla Evropskému parlamentu ve Štrasburku.

Von der Leyenová také uvedla, že je připravena podpořit změny ve smlouvě o EU, pokud to bude nutné k realizaci představ občanů EU o budoucnosti bloku.

https://bit.ly/3kTDVTH

EU se mění v kolonii. Oficiálně

Ursula von der Leyenová rozhodla podpořit změnu smlouvy EU „tam, kde to bude nutné“.

V první řadě by se podle ní mělo zrušit jednomyslné hlasování, které už v klíčových oblastech unijní politiky nedává smysl.

To je samozřejmě hluboce symbolické prohlášení.

Za prvé, znamená oficiální uznání, ne-li rozkolu, pak rozhodně nedostatku jednoty v EU v klíčových otázkách.

Za druhé, zákaz zemím EU vyjádřit svůj názor a vetovat některá rozhodnutí neznamená, že tato důležitá rozhodnutí nebudou přijímána. Udělají to za ně „správní“ úředníci, kontrolovaní zpoza oceánu.

Kuzičev

sdíletj na

23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
9. 5. 2022 19:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Von Lejno, je načase tu fašistickou sektu rozpustit!

Josef
10. 5. 2022 08:29
Odpovědět  Ladislav

Tato žena z decimovala bundeswher tak, jak to za celou válku nedokázal s wehmachem ani maršál Žukov. Totéž dělá nyní s EÚ. ZACHRAŇ SE KDO MŮŽEŠ !

Pavel
10. 5. 2022 09:57
Odpovědět  Ladislav

Ladislave, jim se tam ale tak luxusně žije a ještě se zaštiťují tou svojí mantrou, jak to vše dělají pro lid Evropy. Větší pokrytecké prasárny se snad již ani nedají vyslovit. Tito slouhové globálu budou posluhovat do roztrhání těla, vždyť jde o jejich rody a nadvládu nad plebejci, kteří jsou pro ně méně než červ na podrážce jejich boty. Teď nám připravují chudobu a bídu a zaštítí to svojí péčí o klima a vymyšlených 75 pohlavích, která mají povinnost chránit. My zase máme právo chránit své rodiny, kulturu a jazyk našeho národa. Škoda, že je mezi námi již tolik lidí s vymytými mozky, kteří nic nechápou a bohužel ani nepochopí.

Gales
9. 5. 2022 19:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže se nebude jednomyslně hlasovat ale utvoří se nějakej poradní orgán na jehož doporučení se bude hlasovat. Tak si to Lejno představuje?

Albi
9. 5. 2022 19:46
Odpovědět  Gales

Prý “…. to bude nutné k realizaci představ občanů EU o budoucnosti bloku”.
Zeptám se: Kterých občanů? Má EU občany, nebo poddané?

Gales
10. 5. 2022 09:58
Odpovědět  Albi

Dělí se to na slouhy a otroky.

janle57
9. 5. 2022 19:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Nezapře v sobě zemi,odkud pochází,určitě někdo z jejích předků byl kovaný reichsführer SS
a ti jak známo v době,když vládli Evropě, se s lidmi moc nemazali,nedivme se proto,že madam
Lejnová chce tehdejší pořádky ve své IV.říši znovu zavést, naši politruci jí to za nás odkývají
a ještě jí přitom pěkně vypucují boty !!

SPIRON
9. 5. 2022 21:34
Odpovědět  janle57

Samozřejmě, že ano! Děda !

Pozor
9. 5. 2022 20:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Keď to nemá zmysel, tak nastal čas EU rozpustiť.

BB Rad
9. 5. 2022 20:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Žádný anoným

Boomer
9. 5. 2022 20:56
Ohodnotit příspěvek :
     

..inu, je nejvyšší čas, aby se UE v čela s paní von der Leyenovou ohlédla do historie a zde načerpala inspiraci pro řešení současných problémů.
Kupříkladu takový Ermächtigungsgesetz – Zákon o odstranění nouze národa a říše, schválený na zasedání říšského sněmu 23. března 1933. Nacisté si ho potom nemohli vynachválit, a Hitler přímo zářil, měli legalizace jako ze žurnálu.
Možná i bývalý kovaný soudruh, nyní kovaný demokrat Rychetský by mohl poradit..

Pijack
10. 5. 2022 07:48
Odpovědět  Boomer

Rychetský bude štěstím a radostí nad návrhem Lejnovky celý bez sebe. Pamatuji jeho výrok o Lisabonské smlouvě – “Tu smlouvu nemusíme studovat, protože do EU musíme napřed vstoupit, abychom nezdržovali celý proces”. Takže je jasné, jaké “morální” zásady tento soudce zastává. Je to snad nejodpornější Čech ze všech poskoků Bruselu.

Bozena K
9. 5. 2022 21:45
Ohodnotit příspěvek :
     

a slovo demokracie jí asi už taky nic neříká

zdena
9. 5. 2022 21:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Se zbláznila, megalomanka, ne ? A potřebuje vůbec někoho, aby jí něco schvaloval ? Ať to odsejpá, ne ? Něco madam vymyslí, sama si to schválí a bude ! A pak nás nažene na tobogán do pekel… !

skylla
10. 5. 2022 07:25
Ohodnotit příspěvek :
     

čím dřív z této žumpy odložených politikaříčků II. a III. kategorie co si hrají na vůdce evropy, odejdeme, tím líp pro nás….včera bylo pozdě!

Pijack
10. 5. 2022 07:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to pak dostane naše protektorátní vláda za uši. Už dnes ji nepotřebujeme a jak zanikne i protektorát Čechy a Morava, budeme jedna velká Evropská skvělá, jednotná říše. Proč hlasovat? Moudrý Brusel je náš tatíček a ten ví nejlépe, jak se má hospodařit na Moravě…. co mi to jen připomíná…

Frank
10. 5. 2022 08:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano Lejnová, je třeba postupovat rychleji k zániku toho bordelu jménem EU. Včera bylo pozdě.

Pavel
10. 5. 2022 09:21
Ohodnotit příspěvek :
     

jo jo nevážili jsme si ničeho chtěli jsme žrát slavičí jazýčky a žereme srač.ky nelíbilo se nám chodit do důchodu v šedesáti ted už nebudeme chodit vůbec nelíbilo se nám školství ted produkuje idioty nelíbilo se nám zdravotnictví ted jdete po kýle za deset dní do práce nelíbila se vám povinnost pracovat máte statisíce nezaměstnaných a polovina těch zaměstnaných nedosáhne ani na průměr nelíbila se nám redakční cenzura ted máme vládní cenzuru nelíbila se nám pomocná stríž VB ted máme desítky udavačských neziskovek v čele s vládou která pod heslem udávej posílíš mír vládne …….. jo jo nevážili jsme si ničeho tak nám to ta evropská demokracie vrátila se vším všudy

Albi
10. 5. 2022 09:27
Odpovědět  Pavel

Pokrok nezastavíš.

Pavel K
10. 5. 2022 13:28
Odpovědět  Pavel

? ? ?

Jaroslav
10. 5. 2022 16:05
Ohodnotit příspěvek :
     

V době vstupu do EU jsem byl služebně mimo ČR a v referendu jsem nehlasoval. Byl bych býval hlasoval ano……! Jak krátká doba stačí k vystřízlivění z iluze. I předchozí režim byl založen na dobré myšlence, ale člověk jako druh dokáže zk urvi t na co sáhne. A tak nejistě jako dnes jsem se necítil ani v roce 68.(táta přišel domů a říkal že bude válka, že nás Rusi napadli), ani za normalizace (pamatuji i vraždu Kenedyho, tak jsem mlád), ale co se děja dnes jsem nezažil. Jak se říkalo za komančů, pomož nám Pánbů. Přeji všem pevné zdraví a nervy, a ať tu demokracii přežijeme i my otroci

Frank
10. 5. 2022 16:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Kolik za ty pindy Lejnová bere? Dokud budou voliči stále volit eurošmejdy, nikdy se nic nezmění. Dobrovolně se ta pakáž koryt nikdy nevzdá.

PepeAlex
10. 5. 2022 21:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Ksindl jeden , běhna zaprodaná ,aby dostala výtoky celý rok